2011-2012

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

eTwinning projektas ,,Tarpkultūrinis bendradarbiavimas per pasakas, dramą ir meną“

Šis projektas buvo labai sėkmingas. Jame dalyvavo 35 mokyklos iš įvairių Europos šalių.

Mūsų mokyklos mokiniai mokėsi angliškai incenizuoti Rumunų pasaką ,,Druska patiekaluose“, kuri buvo įrašyta į vaizdo juostą ir paskelbta eTwinning internetinėje erdvėje.

Buvo išversta į anglų kalbą ir iliustruota pasaka „Dangus griūva“. Visos projekto narių pasakos išleistos e-knygoje „Vieną kartą Europoje“.

Projektas buvo pastebėtas ir įvertintas eTwinning kokybės ženklu, tokį patį ženklą pasirašytą Lietuvos ir Europos NA vadovų gaus ir mokiniai, projekto nariai, per eTwinning savaičių baigiamąjį renginį mokykloje spalio pabaigoje.

Džiugi žinia pasiekė mokyklą praėjusią savaitę, kai projektas buvo apdovanotas aukščiausiu įvertinimu Europos kokybės ženklu. Apie tai galite sužinoti adresu:

www.etwinning.net

Nuorodos į projekto incenizacijas ir e-knygą yra:

http://onceuponatimeineurope.wikispaces.com/Video+files+with+partners+performances

http://onceuponatimeineurope.wikispaces.com/The+book++Once+upon+a+time+in+Europe+created+by+the+partners

Projektų vadovė pradinių klasių anglų kalbos mokytoja metodininkė Danutė Raudienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje paminėta Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Ši diena skirta atkreipti mūsų dėmesį į tai, kad pasaulio vystymasis ir gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo visuomenės psichikos sveikatos. Ta proga Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje buvo siekta, kad kiekvienas pasigilintų, ką gali, nori, moka daryti savo ir kitų psichikos sveikatos labui.

Buvo rengiama akcija „Šypsena metrais“, kurioje dalyvavo 1 – 4 kl. moksleiviai. Šios akcijos tikslas nuoširdžiai šypsotis, kad sutiktumėm besišypsančius žmones ir suprastumėm koks gražus gyvenimas. Nes būtent šypsena sukuria laimės pojūtį, sutvirtina gėrio siekimą, sustiprina pasitikėjimą, kviečia bendradarbiauti, padeda išvengti konfliktų. Pasak mokslininkų šypsena mažina stresą ir stiprina imunitetą.

Padėdami mokytojos J. Martinkienės 5 kl. mokiniai kūrė lėles. Tai vienas iš būdų padėti vaikui išreikšti vidinius išgyvenimus.

Šokių mokytoja D. Dacienė mokė moksleivius šokti. Šokio terapijai nereikia mokėti profesionaliai šokti. Šokio metu galima išlieti savo energija atsipalaiduoti tai yra sukuriami būdai emocinei įtampai panaikinti, gyvenimo džiaugsmui patirti, naujiems gebėjimams tobulinti.

10b kl. Merginos (S. Lukošiutė, L. Kupstytė, E. Varnelytė, V. Jonušaitė, G. Sabaliauskaitė) domėjosi kaip mokytojai ir vyresnių klasių moksleiviai rūpinasi savo psichine sveikata. Iš apklausos paaiškėjo, kad dauguma rūpinasi savo psichine sveikata. Mokytojai stengiasi atsipalaiduoti: skaitydami knygas, vaikštinėdami po gamtą, grybaudami, dirbdami sode, bei lanko spektaklius, klausosi muzikos, žvejoja.

Moksleiviai nelabai žinojo kaip jie rūpinasi savo psichine sveikata, pasak jų, neturi problemų, todėl nereikia rūpintis savo psichika. Tačiau pateikus variantus, patvirtino, kad klausosi muzikos, skaito, piešia, sportuoja, bendrauja ir kt.

Būtent Pasaulinė psichikos sveikatos diena – tai puiki proga prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip gera nuotaika, fizinis aktyvumas, bendravimas su draugais, sugebėjimas mylėti, dirbti ir žaisti, poilsis, rūpinimasis kitais ir savimi – tai yra būdai, padedantys stiprinti psichinę sveikatą.

Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos psichologė Saulė Narbutienė


 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pradinukų dienos „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje

Jau tapo tradicija kiekvienais metais ,,Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje organizuoti Pradinukų savaitę. Jos tikslas keliaujant ir žaidžiant ugdyti įvairius mokinukų gebėjimus ir kompetencijas, tokias kaip bendravimo, kultūringo elgesio, pažintinę ir kitas.

Renginys prasidėjo pirmadienį, rugsėjo 26 dieną, anglų kalbos mokytojos S. Puškorienės suorganizuota Europos kalbų diena mokykloje. Jos metu pirmokėliai ant lapelių drąsiai rašė pirmuosius savo žodžius gimtąja lietuvių kalba, o vyresnieji angliškai. Koridoriuje buvo papuoštas įspūdingas Kalbų medis.

Antroji savaitės diena pati turiningiausia. Pradinukai pasiskirstę klasėmis vyko kas prie Masčio ežero, kas prie Džiugo piliakalnio, kas pas draugus į Ryškėnų pradinę mokyklą, o 1c klasės auklėtiniai susipažino su Telšių senamiesčiu. Vaikai grožėjosi nuostabia rudens gamta, sekė sakmes, klausėsi gidės pasakojimų, sportavo, vaišinosi ant laužo keptomis dešrelėmis.

Trečiadienį ir ketvirtadienį mokyklos fojė puošė  rudeninių puokščių ir darbelių paroda „Rudens išdaigos“. Sunku buvo atsistebėti vaikų ir jų mokytojų išradingumu bei kūrybiškumu.

Pradinukų savaitę vainikavo Pirmokų krikštynos. Patys mažiausieji, vadovaujami ketvirtokų, svečiavosi Direktoriaus ir Pavaduotojų kabinetuose, domėjosi socialinių darbuotojų, mokyklos psichologės bei sveikatos priežiūros specialistės darbu. Tai paskatino pirmokus pasijusti rimtais ir atsakingais mokyklos bendruomenės nariais. Renginys baigėsi pirmokų priesaika mylėti savo mokyklą, mokytojus ir draugus, kultūringai elgtis, stropiai mokytis ir saugoti bei stiprinti sveikatą.

Per vieną savaitę tiek daug sužinota ir patirta! Ačiū už tai pradinių klasių mokytojoms, suorganizavusioms netradicines pamokas - šventes!

Staselė Norkuvienė, „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokytoja

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konstitucijos egzaminas

Š. m. spalio 6 d. Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija organizavo Konstitucijos egzaminą. Egzamino tikslas - skatinti mokinių domėjimąsi savo šalimi ir jos valstybingumu.

Telšių „Atžalyno“ pagrindinė mokykla atsiliepė į kvietimą ir organizavo mokykloje Konstitucijos pamoką. Joje dalyvavo 8-10 klasių ir 1-4 klasių mokiniai.

Mūsų mažiausieji atliko kūrybinę užduotį „Mano valstybės simboliai“. Konstitucijos pamokoje pieštus piešinius mokytojos iškabino savo klasėse. Meniškiausi darbai buvo išsiųsti organizatoriams į Vilnių:

Aurentės Abromavičiūtės (1b); Ugnės Batakytės (1b); Evos Norvaišytės (1a); Jogilės Vaitkaitytės (3a); Justo Ubarto (3b); Ugnės Ubartataitės (3b); Vilijos Jokšaitės (2a); Dominyko Petrulaičio (4b); Roko Kerpausko (4a); Edo Simanausko (4a); Ievos Baltrukonytės (4a); Benitos Varnelytės (2a); Rugilės Tamošauskaitės (2a); Viktorijos Steponavičiūtės (2a); Mato Eitkevičiaus (2b); Ugnės Zybartaitės (2b); Karolinos Montvydaitės (2b); Gabrielės Jurevičiūtės (4b); Kotrynos Dacytės (4b).

Vyresniųjų klasių mokiniai taip pat parodė pilietinį sąmoningumą ir aktyviai dalyvavo egzamine. Iš viso jų dalyvavo 63 mokiniai. Jie spendė testą. Geriausiai testą išsprendė I. Indrašiūtė (10b), I. Šalkauskytė (10b), V. Kazlauskas (10b). Visi šie mokiniai pateko į antrą turą.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Sveikatiados“ projektas: „Sporto mugė“

Šių metų spalio 7 d. mūsų mokykloje vyko netradicinio sporto renginys „SPORTO MUGĖ“, kurioje dalyvauti buvo pakviesti ne tik 5, 8 klasių mokiniai, bet ir mokytojai.

Šios sporto mugės tikslas buvo paskatinti mokytojus parodyti pavyzdį, kad sveikai gyventi yra smagu, bendruomeniškai ir sveikai praleidžiant laiką su moksleiviais.

Tą dieną mokytojai ir mokiniai buvo kviečiami į sporto salę ne tik draugiškai kartu pasimankštinti, bet ir išbandyti savo jėgas įvairiose sportinėse rungtyse (estafetėse, netradicinio kvadrato, tinklinio su skaromis žaidimuose ir pan.). Tiek mokytojų, tiek mokinių komandas audringai palaikė daugybė sirgalių.

Tie „sporto mugės” dalyviai, kurie nemėgsta didelio šurmulio, taip pat neliko nuskriausti. Jie buvo pakviesti važiuoti prie Ilgio ežero, kur vyko netradicinės sporto šakos - šiaurietiško ėjimo pristatymas. Pristatymo metu dalyviai galėjo ne tik pasidžiaugti nuostabia gamta, daugiau sužinoti apie šią sporto šaką, jos naudą, bet ir turėjo galimybę išbandyti ją patys.

„Sporto mugė“ sutraukė ne tik daug dalyvių, bet ir žiūrovų. Iš viso joje dalyvavo net 22 mokytojai ir apie 140 mokinių. Džiugu, kad tiek daug mokytojų prisijungė prie šios iniciatyvos ir ryžosi dalyvauti patys arba aktyviai palaikyti savo kolegas.

Šis renginys sulaukė labai daug pozityvių emocijų, todėl labai norėčiau padėkoti visiems dalyvavusiems mokytojams bei „Sveikatiados” projekto nariams už pagalbą organizuojant šį renginį.


„Sveikatiados" projekto kuratorė
Asta Fabijonavičiūtė
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Gerbiami Tėveliai!

Artėja metas, kai mokiniai į mokyklą ir iš mokyklos vyks tamsiu paros laiku. Tai vienas pavojingiausių metų laikotarpių eismo dalyviams, kai dėl pablogėjusio matomumo pagausėja eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji, ypač vaikai. Pasirūpinkite, kad vaikai dėvėtų drabužius su šviesą atspindinčiais elementais ir būtinai segėtų atšvaitą. Neišleiskite vaikų į mokyklą be atšvaito, padarykite viską, kad Jūsų vaikai būtų saugūs kelyje. Saugokite savo vaikus.

Mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Piešinių konkursas „Aš saugus, kai tu šalia“

Šių metų rugsėjo mėn. vyko vaikų piešinių konkursas „Aš saugus, kai tu šalia“, kurį organizavo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistė N. Novakova.

Spalio mėn. 03 d. piešinių konkurso organizatorė kartu su Lietuvos policijos simboliu – bičiuliu Amsiu atvyko į mokyklą apdovanoti padėkos raštais, prisiminimo dovanėlėmis prizinių vietų laimėtojus bei jų mokytojus.

Tai yra R. Kerpauską (4a klasė), užėmusį III vietą tarp 4 klasių, bei jo mokytoją I. Klaišytę. Taip pat I. Kuliešytę (1c klasė), užėmusią III vietą tarp1 klasių, bei jos mokytoją J. Jasevičienę.
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimas

Šių metų rugsėjo mėn. 30 d. Telšių senelių globos namuose buvo minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šių garbaus amžiaus žmonių atvyko pasveikinti ir mūsų mokyklos mokiniai.

R. Stulpinienės vadovaujamas neformaliojo ugdymo būrelis „Mažosios mūzos“ parodė spektaklį „Knyga suranda draugą“, 7b klasės mokinė S. Steckytė padainavo dainą (vadovas G. Vaitkaitis).

Senelių globos namų gyventojai džiaugėsi jiems rodomu dėmesiu, entuziastingai plojo po pasirodymų. Tikimės, jog šis renginys taps tradiciniu, ir kiekvienais metais galėsime kartu su jais švęsti šią šventę.
 

Puslapis 10 iš 11

Lankytojų skaitiklis