2013-2014

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Šv. Jono Bosko relikvijų pagerbimas Telšiuose

Praėjusį penktadienį Telšius pasiekė šv. Jono Bosko relikvijos. Pirmiausia urna su Šventojo kunigo relikvija buvo atvežta į VšĮ Telšių Vincento Borisevičiaus gimnaziją. Šventojo urną aplankė ir mūsų mokyklos 5a, 5b, 7b kl. mokiniai. Juos lydėjo 5a klasės vadovė Jūratė Damanskienė, skaityklos darbuotoja Dalia Krauzienė, direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Dapšienė.

Mokiniams buvo skirta trumpa konferencija, kurią vedė kunigas salezietis Aleksandro Barelli SDB iš Vilniaus. Jis mokiniams papasakojo apie Šventąjį kunigą Joną Bosko, atsakinėjo į mokinių užduodamus klausimus. Po to urna su Šventojo kunigo Jono Bosko relikvija, grojant Telšių miesto muzikos mokyklos orkestrui, lydint dvasininkams, mokiniams bei kitų miestų jaunimui buvo nugabenta į Telšių katedrą. Mūsų mokyklos mokiniai taip pat dalyvavo ir bažnyčioje, kur vyko Dievo Žodžio liturgija.

Dėkojame šių klasių mokiniams ir juos lydėjusioms mokytojoms už norą pažinti šį Šventąjį bei pasimelsti prie urnos, prašant dvasinių malonių sau ir savo artimiesiems.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Susitikimas su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministru Vyteniu Povilu Andriukaičiu

2014 m. kovo 14 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis lankėsi Telšiuose. Įtemptoje Ministro darbotvarkėje buvo įtrauktas susitikimas ir su Telšių „Atžalyno” pagrindinės mokyklos moksleiviais. Valandą trukęs susitikimas dalyviams paliko nepamirštamą įspūdį.
Ministras kalbėjo apie sveiką gyvenseną, svarbiausius žingsnius, padedančius eiti sveikatos išsaugojimo link, dalijosi asmenine patirtimi bei diskutavo su mokiniais apie rūkymą bei jo sukeliamą žalą. Šiame susitikime dalyvavo ne tik „Atžalyno” pagrindinės mokyklos, bet ir kitų mokyklų bendruomenių nariai, kurie įdėmiai klausėsi emocingų garbaus svečio kalbų. Atsisveikindamas Ministras palinkėjo visiems sveikatos bei padovanojo mokyklai knygą „Vytenio Povilo Andriukaičio gyvenimo interviu. / Lietuviškas imunitetas. Bausmė be nusikaltimo”.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projekto „Sveikatiada” konkurso „Sveikuoliai – šaunuoliai“ II etapas

6b klasės komanda, vadovaujama auklėtojos R. Žutautienės ir VSPS A. Fabijonavičiūtės, „Sveikatiados” organizuojamame konkurse „Sveikuoliai – šaunuoliai” lapkričio mėnesį sėkmingai įveikė I etapą t.y. nugalėjo kitas komandas „Sveikos mitybos protų kovoje”.

Tęsiant kovą dėl sveikatingiausios Lietuvos klasės titulo, konkurso II etape komandoms teko kūrybinė užduotis – sukurti „Sveikuolišką estafetę“. Balandžio 1 d. įdomiausių ir išradingiausių estafečių kūrėjai bus apdovanoti bei pateks į finalinį konkurso etapą – „Lobių medžioklę“.

Taigi siūlome įvertinti 6b klasės komandos kūrybiškumą ir pažiūrėti jų sukurtą estafetę:

http://www.youtube.com/watch?v=BvUOddk1nns&feature=youtu.be

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tradicinis „Kaziukas” Atžalyne

Penktadienį visą pusdienį netilo šurmulys mokykloje. Petraukų metu skambėjo liaudiška muzika, o po pirmos pamokos kviesliai drąsiai ir šmaikščiai visus pakvietė į Kaziuko mugę.
Mugėje buvo gausu įvairių dirbinių, pyragų, medaus, net kastinio. Buvo galima nusipirkti ir papuošalų, ir tulpių, ir kitų įvairiausių gėrybių. Aktyviausi prekeiviai buvo iš pirmų – aštuntų klasių. Tądien mokyklos bendruomenę džiugino net tik prekyba, bet ir liaudiška programa, kurią parodė pradinukai, vadovaujami mokytojų Irenos Bugelienės ir Irmos Klaišytės. Ypač nustebino netradiciniai audėjėlių raštų, pirštinių, juostų, verbų ir kt. paviljonai, kurie papuošė visą pradinių klasių korpusą bei taką į Kaziuko mugę.
Čia kiekvienas galėjo rasti širdžiai mielą daiktelį, save pamaloninti gardžiu pyragėliu ar pasipuošti „barankų” karoliais.

Būrelio „Bendraminčiai” narė Erika Bumblauskaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Dovana Lietuvai ir mokyklos bendruomenei

Kovo 10-osios rytą mokykloje paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Visa mokyklos bendruomenė pakviesta dar kartą prisiminti, kas Lietuvai svarbu.
Šventinis renginys prasidėjo Lietuvos himnu, kurį sugiedojo daugiau nei 300 mokinių ir mokytojų. Metraštininkas Elijus (10a kl.) ir jo pagalbininkai Vilius ir Vilmantas (7b kl.), Arnas ir Vilius (6b kl.), Matas ir Nerijus (4b kl.) priminė svarbiausius įvykius nuo 1009 m., kurie lydėjo Lietuvą visą tą ilgą kelią iki šiandienos. Būrelių vadovai Laima Petrulaitienė ir Gintaras Vaitkaitis su savo mokiniais padovanojo pačias gražiausais dainas Lietuvai ir mokyklos bendruomenei. O šokėjėliai, vadovaujami būrelio vadovės Dinaros Dacienės, sušoko ne vieną nuotaikingą, liaudišką šokį.
Te ši diena išliks kiekvieno piliečio širdyje. Kovo 11-oji – tai mūsų visų dvasine vienybe ir susitelkimu iškovota laisvės ir pasididžiavimo diena. Linkime Lietuvai augti, stiprėti ir klestėti.

Būrelio „Bendraminčiai“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Užgavėnių šėlsmas

Užgavėnės – žiemos išvarymo ir palydų šventė. Per šią šventę žmonės ruošdavo įvairius vaidinimus, daug triukšmaudavo ir krėsdavo išdaigas.

Išdaigas mėgstantys dešimtokai taip pat nusprendė papokštauti. Persirengę įvairiais personažais ir lydimi grojančios čigonės (mokytoja A. Gumuliauskienė), piršlių (mokytoja D. Dacienė ir 10a kl. auklėtoja J. Martinkienė) linksmai dainuodami ir šokdami pirmiausia aplankė mokyklos direktorių ir pavaduotojas. Padainavę ir pašokdinę linksmasias pavaduotojas, „vestuvininkų svita“ patraukė į miestą. Pokštaudami, dainuodami linksmas dainas ,aplankė Telšių švietimo skyriaus darbuotojus, Telšių savivaldybės administracijos direktorių, į šokių sūkurį įsitraukė net pats meras V. Kleiva.

Šaunu, kad jaunimas nepamiršta tradicijų ir noriai sutiko šiemet papokštauti kartu su manim. Ačiū: Laurynui, Samantai, Laurynui, Vytui, Viliui, Žilvinui, kolegėms Aušrai ir Dinarai..

10a klasės auklėtoja J. Martinkienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Linksmosios Užgavėnės Lieplaukėje

Kovo 4 d. Lieplaukės skyriaus pradinukai ir priešmokyklinukai šventė Užgavėnes. Ryte vaikai rinkosi nešini įmantriomis kaukėmis, apsitaisę išradingais persirengėlių rūbais. Veikla prasidėjo paskaitėle „Užgavėnės“. Joje mokiniai sužinojo apie senuosius Užgavėnių papročius, tradicijas, valgius. Vėliau pavirtę raganomis, čigonais, velniais, liūtais, ožiais rinkosi į triukšmingąsias persirengėlių eitynes. Pasiėmę įvairių instrumentų, paruošę muzikinę programą, patraukė Lieplaukės miestelio pusėn.
Miestelio gyventojai labai džiaugėsi sulaukę tokios „persirengėlių svitos“. Triukšminguosius persirengėlius vaišino blynais, saldainiais, kitais Užgavėnių valgiais. Aplankę miestelėnus, prisirinkę lauktuvių, vaikai grįžo į mokyklos stadioną. Ten jų laukė didžiulis laužas, žiemos boba – Morė, tėveliai, Lieplaukės bendruomenės nariai. Prie laužo mažieji persirengėliai su svečiais šoko įvairius Užgavėnių šokius, muzikinius ratelius, žaidė žaidimus. Didelį susidomėjimą ir emocijas sukėlė Lašininio ir Kanapinio kova. Skambiais šūkiais, Morės deginimu mokiniai vijo žiemą iš mūsų žemelės. Atsisveikindami mokiniai, bendruomenės nariai ir tėveliai vieni kitiems linkėjo šiltos saulutės, žalio pavasario... Šventė baigėsi gausių lauktuvių dalybomis.

Vyr. mokytoja Aušra Gumuliauskienė, priešmokyklinės gr. auklėtoja Sigita Račkauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kaip septintokai varė žiemą iš kiemo

„Nors sniego nėra, bet faktinė žiema vis dar laiko mus savo gniaužtuose,“ – nusprendė susirinkę septintokai. Tuoj išpuošė gražuolę Morę, kad visos žiemos blogybės į ją sueitų, išsikvietė Lašininį ir Kanapinį, mat niekaip nesutarė kas geriau – ar gyventi sočiai ant „pečiaus“, ar džiaugtis saulute ir misti silkės uodega. Paskui Lašininį ir Kanapinį sugužėjo marios čigonų, žydų, ubagų, net „veselninkų“, muzikantų. Nenumanė septintokai, kad tokį šurmulį sukels atėjūnai. Pagailo septintokams Morės, todėl pastatė ją mokyklos fojė. Gal, sako, atsiras koks jaunikis ir išgelbės nuo ugnies. Glėbesčiavo, fotografavosi, glostė, bet nė vienas į žmonas imti nenorėjo. Kol visi Morę tikrino, Lašininis su Kanapiniu visai susipyko ir ėmė negražiais žodžiais viens kitą užgaulioti, peštis, rungtyniauti.

Net neklausę mokyklos direktoriaus „veselninkai“ fojė stalus išsidėlioję, agurkais apsikrovę, muzikantų prisikvietę, iškėlė vestuves. Piršliai mokė šokti jaunuosius, ragavo karčius agurkus ir saldino juos jaunųjų bučiniais. Į „Polkos su ragučiais“ sūkurį netilpo visi norintys. Vestuvinį jaudulį pajutę dažnai šlapinosi čigonių vaikai...

Atvykėliai žydų, čigonų, ubagų paraginti iškepė kalną blynų, kad pavaišintų nepatikliai į juos šnairuojančius mokytojus.

Į Giltinių rankas vis tik papuolė gražuolė Morė. Tampė ją po mokyklą, grojo laidotuvių maršą, skelbė jai nuosprendį, kol galų gale mokyklos sporto aikštelėje nusprendė ant laužo sudeginti. Dar Lašininis bandė savo jėga pasipuikuoti ir Morę gelbėti, bet pralaimėjo prieš daug stipresnę Kanapinio komandą.

Mes irgi ten buvom, agurkų ragavom, blynų prikimšom, silkės uodegą laižėm, todėl visą teisybę jums užrašėme.

Septintųjų klasių auklėtojos

 

Įrašai

Puslapis 5 iš 14

Lankytojų skaitiklis