2012-2013

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projektas „Sveikatiada”: konkursas „Sveikuoliai šaunuoliai”

2013 m. kovo 15 d. baigėsi konkurso „Sveikuoliai – šaunuoliai” 2 etapas. Paaiškėjo, kad į „Sveikuolių  šaunuolių” konkurso finalą pateko ir mūsų Telšių „Atžalyno” pagrindinės mokyklos 5b klasė (klasės auklėtoja R. Žutautienė), kuri balandžio 26 d. Vilniuje varžysis su Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos 7b ir Kauno Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos 7a klasėmis dėl „Sveikatingiausios Lietuvos klasės” titulo ir prizų.

„Sveikatiados“ projekto kuratorė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Telšių rajono savivaldybės mero raštas Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos bendruomenei“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulinės vandens dienos minėjimas

Kovo 22-ąją mūsų mokykloje kaip ir visame pasaulyje buvo minima Pasaulinė vandens diena, kurios tikslas buvo atkreipti bendruomenės dėmesį į geriamojo vandens svarbą bei populiarinti geriamojo vandens resursų naudojimo būdus.
Pasaulinės vandens dienos minėjime dalyvavo 6 klasių mokiniai, kurie buvo atrinkti burtų keliu atstovauti savo klasę. Renginio metu dalyviai galėjo pasisemti ne tik daugiau žinių apie vandens svarbą, jo resursų naudojimo galimybes žiūrėdami video siužetą „Vanduo Žemėje“, bet ir parodyti savo turimas žinias, sumanumą, skonio receptorių stiprumą, atsakinėjant į klausimus bei degustuojant įvairius gėrimus. Susumavus 6a, 6b, 6c klasių užduočių rezultatus, paaiškėjo, kad šiemet po daugiau kaip 40 min. trukusios įtemptos kovos 1 taško persvara nugalėjo 6b klasės komanda. Ji buvo apdovanota paskatinamuoju prizu. Likusių komandų nariai dėl to nenusiminė, tiesiog džiaugėsi gerai praleistu laiku bei naujomis žiniomis.

 VSPS A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulinė žemės diena

Mūsų mokykloje paminėta pasaulinė Žemės diena. Ji minima kovo 20 d.. Ši diena pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinių Tautų Organizacija pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 – 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.
Skambant pavasario varpeliams, su Pasauline Žemės diena, su lygiadieniu „Atžalyno“ mokyklos bendruomenę sveikino Piliečio žadintuvas nariai (vad. V. Nekrašienė), linkėdami sėkmės lenktyniaujant su pavasariu. Jie linkėjo surasti laimę pavasariniuose žieduose ir malonių akimirkų, klausantis pavasario simfonijos garsų. Mokyklos fojė surengta V – X klasių mokinių (mok. R. Narbutienė) piešinių paroda, skirta pasaulinei Žemės dienai.
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Edukacinė pamoka „Alkos“ muziejuje

Kovo 19 dieną mes, „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos ketvirtokai, vykome į „Alkos“ muziejų. Muziejininkė T. Žulkutė vedė edukacinį užsiėmimą „Velykų papročiai ir tradicijos. Kiaušinių marginimas“. Mus pirmiausiai supažindino su tautodailininkės V. Juškevičienės eksponuojamais margučiais.

Atidžiai apžiūrėjome bei rinkomės jų marginimo raštus. Išsirinkę labiausiai patikusį marginimo raštą, sėdome prie stalų ir ėmėmės darbo. Velykinius kiaušinius marginome vašku. Daugelis šią marginimo techniką išbandėme pirmą kartą. Sudėję kiaušinius į dažus, įdėmiai klausėmės ir dalijomės įspūdžiais apie Velykų papročius ir tradicijas.

Su nerimu laukėme, kaip atrodys mūsų margučiai, ištraukti iš dažų. Kiek buvo džiaugsmo, atradus savo margutį!!!

Ketvirtokai

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Drąsūs, stiprūs, vikrūs

Vasario mėnesio pabaigoje vyko 4-tų klasių mokinių varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Joms aktyviai ruošėsi visi ketvirtokai. Drąsiausiems, stipriausiems, vikriausiems nusišypsojo laimė dalyvauti rajoninėse varžybose, kurios vyko „Džiugo“ gimnazijos sporto salėje. Vyko estafečių rungtys – reikėjo „sodinti bulvės“, lįsti per lankus, šokinėti per virvutę, varytis krepšinio kamuolį ir atlikti dar daug kitų užduočių.
Mūsų mokyklos ketvirtokų komanda laimėjo II vietą. Dalyviai apdovanoti Telšių rajono savivaldybės administracijos diplomais.

4b klasės mokinė Luka Juškaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

 Paukščiai – mažieji draugai

Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos Jaunųjų miško bičiulių būrelio nariai labai aktyviai įsijungė į fotografijų konkursą „Paukščiai – mažieji draugai“, skirtą profesoriaus Tado Ivanausko atminimui ir Paukščių dienos 90-mečiui paminėti.

Dalyvaudami akcijoje „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“ būrelio nariai fotografavo mūsų „mažuosius draugus“, o gražiausias fotografijas išsiuntėme į Telšių miškų urėdiją, kuri ir paskatino dalyvauti šitoje akcijoje. Būrelio nariai kartu su klasės draugais, technologijų mokytojo padedami, jau sukalė 31 inkilą varnėnams ir zylutėms. Nuoširdžiai dėkojame Telšių miškų urėdijai už inkilams gaminti reikalingą medžiagą ir su nekantrumu laukiame kovo 18 dieną organizuojamos inkilų kėlimo šventės.

Ne veltui sakoma kad miškas lietuviui – antrieji namai. 2012 metais Lietuvos miškai buvo pripažinti geriausiai tvarkomais pasaulyje. Artėja pavasaris, todėl pats laikas pagalvoti ar užteks vien miškininkų pajėgų, kad išlaikytume gerą vardą?

Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos Jaunųjų miško bičiulių būrelio vadovė Virginija Svotienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pagarbos ir padėkos odė knygnešiams

Jums, knygnešiai, garbė tebūna,
Kad nešėt Lietuvai Bretkūną,
Šalia maldynų ir rožančių,
Kad nešėt Daukantą, Valančių,
Kad raštą nešėte keliais,
Martyno Mažvydo keliais.
Ir tuo raštu, neštu iš Prūsų,
Mūsų tėvų tėvai išpruso,
Mes mokslo įkopėm šventovėn
Kur ir šiandien garbingai stovim.
Būkit palaiminti Praamžiaus!
Garbė ir gyrius jums per amžius.

Bernardas Brazdžionis

Š. m. kovo 15 d. nemažas mokinių būrys susirinko į skaityklą tradiciškai paminėti Knygnešio dieną. Ši diena svarbi kiekvienam lietuviui, kadangi kovo 16 d. Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, spaudos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Žinomas kultūros veikėjas, knygnešys Jurgis Bielinis gimė kovo 16-ąją, todėl ši diena laikoma Knygnešio diena. Susibūrę visi kartu prisiminėme istorinius 1864 - 1904 metus, kai lietuvių tauta gynė gimtąjį žodį, kovojo už savo egzistenciją. Knygnešiai rizikuodami savo gyvybe platino, nelegaliai gabeno į Lietuvą lietuviškas knygas. Lietuvoje 1904 m. buvo panaikintas lietuviškos spaudos draudimas. Šios kovos simboliu tapo Knygnešys.

Baigdami renginį visiems linkėjome, kad neišblėstų atmintis tų, kurių dėka ir šiandien turime lietuvišką žodį ir knygą. Pakvietėme mokyklos bibliotekoje apžiūrėti parodą.

Tegul lietuviškas žodis, vis dažniau skelbia gerą žinią, skatina viltis ir pasitikėjimą...

Skaityklos darbuotojos

 

Įrašai

Puslapis 4 iš 12

Lankytojų skaitiklis