2012-2013

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 diena – tai Europos kalbų diena. Šią dieną nuotaikingai paminėjo mūsų mokyklos bendruomenė. Pradinių klasių mokiniai kūrė logoptipą „Rožė vėjyje“, skirtą Europos kalbų dienai. Pertrauku metu pradinių klasių mokiniai žiūrėjo filmukus apie Europos mokyklas. Mokyklos radijas transliavo užsienio kalbų mokytojų sveikinimo žodžius įvairiomis kalbomis. Mokytoja D. Raudienė pateikė informaciją apie eTwining projekto „Tautiniai papročiai, dainos, šokiai“ veiklą. Mokykla pasipuošė mokinių kurtais plakatais apie Europos kalbas.
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Socialinių darbuotojų diena

Rugsėjo 27 – tai socialinių darbuotojų diena. Šiemet minima socialinių darbuotojų profesijos atsiradimo Lietuvoje 20 metų sukaktis. Vakarų šalyse, Amerikoje šiai žmogaus gerovę skatinančiai profesijai jau daugiau nei šimtas metų, o mūsų šalyje ji labai jauna. Socialinis darbas – tai veikla, padedanti mokiniui, spręsti savo socialines problemas. Jis sunkus ir sudėtingas.

Socialinis darbuotojas – tai žmogus į kurį galima kreiptis pagalbos ne tik kilus konfliktui, bet ir norint pasikalbėti, paklausti patarimo. Pasak mūsų socialinių pedagogių, vaikai dažniausiai susipyksta dėl nemokėjimo bendrauti. Net mažos problemos tampa didelėmis, jei nemokame jų išspręsti. Su socialinė pedagogė vaikai elgiasi mandagiai ir kaip su draugu, kaip ji sako ,,du viename“. Socialinės pedagogės visada lieka patenkintos savo darbo rezultatu, kai vaikas iš kabineto išeina linksmos nuotaikos bei susitaikęs su draugu su kuriuo ką tik pykosi. Nors vaikystėje svajojusi tapti mokytoja, šiandien tiek savo darbu, tiek mokyklos aplinką yra patenkinta.

„Dar niekas nesuvokė, kokie atjautos, gerumo ir kilniaširdiškumo turtai slypi vaiko sieloje“ (Emma Goldman).

Airidė Mineikaitė, Irmina Lukošiutė
„Naujienos kitaip“  žurnalistės

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kuprinių svėrimo akcija

Kasmet rugsėjo paskutinę savaitę Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva visoje Lietuvoje yra vykdoma mokinių kuprinių svėrimo akcija, kurios tikslas – išaiškinti mokyklinės kuprinės svorį, jos svorio santykį su mokinio kūno mase bei įvertinti tai, ar kuprinė atitinka jai keliamus reikalavimus.

Mūsų „Atžalyno” pagrindinėje mokykloje kuprinių svėrimo akcija startavo rugsėjo 24 d. Šią dieną 5-6 klasių mokiniai buvo kviečiami nelikti abejingais – ateiti įvertinti savo kuprines, ar jos neviršija rekomenduojamo svorio t.y. ar nekenkia sveikatai. Aktyviausi buvo 5A, 5B ir 6C klasės mokiniai. Jie bus apdovanoti paskatinimo prizais už aktyvų rūpinimąsi savo sveikata.
Kuprinių svėrimo akcija tęsis visą savaitę. Jos metu planuojama sverti bei vertinti 2-4 klasių mokinių kuprines, nes netaisyklinga laikysena dažniausiai išsivysto jaunesniame mokykliniame amžiuje (7–12 metų). Šiame amžiaus tarpsnyje stuburas dar tebėra nesukaulėjęs, lankstus, o nugaros raumenys – silpni, greitai pavargsta, todėl per sunki ir kt. reikalavimų neatitinkanti kuprinė gali tapti netaisyklingos laikysenos formavimosi priežastimi.

Pagrindiniai reikalavimai mokyklinei kuprinei:

 • Mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai.
 • Kuprinės turi būti su reguliuojamo ilgio diržais.
 • Kuprinės diržų plotis turi būti ne siauresnis kaip 3,5 cm.
 • Tuščia kuprinė pradinių klasių moksleiviams turi sverti ne daugiau kaip 700 g, vyresniųjų klasių moksleiviams – ne daugiau kaip 1000 g.
 • Rekomenduoja nešti ne sunkesnę kaip 10 proc. savo svorio kuprinę, kuri turi būti su dviem diržais ir nešama taisyklingai užsidėjus ant pečių.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kovo 11 - osios Akto signatarui, LR Prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui – 80

Rugsėjo 21d. mokyklos skaitykloje paminėtas Kovo 11- osios Akto signataro, LR Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko 80 – asis gimtadienis.

Istorijos ir pilietinio ugdymo pagrindų mokytoja S. Gvazdovienė ir bibliotekininkės paruošė skaidres ir viktorinos klausimus apie LR Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko gyvenimą.

Netradicinės pamokos metu devintokai ir dešimtokai peržiūrėjo ir prisiminė Kovo 11 – osios Akto signataro, LR Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko nuveiktus darbus, atkaklumą, pareigingumą ir toleranciją, atsakinėjo į viktorinos klausimus.

Istorijos ir pilietinio ugdymo vyr. mokytoja S. Gvazdovienė
Bibliotekininkės D. Krauzienė ir S. Račkauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Interviu su Neringa Novikova

Rugsėjo 13 d. mūsų mokykloje vyko akciją ,,Būk saugus kelyje“. Pasibaigus renginiui aktų salėje, ,,Naujienos Kitaip“ žurnalistai pakalbino Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio nepilnamečių reikalų grupės specialistę Neringą Novikovą.

1. Kokius atšvaitus patartumėt segėti?

Atšvaitų yra visokių rūšių. Atšvaitai gali būti įsiūti kelnėse, kuprinėse ir paltuose. Svarbiausia vaikams ir suaugusiems segėti atšvaitą tamsu paros metu.

2. Kurioje vietoje prisegti atšvaitą?

Atšvaitą segti reikia dešinėje pusėje ant rankos ar kojos. Ant kojos atšvaitas turi būti mašinų žibintų aukštyje.

3. Ar yra baudos nesegint atšvaito?

Taip. Yra skiriamos piniginės baudos suaugusiems. Jeigu atšvaito neturi vaikai yra baudžiami jų tėvai ar globėjai.

4. Kiek kartų išauga rizika pakliūti žmogui į nelaimingą atsitikimą, nesegint atšvaito?

Aštuonis kartus didesnė tikimybė, kad žmogus neturintis atšvaito pakliūs į nelaimingą atsitikimą.

5. Kodėl verta segėti atšvaitą?

Nesegint atšvaito rizikuojame savo ir savo artimųjų, bei kitų eismo dalyvių saugumu. Segėdami atšvaitą esame matomi visiems eismo dalyviams tamsiu paros metu.

6. Ką Jus galvojate pamačiusį vaiką be atšvaito?

Manau, kad jis bei jo tėvai elgiasi neteisingai. Jei turėčiau atšvaitą būtinai jam padovanočiau ir palinkėčiau gatvėje būti matomam.

7. Kiek metų dirbate policijoje? Ar sunkus policininko darbas?

Policijoje dirbu 7 metus. Man šis darbas nėra sunkus. Aš labai mėgstu savo darbą.

Dėkojame už pokalbį.

,,Naujienos Kitaip“ žurnalistai

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Lyderystė pradiniame ugdyme

Kupinas iššūkių 21 amžiaus švietimo kontekstas kinta žaibiškai, vaikams reikia gebėjimų, kuriuos jie naudos rytoj. Kai baigs mokyklas jie dirbs tuos darbus, kurie galbūt dabar neegzistuoja. Todėl jiems svarbu ne tik išmokti rasti informaciją bei ją vertinti, bet ir gebėti bendradarbiauti, būti socialiai mobiliems. Mokytojams patikėtas didžiulis uždavinys organizuoti taip mokinių veiklas, kad būtų išugdyti socialiai mobilūs žmonės. Taigi šiandien mokykloje reikia mokytojo lyderio. Mokytojo lyderio savybes, lyderystės svarbumą pradiniame ugdyme mokytojai aiškinosi seminare „Lyderystė pradiniame ugdyme: naujai apibrėžtas mokytojo lyderio vaidmuo“. 

Seminarą organizavo pradinių klasių mokytojų komanda, dalyvaujanti projekte „Pradinio ugdymo tobulinimas“. Seminarą vedė ir apie lyderystę kalbėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė, apie kūrybiškumo, problemų sprendimo svarbą kalbėjo pradinių klasių mokytojos metodininkės Irma Klaišytė ir Irena Bugelienė. Žaidimus organizavo logopedė Jūratė Šiaudkulienė. Taip pat seminare dalyvavo lektorė Kristina Kuznecova iš Lyderystės ekspertų grupės bei Aista Kuraitė – Volbekienė iš Ugdymo plėtotės centro.

Jadvyga Dapšienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, projekto „Pradinio ugdymo tobulinimas“ koordinatorė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Akcija „Būk saugus kelyje“

Šių metų rugsėjo 13 d. Telšių “Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje 1-4 klasių moksleivius aplankė Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio nepilnamečių reikalų grupės specialistės Neringa Novakova ir Roberta Triškutė. Šio apsilankymo tikslas buvo ne tik priminti vaikams saugaus elgesio gatvėje ir keliuose taisykles, bet ir suteikti daugiau naujų žinių apie saugų eismą, galimus pavojus, traumas, kad prasidėjus šiems naujiems mokslo metams vaikai žinotų kaip reikia elgtis ir išvengtų nelaimingų atsitikimų.

Susitikimo metu mokiniai kartu su policijos pareigūnėmis žiūrėjo Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos sukurtus edukacinius filmukus „Saugos diržai ir jų būtinumas“, „Atšvaitai ir jų svarba eismo saugumui užtikrinti“, „ Dviratininkų šalmai“ ir kt. bei aptarė kokia grėsmė kyla gyvybei nesilaikant elementarių saugumo kelyje taisyklių. Siekiant paskatinti vaikus bei patikrinti kaip jie įsisavino naujas žinias buvo surengta klausimų viktorina, kurią inicijavo Telšių rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė A. Fabijonavičiūtė. Jos metu aktyviausi vaikai bei patys mažiausi mokyklos bendruomenės nariai – pirmokai - buvo apdovanoti specialiais Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro bei VĮ Telšių regiono kelių įsteigtais atšvaitais, kad tamsiu paros metu bei esant blogoms oro sąlygoms jie būtų puikiai matomi bei saugūs. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 200 pradinių klasių mokinių, kurie džiaugėsi policijos pareigūnių jiems parodytu dėmesiu ir gautomis dovanėlėmis.

Šis apsilankymas mokykloje tapo puiki paskata visiems pradinių klasių mokiniams susirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu bei kuo greičiau įsigyti atšvaitus.

VSPS A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projekto „„TOC for education" metodikos taikymas bendrojo lavinimo mokyklos bendruomenėms per netradicines ugdymo formas“ vasaros stovykla

Š. m. rugpjūčio 20–24 dienomis Anykščių rajone kaimo turizmo sodyboje „Karališkis“ buvo organizuojama respublikinė verslumo stovykla, kurioje dalyvavo ir mūsų mokyklos komanda, parengusi verslumo projektą “Dinozauras“. Komandą sudarė komandos kapitonė Jadvyga Martinkienė, ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė, tėvų atstovai Aušra Vaičiulienė, Loreta Jankauskienė bei mokiniai Vilius Jankauskis, Laurynas Gedrimas ir Tomas Martinkus.

Visi verslumo stovyklos dalyviai džiaugėsi galimybe pristatyti savo projektus, daugiau sužinoti apie projektų kūrimo subtilybes bei prasmingai praleisti paskutines vasaros dienas.

Projekto koordinatorė   Vaiva Dacienė

 

Puslapis 11 iš 12

Lankytojų skaitiklis