2012-2013

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Avangardinių madų šou
Kiekviename žmoguje slypi grožis, idėjos, mintys, svajonės, tikslai, prisiminimai, nuoskaudos, troškimai. Rodos, visi turime tarsi po slaptą emocijų lagaminėlį su daug neatrastų ar net užsiūtų skyrelių ir kišenėlių. Mūsų nešuliai skirtingo dydžio, formos, spalvų, todėl visi reiškiame save savitai, išskirtinai.
„Dizaino studijos” (vad. J.Martinkienė) merginos lapkričio 30 d. dalyvavo Ryškėnų kultūros namuose, jau 11 kartą, vykusiame avangardinių madų šou: „Fantazijai nėra ribų”. Šiame renginyje mūsų mokyklos jaunosios kūrėjos ant scenos lipo net du kartus. Pirmą kartą pristatė savo kurtų rūbų kolekciją „Senas – naujas”. Antrą kartą demonstravo VDA Telšių fakulteto aprangos ir mezgimo dizaino studijos studentės E. Kontrimaitės bakalauro baigiamąjį darbą, rūbų kolekciją „Lininės snieguolės” (vad. V.Degenienė). Merginos turėjo didelį pranašumą prieš kitas kolekcijas- jos visada šypsojosi, jautėsi laisvai ir tikėjo savo kūryba.
Išreikšti save sukuriant kažką nuostabaus reikia daug pastangų, tačiau rezultatai džiugina akį ir teikia pasitikėjimo savimi.

„Naujienos kitaip“ žurnalistai

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
„Tolerancijos skėtis“

Padėkos raštas skirtas klasių vadovams ir mokiniams, kurie dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Tolerancijos skėtis“.

Gražių ir prasmingų tolimesnių darbų!
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Projektas „SVEIKATIADA”: „Sveikatiados takas”

„Sveikatiados takas“ yra socialinės iniciatyvos projekto „Sveikatiada“ sudėtinė dalis, kuria siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokyklose. Patraukliomis moksleiviams priemonėmis t.y. netradicinėmis pamokomis ugdomas jų supratimas apie mitybą ir fizinį aktyvumą.

Lapkričio 30 d. mūsų mokykloje lankėsi ilgai laukta „Sveikatiados takas“ komanda, kuri 5b klasės mokiniams vedė netradicinę sveikos gyvensenos pamoką. 5b klasė labai gražiu, įdomiu prisistatymu pasveikino atvykusius svečius į Žemaitijos sostinę. Beveik 2,5 val. trukusioje netradicinėje pamokoje 5b moksleiviai „Lobių medžioklės“ principu, GPS prietaisais nustatę koordinates bei pagrindinius sustojimo taškus, ieškojo organizatorių paslėptų „lobių“ ir turėjo atsakyti į klausimus sveikatingumo tema. „Lobių medžioklės“ metodas buvo pasitelktas ne tik siekiant pagerinti moksleivių žinias apie sveiką gyvenseną, bet ir norint padėti jiems daugiau sužinoti apie save, skatinti komandinį darbą bei kūrybinį mąstymą. GPS technologijų naudojimas padėjo lengviau susikurti mokymosi aplinką už klasės ribų. Šias interaktyvias pamokas vedė profesionalus neformalaus ugdymo mokymų vadovas Kasparas Laureckis bei projekto „Sveikatiada“ koordinatoriai Sandra Navickaitė, Tadas Beržonskas.

Mūsų mokyklos 5b klasės mokiniai liko labai patenkinti ir nusprendė toliau aktyviai dalyvauti projekte „Sveikatiada“ ir dabar jame vykstančiame konkurse „Sveikuoliai – Šaunuoliai".

VSPS A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Advento pradžios paminėjimas

Adventas – rimties ir susikaupimo laikotarpis. Tradiciškai, kaip ir kiekvienais metais, mūsų „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje paminėta Advento pradžia. Pirmąją Advento dieną mokyklos bendruomenę pasitiko adventinė muzika. Mokyklos fojė buvo demonstruojamos skaidrės su Adventiniais pamąstymais. Šiais skaidrės paruošė direktoriaus pavaduotoja ugdymui tikybos mokytoja J. Dapšienė. Tą rytą mokytojai buvo pakviesti į mokytojų kambarį, kur buvo pasveikinti su Advento pradžia. Jų laukė ir Adventinis kalendorius, skaičiuojantis Didžiojo Stebuklo Laukimo dienas, su palinkėjimais mokytojams. Mokytojai radę palinkėjimą sau, dovanoja palinkėjimą kitiems bendruomenės nariams, įrašę jį žvaigždelėje, kuri pakabinama ant Adventinio vainiko.

Pirmo aukšto fojė mokyklos bendruomenę džiugina Prakartėlė, kurią paruošė technologijų mokytoja J. Martinkienė.

Kalėdinį mokyklos interjerą kūrė technologijų mokytoja V. Gauronskienė ir dailės mokytoja R. Aleksandravičienė.

Linkime visai mokyklos bendruomenei pamąstymų, susitelkimo laukiant Didžiųjų Metų švenčių.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„KNYGŲ KALĖDOS“ kviečia papildyti mokyklų bibliotekas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kviečia prisijungti prie akcijos „Knygų Kalėdos“ ir papildyti mokyklų bibliotekas naujomis knygomis.

Pernai visi susitelkę surinkome 17 tūkstančių knygų šalies viešosioms bibliotekoms. Sukurkime kalėdinį stebuklą ir šiais metais!

„Per šias Kalėdas kiekvienas galime grįžti į savo mokyklą. Grįžti ne tuščiomis, o su naujomis ir įdomiomis knygomis. Iš jų Lietuvos vaikai mokysis mąstyti, kurti ir pažinti pasaulį!“, – kviečia Prezidentė.

Kaip ir visoms mokyklų bibliotekoms, taip ir mūsų mokyklos bibliotekai labai trūksta naujų vaikų ir jaunimo knygų, enciklopedinių leidinių ir žodynų. Daugiau nei 1000 mokyklų parengė reikalingiausių knygų sąrašą, kurį rasite: www.knygukaledos.info

Video apie „Knygų Kalėdas“ pažiūrėkite čia:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LXcP7tNuJao

Naujų knygų savo krašto mokyklai galite nupirkti dovanų iš „Knygų Kalėdų“ lentynos, kuri įsikurs knygynuose „Vaga“, „Pegasas“ ir „Knygų namai“ lapkričio 19 – sausio 6 dienomis. Akcijoje dalyvaujančios knygos bus pažymėtos specialiu lipduku ir joms bus taikoma 20 proc. nuolaida.

Nupirktas knygas galite dovanoti atnešę į mūsų mokyklos biblioteką. Tada šį knygą nenukeliaus į kitos mokyklos bibliotekos lentyną. Šią akciją mūsų mokykla organizuoja jau antrus metus.

Tegul šis Kalėdų stebuklas atneša mūsų mokyklos mokiniams daug naujų knygų.

Paspaudę, žemiau esančią nuorodą, galite sužinoti kokios knygos reikalingos mūsų mokyklos mokiniams:

Privalomos literatūros sąrašas

Ačiū visiems.
Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!

Bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Pasaulinė AIDS diena: protų mūšis „AIDS: geriau žinoti“

Kasmet gruodžio 1-ąją yra minima Pasaulinė AIDS diena. Šių metų AIDS dienos šūkis yra “0 naujų ŽIV užsikrėtimų“. ŽIV/AIDS Lietuvoje yra pakankamai aktuali visuomenės sveikatos problema, nes kasmet užregistruojama vis naujų užsikrėtimo žmogaus imunodeficito virusu atvejų. Pernai Lietuvoje užregistruoti 166 nauji ŽIV atvejai t.y. užsikrėtė 134 vyrai ir 32 moterys. 2010 m. – 153. Iš viso Lietuvoje jau yra nustatyta 1900 ŽIV infekuotų asmenų, iš kurių daugumą (1573) sudaro vyrai.

Šiemet Pasaulinei AIDS dienai paminėti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) Pasaulinės AIDS dienos išvakarėse t.y. lapkričio 30 d. organizavo masinę iniciatyvą „AIDS Protų mūšį”, prie kurios prisijungė ir savo solidarumą parodė net 351 mūsų šalies bendruomenė. Savo mokyklos solidarumą parodėme ir mes prisijungdami prie šios gražios iniciatyvos.

Mūsų mokykloje „AIDS Protų mūšyje“ tarpusavyje varžėsi 8 klasių komandos t.y. 8a klasės komanda pavadinimu „Raudoni kaspinai“ ir 8b klasės komanda pavadinimu „Ekstazė“. Po ilgai trukusios, įtemptos kovos 1 taško persvara laimėjo „Raudonųjų kaspinų“ komanda. Abi komandos buvo apdovanotos mokyklos direktoriaus V. Vaitkaus padėkos raštais ir paskatintos specialiu Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtu prizu.

Šis renginys tapo puikia galimybe mokiniams parodyti ne tik savo erudiciją, išmonę, bet ir daugiau sužinoti apie ŽIV/ AIDS.

VSPS A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Specialybių mugė

2012-aisiais lapkričio 27 dieną po Lietuvą keliavęs projektas „Specialybių mugė“ aplankė Telšių „Atžalyno“ pagrindinę mokyklą. „Specialybių mugėje“ dalyvavo rekordinis mokinių skaičius.

Ką rinktis — teisę ar vadybą? Kokiame universitete studijuoti? Kuri specialybė teiktų daugiausia perspektyvų ateityje? Kuriame mieste gyventi? Studijuoti Lietuvoje, o gal krautis lagaminus į užsienį?

„FOX Universitetai“ siūlo iš anksto naikinti klaustukus ir pasirinkti tai, kas artima širdžiai, ir ko nori TU, o ne tavo mama ar mokytoja. Į pagalbą skubėjo projektas „Specialybių mugė“, kuris supažindino su populiariausiomis ir perspektyviausiomis specialybėmis bei studijų programomis. Neįkainojama patirtimi dalinosi įvairių sričių specialistai: pasakojo apie savo darbo dieną, reikalingas žinias, įgūdžius bei charakterio savybes, profesijos privalumus ir trūkumus, karjeros perspektyvas. Į renginį taip pat atvyko Lietuvoje ir užsienyje besimokantys studentai, tad turėjome unikalią galimybę  pasisemti žinių apie universitetus, paskaitas, dėstytojus ir studentavimo ypatumus.

Smalsu, kaip viskas vyko?

Mugė buvo organizuojama Galimybių kavinės principu: moksleiviai rinkosi į specialybių ratelius, kuriuose bendravo su studentais ir tam tikros srities specialistais. Pokalbis vyko maždaug 30 min. Laikui pasibaigus, rateliai keitėsi — mokiniai keliavo į kitos specialybės grupelę.

Kviečiame susipažinti su naujais informaciniais leidiniais apie profesinį pasirinkimą, kurie yra palikti mokyklos skaitykloje.

Ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Rajoninės kvardrato varžybos

Ketvirtokai nuo rugsėjo mėnesio intensyviai treniravosi ir laukė tarpmokyklinių kvadrato varžybų. Spalio mėnesio pabaigoje į mūsų mokyklą atvažiavo „Germanto“ ir Nevarėnų mokyklų ketvirtokai. Labai džiaugėmės, kad tą kartą mes buvome stipriausi. Į finalą pateko mūsų ir „Germanto“ pagrindinės mokyklos komandos.
Lapkričio 19 d. „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vyko finalinės kvadrato varžybos. Finale žaidė Luokės vidurinės mokyklos, „Kranto“, „Atžalyno“ ir „Germanto“ pagrindinių mokyklų komandos. Mūsų mokyklos komanda iškovojo trečiąją vietą.

Luka Juškaitė 4b klasės mokinė
Kasparas Šion 4a klasės mokinys

 

Puslapis 7 iš 12

Lankytojų skaitiklis