2011-2012

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Saugus kelias į mokyklą ir namus“ 

Spalio 26-27 dienomis direktoriaus pavaduotoja Vilma Savickienė ir visuomenės sveikatos specialistė Asta Fabijonavičiūtė pakartotinai tikrino, kaip mokiniai ir mokytojai po patikrinimo pasiruošė saugiai keliauti į mokyklą tamsiu paros metu ir įsigijo atšvaitus. Dabar patikrinimas vyko klasėse. Pagal pateiktas lenteles aiškiai matosi skaičiai, kurios klasės sureagavo ir pasiruošė žiemai. Kiekvienai klasei pavaduotoja dar kartelį priminė, kodėl reikia prisisegti atšvaitus, o visuomenės sveikatos specialistė kai kuriems net padovanojo atšvaitus.

Džiugu per patikrinimą buvo rasti 8a klasėje visus mokinius ir kartu auklėtoją Jadvygą Martinkienę su kelyje šviečiančiomis liemenėmis. Taip jie parodė, kad atkreipė dėmesį į šią organizuojamą akciją ir žadėjo visi, kas dar neturėjo, po atostogų įsigyti atšvaitus. Taip pat džiugu buvo matyti ir visus mokytojus prie savo rankinių prisisegusius atšvaitus. Tikimės, kad ateityje tikrinti nebereikės. Visi būsime sąmoningi ir patys save ir kitus saugosime kelyje.

Klasė Mokinių skaičius
(iš viso)
Mokinių skaičius klasėje Turintys atšvaitus mokiniai
1 A 18
16 16
1 B 20 17 16
1 C 23 23 23
2 A 22 21 15
2 B 26 25 25
3 A 24 22 19
3 B 25 22 19
4 A 23 20 14
4 B 23 22 19
Iš viso: 1-4kl. 204 188 167
5 A 23 22 20
5 B 22 19 15
5 C 22 21 17
6 C 24 19 4
7 A 19 16 3
7 B 20 19 14
7 C 20 19 13
8 A 20 (visa klasė su liemenėmis) 19 9
8 B 21 20 7
8 C 22 21 15
8 D 19 18 9
9 A 25 22 5
9 B 29 28 5
10 A 26 21 5
10 B 26 25 6
Iš viso 389 357 182

Direktoriaus pavaduotoja Vilma Savickienė
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Netradicinė pasaulio pažinimo pamoka

Spalio 25 d. 4a klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje pasaulio pažinimo pamokoje apie savivaldą. Pamoka vyko Telšių miesto savivaldybėje, pas Merą Vytautą Kleivą.
Ketvirtokai iš anksto ruošėsi šiam susitikimui. Jie ne tik domėjosi mero pareigomis, bet pažėrė daug klausimų apie miesto tvarkymo planus, klausė, ar bus galima treniruotis miesto stadione po jo rekonstrukcijos vaikams, o Dovydui rūpėjo ir švietimo problemos.
Pokalbis ir diskusijos labai pavyko. Padėkoję gerb. Merui už mums skirtą laiką, moksleiviai apsilankė posėdžių salėje, pasivaikščiojo po savivaldybę, susipažino ir bendravo su kitais įvairias pareigas užimančiais valdininkais.
P. S. Už pagalbą, organizuojant pažintinę pamoką, dėkojame Edo mamytei, Laimai Simanauskienei.
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Žvilgsnis į ateitį

Telšių „Atžalyno“ pagrindinė mokykla, vykdydama profesinį orientavimą, teikia informaciją apie profesijas, specialybes, darbo rinką, tolesnio mokymosi galimybes. Taip pat yra supažindinama su įvairiais profesinio informavimo šaltiniais, profesinio informavimo ir konsultavimo institucijomis.

Profesinis informavimas vyksta ir klasės valandėlių metu.8 –tų klasių mokiniai ir klasės auklėtojai mokyklos skaitykloje atliko profesinio informavimo testą „Kokią profesiją pasirinkti?“ Mokiniai susipažino su leidžiamu stendu „Karjeros planavimas“.

Ateityje bus organizuojamos klasės valandėlės, kurios turėtų padėti mokiniams pasirinkti savo kelią mokymo bei užimtumo srityse, planuoti profesinę karjerą.

Ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokyklos bendruomenės diena Katedroje

2011 m. spalio 21 dieną mokyklos bendruomenė pratęsė gražią ir prasmingą tradiciją – mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai rinkosi į Šv. Antano Paduviečio Katedrą. Šv. Mišias už mokyklos bendruomenę aukojo Generalvikaras Prelatas Juozas Šiurys. Šventojo Rašto ištraukas skaitė mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus, giedojo mergaičių choras, vadovaujamas mokytojo Gintaro Vaitkaičio.

Renginio metu vyravo pakili atmosfera. Buvome linksmi ir nuoširdūs, atsakinėjome į įvairiausius Prelato klausimus. Po šv. Mišių jautėmės dvasiškai praturtėję.

Indrė Magziakaitė, Dovilė Stonkutė, Gabrielė Petkevičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Būk saugus ir sveikas“

Š.m. spalio 21 d. „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje nuo pat ryto vyko prevencinės dienos „Būk saugus ir sveikas“ renginiai. Jų tikslas skatinti mokinius keisti nejudrų gyvenimo būdą į sveikesnį ir aktyvesnį, rūpintis savo sveikata ir saugumu.

1 – 4 klasių mokiniai piešė piešinius sveikos gyvensenos tema. Visa mokykla aktyviai įsijungė į programą „Augsiu aktyvus 2011“. Suskandavę skanduotę, aidint muzikai, visi atliko kolektyvinę mankštą. Nebuvo nė vieno, kuris nesimankštintų. Pradinukų klasės mokiniai dėjo parašus po pasižadėjimais gyventi aktyviai ir sveikai.

Tą dieną mokykloje buvo organizuojamas susitikimas su Telšių APGV VPPS vyr. specialistais Gintautu Puškoriumi ir Robertu Kavecku. Jie parodė įvairius filmukus apie saugaus elgesio taisykles. Pamokė, kaip reikia elgtis įvairiose pavojingose situacijose, į kokias tarnybas kreiptis , ištikus nelaimei. Išsamiai atsakė į mokinių pateiktus klausimus. Mokiniai buvo patenkinti, nes sužinojo daug naujo. Na, o visi renginiai suteikė daug teigiamų emocijų.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Staselė Norkuvienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Programa „Augsiu aktyvus 2011”: kolektyvinė mankšta

Šių metų spalio 21 d. mūsų „Atžalyno” pagrindinė mokykla prisijungė prie Všį „Iniciatyvos fondas“ įgyvendinamos programos „Augsiu aktyvus 2011“, kurios tikslas - parodyti jaunimui fizinio aktyvumo svarbą kasdieniame gyvenime, paskatinti juos keisti gyvenimo būdą į sveikesnį ir aktyvesnį, kuo daugiau mokinių įtraukiant į kolektyvinę mankštą.

Mūsų mokykloje mankšta prasidėjo 9.00 val. Joje dalyvauti buvo pakviesti visi mokyklos bendruomenės nariai. Tai yra tiek mokytojai, tiek mokiniai. Mankšta truko apie 10 min. Ją vedė kūno kultūros mokytoja L. Jankauskienė.

Po mankštos „Augsiu aktyvus 2011“ dalyviai buvo raginami pasirašyti „Pažadų gyventi aktyviai sąrašą“ ir taip įsipareigoti sau ir savo bendramoksliams nuo tos dienos daugiau dėmesio skirti savo fiziniam aktyvumui.

Penktadienio rytą iš viso kolektyvinėje mankštoje dalyvavo beveik 110 tūkst. vaikų iš daugiau kaip 700 Lietuvos švietimo įstaigų: darželių, mokyklų ir gimnazijų.

Džiugu, kad mūsų mokykla taip pat galėjo įsitraukti į šią programą ir kartu daugelio Lietuvos švietimo įstaigų auklėtiniais smagiai pasimankštinti.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

eTwinnig savaičių baigiamasis renginys

Spalio 25 dieną visi pradinių klasių mokiniai, jų mokytojai, mokyklos vadovai, miesto bibliotekos direktorė , mokyklos bibliotekos vedėja susirinko į baigiamąjį eTwinning savaičių renginį mokykloje. Renginį pradėjo ir vedė projektų vadovė, pradinių klasių anglų kalbos mokytoja metodininkė Danutė Raudienė. Spalis yra mėnuo, kada visos Europos mokyklos įsijungia į Europos valstybių eTwinnig savaičių renginius.

Susirinkusius pasveikino projekto nariai angliškomis dainelėmis, buvo aptarta 2010-2011 mokslo metų veikla. O ji tikrai buvo kūrybinga. Pasirinkta pasaka „Dangus griūva“ išversta į anglų kalbą, iliustruota. Visos 35 Europos mokyklos sudėjo savo pasakas į e-knygą „Once upon a time in Europe“. Per susitikimą ši knyga padovanota mokyklos ir miesto bibliotekoms.

eTwinnig kokybės ženklais apdovanoti projekto nariai: Eva Lidaitė 5c, Aleksa Vagdarytė 5a, Ieva Baltrukonytė 4a, Lidija Turilinaitė 4a, Kotryna Dacytė 4b, Eligijus Pipiraas 4b, Kornelija Rubiežiūtė 3b, Ugnė Lingytė 3b, Lukrecija Siminauskaitė 3b,Monika Motuzaitė 3b, Emilija Mackevičiūtė 3b, Ieva Šletnerytė 3b, Monika Šapaitė 3b,Nerijus Gustys 2b, Martynas Valančius 2b.

Sudalyvauta eTwinning konkurse „Pasodink eTwinning medį“. Medis buvo papuoštas lapais su valstybių pavadinimais, kurios dalyvauja šių metų projekte „Tautiniai papročiai, šokiai, dainos“. Mokiniai džiaugdamiesi nauju medžiu sušoko bendrą šokį. Medis išneštas į mokyklos pirmo aukšto foje, kur kiekvienas norintis galės iš arčiau jį apžiūrėti.


Projektų vadovė pradinių klasių anglų kalbos mokytoja metodininkė Danutė Raudienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Saugus kelias į mokyklą ir namus“

Mokytojų, mokinių tėvelių ir visos visuomenės rūpestis, kad vaikai saugiai pasiektų mokyklą ir grįžtų į namus, todėl jau pirmosiomis rugsėjo mėnesio dienomis Atžalyno”  pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su klasių auklėtojais pakartojo saugaus eismo taisykles.

Spalio 14 dieną direktoriaus pavaduotoja Vilma Savickienė ir visuomenės sveikatos specialistė Asta Fabijonavičiūtė nuo pat ankstyvo ryto plušėjo ant mokyklos laiptų tikrindamos, kaip mokiniai ir mokytojai saugiai keliauja į mokyklą. Kokias priemones naudoja, kad būtų matomas tamsiu paros metu kelyje. Tačiau tenka nusivilti. Nors ir kiek buvo kalbėta per žmogaus saugos pamokas, per klasių valandėles, piešiami piešiniai, mokiniai vis dar nėra linkę ir įpratę save saugoti kelyje. Patikrinus 140 mokinių, prisisegę atšvaitus buvo tik 74 mokiniai. Beveik 50% mokinių neturėjo atšvaitų. Nedžiugino ir patys mokytojai rodydami savo rankines. Labiausiai pareigingiausi buvo 5 ir 8 klasių mokiniai, bei pradinukai. Tai reiškia, kad prisidėti prie savo vaikų saugumo turėtų ne tik mokytojai, bet ir tėveliai. Tikimės, kad būsime sąmoningi ir tikrindami antrą kartą galėsime džiaugtis, kad mokame saugoti vieni kitus kelyje.

Direktoriaus pavaduotoja Vilma Savickienė

 

Puslapis 9 iš 11

Lankytojų skaitiklis