2010-2011

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tolerancijos diena

Lapkričio mėnesį minima Tarptautinė tolerancijos diena. Ji bus paminėta ir mūsų mokykloje.

Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 metų UNESCO sprendimu. Pastaruoju metu tolerancija suvokiama kaip žmogaus teisių ir laisvių gerbimas. Skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę.

Tačiau tolerancija neturi reikšti taikymąsi su neteisybe, melu ar klaidomis.

Tikėkime, kad žmonės visada galės cituoti Martiną Lutherį Kingą: ,,Aš galiu toleruoti viską, išskyrus netoleranciją“.


 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Spalvų savaitė

Paskutinę savaitę prieš rudens atostogas „Atžalyne“ ir kitose Telšių  miesto mokyklose vyko spalvų savaitė, kuria mokinių savivaldos stengėsi praskaidrinti vis pilkėjančias rudens dienas. Šiais metais pirmadienis buvo mėlyna diena, antradienis – žalia, trečiadienis –  geltona, ketvirtadienis – raudona, penktadienis – balta. Džiaugiamės, kad šioje savaitėje dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai bei mokyklos vadovybė.
Aktyviausiai dalyvavusios klasės:
8c – mėlyniausi
7b – žaliausi
6b – geltoniausi
8b – raudoniausi
8b – balčiausi

Tikimės, kad ši, jau tradicija tampanti šventė, gyvuos dar ilgą laiką. Dėkojame visiems įsitraukusiems į SPALVŲ SAVAITĘ!
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pradinukų savaitė „Atžalyne“

Ruduo - spalvingas metų laikas. Praėjusią savaitę (spalio 18 - 22 d.). Telšių „Atžalyno" vidurinės mokyklos koridoriai pasipuošė įvairiaspalviais darbeliais. Vyko tradicinis renginys „Pradinukų savaitė".

Pirmadienis - dailės diena. Darbavosi mokinukų rankos kirpdamos įvairių formų rudeninius lapus, kuriais ir padabino mokyklos koridorius.

Antradienis - matematikos diena. Čia rinkome tiksliausiai atliktas užduotis ir galvosūkius.

Trečiadienį mokiniai kūrė eilėraščius, rašinėlius apie rudenį, geriausiai pavykusius klijavome ant klasei skirto obuolio. Puikavosi tik patys skambiausi posmai, nuoširdžiausi žodžiai apie rudenį.

Ketvirtadienį vyko „Pirmokų krikštynos". Juos nustebino į svečius atvykęs Paršiukas, kuris tikrino mažųjų žinias. Pirmokėliai puikiai įveikė visas užduotis ir tapo pilnateisiais mokyklos nariais.

Penktadienį nuo ankstyvo ryto mokiniai kūrė plakatus, skanduotes. Jie ruošėsi sportinėms varžyboms. Į sporto salę visi rinkosi pasiryžę nugalėti. Ir nugalėjo - išsinešė gerą nuotaiką taip užbaigdami „Pradinukų savaitę".

Pradinių klasių vyr. mokytoja Irena Bugelienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Lietuvos tūkstantmečio vaikai"

Akimirkos iš Lietuvos televizijos laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ filmavimo 2010-10-18.

Dalyvavo 8d klasės mokinė Gintarė Karaliūtė ir jos palaikymo komanda bei klasės auklėtoja Rima Narbutienė.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Bendruomenės diena

Š.m. spalio 14 d. visa mokyklos bendruomenė skubėjo į Telšių Katedrą. Kas pavieniui, kas būreliais, kas kartu su auklėtojomis ir mokytojomis traukė į bažnyčią, kurioje buvo aukojamos Šv. Mišios už mokyklos mokinius ir mokytojus, visą bendruomenę. Mišias aukojo vyskupijos generalvikaras prelatas Juozas Šiurys, skaitinius skaitė mokyklos direktorius V. Vaitkus, mokytojai ir mokiniai, giesmes giedojo muzikos mokytojų ruošti mokiniai. Šv. Mišios suteikė daugiau supratimo, dvasingumo visiems jose dalyvavusiems.

Po mišių prelatas J. Šiurys pakvietė mokytojus į išvyką. Jos metu mokytojai stebėjosi įžymiąja daugiakamiene Papilės liepa, aplankė naujų statybų bažnyčias Ventoje, N. Akmenėje ir Mažeikiuose, o taip pat bažnyčias Senojoje Akmenėje ir Sedoje.

Nukeliavo mokytojai nelabai toli nuo Telšių, tačiau pamatė ir sužinojo daug naujo ir įdomaus.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Išvyka į miškų urėdijos medelyną

Kai miškais ateina ruduo, mes, „Atžalyno“ vidurinės mokyklos 9a klasės mokiniai, išsiruošėme į Telšių miškų urėdijos medelyną, įveistą prie Tausalo ežero. Išvykos tikslas – geriau susipažinti su miškininko profesija ir sužinoti apie miško darbuotojų kasdienybę.

Atvykus mus pasitiko miškų apsaugos ir želdinimo inžinierė Lina Servienė, medelyno viršininkas Eugenijus Barniškis ir medelyno viršininko pavaduotojas Gintaras Gabiūnas. Jie aprodė medelyno teritoriją, techniką. Papasakojo, kaip užauginami sodmenys miškui, kaip jie prižiūrimi.

Susitikimo pradžioje netikėtai nuskambėjo E. Barniškio pasakymas, kad prieš medį reikia atsiklaupti, reikia jam melstis. Bet, kai sužinojome, kaip sėjamos medžių sėklos, kai pamatėme, kaip atrodo vienmetės eglės, pušies ir kitų medžių daigai, kai patys mokėmės sodinti tą daigelį, suvokėme, kad jokia technika (o jos buvo daug ir įvairios) be žmogaus rankų ir prakaito negali užauginti miško.

L. Servienė pasinaudodama vaizdine medžiaga, priminė, kas yra miško draugai ir kenkėjai.

Labai liūdna buvo išgirst, kad didžiausias kenkėjas dažniausiai yra žmogus, jo netinkama veikla, t.y. miško tarša, gaisrai.

Ši diena mums praėjo įdomiai ir prasmingai. Už tai tariame nuoširdų ačiū miškininkams ir auklėtojai Z. Banienei.

Telšių „Atžalyno“ vid.  m - klos 9a kl. mok. Aistė Rimgailaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kvadrato varžybos

Š.m. rugsėjo 13-30 dienomis vyko Telšių rajono 5-6 klasių mokinių kvadrato varžybos „Angelo sargo“ taurei laimėti. Be mūsų mokyklos rinktinės dalyvavo dar 7 komandos. Pirmąsias varžybas pralaimėję Nevarėnų vidurinės mokyklos komandai, sekančiose mus lydėjo sėkmė. Nugalėję ,,Germanto“ vidurinės mokyklos ir Telšių globos namų komandas, patekome į sekantį varžybų etapą. Antrame ture įveikę Janapolės pagrindinės mokyklos komandą, patekome į pusfinalį. Pusfinalyje pralaimėjome „Kranto“ komandai ir žaidėme dėl 3-4 vietos. Finale įveikėme „Džiugo“ sportininkus ir užėmėme garbingą III-ją vietą.

Apdovanojimai vyko spalio 2d. Telšių Katedroje, kur buvo aukojamos šventos Mišios policijos dienai paminėti. Komandos apdovanotos taurėmis ir diplomais, o mokiniai – medaliais.

Kūno kultūros mokytoja Loreta Jankauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokytojų diena „Atžalyne”

Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Šia proga mokyklos dvyliktokai surengė mokytojams šventę.

Ateinančius į mokyklą mokytojus pasitiko mokiniai ir įsegė kiekvienam atėjusio rudens simbolį – klevo lapelį. Toliau renginys vyko salėje. Mokyklos direktorius pasveikino mokytojus, o dvyliktokai pakvietė juos dalyvauti viktorinoje „Tūkstantmečio mokytojas" Mokytojai puikiai atsakinėjo į šmaikščius dvyliktokų klausimus.

Pasibaigus viktorinai, dvyliktokai pakvietė mokytojus į mokytojų kambarį paskanauti torto.
 

Puslapis 7 iš 8

Lankytojų skaitiklis