• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Kitokios pamokos

Šie mokslo metai mūsų klasei buvo ypatingi: mes ne tik tapome mokyklos metų klase, dalyvavome įvairiuose renginiuose mokykloje, rajone ir respublikoje, bet ir turėjome galimybę susipažinti su studentais Rabia iš Turkijos ir Jemo iš Gruzijos.

Rabia atvyko iš Gaziantepo miesto Zirvės universiteto į Žemaitijos kolegiją pagal Erasmus programą. Šios abi mokymo institucijos glaudžiai bendradarbiauja. Žemaitijos kolegijoje Rabia lankė paskaitas, tačiau daug laiko praleido ir „Atžalyno“ mokykloje. Kadangi ateityje ji ketina būti anglų kalbos mokytoja, Rabia atliko pedagoginę praktiką pas mūsų klasės vadovę J. Damanskienę, stebėjo ir vedė anglų kalbos pamokas, dalyvavo mokyklos ir mūsų klasės renginiuose. Mokiniams labai patiko visada linksma ir energinga mokytoja. Kai kurioms mergaitėms Rabia spėjo tapti puikia drauge. Jos kartu linksmai leido laisvalaikį, susipažino su Telšių miesto įžymybėmis.

Rabia mėgsta gamtą, ji džiaugėsi Platelių ir Germanto ežerais, grožėjosi nuo Šatrijos kalno atsiveriančiu reginiu. Rabia lankėsi mūsų miesto ir mokyklos renginiuose: stebėjo Super klasės konkursą, padėjo paruošti programą anglų kalbos dailiojo skaitymo konkursui, žiūrėjo koncertą, skirtą Motinos dienai. Ji sakė, kad jos šalyje mokykloje nebūna tiek daug renginių ir pavadino mūsų mokyklą „the most social school“( labiausiai visuomeniška mokykla).

Rabia pakvietė į mūsų klasės valandėlę Jaunimo centro savanorį iš Gruzijos Jemo. Jis mums papasakojo apie savanorystę ir paaiškino, kodėl verta būti savanoriu. Valandėlės metu turėjome atlikti įdomią užduotį. Keturiems mokiniams Jemo užrišo akis ir nuvedė juos į skirtingas klasės vietas. Mokiniai privalėjo sugrįžti į tą vietą, kuriuoje buvo iš pradžių ir užrištomis akimis sustoti pagal ūgį, o tie, kurie stebėjo, turėjo padėti savo bendraklasiams. Iš šios užduoties pasimokėme, kad reikia visada padėti kitiems savo noru. Jemo taip pat mus mokė, kad visada turėtume tikslą ir jo siektume.

Kartu su Žemaitijos kolegijos studentais būsimaisiais muzikos mokytojais Renatu ir Roku Rabia vedė integruotą anglų kalbos ir muzikos pamoką. Ji parengė įdomių užduočių, o Rokas ir Renatas mokė F. R. Davido dainos „Words“.

Mes ilgai prisiminsime paskutinę Rabios pamoką: kalbėjome apie savo svajones, rašėme laiškus patys sau, kuriuos susitarėme atplėšti po 25 metų. Po pamokos išėjome į žygį prie Ilgės ežero. Jemo organizavo mums įvairius žaidimus, visi kartu valgėme picas, linksmai leidome laiką.

Prieš keletą dienų Rabia išvyko į Turkiją: šiemet ji baigia universitetą. Netrukus ir Jemo grįš į Gruziją. Linkime jiems svajonių išsipildymo ir tikimės, kad jie mūsų nepamirš ir dar sugrįš į Lietuvą.


Irmina Lukošiutė, 7a klasė

 

Lankytojų skaitiklis