2013-2014

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projekto „Sveikatiada” konkurso „Sveikuoliai – šaunuoliai“ finalininkai

Projekto „Sveikatiada“ komanda jau antrus metus iš eilės organizuoja Lietuvos sveikatingiausios klasės konkursą. Šiais mokslo metais dėl nugalėtojų titulo bei pagrindinio prizo – kelialapio į „Sveikatiados” vasaros stovyklą kovojo daugiau nei 100 klasių iš visos Lietuvos mokyklų.

Nuo pat rugsėjo mėnesio vykstantis konkursas artėja jau prie pabaigos. 6b klasės komanda, vadovaujama auklėtojos R. Žutautienės ir VSPS A. Fabijonavičiūtės, „Sveikatiados” organizuojamame konkurse „Sveikuoliai – šaunuoliai” sėkmingai įveikė II konkurso etapą ir pateko į finalą. Iš viso buvo atrinktos 7 komandos, kurios Vilniuje kovos dėl sveikatingiausios Lietuvos klasės vardo.

Finaliniame etape rungsis šių mokyklų atstovai:

Kretingos rajono Grūšlaukės pagrindinės mokyklos komanda;
Vilniaus Lelevelio mokyklos 6 C klasė;
Kėdainių rajono Šėtos pagrindinės mokyklos 6 klasė;
Lazdijų rajono Seirijų A. Zmuidzinavičiaus pagrindinės mokyklos komanda;
Šiaulių „Juventos" progimnazijos ketvirtokų komanda;
Telšių „Atžalyno" pagrindinės mokyklos 6 B klasė;
Pasvalio rajono Pajiešmenių pagrindinės mokyklos 6 klasė.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II etapas

Kovo 26 d. Gargžduose vyko tarptautinio mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II etapas, kurį organizavo Klaipėdos r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. 5-6 klasių mokinių grupėje rungėsi 11 komandų iš įvairių šalies mokyklų. Telšių rajoną atstovavo mūsų mokyklos 6b klasės komanda, kuri 2013 m. gruodžio 5 d. laimėjo šio konkurso I etapą ir gavo teisę dalyvauti kitame etape.
Po energingo komandų prisistatymo dalyvių laukė daugybė parengtų teorinių, praktinių užduočių sveikos gyvensenos tematika. Komandoms reikėjo parodyti ne tik savo žinias, sumanumą, bet ir fizinį pasirengimą. Po įtemptos kovos buvo paskelbti nugalėtojai. Deja, mūsų mokyklos komanda į šio konkurso finalą nepateko, tačiau vaikai džiaugėsi gerai praleistu laiku bei gautomis dovanomis.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Šauniausias mokyklos penktokas

Antradienį po pamokų vyko šauniausio penktoko rinkimai. Intelektualiniame žaidime – viktorinoje dalyvavo dešimt vaikų iš penktų klasių. Tai geriausiai besimokantys mokiniai: Erika Bumblauskaitė, Kasparas Šion, Agota Beresnevičiūtė, Urtė Videikaitė, Jogilė Vaitkaitytė, Kornelija Rubežiūtė, Edvardas Bagdonas, Emilija Juškaitė, Ignas Gabalis ir Deimantė Sušinskytė.
Renginys turėjo 3-4 etapus, kas iš pirmo raundo surinko 7-8 taškus pateko į antrą etapą ir t.t.. Šį konkursą laimėjo Kasparas Šion, o antrą vietą užėmė Jogilė Vaitkaitytė. Mokiniams šis renginys labai patiko, nes buvo įdomu.

Goda Tamavičiūtė ir Erika Bumblauskaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Inkilų kėlimo šventė

Siekdama pažymėti Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 2013 m. kovo 21 dieną paskelbtą Pasaulinę miškų dieną, ugdyti jaunosios kartos atsakingą požiūrį į supančią aplinką bei skatinti akademiko prof. Tado Ivanausko pradėtos gamtosauginės veikklos tęstinumą, Telšių miškų urėdija 2014 m. kovo 17 dieną organizavo inkilų kėlimo šventę „Paukščiai grįžta namo" Telšių rajono Patausalės kaime, medelyno teritorijoje ir aplink jį esančiuose miškeliuose.
Renginyje dalyvavo ir „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos jaunieji miško bičiuliai, 10a klasės mokiniai, vadovaujami direktoriaus pavaduotojos Virginijos Svotienės. Berniukai kartu su technologijų mokytoju Romu Enku sukalė 30 inkilų varnėnams ir zylutėms. 20 inkilų buvo iškelta Patausalės kaime prie Tausalo ežero. Mokiniai nuoširdžiai džiaugėsi puikiai organizuota švente. Jaunieji miško bičiuliai buvo pavaišinti karšta arbata ir pyragaičiais, apdovanoti knyga apie gamtą. Visi pasidžiaugę gamta, sukabintais paukščiukų nameliais, pakylėti gražių emocijų, grįžome į mokyklą.

Jaunieji miško bičiuliai

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Paminėta Žemės diena

Praėjusį penktadienį gamtamokslinio ugdymo mokytojai suorganizavo Žemės dienos paminėjimą mokykloje. Tarp aštuntų klasių mokinių vyko LIK-as. Klasėms reikėjo paruošti komandų prisistatymus, atlikti praktines užduotis bei atsakyti į įvairius teorinius klausimus. Dalyvavusios komandos buvo apdovanotos mokyklos direktoriaus Vytauto Vaitkaus padėkos raštais.

Taip pat buvo paruoštas stendas mokyklos foje, skirtas Pasaulinei Žemės dienai

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Integruota informacinių technologijų ir lietuvių literatūros pamoka

Kovo 20 dieną informacinių technologijų vyr. mokytoja Sonata Kazokevičienė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Šliažienė mums, 7a klasės mokiniams, vedė integruotą pamoką tema „Animacinių filmukų, sukurtų naudojant animacijos rengyklę Logo Motion, pristatymas, savarankiškai perskaičius knygą iš rekomenduojamų knygų sąrašo“.

Pamokoje mes turėjome labai daug sudėtingos veiklos. Iš anksto susipažinę su animacijos rengykle Logo Motion ir jos galimybėmis, individualiai pristatėme pasirinktą knygos epizodą, nurodėme jo temą bei pagrindinę mintį, demonstravome savo sukurtą filmuką, stebėjome ir vertinome draugų darbus.

Šiai pamokai ruošėmės labai kruopščiai: visi turėjome būti perskaitę knygą iš rekomenduojamų knygų sąrašo. Po to mums reikėjo pasirinkti vieną kūrinio įvykį, suformuluoti jo temą ir pagrindinę mintį. Per informacinių technologijų pamokas mes, naudodamiesi animacijos rengyklę Logo Motion, kūrėme animacinį filmuką, kuriame nėra jokio valdymo, tiesiog vyksta veiksmas.

Pamokoje turėjome labai atidžiai klausytis, ar klasės draugai, pristatydami filmuką, taisyklingai kalbėjo, ar tinkamai suformulavo epizodo temą ir pagrindinę mintį. Taip pat turėjome nustatyti, ar taisyklingai panaudoti titrai, ar tinkama kadrų ir viso filmuko trukmė. O pati atsakingiausia mūsų veikla buvo draugų darbų vertinimas.

Pristatydami savo filmuką mes įtvirtinome viešojo kalbėjimo ir IT naudojimo įgūdžius, prisiminėme svarbiausias vertybines nuostatas, atskleistas perskaitytose knygose. Tai draugystė, nuoširdumas, pagalba kitiems, užuojauta, gebėjimas įveikti sunkumus.

Ši pamoka buvo mums naudinga ir įdomi, nes galėjome netradiciškai pristatyti perskaitytą knygą ir parodėme, ko išmokome dirbdami su nauja animacijos rengykle.

7a klasės mokinės Monika Bukauskaitė ir Kotryna Jonauskytė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Technologijų olimpiada

Jau saulelė vėl atkopdama budina svietą
Ir šaltos žiemos trūsus pargriaudama juokės
Šalčių pramonės su ledais sugaišti pagavo,
Ir putodams sniegs visur į nieką pavirto.

Šiais, Kristijono Donelaičio žodžiais buvo pradėta VII-oji rajoninė mokinių technologijų olimpiada, kuri vyko „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje. Šiemet olimpiados tema – „Metų laikai“.

Susirinkusiems dalyviams ir jų mokytojams puikią nuotaiką skambia daina dovanojo Dovydas Gintvainis (mokytojas G.Vaitkaitis), „Dizaino studijos“ (vad. J. Martinkienė, D. Dacienė) merginos pademonstravo puikią rūbų kolekciją, o 10-okų jungtinis šokių kolektyvas – valsą (vad. D. Dacienė, J. Martinkienė). Šį nuotaikingą olimpiados atidarymą vedė Vilius Dikontas.

Olimpiadoje mūsų mokyklą atstovavo: Kotryna Dacytė 6b kl. (mokyt. J. Martinkienė), Tomas Martinkus 9a kl. (mokyt. R. Enkus, J. Martinkienė) ir Ema Ronkytė 10a kl. (mokyt. J. Martinkienė).

Mokiniai be atlikto kūrybinio namų darbo, olimpiados metu per 3 valandas turėjo sukurti dar vieną gaminį. Tomo kūrybinis darbas „Su vėjeliu“ pelnė didžiausias parodos lankytojų simpatijas.

Mūsų mokiniai pasirodė puikiai, Kotryna savo amžiaus grupėje užėmė III-čią vietą, Tomas II-ą.

Technologijų mokytoja J. Martinkienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Knygnešio dienos minėjimas

Knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį, nes po 1864 metų sukilimo Rusijos valdžiai uždraudus leisti ir platinti knygas lietuvių kalba, nepakluso šitam reikalavimui. Jie visoje Lietuvoje slapta platino Prūsijos krašte leistus lietuviškus spaudinius. Jų ryžtas padėjo mums, lietuviams, išlaikyti savo raštą, kalbą, stiprino tautinį sąmoningumą.

Kovo 16 – ąjai paminėti direktoriaus pavaduotojos Vilmos Savickienės iniciatyva paruoštas stendas apie sunkius knygnešystės kelius, knygnešius ir jų likimus. Stende savo projektinius darbus pristatė 5a ir 5b klasių mokiniai.

Mokyklos skaitykloje suorganizuotas proto mūšis „Knygnešiai“. 5a klasės mokinys Kasparas Šion tapo jo nugalėtoju.

Kovo 17 –ą trečiokai, lydimi mokytojų A. Bagužienės, St. Norkuvienės, J. Jasevičienės apžiūrėjo projektinius darbus apie knygnešius, apsilankė skaitykloje ir pažiūrėjo filmą „Knygnešys“ bei „Klausimėlį apie knygnešius“.

Ši šviečiamoji veikla yra įdomi ir vyresnių klasių mokiniams.

Skaityklos darbuotoja D. Krauzienė

 

Įrašai

Puslapis 4 iš 14

Lankytojų skaitiklis