2012-2013

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sveikatingumo savaitė

Šių metų kovo pirmąją savaitę mūsų mokykloje vyko daugybė renginių, skatinančių sveikesnį, aktyvesnį gyvenimo būdą. Sveikatingumo savaitė apjungė 3 mokyklos renginius „Žiemos sportinę šventę“, „Sporto sveikatingumo popietę“ bei akciją „Stop peršalimui“, kurie dėl paskelbto karantino buvo atidėti.

Visą savaitę, kiekvieną rytą prieš prasidedant pamokoms, pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai buvo kviečiami į aktų salę draugiškai kartu pasimankštinti ir linksmai pradėti dieną kartu su kūno kultūros mokytoja L. Jankauskiene. 10 min. trunkanti mankšta tapo labai populiari ir mėgiama tiek pradinių klasių mokinių, tiek pradinių klasių mokytojų.

Kovo 5 d. skaitykloje vyko šaškių turnyras, kuriame savo jėgas galėjo išbandyti tiek mokiniai, tiek mokytojai. Iš viso šaškių turnyre dalyvavo 22 dalyviai. Po ilgai trukusios kovos šaškių turnyre pirmąją vietą pasidalijo 6a klasės mokinys N. Kulevičius ir 10a klasės mokinys A. Aušinskis.

Kovo 6 d. 12 val. prasidėjo 7-10 klasių mokinių draugiškos tinklinio varžybos. 7 klasių jungtinė komanda rungėsi su aštuntokais. 9 klasių komandos rungėsi tarpusavyje, o po to su dešimtokų komanda. Mokinių rinktinė turėjo galimybę varžytis su jungtine mokytojų komanda. Tinklinio varžybų dalyviai liko patenkinti varžybomis ir džiaugėsi gerai praleistu laiku bei arbata.

Kovo 7 d. per 6 pamoką vyko BFP varžybos. Savo jėgas individualiose rungtyse (šuoliukų su šokdyne, atsilenkimų, atsispaudimų, prisitraukimų prie skersinio) nusprendė išmėginti 15 mokinių ir 2 mokytojai. BFP merginų šuoliukų su šokdyne rungtyje 1-ąją vietą iškovojo I. Magziakaitė (10b), vaikinų su šokdyne rungtyje – A. Aušinskis (10a) . BFP merginų atsilenkimų rungtyje 1-ąją vietą iškovojo I. Magziakaitė (10b), vaikinų atsilenkimų rungtyje – A. Aušinskis (10a). BFP merginų atsispaudimų rungtyje 1-ąją vietą iškovojo S. Ziabkinaitė (9b), vaikinų atsispaudimų rungtyje – Ž. Metrikis (9a). BFP vaikinų prisitraukimų prie skersinio rungtyje 1-ąją vietą iškovojo V. Meškauskis (10a).

Kovo 8 d. mokykloje minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną labiausiai individualiose rungtyse pasižymėjusius sveikatingumo savaitės dalyvius mokyklos direktorius V. Vaitkus apdovanojo diplomais bei Telšių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtais paskatinamaisiais prizais. Taip pat šią dieną po 3 pamokų sporto salėje vyko baigiamasis pradinių klasių mokinių sveikatingumo savaitės renginys, kurį organizavo pradinių klasių mokytojos R. Stulpinienė ir N. Šiurkuvienė. Tarpklasinėse estafetėse dalyvavo visi pradinių klasių mokiniai, kurie džiaugėsi galimybe linksmai pajudėti bei tarpusavyje parungtyniauti.

Džiugu, kad mūsų mokyklos bendruomenės nariai taip aktyviai įsitraukė į šios sveikatingumo savaitės programą ir parodė puikius sportinius rezultatus.

VSPS A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kovo 8-osios paminėjimas

Tarptautinė moters diena pasaulyje švenčiama jau daugiau nei 100 metų. Kovo 8-oji – Tarptautinė moters diena, Lietuvoje dar minima kaip, Tarptautinė moterų solidarumo diena. Tai graži pavasario šventė, skirta visoms moterims ir merginoms. Su šia gražia, nuotaikinga švente visas mokytojas pasveikino mokyklos Mokinių taryba ir padovanojo pačių mokinių sukurtus atvirukus.

Mokinių tarybos narė Guoda Narmontaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pažintinė išvyka į Šiaulius

Šiais metais mūsų mokykloje vykdomas projektas „Mukis“. Projekto metu vaikai supažindinami

su darbo ir profesijų įvairove. Vadovaujantis projekto rekomendacijomis, š. m. vasario 14 d. septyniolika dešimtokų apsilankė Šiaulių mieste.

Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriuje mokiniai susipažino su buitinių prietaisų elektromechaniko, floristo, kirpėjo, siuvėjo ir vizualinės reklamos gamintojo specialybėmis. Mokiniai ne tik išgirdo išsamius pasakojimus apie specialybes, bet ir apžiūrėjo mokinių darbų parodą.

Šiaulių universitete mokiniai bendravo su dėstytoju E. Elijošiumi, išklausė įdomią paskaitą apie ruošiamus specialistus.

Iš UAB „Venta“ į mokyklą parvežė labai įdomios medžiagos apie kėdžių ir stalų gamybą.

Grįžę į Telšius, mokiniai padėkojo ekonomikos mokytojai Daliai Krauzienei ir socialinei pedagogei Laimai Kuzminskytei už suteiktas galimybes įgyti žinių apie studijas ir profesijas.

Projekto „Mukis“ koordinatorė Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo dienos paminėjimas

Kovo 11-oji – tai viena ryškiausių ir šviesiausių Lietuvos istorijos akimirkų. Prieš 23 metus šią dieną buvo pasirašytas Lietuvos istorijai svarbiausias dokumentas – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas, pažymėjęs priespaudos, pažeminimo, kančių, karų epochos pabaigą ir nepriklausomos valstybės pradžią.

Minėjimą, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos bendruomenė pradėjo giedodami Lietuvos Respublikos himną. Koncerte skambėjo dainos apie Lietuvą, kurias atliko jaunučių choras (vad. mok. L. Petrulaitienė), merginų choras (vad. mok. G. Vaitkaitis), bei vaikinų vokalinis ansamblis (vad. mok. G. Vaitkaitis).

„Piliečio žadintuvas“ (vad. V. Nekrašienė) nariai priminė žymių žmonių pasisakymus apie Lietuvą. Lietuva – tai ne tik Nepriklausomybės akto pasirašymas, bet ir jos simbolika. Taip pat buvo pagerbta ir Lietuvos vėliava. Savo mintimis apie Lietuvą pasidalijo mokyklos direktorius V. Vaitkus.

Liaudies šokius „Šiaučius Kriaučius“ ir „Čeverykai“ šoko „Mados šokis“ būrelio nariai (vad. mok. D. Dacienė). Dainą „Lietuva - Tu mus laisva“ visa mokyklos bendruomenė dainavo susikibusi už rankų.
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kaziuko mugė

Kovo pirmąjį penktadienį mūsų mokykloje šurmuliavo, jau tradicija tapusi Kaziuko mugė.

Po dviejų pamokų visi mokytojai buvo pakviesti į mokytojų kambarį ir maloniai nustebinti antrokų bei jų mokytojų pasirodymu. Jie sudainavę dainą „Kvietam, kvietam į kermošių, kvietam“, pakvietė visus į Kaziuko turgų 12 val. Kad niekas neužmirštų ateiti į Kaziuko turgų, padovanojo kiekvienam mokytojui barankų karolius.

Pradinukai nudžiugino savo paruošta programa. Lieplaukės skyriaus paruošiamoji ir priešmokyklinė grupė paruošė šokį „Atvažiava žemaitoks“ (mok. G. Jonikienė). Programa tęsė Lieplaukės skyriaus pradinių klasių mokiniai. Jie padainavo lietuvių liaudies dainą „Graži puoni pelėda“ ir vaikų daina “Dvi vištytės baltos“, šoko lietuvių liaudies šokį „Oira“. Visus vaikus įjungė į muzikinį žaidimą ‚Šliūrina lapė“. Juos paruošė ir akordeonu bei kanklėmis grojo jų mokytoja A. Gumuliauskienė. „Atžalyno“ antrokai dainavo dainą „Gol žvirblis šalėp koknės“ (mok. S. Norkuvienė).

Didžiausias šurmulys buvo Kaziuko turguje, kur sugiūžėjo visa mokyklos bendruomenė: kas pirkti, kas parduoti, kas paragauti. Pertraukų metu ir Kaziuko turguje skambėjo nuotaikinga liaudies muzika. Išsiskirstėme visi pakilios nuotaikos.
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Paskaita „Veido ir odos priežiūra paauglystės laikotarpiu“

Vasario 27-ąją Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva mūsų mokykloje buvo organizuojama švietėjiška paskaita paaugliams tema „Veido ir odos priežiūra paauglystės laikotarpiu”. Šioje paskaitoje dalyvavo vyriausieji mūsų mokyklos mokiniai – dešimtokai. Šios paskaitos tikslas buvo suteikti daugiau naujų žinių apie tinkamą veido odos priežiūrą, kosmetines priemones, jų naudą, žalą bei suformuoti tinkamus asmens higienos įgūdžius aktyvaus lytinio brendimo laikotarpiu.

Paskaitą skaitė lektorė (kosmetologė) K. Saudargienė, kuri mokiniams davė tikrai daug praktinių patarimų, mielai atsakė į jiems rūpimus klausimus.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Vasario 16-osios paminėjimas

Š. m. vasario 15 d. per pirmą pamoką 5-8 klasių mokiniai piešė linkėjimus Lietuvai. Piešiant atsiskleidė vaikų kūrybiškumas ir patriotiškumas. Piešinių buvo įvairių: nuo Gedimino pilies iki Vyčio ženklo. Buvo gausu gražių ir šmaikščių linkėjimų Lietuvai. Nors laiko buvo mažai, tačiau visi piešiniai buvo unikalūs. Piešinių paroda yra mokyklos pastato antrame aukšte ir veiks iki kovos 11-osios. Su gimtadieniu, Lietuva!

„Piliečio žadintuvas“ narės
Simona Albrikaitė ir Gabija Šniaukaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Valentino diena

Vasario 14 – ąją visas pasaulis švenčia Šv. Valentino dieną. Ši diena – tai įsimylėjėlių šventė. Šventojo Valentino diena neatsiejama nuo širdelių, širdžiai mielų suvenyrų, šokoladinių skanėstų ir meilės prisipažinimų.

Šią dieną mūsų mokyklos aštuntokai mokytojus pasitiko padovanodami kiekvienam po meilės simbolį – širdelę. Kabinetų durys pasipuošė Amūrais su strėlėmis bei širdelėmis su palinkėjimais apie meilę. Pasveikinti šią dieną gimę mokytojai ir mokiniai. Pertraukų metu sklido meilės muzika. Meilės laiškus po mokyklą „išsklaidė“ – jau tradicija tapęs „Meilės paštas“. Mokytojus pradžiugino papuoštas mokytojų kambarys ir saldi dovana, kurią paruošė aštuntokai ir jų vadovai (I. Gedvilienė, V. Jurkus).
 
 

Įrašai

Puslapis 5 iš 12

Lankytojų skaitiklis