2011-2012

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sveiki dantukai” žinių patikrinimas

Šių metų lapkričio 21-23 d. 3-4 klasių mokiniams vyko paskaitėlės „Sveiki dantukai”, kurių metu vaikai buvo mokomi apie danties sandarą, jų rūšis bei kaip juos rekia prižiūrėti.

Siekiant įvertinti jų turimas bei įsisavintas naujas žinias apie dantukų priežiūrą, lapkričio 24 d. buvo suorganizuotas “Sveiki dantukai” žinių patikrinimas. 3-4 klasių mokiniai sprendė testą. Geriausiai testą iš 4-okų išsprendė 4a klasės mokinys V. Lečkauskas, iš 3-okų 3a klasės mokinė A. Mineikaitė, kurie buvo apdovanoti ypatingais Telšių VSB įsteigtais prizais.

Labai geras žinias apie dantukų priežiūrą parodė šie mokiniai: L. Semenkavičius (4a), L. Siminauskaitė (3b), E. Juškaitė (3b), G. Silkauskaitė (4b), A. Serva (4b), G. Mickutė (4b), K. Sagaidokas (3a), J. Vaitkaitytė (3a). Jie taip pat buvo apdovanoti skatinamosiomis dovanomis.

Geras žinias apie dantukų priežiūrą parodė šie 4a mokiniai: K. Beržinytė, D. Norvilas, M. Drasutavičius, I. Baltrukonytė, E. Simanauskas. Jie taip pat buvo apdovanoti skatinamaisiais Telšių VSB įsteigtais prizais.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projektas „Užkirskime kelią regėjimo sutrikimų vystymuisi“

Šių metų lapkričio 21 d. mūsų mokykloje startavo naujas sveikatos stiprinimo projektas „Užkirskime kelią regėjimo sutrikimų vystymuisi“, kurio pagrindinis tikslas – padėti išsaugoti bei stiprinti vaikų regėjimą, taikant įvairias profilaktikos priemones.

Lapkričio 21 d. 5-8 klasių mokiniai buvo kviečiami į regą stiprinančių maisto produktų pristatymą „Maistas akims“, kuris vyko visą dieną. Šio pristatymo metu mokiniai ne tik daugiau sužinojo apie regą, ją įtakojančius veiksnius, egzistuojančias regėjimo profilaktikos priemones, bet ir kokios maistinės medžiagos yra ypatingai svarbios, norint turėti sveikas akis.

 „Maistas akims“ pristatymo metu mokiniai sužinojo, kad reikia valgyti ne tik morkas, mėlynes, bet akims yra reikalingi tokie antioksidantai (vitaminai A, C, E), medžiaga liuteinas ir kur šių medžiagų galima rasti maisto produktuose. Siekiant įtvirtinti naujas žinias, ne tik kalbėjome, bet ir ragavome produktus, kuriuose yra akims naudingų medžiagų. Šiame pristatyme dalyvavo daugiau kaip 100 mokinių.
Geram regėjimui išsaugoti yra reikalinga ne tik tinkama mityba, bet ir akių poilsis, mankšta. Taigi lapkričio 25 d. mokyklos sporto salėjė vyko akcija „Pamankštinkime akis“, kurią vedė kūno kultūros mokytoja L. Jankauskienė. Tą dieną 5a, 5b, 5c, 7b klasių mokiniai mokėsi specialių atpalaiduojančių pratimų akies raumeniui stiprinti, treniravo akis, mokėsi įvairių linksmų žaidimų, kaip galima ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir pastiprinti akis. Ši akcija numatoma taip pat lapkričio 28 d.- gruodžio 2d.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje startuoja projektas „Savivaldaus mokymosi organizavimo modelio (SMOM), kaip netradicinės ugdymo(si) formos, taikant į inovatyvius sprendimus orientuotą ugdymą, įgyvendinimas Šiaurės ir Vakarų Lietuvos regiono mokyklose“

Lapkričio 18 d. įvyko pirmasis seminaras mokytojams ir mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojams. Mokymus vedė lektoriai: doc. dr. Aušra Kazlauskienė, Edukologijos fakulteto dekanė, doc. dr. Rasa Pacevičienė, Edukologijos fakulteto dėstytoja.

Seminare buvo diskutuojama apie naują požiūrį į vaikų mokymąsi, savivaldaus mokymosi sistemos reikšmę institucijai, besimokančiajam, mokytojui, aptarti mokymosi proceso dalyvių vaidmenys. Kitas seminaras organizuojamas lapkričio 28 d.

Direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Dapšienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulinė sveikinimosi diena

Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje tampa tradicija paminėti šią dieną.

Pasisveikinimas – tai pagarbos ir draugiškumo ženklas Pasisveikinimu prasidėjo dar viena mokyklos gyvenimo diena, kuri suteikė šilumos bei geros nuotaikos. Sutiktą pažįstamą ar nepažįstamą mokyklos bendruomenės narį sveikinome linkėdami viso, kas geriausia.

Pradinių klasių mokiniai skaitykloje prisiminė ir pakartojo mandagumo taisykles. Vyresnių klasių mokiniai klasės valandėlės metu galės susipažinti su pasisveikinimo ypatumais. Skaitykloje ta tema yra paruoštos skaidrės.

Tad nepamirškime sveikintis ir kuo daugiau šilumos dovanoti kitiems!

Skaityklos darbuotojos S. Račkauskienė ir D. Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarptautinė nerūkymo diena

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį yra minima Tarptautinė nerūkymo diena. Šią dieną daugelyje šalių visuomenė yra skatinama susimąstyti apie rūkymo daromą žalą bei atsisakyti šio žalingo įpročio. Mūsų „Atžalyno“ mokyklos bendruomenė taip pat neliko abejinga. Šiai dienai paminėti mokykloje buvo suorganizuotas renginys, kurio metu mokytojai ir mokiniai turėjo galimybę pamatyti ne tik daugybę antinikotininių reklamų, verčiančių susimąstyti, bet ir vaizdo reportažą, ką apie rūkymą, jo žalą ir kitus su šiuo žalingu įpročiu susijusius aspektus, mano jų kolegos ir bendramoksliai. Šį renginį užbaigė gražus muzikinis pasirodymas. S. Steckytė atliko dainą „Nerūkyk“ (vadovas G. Vaitkaitis). Jai talkino gitaristas G. Rimeika. Šis renginys, kurį vedė 10a klasės mokinė A. Rimgailaitė, sulaukė didžiulio susidomėjimo. Jame dalyvavo apie 300 asmenų.

Džiugu, kad mums pasisekė pasiekti savo renginio tikslą t.y. kuo daugiau žmonių priminti, kokią žalą rūkančiųjų ir nerūkančiųjų sveikatai daro rūkymas, vis dar išliekantis vienu iš svarbiausių lėtinių neinfekcinių ligų rizikos faktoriumi, sąlygojančiu 25 proc. visų mirčių nuo širdies - kraujagyslių ligų, 30 proc. mirčių nuo vėžio, 70 proc. nuo kvėpavimo sistemos ligų, bei tokiu būdu paskatinti mokinius nepradėti rūkyti t.y. saugoti ir branginti savo sveikatą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė


 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Susitikimas su rašytoju V. Račicku

Š. m. lapkričio 14 d. mūsų mokykloje lankėsi populiariausias vaikų rašytojas Lietuvoje, kasmet patenkantis į skaitomiausių autorių penketuką - V. Račickas. Į susitikimą su rašytoju buvo pakviesti mokyklos pradinių ir penktų klasių mokiniai. Autorius papasakojo apie savo vaikystę ir kūrybos kelią. Mokiniai susidomėję klausėsi V. Račicko skaitomų ištraukų iš šių knygų: "Šokoladas iki pirmadienio“, "Gyveno kartą Lukošiukas“, "Berniukai šoka breiką“.

Rašytojas nuoširdžiai atsakinėjo į mokinių užduotus klausimus. Pasibaigus susitikimui visi norintys galėjo įsigyti V. Račicko parašytų kūrinių su autoriaus autografu. Mokiniai dar ilgai prisimins šį nuoširdų susitikimą.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projektas „Sveikatiada“: „Europos sveikos mitybos diena“

Šių metų lapkričio 8 d. mūsų mokykloje vyko „Europos sveikos mitybos dienos“ minėjimas. Šią dieną visose Europos šalyse visuomenė skatinama sveikai maitintis. Taigi ir mes nusprendėme šią dieną paminėti kiek netradiciniu būdu. Kartu su 5a ir 8d klasėmis pagaminome ne tik didžiulę sveikos mitybos piramidę, siekdami atkreipti visų mokinių ir mokytojų dėmesį į savo mitybos racioną, bet ir suorganizavome viktoriną patikrinti jų turimas žinias.

Mokiniai ir mokytojai dalyvauti viktorinoje buvo išrinkti šįryt loterijos būdu. Į viktoriną pateko šie 10b klasės mokiniai (E. Tamošauskaitė, K. Kikilas, I. Šalkauskytė, E. Varnelytė, V. Rimkus) bei šie mokytojai (V. Butkevičienė, V. Jurkus, A. Lipskienė, A. Streckienė, R. Žutautienė). Abi komandos greitai ir gana tiksliai atlikinėjo užduotis, tačiau fortūna labiau šypsojosi mokytojų komandai. Jie tik kelių taškų persvara išplėšė pergalę, nors sirgaliai ypač audringai palaikė „mokinių komandą”.

Visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti prizais, o nugalėtojams „mokytojų komandai” papildomai buvo skirta nugalėtojų daina “Queen - We Are The Champions”. Po viktorinos jungtinė vaikinų šokių komanda parodė savo gebėjimus ir taip užbaigė šį gražų renginį.

Šis renginys sulaukė labai daug pozityvių emocijų, todėl labai norėčiau padėkoti visiems prisidėjusiems prie jo organizavimo, o ypač dalyviams už drąsą ir geras emocijas.

„Sveikatiados" projekto kuratorė Asta Fabijonavičiūtė
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Nominacijos „Tautos svetainė 2011″ rinkimai

Lietuvos mokyklų interneto svetainių konkurso metu vyksta nominacijos „Tautos svetainė″ rinkimai. Šios nominacijos rinkimai vyksta kasmet nuo 2003 m. VšĮ „Švietimo tinklas″ yra šios nominacijos iniciatorė.

Nominacijos nugalėtojas išrenkamas SMS balsavimu. Nominacijos „Tautos svetainė″ rinkimai rodo mokyklos bendruomenės vieningumą, susitelkimą, komandines savybes.

 

Balsavimas trumpuoju numeriu 1670. SMS kaina 1 Lt. Iš vieno numerio ne daugiau kaip 5 SMS. Penkios mokyklų interneto svetainės patenka į FINALĄ.

Telšių "Atžalyno" pagrindinė mokykla yra antrojoje mokyklų grupėje. Už mūsų mokyklos svetainę bus galima balsuoti lapkričio 14 - 18 dienomis.

Žinutės tekstas - mokykla 38
 

Puslapis 8 iš 11

Lankytojų skaitiklis