2011-2012

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Gražinkime vaikus į stadionus

2012-03-21 mūsų mokyklos aktų salė tapo futbolo aikšte. Čia vyko Lietuvos futbolo federacijos projekto „Futboliukas”, kuriame dalyvavo l./d. „Saulutė“ vaikai, kulminacinis renginys. Į jį buvo pakviesti ir mūsų mokyklos 1c klasės mokiniai. Įspūdingose varžybose mažieji futbolininkai atskleidė savo sugebėjimus. Nors ne visi pataikė, bet džiugių emocijų buvo su kaupu. Pralaimėjusių nebuvo. Pirmokai gavo dovanų futbolo kamuolį, o komandos dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir firminiais Lietuvos futbolo federacijos atšvaitais.

Pradinių klasių mokytoja J. Jasevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Piliečio žadintuvas“ mane „veža“

Labai myliu Lietuvos gamtą, mėgstu lietuvių autorių poeziją, tėvynė visada bus mieliausia mano širdžiai. Tačiau tarp savo bendraamžių pastebiu daug abejingumo. Galbūt dėl to daugiau nei 20 aktyviausių mūsų mokyklos mokinių susibūrė į „Piliečio žadintuvą“, kuriam vadovauja istorijos mokytoja Vytauta Nekrašienė.
Mūsų veikla gana plati. Viena iš veiklos sričių dalyvavimas „Pozityve“- bendraamžių švietime. Susibūrę gliaudome įvairiausias aktualias temas, žaidžiame žaidimus, bendraujame prie arbatos puodelio, pozityviai mąstome. Savo darbo rezultatą perkeliame į „Forumo teatrą“, kuriame vaidindami sprendžiame mokykloje iškylančias problemas, kaip pavyzdžiui, patyčios, muštynės, rūkymas, narkomanija. Labiausiai patinka veikti: vaidinti, žaisti, skirti užduotis žemesniųjų klasių mokiniams. Dažnai mokytojų ir mokinių dėmesį patraukia įvairiomis progomis leidžiami stendai. Tai labai daug laiko ir pastangų reikalaujantis, bet įdomus darbas. Niekada nebūčiau patikėjusi, kad mokydama kitus pirmiausia mokausi pati. Smagu dirbti su jaunesniais už save, plečiu akiratį skaitydama knygas, ieškodama informacijos internete. Labai naudingos koncultacijos su mokyklos socialinėmis darbuotojomis, sveikatos priežiūros specialiste bei mokytojais. Labai Jiems dėkoju.
Labai džiaugiuosi atradusi naujų draugų, pakeitusi požiūrį į daugelį dalykų. Manau, kad ateityje ši patirtistikrai pravers. Jeigu norite, kad „Piliečio žadintuvas“ „vežtų“ ir jus, kviečiu pasibelsti į istorijos kabineto duris trečiadieniais septintą pamoką arba kreiptis į istorijos mokytoją V. Nekrašienę.

Saulė Lukošiutė, 10b klasė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Plungės TDB Telšių skyriaus Jaunimo darbo centro pristatymas

Kovo 5 d., pirmadienį, mokyklos skaitykloje vyko Plungės TDB Telšių skyriaus Jaunimo darbo centro vyr. specialistės Jūratės Rusakovos susitikimas su 10 a klasės mokiniais.

Susitikimo pradžioje Jaunimo darbo centro vyr. specialistė supažindino su Jaunimo darbo centru ir jo teikiamomis paslaugomis. Buvo demonstruojamos skaidrės ir pristatomi internetiniai adresai:

www.ldb.lt/jaunimui

www.facebook.com/jaunimui

Po to mokiniai įsijungė į įdomų žaidimą, pristatinėjo savo pasirinktas profesijas ir išbandė Hollando testą. Šis testas leidžia asmeniui pasitikrinti, kokio tipo jis yra asmenybė. Testas yra paliktas mokyklos skaitykloje ir bus patalpintas naujame laikraštyje apie profesinį informavimą „Žvilgsnis į ateitį“.

Mokiniai susipažino su įsidarbinimo galimybių barometru 2012 metams Lietuvoje ir Telšių apskrityje.

Susitikimas baigėsi filmo apie santechniko darbą peržiūra.

Tikimės ir ateityje bendradarbiauti su Plungės TDB Telšių skyriaus Jaunimo darbo centru.

Ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projektas „Mąstyk apie rytojų”

Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo projekte „Mąstyk apie rytojų“.

Projektą organizavo Šiaulių profesinio rengimo centro Elektronikos ir administravimo skyrius.

I etape buvo ruošiami darbai ir nuotraukos siunčiamos į Šiaulių profesinio rengimo centro Elektronikos ir administravimo skyrių.

Mūsų mokyklos mokiniai paruošė darbą „Ateik. Susipažink. Pasirink“. padedant mokytojai Jadvygai Martinkienei. Šis darbelis yra mokyklos skaitykloje. Darbe pristatomos specialybės, kurias galima įsigyti skyriuje.

II etape vyko susitikimai mokyklose.

Kovo 15 dieną mokyklos skaitykloje sulaukėme profesijos mokytojų Jurgos Džiautienės, Jūratės Tiškuvienės ir Teodoro Vaitkaus iš Šiaulių profesinio rengimo centro. Profesijos mokytojai pristatė Elektronikos ir administravimo skyriaus specialybes ir organizavo viktoriną. Aktyviai dalyvavę dešimtų klasių mokiniai džiaugėsi atvežtais prizais.

Skyriaus mokiniai metalo apdirbimo staklininkas Konstantinas Juška ir sekretorė Ieva Juozapaitytė

pasakojo ir rodė skaidres apie pasirinktas specialybes .

Mokyklos skaitykloje paliko lankstinukai, kalendoriai, kuriuose kviečiama mokytis Šiaulių Profesinio rengimo centro elektronikos ir administravimo skyriuje.

Esame pakviesti į šio projekto III etapo vykdymą.

2012-03-28-29 nuo 10.00 iki 16.00 val. vyks Profesijų mugė‘2012 Šiaulių profesinio rengimo centro aktų ir sporto salėse (Gardino g. 4, Šiauliai).

Jeigu neturėtume galimybių atvykti kovo 28-29 d., tuomet kviečiami 2012-04-19, 12.00 val. atvykti į baigiamąjį projekto „Mąstyk apie rytojų“ renginį Elektronikos ir administravimo skyriuje.

Ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kovo 16 –oji – Knygnešio diena

Dieną galima pradėti be Pradžios. Be Minties. Be Valios.

Tada išvis nebus Diena. Bus tiktai Laiko atbraila.

Betgi Diena yra Kelias.Ji nori turėti Kryptę.

Diena yra kūrinys.Ji reikalauja Aiškios Valios.

Diena yra Giesmė.Ji šaukiasi Tyros intencijos.

Diena sykiu yra ir visas Tavo gyvenimas. Tavo gyvenimas yra toks, kokia yra Tavo diena.

/Rytmečio malda/

Tai žodžiai iš leidinių, kuriuos platino knygnešiai.

Knygnešystės gadynė neturi analogo Europoje ir truko net keturiasdešimt metų /1864 – 1904 m./

Tai yra primenama dokumentiniame filme „Knygnešiai“, kurį žiūrėjo 6c, 7b, 8a, 8b, 8c, 10a klasės mokyklos skaitykloje.

Mokiniai susipažino su pasakojimu apie mažos tautos, atsidūrusios šalia galingo kaimyno , pastangas išlaikyti gimtąją kalbą.

Istorija pasakojama siejant su kita šalimi Airija, apžvelgiant pasiaukojamas lietuvių pastangas išlaikyti savo kalbą, kai 1863 -1903 m. Rusijos okupacijos metu buvo uždrausta lietuviška spauda, knygos ir kiti spaudiniai buvo nelegaliai ruošiami ir gabenami į Lietuvą.

Filmą galima rasti interneto svetainėje http://www.booksmugglersthemovie.com/

Tegul lietuviškas žodis, vis dažniau skelbia gerą žinią, skatina viltis ir pasitikėjimą...

Skaityklos darbuotojos

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Netradicinė pamoka

Kovo 8 d. technologijų mokytoja J. Martinkienė organizavo netradicinę technologijų pamoką, kuri vyko Žemaitijos kolegijoje Telšių skyriuje. Pamoką vedė Telšių skyriaus fakulteto dėstytoja Salomėja Udovičienė. Audėja parodė ir papasakojo apie staklės, kaip jos buvo gaminamos bei kas jomis audė senovėje. Susipažinome su vienu iš seniausių Lietuvos amatų – audimu.

Mums teko gana sudėtinga užduotis: per tam tikrą laiką nuausti kuo didesnį audinį. Klasėje buvo trys audimo staklės, o mūsų buvo 9 mokiniai. Susiskirstę po 3 mokinius į grupes, pradėjome darbą. Audėme iš siūlų vientisą audinį. Po to mums paaiškino, kaip reikia įausti spalvotas juosteles arba sukarpytas medžiagos skiautes. Tai buvo nuostabu!

Austi nėra labai sunku. Reikia būti labai atidžiam ir nesupainioti siūlų, bei paspausti tinkamą pakoją. Smagiausia buvo prispausti siūlus ir baigus audinį juos nukirpti.

Laikas taip greit prabėgo, jog atrodo tik atėjome, o jau reikia grįžti į mokyklą. Mes mielai būtume likę ilgesniam laikui. Mums ši išvyka paliko didžiulį įspūdį, malonius prisiminimus. Tikimės dar kada nors ten užsukti ir sužinoti apie kitus amatus. Visiems rekomenduojame esant galimybei apsilankyti Žemaitijos kolegijoje Telšių skyriuje.

5c klasės mokinė Ieva Trilikauskaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
 

Kovo 11-oji – mūsų nepriklausomybės diena

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės diena. Tai mūsų nepriklausomybės diena. Šalies istorijoje tai yra data, kuri žymi Lietuvos, kaip nepriklausomos valstybės, atgimimą. Nepaisant didelio politinio spaudimo, lietuviai pasiekė tai, apie ką, tikriausiai, kalbėjo daug metų. Todėl šiais metais šventėme jau 22-ąsias nepriklausomos Lietuvos metines, kurias tradiciškai pažymėjo ir Telšių pagrindinės mokyklos bendruomenė.

Minėjimas prasidėjo koncertu, kuriame dainavo mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojų Gintaro Vaitkaičio ir Laimos Petrulaitienės. Taip pat pasirodė ir Dinaros Dacienės „Mados šokio“ būrelis. Koncertas, dedikuotas Lietuvos nepriklausomybės minėjimui, į aktų salę privertė sugūžėti 4-10 klasių mokinius ir mokytojus. Pasiklausyti moksleivių atliekamų dainų bei tarti sveikinimo žodžius, taip pat buvo atvykę ir svečiai – prelatas Juozas Šiurys ir švietimo skyriaus vyr. specialistė Alvita Nebeskienė. Tačiau tuo koncertas nesibaigė. Tai tebuvo tik viena jo dalis. Kita dalis vyko Telšių specialiojoje mokykloje, kurioje koncerto kolektyvai ir jų vadovai buvo šiltai sutikti ir apdovanoti gėlių žiedais.

Dėkojame koncerto dalyviams, kurie mums dovanojo renginį, kupiną geros nuotaikos, pagarbos jausmo bei tautiškumo dvasios. Ačiū.

Pradinių klasių mokytoja S. Norkuvienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Rajoninė technologijų olimpiada 

Kūryba yra nuolatinis ieškojimas ko nors geresnio ir gražesnio. Dėl to ji yra ir nuolatinė kančia – prometėjiška pastanga sau dievišką paveikslą ir pranašumą laimėti. Šiais žodžiais prasidėjo VI – oji Telšių rajono technologijų olimpiada „Mano kūrinys Lietuvos muziejui“, kuri vyko kovo 1 dieną Telšių Jaunimo mokykloje.

Šiai olimpiadai neliko abejingos ir mūsų mokyklos mokinės, kurios kruopščiai ir intensyviai ruošėsi. 7b klasės mokinė Renata Nevardauskaitė „nusikėlė“ į vaikystę ir sukūrė vaikystės kambarį, kurį pavadino „Vaikystės svajonė“. Jos „Vaikystės svajonė“ neliko nepastebėta olimpiados vertinimo komisijos narių ir Renatai atiteko antroji vieta (mok. J. Martinkienė).

7b klasės mokinė Vidmantė Cirtautaitė pristatė suknelę „Kitokia mada“ ir laimėjo trečia vietą (mok. J. Martinkienė).

Olimpiadoje dalyvavo 10a klasės mokinės Fausta Ronkytė ir Laura Kasmauskytė (mok. V.Gauronskienė). F. Ronkytė pristatė apyrakę (papuošalą) „Spygliuotė“, o L. Kasmauskytė demonstavo lango arba plytelių puošybos kompoziciją „Makaronų fantazija“.

Visiems dalyviams olimpiada paliko neišdildomą įspūdį, davė naujos patirties tolimesnėje kūryboje.

Technologijų mokytoja J. Martinkienė

 

Įrašai

Puslapis 4 iš 11

Lankytojų skaitiklis