2011-2012

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
 „Kaziuko mugė“ „Atžalyne“

Kovo pradžios Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokiniai labai laukia, nes tuo metu vyksta tradicinė  mokyklos šventė –„Kaziuko turgus“. Ir šį kovo 2-osios rytą mokinukai rinkosi linksmi, nešini kas didesniais, kas mažesniais krepšeliais. Susirinkę ruošė reklamas turgui, džiaugėsi išradingomis ar gardžiai kvepiančiomis prekėmis.

Antrokų pakviesti, vaikai susirinko į mokyklos aktų salę, kur vyko turgaus atidarymas. Ten skambėjo turgaus kvieslių sveikinimai, palinkėjimai, patarimai. Prisilaikydami senolių tradicijų, vaikai linksmai suko ratelius, dainavo. Po to burtų keliu išsitraukę prekystalių numerius, prekiautojai šoko ruoštis turgui: rikiavo prekes, kuo patraukliau stengėsi juos papuošti. Tuoj ant sienų atsirado reklamos.

Pirkėjų ilgai laukti neteko. Skambant liaudiškai muzikai į turgų gausiai rinkosi mokyklos mokiniai, mokytojai. Kiekvienas rado sau tinkamų prekių. Vyko prekyba kaip tikrame turguje. Nuo prekystalių greitai nyko įvairūs saldumynai, medus, sūriai, medžio dirbiniai, mezginiai, papuošalai.

Šventė baigėsi. Ir vėl teks laukti sekančio kovo.

„Atžalyno“ pagrindinės mokyklos vyr. mokytoja Eugenija Kavaliauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
 Savanoriška veikla

Tai savo noru pasirinkta veikla, už kurią negaunamas finansinis atlygis ir kuri yra naudinga kitam žmogui ar bendruomenei.

„Atžalyno” pagrindinėje mokykloje lankėsi Telšių vaikų dienos centro darbuotojos ir kvietė mokinius įsijungti į savanorišką veiklą.

Mokiniai susidomėję išklausė darbuotojų pranešimus ir tikimės, kad prisijungs prie Telšių dienos centro savanoriškos veiklos.

Ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
 Projektas Sveikatiada”: Zumba mankštos“ pristatymas

Vasario 27 d. po 3 pamokų mokykloje vyko „Zumba mankštos“ pristatymas, į kurį buvo kviečiami visi mūsų mokyklos bendruomenės nariai. Šią mankštą pristatė 10b klasės merginos, kurios kvietė susirinkusius prisijungti ir kartu pasimokyti „Zumba mankštos“ judesių.

Šios mankštos tikslas – gerai, linksmai, aktyviai, sinchroniškai pajudėti bei taip formuoti kasdieninės mankštos įpročius.


Taigi kviečiame visus „Atžalyno“ mokyklos bendruomenės narius nelikti abejingais ir prisijungti prie šio projekto inicijuojamos mankštos mokymosi bei kartu dalyvauti balandžio mėn. visuotinėje „Zumba mankštoje“. „Zumba mankštos“ vaizdo įrašą galite rasti mokyklos internetiniame tinklalapyje.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
 Vasaris - sveikatingumo mėnuo: jogos užsiėmimai

Vasario 22 d. mūsų mokyklos aktų salėje 2-3 pamokas vyko „Jogos užsiėmimai“, kuriuos vedė jogos mokytojas Remigijus Juška. Šie Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojami jogos užsiėmimai sulaukė pakankamai didelio mokinių ir mokytojų susidomėjimo.

Iš viso šiuose užsiėmimuose sutiko dalyvauti 26 asmenys: 8 mokytojai bei 18 mokinių iš 10b, 8b, 8c klasių.

Šių užsiėmimų metu dalyviai turėjo galimybę ne tik pasisemti daugiau teorinių žinių apie „Jogą“, jos kilmę, svarbiausius principus (tinkamus pratimus (Asanas), taisyklingą kvėpavimą (Pranayama), teisingą atsipalaidavimą (Savasana), tinkamą mitybą (Vegetarinė), pozityvų mąstymą ir meditaciją (Vedanta ir Dhyana), tačiau tai išbandyti ir praktiškai.

Anot R. Juškos, užsiiminėti joga patariama visiems net jei neturima jokių sveikatos problemų. Ji naudinga ne tik kūnui, sielai, bet ir protui, nes padeda subalansuoti žmogaus vidinę būseną. Tai yra padeda atsipalaiduoti, nuima stresą, pagerina bendrą savijautą, lėtina senėjimo procesus, kūnas tampa lankstesnis, o protas skaidresnis.

Taigi joga yra vienas iš būdų kaip pagerinti sveikatą, išmokti kontroliuoti savo proto galią bei pasiekti visapusišką ramybę.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Užgavėnės Atžalyne“

Vasario 21 -osios rytą į mokyklą susirinkusius mokinius ir mokytojus prie durų pasitiko po spalvingais rūbais ir kaukėmis pasislėpę „Atžalyno" „žydukai"-septyntokai su savo klasių vadovais L. Jankauskiene (7a), I. Gedviliene  (7b), V. Jurkumi (7c). Tą dieną netrūko mielinių blynų su kakava, kuriuos iškepė valgyklos darbuotojos. Po3-jų pamokų „žydukai" visus pakvietė į mokytojų kambarį, kur visi šoko, dainavo ir vaišinosi Užgavėnių patiekalais. Po 4-ių pamokų į mokyklos stadioną ėmė rinktis smalsūs,  linksmi žiūrovai ir dalyviai, kur stovėjo Morė.

Sudeginus Morę daugelis juokavo,kad išvarė žiemą iš kiemo. Skirstydamiesi žiūrovai ir dalyviai džiaugėsi, kad Užgavėnių papročiai dar nepamiršti.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Vasario 16-oji – tautos šventė

Vasario 16-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Tai yra visų mūsų diena, kurios negalime užmiršti ir privalome minėti, aukštai iškeldami Lietuvos vėliavą. Tai yra mūsų tautos pergalės ir gyvasties pradas.

Telšių Atžalyno pagrindinės mokyklos bendruomenė gali drąsiai save vadinti patriotinės minties skleidėjais. „Piliečių žadintuvo“ būrelio nariai, vadovaujami istorijos mokytojos V. Nekrašienės, lankė 5-10 klasių mokinius bei pasakojo jiems apie šios dienos istoriją ir svarbą. Taip pat visi kartu sugiedojo Lietuvos himną. Ta proga pradinių klasių mokiniai prisijungė prie šventės minėjimo ir surengė sveikatingumo fiestą, kurią skambiai būtų galima pavadinti „Už sveiką Lietuvą“. 
Pradinukai gamino Lietuvos atributiką, kuria vėliau pasipuošė geltonai žaliai raudonas „lietuvis“ senis besmegenis. Vyko rogučių tempimo, stūmimo, čiuožimo nuo kalno rungtynės. Štai taip, nuo šalčio raudoniu padabintais žandais, vaikai baigė savo sveikatingumo fiestą, kuri buvo skirta paminėti Vasario 16-ąją. Už sveiką Lietuvą!

Pradinių klasių mokytoja S. Norkuvienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Šv. Valentino diena – įsimylėjėlių metas
Šv. Valentino diena – įsimylėjėlių šventė. Tai yra šventė, kai Amūras negaili savo meilės strėlių ir šaudo jas į įsimylėjėlius, taip iš naujo uždegdamas jų širdis meilei. Visuotinai priimtą šventę mini visi. Ne išimtis ir Telšių Atžalyno pagrindinė mokykla, kuriai Šv. Valentino dienos paminėjimas jau yra tapęs tradicija. Tokie „papročiai“ kaip mokyklos puošimas meilės atributais, Šv. Valentino paštas, po mokyklą vaikštantys meilės dievai ir deivės, skleidžiantys jausmingus kerus, dainuojamos dainos ir kt. yra svarbi įsimylėjėlių dienos dalis mokykloje.

Šiais metais Šv. Valentinas pasižymėjo renginių gausa. Buvo renkama „raudoniausia“ klasė, kuria šiemet tapo 5 c. Klasės durų puošyba leido mokiniams ir mokytojams pasitelkti visą savo išmonę ir fantaziją puošiant jas. Dienos kulminacija 12 val. tapo renginys aktų salėje, kurioje vyko tikras Valentines fashion show – su „Valentino“ šukuosenomis, įsimylėjėlių makiažu bei meilės šokiais.

Reikia nuoširdžiai pasidžiaugti ir padėkoti 8 klasių mokiniams ir jų vadovams, kurie šiemet buvo šios gražios ir „raudonos“ šventės organizatoriai. Oro bučkis Jiems:*

Pradinių klasių mokytoja S. Norkuvienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
 

Profesinis informavimas mokykloje. Laikraščio „Žvilgsnis į ateitį“ gimtadienis.

Mokyklos skaitykloje dešimtokai susipažino su nauju laikraščiu apie profesinį informavimą „Žvilgsnis į ateitį“.

Pirmajame numeryje, kuris buvo platinamas prieš Naujus Metus, mokiniai pakartojo profesinio pasirinkimo etapus: savęs pažinimą, profesijos pasirinkimą, mokymosi kelio pasirinkimą ir norimo darbo radimą. Susipažino su tinkamiausia profesija pagal Zodiako ženklus ir naudingomis nuorodomis profesinio informavimo klausimais.

Vasario mėnesį pasirodė antrasis „Žvilgsnio į ateitį“ numeris, kuriame pristatomos nuorodos ateities keliui pasirinkti, profesinių mokyklų internetiniai adresai ir seminaro „Kaip planuoti karjerą“, vykusio parodoje „Mokymasis. Studijos. Karjera. 2012“, santrauka. Aprašyta, kuo pasidomėti prieš priimant sprendimą profesinio informavimo klausimais, ko paklausti per atvirų durų dienas? Jeigu domiesi studijomis užsienyje, paskaityk laikraštį ir neužkibk ant lengvų pažadų kabliuko!

Pirmą kartą pateiktos naudingos nuorodos, besidomintiems savanoryste.

Tikimės, kad mokyklos bendruomenė susidomės nauju laikraščiu ir mokinių Monikos Valančiūtės 7a, Aurelijos Laurinavičiūtės 7a, Akvilės Jasaitės 8b, Julijos Pronckutės 8b, Aušros Toliušytės 8b, Deimantės Jonauskaitės 8b, Andriaus Koniukovo 9b, Manto Dagio 9b surinkta informacija bus naudinga ir reikalinga.

Ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė

 

Įrašai

Puslapis 5 iš 11

Lankytojų skaitiklis