2013-2014

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Anglų kalbos viktorina „Wintertime“ Telšių „Džiugo” gimnazijoje

Gruodžio 18 dieną „Džiugo“ gimnazijoje vyko anglų kalbos viktorina „Wintertime“. Konkurse dalyvavo net septynios 8-9 klasių mokinių komandos iš įvairių rajono mokyklų. Konkurso tema – „Žiema“ (angl. „Wintertime“). Renginys vyko anglų kalba. Užduotys dalyviams parengtos remiantis pagrindinio ugdymo bendrosiomis programomis.

Mokyklų komandos, sudarytos iš šešių 8-9 klasių mokinių, iš anksto buvo paruošusios namų darbą – išsirinkusios kapitoną, sugalvojusios savo pavadinimą, prisistatymą, šūkį. Jas galėjo palaikyti savi sirgaliai, kurių aktyvumas ir atributika taip pat buvo vertinami.

Mūsų mokyklai atstovavo šios 8b klasės mokinės: Gabrielė Bitanaitė (komandos kapitonė), Neda Ingaunytė, Viktorija Bružaitė, Ema Kuliešytė, Deimantė Talmantaitė ir Ieva Žvirzdinaitė. Jas viktorinai ruošė anglų k. mokytojos V. Butkevičienė ir K. Bagužienė. Komandos sirgaliai iš 8c ir 8b klasių aktyviai palaikė merginas ir puikiai atliko jiems skirtą užduotį: sukūrė eilėraštį iš 10 žodžių. Vertinimo komisiją sužavėjo mūsų mergaičių, kurios renginyje buvo tapusios snaigėmis, šokis ir apranga. Už prisistatymą mūsų aštuntokai surinko daugiausia taškų, puikiai sekėsi ir karaokė užduotis. Suskaičiavus visų užduočių rezultatus, paaiškėjo, kad tik 4 taškų skirtumu „Atžalyno“ komanda atsiliko nuo 3 vietą užėmusios komandos. Taigi mūsų merginos viktorinoje užėmė 4 vietą.

Šis renginys buvo puiki galimybė mūsų mokyklos mokiniams parodyti savo gebėjimus ir žinias mokantis anglų kalbos.

Anglų kalbos mokytoja K. Bagužienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Netradicinė anglų kalbos pamoka

Mūsų mokyklos biblioteka gavo naujų anglų kalbos žodynų. Pirmieji jais naudojosi 6b klasės mokiniai gruodžio 10 dieną mokyklos bibliotekoje vykusioje netradicinėje anglų kalbos pamokoje, kurios tema „Kalėdiniai ir naujametiniai sveikinimai'“. Per technologijų pamoką šeštokai jau buvo pasidarę kalėdinius atvirukus. Anglų kalbos pamokoje jie papasakojo savo atviruko sukūrimo istoriją, su mokytoja aptarė, kokie reikalavimai yra keliami sveikinimo tekstui ir tradicinei jo formuluotei. Mokytoja priminė mokiniams rečiau vartojamas frazes, posakius. Šeštokai, naudodamiesi naujaisiais žodynais, juos turėjo išversti iš anglų kalbos į lietuvių ir redaguotą šventinį sveikinimą įrašyti į savo padarytus atvirukus.
Ši pamoka buvo naudinga mokiniams keliais aspektais. Jie išmoko naujas rečiau vartojamas sveikinimų tekstų formuluotes, ugdė savo gebėjimus naudotis žodynais ir … pajuto artėjančių Kalėdų dvelksmą.

Anglų kalbos mokytoja K. Bagužienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Savanorystė – geriausios gerumo pamokos

„Savanorystė – tai turbūt geriausia, ką išmokome per „Paauglio kryžkelės“ programą,“ – taip galvoja 7c klasės mokiniai. Savo debiutą pradėję 2013 m. pavasarį vaikų namuose jie ieškojo kelių šiai veiklai plėsti. Padedant mokyklos socialiniai pedagogei Laimai Kuzminskytei ir Telšių verslo inkubatoriaus direktorei V. Jesevičienei per paskutinę adventinę savaitę 7c klasė mokėsi gerumo ir tolerancijos lankydamasi Vaikų su negalia centre – perduodami šiems vaikams ne tik savo šiltus palinkėjimus, bet ir iš Švedijos gautus saldainius ir dovanėles. Gerumo buvo mokomasi kepant kūčiukus, kurie su didžiausias linkėjimais buvo nuvežti į Gadūnavo pagyvenusių žmonių centrą.
7c klasės moksleiviai mano, kad kaip ir kiekvieną žmogų taip ir juos veda angelai. Todėl visiems dėkoja už galimybę atlikti gerus darbus ir mokintis gerumo.

7c klasės auklėtoja Vytauta Nekrašienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Kalbom iškalbėsiu, giesmėm išgiedosiu“

(A. Baranauskas)

2013 metų gruodžio 12–13 dienomis Anykščiuose vyko respublikinis Tarmių festivalis, kurį organizavo Anykščių rajono savivaldybė, Lietuvių kalbos institutas bei A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus. Jame dalyvavome ir mes, lietuvių kalbos mokytojos J. Šliažienė ir D. Eirošienė. Tarmių metų baigiamojo renginio metu į tarmes buvo pažvelgta trimis aspektais: tradiciškai, netradiciškai ir mokyklai.

Gruodžio 12 dieną, ketvirtadienį, poeto A. Baranausko apdainuoto miesto koplyčioje vyko Lietuvių kalbos instituto bei K. Simonavičiaus universiteto organizuota konferencija „Tarmės ir kūrybinės industrijos“. Joje pranešimus skaitė K. Simonavičiaus instituto rektorius prof. dr. A. Augustinaitis, prof. dr. D. Mikulėnienė, dr. G,. Judžentytė, dr. V. Meiliūnaitė, R. Levickaitė. Džiugu, kad ne vienas iš jų džiaugėsi žemaičių tarmės saugojimu ir vartojimu. Šiam renginiui pasibaigus kultūros centre buvo pristatyta videomeno paroda tarmių ir etninės kultūros tematika. Po to A. Baranausko poemą „Anykščių šilelis“ įvairiomis tarmėmis skaitė mokslininkai kalbininkai, aukštųjų mokyklų dėstytojai ir mokytojai, išlaikę savo gimtąją tarmę. Pavakarojus su Anykščių kultūros centro folkloriniu ansambliu „Valaukis“, vyko režisieriaus A. Verbos filmų, kuriuose kalbama apie etninę kultūrą, tarmes, ieškoma tautinės savasties šaknų, peržiūra.

Gruodžio 13 dieną, penktadienį, dar dažais kvepiančioje L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje prie apskritojo stalo apie besibaigiančius Tarmių metus ir Lietuvos regionų plėtrą ilgokai diskutavo dialektologai, universitetų dėstytojai, Liaudies kultūros centro darbuotojai, politikai, LR Švietimo bei Kultūros ministerijų specialistai ir mokytojai. Iškilmingame neseniai pastatytos bibliotekos atidaryme dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentė D. Grybauskaitė. Džiaugėmės, kad mes taip pat turėjome galimybę aplankyti Angelų muziejų, įsikūrusį pačiame miesto centre, pasigėrėti puikiomis Anykščių apylinkėmis iš Šv. Mato bažnyčios varpinės bokšto, kuriame įrengta apžvalgos aikštelė. Nemažo ir festivalio dalyvių, ir pačių miestelėnų dėmesio sulaukė popietė-koncertas „Kad atgytų kerintis grožis…“. Jame pasirodė mokiniai – respublikinių konkursų, skirtų Tarmių metams, laureatai. Jų atidžiai klausėsi ir LR Prezidentė D. Grybauskaitė. Smagu buvo girdėti dainuojančius mažuosius žemaitukus iš Telšių folkloro ansamblio ,,Čiučiuruks“. Festivalis baigėsi bardų, dainuojančių tarmiškai, koncertu.

Šis festivalis buvo baigiamasis Tarmių metams skirtas respublikinis renginys. Tos dvi dienos, turiningai praleistos anykštėnų krašte, tik patvirtino, kad ir aukštaičių, ir žemaičių tarmės yra vartojamos ir puoselėjamos, nes, anot A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktoriaus A. Verbicko, „tarmė žmogui turi būti kaip duona, o bendrinė kalba – pyragas“.

Lietuvių kalbos mokytoja J. Šliažienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Viktorina “Winter Time”

A Christmas wish we send to you, that all your Christmas dreams come true!
Wishing you and your family a Merry Christmas and a Happy New Year!

Penktadienį, gruodžio 13 dieną, per penktą pamoką vyko Kalėdinė anglų kalbos viktorina “Winter Time”. Joje dalyvavo aštuntų klasių mokiniai. Varžydamiesi tarpusavyje komandų nariai parodė savo anglų kalbos žinias, kūrybiškumą ir išradingumą.

Praėjusiais mokslo metais rajoniniame “Winter Time” renginyje jungtinė 8-okų komanda atstovavo mūsų mokyklą. Šiais metais anglų kalbos mokytojos nusprendė vesti viktoriną mūsų mokykloje ir laimėjusią 8-okų komandą siųsti į rajone vyksiantį renginį.

Renginį vedė anglų kalbos mokytoja K. Bagužienė. Balus skaičiavo kompetentinga komisija, sudaryta iš dešimtokų, kuriai vadovavo anglų kalbos mokytoja B. Raibužienė. Dešimtokai ne tik skaičiavo balus, bet ir pamokė mus angliškos Kalėdinės dainos “When Santa Got Stuck up the Chimney”, kurios žodžiai buvo matomi ekrane. 7c klasės mokiniai dalyvius džiugino nuotaikinga Kalėdine daina “Jingle Bells” (anglų k. mokytojos V. Butkevičienė ir K. Bagužienė).

Visos trys 8-okų komandos parengė išradingus prisistatymus, šūkius, atspindinčius jų komandos pavadinimą. 8a klasės komanda „Elves“ (anglų k. mokytoja K. Bagužienė) padėjo Kalėdų seneliui atvykti ir pasveikinti mus. 8b klasės komanda „Snowflakes“ (anglų k. mokytojos V. Butkevičienė ir K. Bagužienė) įsupo mus į snaigių šokį. 8c klasės komanda „Christmas Sweets“ (anglų k. mokytoja L. Trepkevičienė) stebino mus savo ritmiškai saldžiu pasirodymu. Džiaugiamės savo mokinių kūrybiškumu, aktyvumu ir noru dalyvauti.

Susumavus visų užduočių balus, I vietą užėmė 8b klasės komanda „Snowflakes“, II vietą – 8c klasės komanda „Christmas Sweets“, III vietą – 8a klasės komanda „Elves“. Komandos buvo apdovanotos mokyklos direktoriaus V. Vaitkaus padėkos raštais ir saldžiais prizais.

Anglų kalbos vyr. mokytoja L. Trepkevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ I etapo nugalėtojai

Gruodžio 5 d. Telšių „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vyko tarptautinio mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai" pirmo etapo II turas, kurį organizavo Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Šiame etape rungėsi vyresnieji konkurso dalyviai t.y. 5-6, 7-8 ir 9-11 klasių mokinių grupės. Po ilgos kovos 5-6 klasių grupėje 1-ąją vietą laimėjo mūsų Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos komanda, kuri buvo apdovanota diplomu, konkurso taure bei kitomis dovanėlėmis.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Aksomo paliesti“

Gatvėje nešiojami drabužiai gali būti tvarkingi ir blizgūs kaip folija arba santūrūs ir nepastebimi, stilingai „apsmukę“ arba aptempti, šokiruojantys arba patrauklūs. Nieko naujo po saule: kažkam reikia aukštakulnių batelių, ilgų nagų ir cheminiu būdu ištiesintų plaukų, o kažkas stengiasi išsiskirti iš minios taip, kad, neduok Dieve, nesutiktų savo klono eidamas gatve.

Šį rudenį mūsų mokyklos Dizaino studijos (vadovės J. Martinkienė, D. Dacienė) narės kūrė išskirtinę drabužių kolekciją „Aksomo paliesti“.Joje dominuoja ryškūs marginimai, gilių atspalvių spalvinę gamą pagyvina deganti oranžinė spalva.

Visą šią kolekciją buvo galima išvysti lapkričio 29 d. Ryškėnų kultūros namuose. Čia vyko Telšių rajono mokyklų teatralizuotas avangardinių madų šou „Fantazijai nėra ribų“. Renginio organizatoriai dėkojo dalyviams už vaikų ir jaunimo talentų ugdymą, sceninės kultūros formavimą ir šventėje suteiktas malonias akimirkas.

Mes taip pat dėkojame „Dizaino studijos“ merginoms: Ugnei L., Ugnei M., Kotrynai, Žanetai, Kornelijai, Lukrecijai, Kamilei, Emilijai.

Studijos vadovės J. Martinkienė, D. Dacienė

 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Liaudiška vakaronė

Lapkričio 28 d. Vincento Borisevičiaus gimnazijoje su trenksmu nuaidėjo liaudiška Telšių rajono mokyklų IX-XII kl. mokinių etnovakaronė „Skrynios paslaptys“. Ji buvo tarsi garsus paneigimas, kad šiuolaikiniam jaunimui visiškai neįdomus lietuvių kultūrinis paveldas, kad liaudiški šokiai yra kažkas gėdingo ir nepopuliaraus. Kartais tereikia tik parodyti, kokie viliojantys ir įdomūs gali būti panašūs dalykai.

Kvapą gniaužė vaizdas, kaip tokia gausybė žmonių vos tik užgrojus muzikai su jaunatvišku nuotaikingumu pradeda šokti liaudiškus šokius ir ratelius. Vieni gerai mokėdami ir pamokydami kitus, kiti, kiek pasidairydami į mokančius, treti net kažkiek paimprovizuodami.

Vakaronėje dalyvavo ir mūsų mokyklos 10-okų komanda vadovaujama choreografijos mokytojos Dinaros Dacienės ir technologijų mokytojos Jadvygos Martinkienės.

Mūsų komanda atstovavo Žemaitijos regioną. Mums reikėjo pristatyti šokius: „Šyvis“, „Padispanas“, „Subota“, „Dirižablis“, taip pat autentišką Žemaitijos regiono tautinį kostiumą. Mūsų tradicinius autentiškus patiekalus, cibulynę, kanapynę, sėmenynę,kisielių, kąstinį, šiupinį, sūrį, ragavo visi susirinkusieji. Sulaukėme labai daug pagirų, ypač iš liaudiškos kapelos „Spigins“ narių, kurie dar ilgai stoviniavo prie mūsų stalo.  Lauryno V. pasakota žemaitiška tarme CV sulaukė daug aplodismentų.

Nuoširdžiai dėkojame visiems mūsų komandos nariams: 10b klasės merginoms – Samantai, Laurai, Gabrielei, Aušrai, Aurelijai, 10a klasės vaikinams - Viliui, Vytautui, Laurynui G., Laurynui V., tėveliui Dariui, kuris taip nuostabiai įkūnijo žemaitės personažą ir viską gražiai nufilmavusiam tėveliui Romanui.

Komandos vadovės D. Dacienė, J. Martinkienė

 

Puslapis 8 iš 14

Lankytojų skaitiklis