2012-2013

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Užgavėnės

Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė. Tai didelė džiaugsmo, juoko, linksmumo, įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipinta diena. Tai savotiškas liaudies teatras, kuriame buvo išjuokiama daugelis gyvenamojo meto negerovių.

Nuo ankstyvo ryto mokyklos bendruomenę triukšmingai pasitiko „žydai“. Jie grojo mediniais šaukštais, tarškynėmis, sukeldami daug triukšmo. Visi mokyklos nariai buvo pakviesti į aktų salę, kur persirengėliai daug dūko, šoko, dainavo, krėtė pokštus. Prie jų prisijungė mokiniai bei mokytojai. Čigonė Čuramara (L. Petrulaitienė) priminė senovinius papročius, kad Lašininis Užgavėnių dieną valgo 12 kartų, kad būtų sotus, riebus ir sveikas per visus metus, o Kanapinis valgo 7 kartus, nes iki Velykų liko 7 savaitės. Jinai kvietė mokinius dalyvauti netradicinėje Lašininio ir Kanapinio dvikovoje. Vienoje salės pusėje rinkosi tie, kurie palaiko Lašininį, o kitoje – Kanapinį. Jie rungėsi, traukdami virvę. Pergalę šventė Kanapinio komanda. Šūkaudami, šėliodami, gindami žiemą iš kiemo, „žydukai“ sudegino žiemos simbolį – Morę. Tradiciniais Užgavėnių blynais buvo vaišinami mokytojai.

Šią gražią šventę mūsų mokyklos bendruomenei organizavo čigonė Čuramara, jos kapela „Traškis“ ir septintų klasių mokiniai – „žydai“ bei jų vadovai (L. Petrulaitienė, D. Galminienė, A. Nekrašius).
 
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Verslumo ugdymo pamokėlė

Mokinių verslumo ugdymas, tai viena iš projekto „“TOC for education“ metodikos taikymo bendrojo lavinimo mokyklos bendruomenėms per netradicines ugdymo formas“ sudedamųjų dalių.

Sausio 29 dieną mokykloje vyko verslumo pamokėlė, kurios metu aštuntų ir devintų klasių mergaitės susipažino su viena iš grožio industrijos įmonių veikla, jos kūrimosi istorija bei praktine kosmetikos platinimo nauda. Paskaitą vedė ir savo patirtimi dalijosi ORIFLAME konsultantė-direktorė Danutė Mockuvienė. Pamokėlės pabaigoje vyko loterija ir žinių patikrinimas, kurių metu mergaitės laimėjo įvairių ORIFLAME bendrovės prizų.
 

Projekto koordinatorė Vaiva Dacienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Metų knygos rinkimai

Tradicija mūsų mokyklai tapo dalyvauti projekte „Metų knygos rinkimai“. Šio projekto tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius trijose – vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos – knygų kategorijose.

Labai džiaugėmės, kad mūsų iniciatyvą įvertino DNB bankas, kuris prisijungė prie šio projekto. Šis bankas mūsų mokyklai padovanojo šias knygas: K. Kasparavičiaus „Sapnų katytė“, N. Marčėnaitės „Lėlė“, R. Šerelytės „Krakatukai kosmose“, L. Liniausko „Suvyniota diena, arba kokio dydžio būna meilė“, V. Vėl „Kaip mes išgarsėjome“. Tai knygos, kurios pretenduoja tapti geriausia Metų knyga – vaikų kategorijoje.

Labai džiaugėmės turėdami galimybę skaityti naujai išleistus lietuvių autorių kūrinius. Mokiniai noriai skaito ir dalijasi mintimis bei įspūdžiais, kuriuos patyrė „keliaudami knygos puslapiais“.

Kviečiami visus bendruomenės narius balsuoti už labiausiai patikusią knygą elektroninių paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai Balsuoti galima iki 2013 vasario 17 d.

Skaitymas lavina vaizduotę, kūrybingumą, sugebėjimą įsijausti į kito asmens emocijas, suprasti pasaulėjautą. Siekime, kad knygos skaitymas taptų būtinybe, maloniu procesu, teikiančiu džiaugsmą. 

Bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Penktokų pažintis su profesijų pasauliu

Š. m. sausio 23 d. 5a klasės mokiniai ir klasės auklėtoja Asta Daukantienė apsilankė mokyklos skaitykloje ir susipažino su paruošta profesinio informavimo medžiaga.

Penktokai buvo supažindinti su startuojančiu profesinio informavimo projektu „Mukis“, peržiūrėjo skaidres „Kaip rinktis profesiją?“, filmuką „Žvilgsnis į profesijas“, skaidres apie ugniagesio profesiją.

Penktokams patiko finansinio raštingumo konkurso mokinių kurti filmai „Versliukai“, „Alkana piniginė“, „5 būdai kaip užsidirbti pinigų“.

Mokiniai darė profesinį pasirinkimą ir džiaugėsi, kad tiek daug sužinojo.

Vaikams bus užvesti karjeros aplankai, kuriuos laikysime mokyklos skaityklos kompiuteryje, tai suteiks galimybę stebėti kaip keičiasi norai ir kiek sukaupiama žinių apie profesinius pasirinkimus.

Skaityklos darbuotojos Sigita Račkauskienė, Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasirengimo karjerai programa

Š. m. sausio16 – 21 d. d. Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos 10-tų klasių mokiniai susipažino su dešimt žingsnių iki apsisprendimo „Kur studijuoti?“

Vyko projekto „Mukis“ nuorodų integravimas į pasirengimą karjerai.

Siūlome mokyklos bendruomenei susipažinti su internetiniais adresais:

1 žingsnis: uks.lmnsc.lt

2 žingsnis: www.ldrmt.lt

3 žingsnis: www.egzaminai.lt

4 žingsnis: www.lamabpo.lt

5 žingsnis: www.euroguidance.lt

6 žingsnis: www.aikos.smm.lt

7 žingsnis: www.skvc.lt

8 žingsnis: www.lamabpo.lt

9 žingsnis: www.vsf.lt

10 žingsnis: www.lamabpo.lt

Kviečiame klasių auklėtojus susipažinti su naujausia mokinių ugdymo karjerai literatūra:

1. Bendrojo lavinimo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių ugdymo karjerai modelis.

2. Karjeros vadovas. Mokinio knyga. 2012.

3. Ugdymas karjerai. Mokytojo knyga. 2012.

Ateikite į mokyklos skaityklą ir užsiregistruokite klasės valandėlėms profesinio informavimo klausimais pas projekto „Mukis“ koordinatorę Dalią Krauzienę.

Papildomai informacijos gali suteikti projekto „Mukis“ konsultantė Akvilė Bukinienė el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

Ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sausio 13-oji Laisvės gynėjų diena

Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Netekti laisvės – netekti galimybės augti ir tobulėti. Lietuvių tautos laisvė išpirkta tauriausių Lietuvos žemės vaikų gyvybėmis. Tikrąjį lietuvių tautos ryžtą ir pasiaukojimą parodė 1991 m. Sausio 13-osios įvykiai.

Tradiciškai jau šeštus metus Telšių „Atžalyno“ pagrindinė mokykla prisijungia prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, kurią organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinių okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Jos metu languose uždegtos atminimo žvakutės. Žvakių šviesoje tylos minute pagerbti žuvusieji už laisvę. Pirma pamoka skirta Sausio 13-osios įvykiams atminti. Mokytojai su vaikais pasidalino mintimis apie sausio įvykius. Mokyklos fojė Lietuvos vėliava „šildėsi“ žvakučių šviesoje, kurios sudėliotos į mums visiems brangų žodį Lietuva. Šitą šilumą sukūrė „Dizaino studija“ merginos (vad. J. Martinkienė). „Piliečio žadintuvas“ nariai (vad. V. Nekrašienė) priminė apie sausio 13-osios įvykius, surengtoje parodoje „Kova dėl nepriklausomybės“. Vakare 17 val. mokyklos bendruomenės nariai dalyvaus minėjime Telšių miesto Nepriklausomybės aikštėje. Rimties ir susitelkimo maldai mokytojai bei mokiniai rinksis į Telšių Antano Paduviečio katedrą.

Mes šiandien lenkiame galvas prieš Laisvės gynėjus ir, gėrėdamiesi jų žygiais, visam pasauliui skelbiame, kad visomis jėgomis ginsime Tėvynės laisvę.

Mes esame dėkingi žmonėms, negailėjusiems savo gyvybių. Juk tik jų dėka esame laisvi. Tad saugokime laisvę ir neišduokime tautos.

„Naujienos kitaip“ žurnalistai

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Adventinis rytmetys

Baigiantis adventui, artėjant šv. Kalėdų dienai, mokyklos bendruomenė rinkosi į tradicinį adventinį rytmetį aktų salėje. Šventėje dalyvavo ir Viešpaties mums dovanotu džiaugsmu ir ramybe dalijosi garbūs svečiai: vyskupas augziliaras Genadijus Linas Vodopjanovas, šv. Antano Paduviečio katedros klebonas Domas Gatautas, Telšių r. savivaldybės administracijos švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė bei vyriausiasis specialistas Gediminas Gudas. Kalėdiniu džiaugsmu kartu su bendruomene dalijosi ir buvę mokyklos mokytojai: Zofija Banienė, Paulina Kinčiuvienė, Zita Gudienė.

Mokiniai, vadovaujami būrelių vadovų Antano Nekrašiaus, Gintaro Vaitkaičio, Laimos Petrulaitienės, Dinaros Dacienės, padovanojo puikią programą. Mokytoja Danguolė Eirošienė sekė kalėdinę pasaką, kurią lydėjo kalėdinės giesmės, posmai bei dainelės.
Mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus džiaugėsi gražiomis mokyklos tradicijomis, adventine dvasia, kuri sklido mokykloje visą mėnesį. Kartu su pavaduotoja Jadvyga Dapšiene, konkurso „Netradicinė eglutė“ idėjos autore, įteikė klasių atstovams nominacijas bei saldžias dovanėles.
Maloniai nudžiugino Mokinių taryba kiekvienam padovanojusi linkėjimų laiškelį. Tikriausiai kiekvieną aplankė ir kalėdinis paštas. Tradiciškai jį organizuoja dešimtokai. Tądien dar vyko mokytojų adventinė popietė, kurią suorganizavo Mokytojų metodinė taryba. Didelė palaima pabūti drauge su visais. Tikime, kad mūsų širdyse užgimęs Kūdikėlis Jėzus atneš begalinį džiaugsmą, beribę meilę ir tikrąją ramybę.

Jadvyga Dapšienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Žmogaus teisių dienos paminėjimas

Nuo 1950 metų JTO gruodžio 10-ąją skatina valstybes minėti Žmogaus teisių dieną. Lietuvoje žmogaus teisės saugomos, remiantis Jungtinių Tautų Visuotine Žmogaus teisių deklaracija, Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija, Europos Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija, Lietuvos Respublikos Konstitucija.

10a klasės mokiniai su istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja S. Gvazdoviene nusprendė šią dieną paminėti vaidybinio kino filmo „Berniukas dryžuota pižama“ peržiūra ir aptarimu.

Moksleivius filmo vaizdai nukėlė į II-ojo pasaulinio karo laikotarpį, kurio metu naciai vykdė holokaustą – žydų naikinimą.

Dešimtokai, labai susidomėję, stebėjo holokausto įvykius. Po to dalijosi įspūdžiais.

„Man filmas patiko.“ (Viktorija)
„Filmas pamoko, jog nesvarbu žydai ar ne, juos reikia gerbti.“ (Simona)
„Filmas man labai patiko ir paliko daug įspūdžių. Labiausiai dėmesį atkreipiau į senovinę techniką, į vokiečių ir žydų nelygybę.“ (Ignas)
„Žydai buvo priversti dirbti sunkius darbus, neturėjo teisių, ir netgi buvo deginami už tai, kad jie žydai. Man šis filmas labai patiko ir privertė susimąstyti.“ (Dominika)
„Filmas buvo labai jaudinantis žydų klausimu.“ (Vilius)
„Kiekvienas žmogus turi teisių, nesvarbu koks jis bebūtų: elgeta, turtingas ar paprastas žmogus. Visi jie vienodi. Tik išvaizda ir elgesys kitoks. Nesvarbu, kad visi žmonės skirtingi, bet visi lygūs.(Almantas)
„Labai įspūdingas ir graudus filmas, kuris atspindėjo žiaurų tuometinį gyvenimą ir žydų dalią.“ (Benas)
„Man šis filmas labai patiko, jame daug išgyvenimų, žiaurių momentų. Atskleidžiamas žydų gyvenimas nacių okupacijos metais .“(Aivaras)
„Šis filmas pamoko , kad nesvarbu kas tu esi, žydų ar kitos tautybės, tu vis vien esi žmogus ir mes visi esame vienodi. Vokietis berniukas norėjo būti su žydų berniuku draugais.“ (Edvinas, Tautvydas).
„Mums filmas labai patiko, nes pamatėme vokiečių ir žydų bendravimą II-ojo pasaulinio karo metu.Supratome, kad vokiečiai elgėsi labai žiauriai.“ (Simonas ir Tomas)
„Žmonės visi turi būti lygūs, negalima jų skriausti ir versti vergais.“ (Vygantas)

Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja S. Gvazdovienė

 

Įrašai

Puslapis 6 iš 12

Lankytojų skaitiklis