• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Išvyka į miškų urėdijos medelyną

Kai miškais ateina ruduo, mes, „Atžalyno“ vidurinės mokyklos 9a klasės mokiniai, išsiruošėme į Telšių miškų urėdijos medelyną, įveistą prie Tausalo ežero. Išvykos tikslas – geriau susipažinti su miškininko profesija ir sužinoti apie miško darbuotojų kasdienybę.

Atvykus mus pasitiko miškų apsaugos ir želdinimo inžinierė Lina Servienė, medelyno viršininkas Eugenijus Barniškis ir medelyno viršininko pavaduotojas Gintaras Gabiūnas. Jie aprodė medelyno teritoriją, techniką. Papasakojo, kaip užauginami sodmenys miškui, kaip jie prižiūrimi.

Susitikimo pradžioje netikėtai nuskambėjo E. Barniškio pasakymas, kad prieš medį reikia atsiklaupti, reikia jam melstis. Bet, kai sužinojome, kaip sėjamos medžių sėklos, kai pamatėme, kaip atrodo vienmetės eglės, pušies ir kitų medžių daigai, kai patys mokėmės sodinti tą daigelį, suvokėme, kad jokia technika (o jos buvo daug ir įvairios) be žmogaus rankų ir prakaito negali užauginti miško.

L. Servienė pasinaudodama vaizdine medžiaga, priminė, kas yra miško draugai ir kenkėjai.

Labai liūdna buvo išgirst, kad didžiausias kenkėjas dažniausiai yra žmogus, jo netinkama veikla, t.y. miško tarša, gaisrai.

Ši diena mums praėjo įdomiai ir prasmingai. Už tai tariame nuoširdų ačiū miškininkams ir auklėtojai Z. Banienei.

Telšių „Atžalyno“ vid.  m - klos 9a kl. mok. Aistė Rimgailaitė

 

Lankytojų skaitiklis