2012-2013

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Finansinio raštingumo olimpiada 2012

Finansinio raštingumo olimpiadoje šiais metais gali dalyvauti 5-9 klasės iš visų Lietuvos mokyklų. Olimpiada sudaryta iš trijų etapų, kuriuose klasės varžysis atlikdamos interaktyvias edukacines užduotis. Pirmų dviejų etapų metu klasės turės įveikti misijas – simuliuotas situacijas, atitinkančias realų gyvenimą, mokysis spręsti iškilusias problemas. Trečiajame etape bus pateikta speciali užduotis, kurios atlikimą vertins komisija. Pirmų trijų vietų nugalėtojai bus apdovanoti piniginiais prizais nuo 1000 iki 3000 litų.

Finansinio raštingumo olimpiadą 2012 moksleiviai ir mokytojai gali registruotis nuo spalio 8 d., pirmasis Olimpiados etapas prasidės spalio 15 d.

Finansinio raštingumo olimpiadą 2012 organizuoja „Danske“ bankas kartu su partneriais: Lietuvos banku, Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos edukologijos universtitetu.

Visą informaciją apie Olimpiadą galima rasti www.fro.lt

Apie finansinio raštingumo olimpiadą galima paskaityti:

http://www.delfi.lt/news/daily/education/moksleiviai-isbandys-jegas-finansinio-rastingumo-olimpiadoje.d?id=59725371#ixzz28t12z5kZ

Ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konstitucijos egzaminas

Minint Lietuvos Konstitucijos 20-ąsias metinės, mūsų mokykloje spalio 4 d. vyko Konstitucijos egzaminas. Šis egzaminas mūsų mokykloje jau tapo tradicija – jis vyksta šeštus metus. Skirtingos egzamino užduotys parengtos skirtingoms tikslinėms grupėms: 5–7, 8–10 klasių moksleiviams. Šiais metais aktyviausi buvo 6-8 klasių mokiniai. Geriausiai užduotys atliko šie mokiniai: Ieva Vėlavičiūtė 6c kl., Ieva Trilikauskaitė 6c kl., Joranas Siminauskas 6c kl., Rokas Lečkauskas 6c kl., Simona Albrikaitė 8a kl., Tomas Martinkus 8a kl., Giedrius Kazlauskas 8b kl., Deivydas Petreikis 8b kl., Mykolas Budvytis 8b kl.
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Projekto Žemaičių Apygardos maršruto „Partizanų takais“ atidarymas

Lietuvos Politinių Kalinių ir Tremtinių Bendrijos (LPKTB) Telšių filialo energingasis Atminties grupės pirmininkas Zenonas Jaška surinko gausią medžiagą apie vietas, kuriose 1941-1944-1953 m. būsimos Žemaičių Apygardos ribose veikė Lietuvos Laisvės Armijos (LLA) „Vanagai“, Tautos Apsaugos Rinktinė (TAR), Žemaičių Legionas ir paruošė projektą „Žemaičių apygardos maršrutas „Partizanų takais“.

Atidaryti ir išbandyti šio projekto maršrutą LPKTB Telšių filialo valdyba pasiūlė Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojai ugdymo reikalams, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių Demokratų partijos atstovei, kandidatei į seimo narius Vilmai Savickienei. Šį pasiūlymą palaikė mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus ir istorijos mokytojos Silva Gvazdovienė bei Vytauta Nekrašienė. Jų pastangomis paruošti lankstinukai atspindintys projekto esmę, organizuota ekskursija, į kurią vyko pats projekto autorius, minėtos mokytojos su savo vadovaujamų būrelių „Muziejininkai“ ir „Piliečio žadintuvas“ nariais. Kelionė vyko maršrutu: Telšiai- Plinkšių dvaras- Seda- Skirpsčiai- Alsėdžiai-Rainiai. Moksleivius su partizaninio karo prieš okupantus faktais įdomiai ir išsamiai supažindino pats projekto autorius.

Iš šios kelionės grįžome pilni įspūdžių susidomėję Žemaitijos istorija, labiau susibičiuliavę. Ypač įtaigiai apie kelionėje patirtus įspūdžius kalbėjo 8 b klasės mokinys Vaidotas Nebeskis „... išgirdau daug istorinių dalykų iš garbaus amžiaus žmogaus Zenono Jaškos, kuris savo „kailiu“ patyrė ką reiškė pokario metai. Mūsų kelionė buvo netolima, bet aplankėme daug vietovių...“

Istorijos mokytojos S. Gvazdovienė, V. Nekrašienė

 
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Tarptautinė mokytojų diena

Spalio penktoji – Tarptautinė Mokytojo diena. Tą dieną tarsi aidu atsikartoja mažutis rugsėjo pirmosios scenarijus: ryte į mokyklas pabyra tūkstančiai mokinių, nešini margomis gėlių puokštėmis, o po pietų pamačius minioje žmogų su glėbiu gėlių galima tiksliai atspėti jo profesiją. Būti mokytoju – vadinasi, turėti žinių, turėti Stebuklingąjį Raktelį į tokį viliojantį, įdomų ir nepaprastą mokslo bei žinių pasaulį. Mūsų mokytojus sveikino patys didžiausi mūsų mokyklos mokiniai – dešimtokai. Jie eilių posmais dėkojo mokytojams už suteiktas žinias, jų kantrybę, nuoširdumą, supratingumą bei rūpestį. Sveikinimus palydėjo nuotaikinga dešimtokų atliekama daina.

Aušrinė Kazalupskaitė, Vilija Jokšaitė
„Naujienos kitaip“ žurnalistės

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Pradinukų savaitė

Pradinukų savaitė – tai, „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos tradicija. Jos tikslas keliaujant ir žaidžiant ugdyti įvairius mokinių gebėjimus ir kompetencijas.

Pradinukų savaitę pradėjo, į svečius iš Klaipėdos atvykusios, varnelės – tai Karksiukė ir jos brolis. Varnelės Kar – kar nuotaikingai pasitiko pradinukus aktų salėje, kur vyko „ledų pažinimo“ pamoka. Mokinai susipažino su „ledu keliu“ nuo pieno iki parduotuvės. Po to buvo matematikos pamoka vaikai ieškojo skaičių, paslėptų nupieštoje varnelėje. Piešimo pamokoje, užrištomis akimis, „talpino“ ledus į indelius. Jie šoko, dainavo, atliko įvairiais užduotis. Pabaigoje pradinukai gavo dovanų – pamokų tvarkaraščius.

Minint Europos kalbų diena, pradinukai žiūrėjo filmukus apie Europos šalių mokyklas. Kūrė logotipą „Rožė vėjyje“, skirtą Europos kalbų dienai. Rugsėjo 27 – turizmo diena. Šios dienos tikslas – plėsti mokinių žinias apie Telšių miesto apylinkes. Mūsų pirmokėliai grožėjosi Masčio ežero pakrante. Vyko į Žemaitės dramos teatrą, kur žiūrėjo spektaklį. Antrokai vyko į A. Jonušo sodybą, kur klausėsi pasakojimų apie Japoniją ir Kiniją. Trečiokai vyko į turistinį žygį Masčio ežero pakrantėmis iki Zakso kalno. Vyriausieji pradinukai aplankė Telšių kalvas, išsiaiškino kaip ir kodėl taip jos vadinasi. Jie užkopė ant keturių kalvų – tai Žaliosios, Vilniaus, Insulos ir Zakso.

Paminint gyvūnijos diena, pradinukai surengė parodą „Mano augintiniai“. Vieni piešė savo augintinius, kiti atnešė nuotraukas su savo mylimiausias gyvūnėliais. Iš daržovių ir vaisių darė įvairius gyvūnus: šuniukus, kirmelytės, boružėlės. Pats didžiausias kūrinys iš daržovių buvo vėžlys su akiniais. Padaryti gyvūnai puikavosi mokyklos koridoriuje prie aktų salės.

Išradingai buvo surengtos pirmokų krikštynos. Ketvirtokai „Pelėdžiukai“ atvedė pirmokus į aktų salę. Jie spėliojo mįslės atvykę į „Vasarą“, „Rudenį“, „Žiemą“ ir „Pavasarį“. Mūsų mažieji, atlikę užduotis, davė priesaiką būti gerais „Atžalyno“ mokyklos mokiniais.

Šį pradinukų savaitė suteikė džiugią nuotaiką ir paliko didžiulius įspūdžius.

Dominyka Jakumaitė, Kornelija Rubežiūtė
„Naujienos kitaip“ žurnalistės

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Paskaitos merginoms

Paskaita „Merginų lytinis brendimas ir asmens higiena“

Spalio 1-ąją Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras mūsų mokykloje organizavo švietėjišką paskaitą tema „Merginų lytinis brendimas ir asmens higiena”. Ši paskaita buvo skirta 8-10 klasių merginoms.

Jos tikslas buvo suteikti daugiau naujų žinių apie lytinę, reprodukcinę sveikatą, jos išsaugojimą bei suformuoti tinkamus asmens higienos įgūdžius aktyvaus lytinio brendimo laikotarpiu.

Paskaitą skaitė lektorė iš Šiaulių – akušerė D. Sungailienė. Paskaitos metu buvo demonstruojama įvairi vaizdinė medžiaga bei priemonės, leidžiančios geriau įsisavinti naujas žinias. Iš viso paskaitoje dalyvavo daugiau kaip 50 merginų.

Paskaita „Anatomija. Mėnesinės ir asmens higiena“

Spalio 4-ąją visos 6 klasių merginos buvo kviečiamos į paskaitą, kurią vedė pagal „ALWAYS“ programą akušerė D. Sungailienė. Medikė supažindino mergaites su pokyčiais, vykstančiais žmogaus kūne, būtinais higienos reikalavimais. Paskaitoje iš viso dalyvavo 25 mergaitės.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimas

Šių metų spalio 1 d. Telšių senelių globos namuose buvo minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šių garbaus amžiaus žmonių atvyko pasveikinti ir mūsų mokyklos mokiniai. Tai yra Goda Tamavičiūtė (4a klasė) bei Kotryna Dacytė (5b klasė). Muzikos mokytojos Laimos Petrulaitienės vadovaujamos mokinės senelių globos namų gyventojams atliko keletą dainų iš savo repertuaro.

Senelių globos namų gyventojai džiaugėsi jiems rodomu dėmesiu, entuziastingai plojo po pasirodymų. Tikimės, jog šis renginys taps tradiciniu, ir kiekvienais metais galėsime kartu su jais švęsti šią gražią šventę.

VSPS A. Fabijonavičiūtė
Soc. pedagogė V. Dacienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarptautinis TOC for education” kongresas

 

Rugsėjo 28 dieną Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos verslumo komanda, kuri vykdė projekto „Toc for education“ metodikos taikymas bendrojo lavinimo mokyklos bendruomenėms per netradicines ugdymo formas“ veiklas, vyko į tarptautinį kongresą Vilniuje. Kongresas buvo skirtas mokytojams, moksleiviams, moksleivių tėvams, švietimo sistemos dalyviams, nevyriausybinių organizacijų atstovams bei visiems besidominantiems efektyvaus mąstymo metodais ir įrankiais, jų integravimu į mokymo programas.

Viena geriausių TOC mąstymo procesų ekspertų pasaulyje Jelena Fedurko (Estija) pristatė naujausias knygas bei mokymo priemones. Po to vyko dviejų geriausių verslumo stovyklos projektų pristatymas. Profesorius Rimvydas Jasinavičius aptarė projekto rezultatus ir apdovanojo geriausiuosius. Kongresas baigėsi memorandumo pasirašymu.
Plačiau apie šį projektą, jo veiklas ir metodikos taikymą galima rasti internetiniame puslapyje: www.tocforedu.lt

Projekto koordinatorė Vaiva Dacienė
Ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė

 

Puslapis 10 iš 12

Lankytojų skaitiklis