2011-2012

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Vasaris - sveikatingumo mėnuo: visuotinė pradinių klasių mokinių mankšta „Trumpa mankšta – gera sveikata“

2012 m. vasario 10 d. mūsų mokyklos sporto salėje 1-4 pamokas vyko visuotinė pradinių klasių mokinių mankšta, kurios šūkis „Trumpa mankšta – gera sveikata“. Šia Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva buvo siekiama formuoti kasdieninės mankštos įpročius bei tokiu būdu skatinti vaikų fizinį aktyvumą.

Fizinis aktyvumas svarbus ne tik gerinant ir stiprinant sveikatą, bet ir mažinant riziką susirgti įvairiomis ligomis. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja kasdien judėti mažiausiai 30 minučių, o rytinė mankšta yra pati paprasčiausia bei prieinamiausia fizinio aktyvumo forma, padedanti palaikyti raumenų tonusą, stimuliuojanti širdies, plaučių darbą bei teigiamai veikianti visą nervų sistemą.

Džiugu, kad prie kolektyvinės pradinių klasių mankštos, kurią vedė kūno kultūros mokytoja L. Jankauskienė, entuziastingai prisijungė pradinių klasių mokytojos bei 5a, 5b, 5c, 7b klasių mokiniai. Iš viso tą dieną mankštoje dalyvavo apie 230 mokinių bei 10 mokytojų.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Nuotaikinga šventė

 Buvusius dvyliktokų Šimtadienius jau antri metai mokykloje keičia N-tadieniai. Šventė, skirta dešimtokams, besiruošiantiems PUP patikrinimui, įvyko 2012-02-10. Vakarą organizavo ir vedė devintokai ir jų klasių vadovai B. Raibužienė ir G. Vaitkaitis. Dešimtokai buvo pakviesti į „Pragarą“, kuriame reikėjo atlikti daugybę užduočių, kad būtų galima sėkmingai patekti į rojų. Vakaro dalyviai - mokiniai ir mokytojai - džiaugėsi gera atmosfera ir linksma nuotaika.

I. Magziakaitė ir G. Bladžiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Vasaris - sveikatingumo mėnuo: akcija Gamtos dovana puikiai savijautai – arbatos puodelyje”

Visoje Lietuvoje vasaris tradiciškai yra skelbiamas sveikatingumo mėnesiu. Šį mėnesį įvairiais sveikatingumo renginiais siekiama kuo daugiau visuomenės dėmesio atkreipti į sveikos gyvensenos naudą, grūdinimosi svarbą, judėjimą bei aktyvų laisvalaikio leidimą žiemos metu.

Mūsų mokykloje „Vasaris sveikatingumo mėnuo” renginių maratonas startavo vasario 7d. gražia akcija „Gamtos dovana puikiai savijautai – arbatos puodelyje”, kurią padėjo organizuoti Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Mokiniai ir mokytojai buvo kviečiami pasivaišinti imunitetą stiprinančia bei žvalumo teikiančia arbata, daugiau sužinoti apie sveikatą stiprinančias priemones bei renginius, kurie vyks šį mėnesį.

Akcijos metu buvo išdalinta apie 170 puodelių arbatos. Tokiu būdu buvo stengiamasi priminti, kad žiemos sezonu tinkama arbata ne tik puikiai atgaivina, pakelia tonusą, nuotaiką bet ir gali sustiprinti organizmą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Meninio skaitymo konkursas

Sausio 24 dienos popietę Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje vyko meninio skaitymo konkursas, skirtas Maironio metams paminėti.Konkurse dalyvavo 5-8 klasių moksleiviai. Jie deklamavo eilėraščius ir skaitė prozos ištraukas.
Komisija nutarė, kad meniškiausiai pasirinktus kūrinius perteikė 5c klasės mokinė Deimantė Raudytė ir 7c klasės mokinys Giedrius Kazlauskas.
Jie dalyvavo zoniniame konkurse.

Mokytoja S. Norkuvienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Metų knygos rinkimai

Mūsų mokykla dalyvavo projekte ,,Metų knygos rinkimai“, kurio tikslas yra skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikinė  lietuvių literatūra. Mūsų mokyklai Ūkio bankas padovanojo šias knygas: K. Kasparavičius „Mažoji žiema“, V. V. Landsbergio „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“, V. Palčinskaitės „Muzika Troliui“, G. Adomaitytė „Paklydusi pasaka“, A. Cicėnaitė „Mano tėtis ir kiti nesusipratimai“, G. Morkūnas „Iš nuomšiko gyvenimo“. Mokyklos bibliotekoje surengta paroda.

Trečių bei ketvirtų klasių mokiniams knygos buvo pristatomos netradicinėje pamokoje.  Jos metu skaitėme  ištraukas iš Metų knygos rinkimų akcijoje, dalyvaujančių vaikams skirtų knygų. Diskutavome apie knygų veikėjus, knygų apipavidalinimą ir jų turinį. Mokiniai susidomėję klausėsi E. Grygo „Elfų šokis“, skirto fortepijono. Šio kūrinio natas užmiršo herojė iš V. Palčinskaitės knygos „Muzika Troliui“.
Mokiniai pakviesti aktyviai dalyvauti akcijoje ir išsirinkti labiausiai patikusią knygą.  Balsuoti galima elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .
Maloniai kviečiame visus prisijungti prie šios akcijos ir balsuoti už  Jums labiausiai patikusią knygą.

Bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Akcija „STOP – PERŠALIMUI!”

Sausio mėn. 23-24d. mokykloje buvo vykdoma akcija „STOP – PERŠALIMUI!”, kurią organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė bei socialinė pedagogė V. Dacienė. Mokiniai ir mokytojai buvo kviečiami pasivaišinti imunitetą stiprinančia bei žvalumo teikiančia arbata bei dar daugiau sužinoti apie sveikatą stiprinančias priemones, padedančias išvengti peršalimo ligų.

Akcijos metu buvo išdalinta apie 180 puodelių arbatos. Tokiu būdu buvo stengiamasi priminti, kad žiemos sezonu tinkama arbata ne tik puikiai atgaivina, bet ir gali apsaugoti nuo peršalimo ligų.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projektas „Užkirskime kelią regėjimo sutrikimų vystimuisi“: piešinių konkurso „Regos ir mitybos tarpusavio sąsajos“ nugalėtojai

2011 m. gruodžio mėn. vyko piešinių konkursas „Regos ir mitybos tarpusavio sąsajos“, kuriame dalyvauti buvo kviečiami 8-9 klasių mokiniai. Iš viso konkursui buvo pateikti 33 mokinių darbai, iš kurių buvo atrinkta 14 geriausių. Atrinkti piešiniai visą savaitę buvo eksponuojami skaitykloje.
Piešinių konkurso nugalėtojais tapo E. Valius (9 b), R. Vilimaitė (9a) bei L. Petrikaitė (9a). Šie mokiniai buvo apdovanoti ypatingais prizais.

Kiti konkurso dalyviai taip pat neliko nuskriausti. Skatinamaisiais prizais buvo apdovanoti B. Končius (9a), S. Glodenytė (9a), D. Stonkutė (9b), K. Žutautaitė (9a), V. Meškauskis (9a). M. Dagys (9b), I. Kanapytė (8c), P. Gudauskytė (8c), R. Navardauskas (8c), L. Jurevičiūtė (8c), K. Tautkutė (8c).

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena

Sausio 13 d. – tai diena, kuri iki šiol gyva liudininkų atsiminimuose ir mūsų širdyse, jausmuose bei mums perteiktose emocijose. Tos dienos įvykiai sąlygojo tai, jog šiandien mes gyvename laisvoje Lietuvoje. Minėdami kovos už laisvę dieną, Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokytojai, projekto „Piliečio žadintuvas“ nariai, kartu su mokiniais, prisiminė istorinius ir pasaulyje rezonansą sukėlusius įvykius, kurių pasekmė – 14 žmonių, gynusių Tėvynę, žūtys bei krauju pažymėti pirmieji Nepriklausomos Lietuvos žingsniai. Filmo „Laisvės kaina“ matyti dokumentiniai kadrai liudijo tą patį.

Mokyklos bendruomenė taip pat prisijungė prie visos švietimo bendruomenės Lietuvoje ir languose įžiebė žvakutes bei atsistojo tylos minutei, taip pagerbdama žuvusiųjų už Laisvę atminimą. Tokie renginiai bei pilietinės akcijos simbolizuoja mūsų tautos rimtį ir susitelkimą mums sunkią valandą. Kalbant apie susitelkimą ir rimtį, negalima nepaminėti ir mokyklos bendruomenės dalyvavimo minėjime Telšių miesto Nepriklausomybės aikštėje, kur žmonių mintyse iš naujo galėjo atgimti kovos už laisvę ir geresnę Lietuvą noras. Malda, kuri, veikiausiai, tada skambėjo gynėjų galvose, skambėjo ir Telšių Antano Paduviečio katedroje, dalyvaujant mokytojams ir mokiniams. Tik šįkart ji buvo skirta tiems, kurie 1991-ųjų, sausio 13-ąją paaukojo gyvybę už tokią Lietuvą, kokią ją turime šiandien. Laisvą.

Mokytoja S. Norkuvienė

 

Puslapis 6 iš 11

Lankytojų skaitiklis