2013-2014

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Rid rido margučiai…

Rid rid rid margi margučiai,
O čia maži vaikučiai –
Jei margučiai neriedės,
Ir vaikučiai nedidės!

Atvelykis – dar vadinamas Velykėlėmis. Švenčiamas pirmąjį sekmadienį po Velykų. Tą dieną vėl dažomi kiaušinai, ridenami margučiai, supamasi sūpynėse, krikšto motinos lanko savo krikšto vaikus.

Atvelykis dar vadinamas vaikų Velykomis. Tą dieną kiaušinius dažydavo tik vaikai. Patys bandydami dažyti ir marginti velykaičius, vaikai greičiau perpranta šio meno paslaptis. Nebūdami tikri, kad pavyks nepriekaištingai pakartoti tikrąją ornamentų simboliką, savo malonumui jie gali ant lukšto išpiešti pačių sugalvotų piešinių. Kai kieme susirenka vaikai krūvon, gali pasigrožėti vieni kitų margučiais, juos ridinėti.

Todėl mūsų mokyklos penktokai per technologijų pamokas dažė, margino velykaičius, kuriuos gražiai surideno į netradicinę „Rid rid margučiai“ parodą mokyklos bibliotekoje.

Technologijų mokytoja J. Martinkienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Nacionalinis edukacinis projektas „Moksleiviai renka Europos Parlamentą“

Vyksta nacionalinis edukacinis projektas „Moksleiviai renka Europos Parlamentą“, kurį vykdo LR Švietimo ir mokslo ministerija bei KTU Viešosios politikos ir administravimo institutas.
9-12 klasių mokiniai 2014 m. gegužės 3-4 dienomis gali balsuoti edukaciniame balsavime renkant Europos Parlamentą.

Moksleiviai balsuoti gali čia -> „BALSUOK, 2014 m. gegužės 3-4 d.“ (http://ktu.edu/anketa/index.php/survey/index/sid/619795/newtest/Y/lang/lt)
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Skaitovų konkursas

Balandžio 23 dieną, per penktą pamoką, anglų kalbos mokytojai ir jų skaitovų konkursui parengti mokiniai pakvietė į gražią šventę, skirtą mamyčių dienai paminėti. Mokiniai anglų kalba deklamavo eiles, skirtas mamoms. Renginio metu skambėjo ne tik eilės, bet ir angliškos dainos bei buvo atliekamas vaidinimas apie mamas.

Skaitovų konkursą gražiu vaidinimu “Three Little Kittens” pradėjo 3-ios klasės mokiniai, parengti anglų k. mokytojos S. Puškorienės. Skaitovų konkursą vedė anglų kalbos mokytoja L. Trepkevičienė. Skaitovus vertino komisija: direktoriaus pavaduotoja V. Savickienė, anglų k. mokytojos V. Butkevičienė, B. Raibužienė, K. Bagužienė. Iš aštuonių individualių pasirodymų ir dviejų meninių kompozicijų komisija atrinko tris individualius skaitovus (Donatas Vargalis – 7b klasė, mokytoja V. Butkevičienė; Kotryna Dacytė – 6b klasė, mokytoja K. Bagužienė; Lukas Veitas – 7a klasė, mokytoja J. Damanskienė) ir vieną meninę kompoziciją (Eligija Jonušaitė, Emilija Galkauskaitė, Brigita Diulaj – 8a klasė, mokytoja K. Bagužienė). Vertinant mokinių pasirodymus buvo atsižvelgiama į kūrybinio perteikimo savitumą, meniškumą, įtaigumą, artistiškumą bei kalbos tasyklingumą.

Kol komisija skaičiavo skaitovų konkurso rezultatus, dalyvius angliškų dainų mokė anglų k. mokytojos D. Raudienės parengti 4-ų klasių mokiniai (daina “Mom Like You”) ir anglų k. mokytojos L. Trepkevičienės parengtos 6a ir 8c klasių mergaitės (daina “Que Sera Sera“).

Renginio metu atrinkti mokiniai dalyvaus rajoniniame skaitovų konkurse, kuris vyks gegužės 7d., 11 val. „Kranto“ pagrindinėje mokykloje. Linkime jiems sėkmės atstovaujant mūsų mokyklai!

Anglų k. vyr. mokytoja Lina Trepkevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulinės imunizacijos savaitės iniciatyva – internetinė konferencija

Balandžio 23 d. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokslų akademija bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurais ir centrais kvietė visuomenę domėtis vakcinacija bei prisijungti prie internetinės konferencijos imunoprofilaktikos tema, kurios šūkis „Žinok, patikrink, apsaugok“.
Tikslas – pateikti teisingą ir autoritetingą informaciją imunoprofilaktikos klausimais. Šiam kvietimui neliko abejinga ir mūsų Telšių „Atžalyno“ pagrindinė mokykla. Mokyklos bendruomenės nariams buvo išplatinta informacija apie galimybę prisijungti prie šios iniciatyvos ir užduoti klausimus imunoprofilaktikos ekspertams. 9a klasės mokiniai tiesioginę transliaciją galėjo stebėti tiesiog mokykloje, tačiau dėl didelio visuomenės susidomėjimo atsirado techninių nesklandumų. Tie bendruomenės nariai, kurie domisi vakcinacija ir kuriems nepavyko prisijungti prie tiesioginės transliacijos, ekspertų diskusiją gali peržiūrėti internete šiuo adresu: http://www.ulac.lt/lt/on-line-ekspertu-diskusija-vakcinacijos-tema-skirt

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projekto „Sveikatiada” konkurso „Sveikuoliai – šaunuoliai“ III vietos nugalėtojai

Balandžio 25-ąją Vilniaus Vingio parke vyko projekto „Sveikatiada“ organizuojamo Lietuvos sveikatingiausios klasės konkurso „Sveikuoliai – šaunuoliai“ finalas, kuriame rungėsi 7 geriausios komandos dėl sveikatingiausios šalies klasės titulo bei kelialapio į „Sveikatiados“ vasaros stovyklą.

Į geriausių komandų septynetuką pateko ir Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos 6b klasės komanda, vadovaujama auklėtojos R. Žutautienės ir VSPS A. Fabijonavičiūtės. Komandos iš Vilniaus, Šiaulių, Telšių, Kėdainių, Kretingos, Lazdijų ir Pasvalio miesto ir rajono ugdymo įstaigų savo jėgas išbandė lobių medžioklės rungtyje. Kol komandų atstovai ieškojo paslėptų „Sveikatiados“ lobių, likę sveikuoliai tikrai nenuobodžiavo. Jų, o kartu ir kitų iš Vilniaus mokyklų atvykusių mokinių, laukė daug prizų ir gausybė smagių užsiėmimų: stalo futbolo mūšiai, gatvės šokių pamokos, sveikuoliškos estafetės, mini futbolas, petankė bei aktyvusis frisbis. Renginio dalyviai galėjo tobulinti savo šokių judesius mokydamiesi „Sveikatiados" flashmobo, kurio subtilybes atskleidė „Showmakers akademijos" šokėjai.

Po labai atkaklios kovos buvo paskelbti nugalėtojai. Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos 6b klasė kaip ir praėjusiais metais šiame konkurse užėmė trečiąją vietą bei laimėjo stalo futbolo stalą. Mokiniai džiaugėsi savo pasiekimu ir dar kartą įrodė, kad sveikai gyventi yra ne tik smagu, bet ir naudinga.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mieli mokyklos bendruomenės nariai,

sveikinu Jus su šv. Velykomis ! Tegul kartu su pavasariu į Jūsų namus ateis ramybė, šiluma, džiaugsmas ir tikėjimas.
Gražios šventės!

Mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kauno J. Basanavičiaus gimnazijos dovana „Atžalynui“

Praėjusį penktadienį, direktoriaus V. Vaitkaus iniciatyva, į mūsų mokyklą atvyko svečiai iš Kauno J. Basanavičiaus gimnazijos. Teatro būrelis vadovaujamas mokyklos direktoriaus Antano Račkelio atvežė dovaną – spektaklį pagal K. Binkio pjesę „Atžalynas“. Spektaklyje vaidino ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Aktoriai visus sužavėjo savo vaidyba, apranga ir nuoširdumu. Maloniai nustebino gimnazistas, kuris atliko sodiečio vaidmenį. Jis kalbėjo žemaitiškai.
Pasibaigus spektakliui mokyklos direktorius V. Vaitkus padėkojo ir įteikė padėkos raštą bei knygą apie Telšius. O visa salė, kuri buvo pilnutėlė žiūrovų, išlydėjo svečius gausiais plojimais.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

1-a vieta mokinių kūrybinių kompozicijų konkurse „Tikėjimas – šeimos gyvastis“

Lietuvos vyskupai 2014 metus paskelbė Šeimos metais. Ta proga Telšių vyskupijos Katechetikos centras organizavo Telšių dekanato mokinių kūrybinių kompozicijų konkursą „Tikėjimas - šeimos gyvastis“. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti mokinius domėtis tikrąja šeimos prigimtimi bei atpažinti tikėjimo prasmę ir svarbą šeimoje.

Konkursas vyko Telšių „Ateities“ pagrindinėje mokykloje. Dalyvavo 11 komandų iš miesto ir rajono mokyklų, tarp jų ir mūsų mokyklos 2 komandos. Kūrybines kompozijas vertino kompetetinga komisija: prelatas, dr. Juozas Šiurys, Katechetikos centro metodininkė Margarita Petrauskaitė, Švietimo skyriaus vyr. specialistė Irena Daubarienė, Tikybos mokytojų metodinės tarybos pirmininkė Virginija Vaidvilienė, tikybos ir muzikos mokytoja Elena Žirgulienė.

Mūsų mokyklos komanda vadovaujama direktoriaus pavaduotojos ugdymui, tikybos mokytojos Jadvygos Dapšienės, šokio mokytojos Dinaros Dacienės ir muzikos mokytojos Laimos Petrulaitienės užėmė 1-ąją vietą. Ruošusios mokytojos ir komandos dalyviai apdovanoti padėkos raštais bei saldžia dovanėle. Taip pat komanda gegužės 15 d. dalyvaus Žemaičių Kalvarijoje, vyksiančiame renginyje Tarptautinei šeimų dienai paminėti. Žemaičių Kalvarijoje varžysis 1-ųjų vietų laimėtojai iš visos Telšių vyskupijos.

„Bendraminčių“ informacija

 

Įrašai

Puslapis 3 iš 14

Lankytojų skaitiklis