2010-2011

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2-oji Tarptautinė vaikų knygos diena. Mūsų mokykloje šį šventė irgi nebuvo pamiršta.

Mokyklos pradinukai piešė pasakų herojus ir surengė paroda mokyklos bibliotekoje.

Pirmokai, supažindinti su biblioteka ir jos taisyklėmis, išsirinko po knygutę. Jiems buvo įteikti Telšių ,,Atžalyno“ vidurinės mokyklos bibliotekos skaitytojo pažymėjimai.

Surengta popietė, kurioje  dalyvavo  Telšių rajono bibliotekininkai ir 1 – 4 klasių mokiniai.

Savo lankstumu ir judesiu, kaip tausoti knygas, atskleidė 5 - 8 klasių šokio būrelio merginos (vad. E. Miklaševičiūtė).

S. Steckytė daina ,,Gimtoji kalba“ priminė mums gimtąjį žodį, iš kurio susideda knygos ir knygelės (vad. L. Petrulaitienė).

Teatro studija suvaidino A. Karaitienės spektaklį ,,Knyga suranda draugą“. Jo dėka supratome, kad ir knygos nori būti mylimos, tausojamos ir skaitomos (vad. R. Stulpinienė).

Mokyklos direktorius pasveikino mokyklų bibliotekininkus su šventė ir įteikė padėkos raštus mokiniams, labiausiai mylintiems knygą. 3a klasės mokiniai apdovanoti padėkos raštu už aktyvų grožinės literatūros skaitymą.

Vedantieji, Agota ir Edas, atsisveikindami palinkėjo:

Mylėkime knygas, nes tai mūsų išmintis.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Su pavasariu!

Pavasario saulė prašvito meiliai

Ir juokiasi, širdį vilioja;

Iškilo į dangų aukštai vieversiai,

Čyrena, sparneliais plasnoja.

(Maironis)

Neformaliojo ugdymo būreliai „Piešk, lankstyk, lipdyk“ ir „Įdomieji darbeliai“ sveikina visus su pavasariu!

Būrelių vadovė mokyt. G. Jonikienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Lietuvos Mokinių Parlamentas

Lietuvos Mokinių Parlamentas, kurį sudaro 95 vyresnių klasių moksleiviai, yra demokratiškai renkama mokinių institucija, atstovaujanti mokinių interesams bei dalyvaujanti vaikų ir jaunimo politikos formavime.

Š. m. kovo 25 d. mūsų mokykloje vyko kandidato – rinkiko į Lietuvos Mokinių Parlamentą rinkimai, kuriuose dalyvavo dvi mokinės, tai Saulė Lukošiutė 9c klasė ir Aistė Rimgailaitė 9b klasė. Suskaičiavus rinkimų biuletenius paaiškėjo, kad didele balsų persvara rinkimus laimėjo Aistė Rimgailaitė. Linkime Aistei sėkmės dalyvaujant balandžio 7 dieną tolimesniame etape, rajono rinkimuose į LMP.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Antikos kultūros olimpiada

Kovo 18-19 dienomis Vilniaus universitete vyko respublikinė Antikos kultūros olimpiada. Į ją mokyklinių turų nugalėtojus (9-12 klasių mokinius) pakvietė VU Filologijos fakulteto Klasikinės filologijos katedra ir Klasikų Asociacija.

Olimpiados tikslai buvo skatinti mokinius domėtis Antikos kultūros istorija, plėtoti mokinių Europos ir Lietuvos kultūros istorijos žinias, geriau supažindinti mokinius su Antikos kultūros paveldu, jo formuojančia įtaka Europos ir Lietuvos kultūros istorijai, padėti atsiskleisti geriausiai Antikos kultūrą išmanantiems, ja besidomintiems mokiniams, kelti mokinių bendrą humanitarinį lygį ir kultūrinį išprusimą, gilinti klasikinių literatūros tekstų suvokimą.

Renginyje dalyvavo net 74 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos ir daugiau kaip du šimtai 9-12 klasių mokinių.

Džiugu, kad joje dalyvavo 12 b klasės mokinys Ričardas Grinaveckis. Jis buvo apdovanotas Švietimo ir mokslo ministro G.Steponavičiaus pagyrimo raštu už geras Antikos kultūros žinias. Olimpiadai jį ruošė lietuvių kalbos mokytoja J. Šliažienė.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Matematikos olimpiada „Žiniukas“

Š. m. kovo 17 dieną „Žemaituko“ pradinėje mokykloje vyko matematikos olimpiada „Žiniukas“. Mūsų mokyklos mažuosius matematikus atstovavo 4a klasės mokinys Nedas Kulevičius (mokytoja S. Norkuvienė) ir 4b klasės mokinys Lukas Gedvilas (mokytoja A. Bagužienė). Olimpiada ypač sėkminga buvo Nedui. Jis užėmė pirmąją vietą ir balandžio 16 dieną dalyvaus Respublikinėje matematikos olimpiadoje „Žiniukas“, kuri vyks Šiauliuose.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Knygnešio diena

1864 – 1904 metai – tai tik nedidelė mūsų tautos istorijos atkarpėlė, tačiau joje telpa žūtbūtinė lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį, už savo egzistenciją. Šios kovos simboliu tapo knygnešys. Manoma, kad per 40 spaudos draudimo metų į tautą kovoti dėl lietuviškos spaudos išėjo 2000 knygnešių. Jie ir atlaikė carinės žandarmerijos, policijos ir pasienio kariuomenės puolimą prieš lietuvišką knygą ir žodį.

Mūsų mokykloje 2011 m. kovo 16 d.  taip pat neliko pamirštas knygnešys. Šia proga skaityklos darbuotojos multimedijos pagalba pristatė darbus, kuriuose išsamiai išdėstė svarbius Lietuvai įvykius spaudos draudimo laikotarpiu. Įdomiai papasakojo apie lietuvių drąsą ir pasiaukojimą dėl savo gimtosios kalbos, dėl lietuviško rašto apsaugojimo ir išsaugojimo. Bibliotekos vedėja suorganizavo 4-tų klasių mokiniams viktoriną  „Lietuviškas žodis“. Mokyklos direktorius apdovanojo Padėkos raštais viktorinos dalyvius.

Lenkiame galvas prieš tuos, kurių dėka šiandien kalbame ir rašome gimtąja kalba.

Organizatoriai

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Bėgimo varžybos

Kovo 11 dieną Alsėdžių miestelyje vyko bėgimo varžybos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Jose dalyvavo daugiau nei 60 sportininkų ne tik iš Plungės, bet ir iš aplinkinių Klaipėdos, Šiaulių, Telšių, Kelmės bei Šilalės rajonų. Dalyviai buvo suskirstyti į keturias amžiaus grupes ir rungėsi 5 km bei 10 km ilgio atkarpų bėgimuose. Trumpojoje distancijoje varžėsi 1996 m. gimę ir jaunesni taip pat 1992-1995 m. gim. sportininkai, o 10 km nuotolį kuo greičiau stengėsi įveikti 1991-1970 m. gim. dalyviai bei veteranai.

1996 gim. ir jaunesnių berniukų grupės tarpe nugalėtoju tapo Vilius Slušnys mūsų mokyklos mokinys (25 min. 09s.) Antrąją vietą iškovojo alsėdiskis Aurimas Verbavičius (25 min. 52 s.), trečias liko  „Stadijos“ klubo atstovas Modestas Šerpytis (26 min. 13 s.)
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Užgavėnės

Užgavėnės – tai slenkstis tarp nueinančios žiemos ir ateinančio pavasario, tai paskutinė mėsėdžio diena, žiemos palydų, žiemos išvarymo, skalsumo ir gausumo skatinimo šventė.

Mūsų mokykloje Užgavėnės atšvęstos linksmai, sočiai ir riebiai. Skambant dainoms į mokytojų kambarį sugūžėjo septintokai, persirengę čigonais, velniais, raganomis. Buvo žaidžiami žaidimai, rateliai, čigonės būrė ateitį mokyklos vadovams. Ant stalo garavo karšta kakava ir kvepėjo blynai.

Šventė tęsėsi ir per kitą pertrauką. Stadione skambėjo muzika, dainos, buvo šokama apie deginamą Morę. Visi laukia ateinančio pavasario, todėl žiema išvyta iš kiemo garsiais šūkavimais „žiema, žiema, bėk iš kiemo“.
 

Puslapis 3 iš 8

Lankytojų skaitiklis