2013-2014

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sporto ir sveikatingumo savaitė

Šių metų sausio paskutinė savaitė mūsų mokykloje buvo paskelbta „Sporto ir sveikatingumo savaite“. Visą tą laiką mokiniams buvo siūlomos įvairios veiklos, skatinančios aktyviai pajudėti, pasportuoti, tarpusavyje pasivaržyti bei suteikiančios gerų emocijų.

Kiekvieną rytą, prieš prasidedant pamokoms, pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai buvo kviečiami į aktų salę draugiškai kartu pasimankštinti ir linksmai pradėti dieną su „Zumba“ mankšta, kurią vedė kūno kultūros mokytoja L. Jankauskienė ir vyresnių klasių mokiniai. Dešimt minučių trukusi mankšta tapo labai populiari ir mėgstama pradinukų.

Tris dienas skaitykloje vyko šaškių turnyras, kuriame savo jėgas galėjo išbandyti tiek mokiniai, tiek mokytojai. Iš viso šaškių turnyre dalyvavo 92 dalyviai. Aktyviausi buvo pradinukai. Po ilgai trukusios kovos šaškių turnyre pirmąją vietą 1-4 klasių grupėje iškovojo 3a klasės mokinė G. Jonušaitė, o 5-10 klasių grupėje 10a klasės mokinys Ž. Metrikis.

Kadangi buvo stengiamasi kuo daugiau mokyklos bendruomenės narių įtraukti į patinkančią sportinę, sveikatą stiprinančią veiklą, todėl renginių gausa šią savaitę buvo ypač didelė. Kol mūsų mokyklos mažiausieji, t.y. pirmokai ir antrokai, dalyvavo draugiškose „Mažojo futboliuko“ varžybose, 3-4 klasių mokiniai varžėsi dėl geriausiai kvadratą žaidžiančios komandos titulo.

Vyresnieji mokiniai taip pat neliko nuskriausti. Nepamirštamą įspūdį šeštokams paliko integruota geografijos – sveikatingumo pamoka. Joje mokiniai turėjo pademonstruoti ne tik geografijos žinias, bet ir pasportuoti bei atsakyti į klausimus apie sveiką gyvenseną, kad gautų kitą nuorodą geografijos užduočiai atlikti. Taip pat daugelis mokinių savo jėgas galėjo išbandyti tiek individualiose, tiek grupinėse rungtyse. Rungtyje „Taiklioji ranka“ geriausių rezultatų pasiekė 7c klasės mokinys J. Siminauskas. Jis buvo neaplenkiamas metant tiek baudas, tiek tritaškius. Didžiulio mokinių dėmesio sulaukė 9-10 klasių mokinių tinklinio varžybos, kuriose rungėsi ir vaikinų, ir merginų komandos. Po ilgos kovos vaikinų grupėje nugalėjo 10a klasės vaikinai, merginų grupėje – 10 klasių merginų rinktinė. Tinklinio varžybų dalyviai džiaugėsi, kad labai naudingai praleido laiką.

Sausio 31 dieną 1-4 klasių mokiniams vyko baigiamasis „Sporto ir sveikatingumo savaitės“ renginys. Tądien mokiniai ne tik mankštinosi šokio ritmu, bet ir dalyvavo linksmose tarpklasinėse estafetėse, kurias organizavo pradinių klasių mokytojos E. Kavaliauskienė ir G. Jonikienė. Po to buvo apdovanoti sporto ir sveikatingumo savaitės dalyviai. Mokyklos direktorius V. Vaitkus įteikė padėkos raštus visoms pradinukų klasėms už aktyvų dalyvavimą šios savaitės renginiuose bei diplomus tiems mokiniams, kurie buvo geriausi individualiose rungtyse. Vyresnieji mokiniai, pasiekę geriausių sportinių rezultatų, taip pat buvo apdovanoti vasario 3-ą, t.y. 5-10 klasių mokinių Sveikatingumo dieną.

Džiugu, kad mūsų mokyklos bendruomenės nariai taip aktyviai dalyvavo šios sporto ir sveikatingumo savaitės renginiuose. Jie pasiekė ir puikių sportinių rezultatų, ir įrodė, kad sportuoti yra sveika ir smagu.

VSPS A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sveikatingumo savaitė

Sausio 27-31 dienomis mokykloje vyko sveikatos ir sporto savaitė. Mokiniai diskutavo apie sveiką gyvenseną, aktyviai mankštinosi, dalyvavo sportiniuose žaidimuose ir rungtyse. Šventę papuošė Norvegijos firmos Daggry rėmėjų dovanos: komandos pasipuošė įvairiaspalviais marškinėliais, vaikai džiaugėsi gautais apdovanojimais iš Norvegijos. Tariame ačiū firmai Daggry už paramą.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Irma Klaišytė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Norvegų dovanos

2013 m. gruodžio mėnesį pradinių klasių mokytojos susipažino su Norvegijos firma DAGGRY. Norvegų kalėdinės dovanėlės labai pradžiugino mūsų mokyklos pradinukus, suteikė dar didesnį šventinį džiaugsmą. Mokiniai dėkoja ir sekdami DAGGRY atstovų pavyzdžiu pažada nuveikti daug gerų darbų – būti draugiškais, mandagiais, gerai mokytis, globoti mažesniuosius, padėti tėveliams.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Irma Klaišytė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Zoninis meninio skaitymo konkursas

Sausio 28 dieną mūsų mokykloje vyko zoninis meninio skaitymo konkursas, skirtas lietuvių literatūros pradininko K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti.

Renginį, kuriame dalyvavo , „Atžalyno“, Buožėnų pagrindinių bei Luokės vidurinės mokyklų ir „Džiugo“ gimnazijos jaunieji skaitovai, pradėjo 8c klasės mokinė Kamilė Eitkevičiūtė – ji smuiko melodija padėjo visiems dalyviams atverti duris į nuostabų meninio žodžio pasaulį.

„Kas yra žodis? Kokią galią jis turi? Atrodo, pasakei, ištarei, suglaudei lūpas ir neliko žodžio. Tik kažin ar taip yra? Mes kasdien prisiliečiame prie žodžio gerumo, žodžio pykčio. Kasdien vis kitokį atspalvį įgauna žodis. O kokia meninio žodžio reikšmė?“ – visų klausė šaunieji konkurso vedėjai – 10b klasės mokiniai Samanta Ziabkinaitė ir Šarūnas Raugas. Jie, pristatę vertinimo komisiją, kuriai vadovavo teatro studijos vadovas A. Nekrašius, į sceną po vieną kvietė 5-7, o po to 9-11 klasių mokinius.

Kompetentinga konkurso komisija, išklausiusi visus skaitovus, nusprendė, kad rajoniniame meninio skaitymo konkurse vasario 4 dieną dalyvaus šie mokiniai:

Vilius Dikontas („Atžalyno“ pagr. m-kla, 6b klasė),

Deimantė Raudytė („Atžalyno“ pagr. m-kla, 7c klasė),

Živilė Gecevičiūtė (Buožėnų pagr. m-kla, 7 klasė),

Egidijus Praspaliauskas („Džiugo“ gimnazija, Ia kl.),

Kamilė Mileikytė („Džiugo“ gimnazija, IIIb kl.)

Gintarė Monkevičiūtė („Džiugo“ gimnazija, IIIc kl.)

Renginio pabaigoje vedėjai nuoširdžiai dėkojo visiems, mylintiems savo gimtąją kalbą, sakė ačiū komisijai už vertinimą, skaitovams už drąsą, lietuvių kalbos mokytojoms už tai, kad padėjo skaitovams pasiruošti. Jie taip pat palinkėjo didžiulės sėkmės visiems konkurso nugalėtojams rajoniniame meninio skaitymo konkurse.

8c klasės mokinės Paulina Garbinčiūtė ir Kornelija Kučinskytė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Lietuvių kalbos savaitė

Sausio 13-17 dienomis mokykloje vyko lietuvių kalbos savaitės, skirtos Kristijono Donelaičio 300 - osioms gimimo metinėms paminėti, renginiai.

Pirmadienį visi 5-10 klasių mokiniai ir drąsiausi mokytojai dalyvavo raštingiausio mokinio ir mokytojo konkurse: vieni rašė diktantą, o kiti savo raštingumą demonstravo atlikdami rašybos ir skyrybos užduotis apie K. Donelaičio gyvenimą ir kūrybą.

Antradienį ir mokiniai, ir mokytojai labai stengėsi rašydami dailyraščiu tekstą apie poemą „Metai“. Dailiojo rašto konkurso tikslas buvo ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, išrinkti gražiausiai ir taisyklingiausiai rašančius mokinius bei mokytojus.

Trečiadienį pasirinktas K. Donelaičio „Metų” ištraukas iliustravo 5-8 klasių mokiniai, o devintokai ir dešimtokai skaitė „Pavasario linksmybes“, jas analizavo bei diskutavo apie jų aktualumą šių laikų žmogui.

Ketvirtadienį mokyklos meninio skaitymo konkurse dalyvavo gausus būrys meninio žodžio mylėtojų. Buvo be galo įdomu klausytis nuotaikingų prozos kūrinių ištraukų, pasakų, eilėraščių. Tai buvo dar viena gimtojo žodžio šventė. Vertinimo komisijos, kuriai vadovavo mokytojas A. Nekrašius, išrinkti geriausi skaitovai (penktokai K. Šion ir L. Simanauskaitė, šeštokas V. Dikontas bei septintokai L. Veitas ir D. Raudytė) sausio 28 dieną dalyvaus zoniniame meninio skaitymo konkurse, kuris vyks mūsų mokykloje.

„Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą...” - šiais žodžiais penktadienį buvo pradėtos lietuvių kalbos savaitės baigiamosios apdovanojimų šventės, vykusios skaitykloje. Mokyklos direktorius V. Vaitkus įteikė padėkos raštus konkursų nugalėtojams - 46 mokiniams ir 5 mokytojams, kurie puikiausiai, gražiausiai, taisyklingiausiai parašė diktantą ir dailyraštį bei originaliausiai iliustravo „Metų” ištraukas.

Apie lietuvių literatūros pradininką K. Donelaitį nemažai įdomių faktų buvo galima sužinoti ir mokyklos bibliotekoje parengtoje parodėlėje.

Džiugu, kad ši savaitė buvo įdomi, kūrybiška, kupina atradimų džiaugsmo bei nuoširdžių vaikiškų šypsenų. Ji leido ne vienam suprasti, kad iš pirmo žvilgsnio labai sudėtinga K. Donelaičio kūryba gali būti įdomi ir prasminga.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Alvida Petkuvienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Žiemos fantazija 2013

2013 m. gruodžio pabaigoje baigėsi tarptautinis Kalėdinių ir Naujametinių kompiuterinių atvirukų konkursas „Žiemos fantazija 2013“. Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų mokyklos 6b klasės mokinė Kotryna Dacytė. Ji buvo apdovanota Natalijos Kazakovos kompiuterių mokyklos padėkos raštu.

Informacinių technologijų mokytoja S. Kazokevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Atmintis gyva, nes liudija“

„Tik mylėdami savo kraštą to galime išmokyti kitus,“ – tokiu raginimu mokyklos Piliečio žadintuvas pradėjo švęsti Laisvės gynėjų dieną. Kaip ir kiekvienais metais mūsų mokykla aktyviai įsitraukė į respublikinę pilietinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“ ir sausio 13-osios rytą uždegė žvakutes bei tylos minute pagerbė žuvusius laisvės gynėjus.
Susikaupę ir patriotiškai nusiteikę visi mokiniai sugiedojo Lietuvos himną. Mokyklos „Piliečio žadintuvo“ nariai dėkoja visiems mokiniams, ypač pradinių klasių ir jų mokytojoms, taip pat – 5, 6 bei 10a ir 10b klasės mokiniams už šios akcijos palaikymą. Taip pat mokyklos fojė buvo parengta paroda, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti.
Paskatinti mokyklos direktoriaus 6b ir 7c klasių mokiniai (net 33 mokiniai) apsilankė J. Girdvainio knygos „Dainuojanti revoliucija Vilniaus barikadose“ pristatyme, kuris vyko sausio 10 dieną Žemaitės dramos teatro salėje.

„Piliečio žadintuvo“ narė Iveta Galminaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kalėdų Senelio dovana

2013 metų pabaigoje aktyviausiems mūsų mokyklos mokiniams Kalėdų Senelis įteikė puikią dovaną - nuostabią kelionę į Vilnių – Valdovų rūmus ir „Vichy“ vandens pramogų parką.

Į Lietuvos sostinę išvažiavome labai anksti, visi linksmai nusiteikę nekantriai laukėme pramogų. Pirmiausia mus sužavėjo didžiulė Vilniaus arkikatedra bazilika, esanti pačiame miesto centre. Ši šventovė — tai Lietuvos Krikšto simbolis. Taip pat didžiulį įspūdį paliko ir Valdovų rūmai. Gidas supažindino su Lietuvos istorija ir įdomiai papasakojo apie daugelį šio muziejaus eksponatų. Po pažintinės ekskursijos Valdovų rūmuose tris valandas smagiai laiką leidome „Vichy“ vandens pramogų parke ir mėgavomės įvairiais jo malonumais. Vėliau dar dalyvavome edukacinėje programoje „Jūrų mitologija“. Gerai pailsėję ir puikiai nusiteikę vakare grįžome į savo gimtąjį miestą Telšius.

Mes esame labai dėkingi mokyklos Kalėdų Seneliui už tokią šaunią dovaną.

8a klasės mokinė, būrelio „Bendraminčiai“ narė Monika Bumblauskaitė

 

Įrašai

Puslapis 7 iš 14

Lankytojų skaitiklis