2013-2014

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Metų knygos rinkimai 2013

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją, įtrauktą į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą, rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų įsijungė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.
Tradicija mūsų mokyklai tapo dalyvauti projekte „Metų knygos rinkimai“. Šio projekto tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius trijose – vaikų, suaugusiųjų ir poezijos – knygų kategorijose.

Labai džiaugėmės, kad mūsų iniciatyvą įvertino DNB bankas, kuris prisijungė prie šio projekto. Šis bankas mūsų mokyklai padovanojo šias knygas: Valdas Gedgaudas „Stiprėjanti juoda“, Jonas Kalinauskas „Mano sodo vagis“, Artūras Valionis „Apytiksliai trys“, Dovilė Zelčiūtė „Džuljetos suknelė“. Tai knygos, kurios pretenduoja tapti geriausia Metų knyga – poezijos kategorijoje. Mokyklos bibliotekoje surengta šių knygų paroda.

Kviečiami visus mokyklos bendruomenės narius balsuoti už labiausiai patikusią knygą elektroninių paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Balsuoti galima iki 2014 vasario 16 d.

Skaitymas lavina vaizduotę, kūrybingumą, sugebėjimą įsijausti į kito asmens emocijas, suprasti pasaulėjautą. Siekime, kad knygos skaitymas taptų būtinybe, maloniu procesu, teikiančiu džiaugsmą.

Bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus paminėjimas

Lapkričio 25-29 dieną „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje vyravo šventinė nuotaika. Visą savaitę vyko renginiai, skirti Žemaičių krikšto 600 metų sukakčiai paminėti. Integruotos savaitės tikslas – prisiminti istorinius 15a. įvykius Žemaitijoje, pasamprotauti apie Krikštą ir jo naudą mūsų kraštui, įprasminti savo mintimis ir darbais tikėjimo svarbą kiekvienam iš mūsų.

Pirmadienį mokyklos skaitykloje ir tikybos kabinete buvo eksponuojami 5 ir 7 klasių mokinių fotonovelių konkurso „Mano krikšto šventės akimirkos“ nugalėtojų darbai. Mokiniai, vadovaujami tikybos mokytojos Jadvygos Dapšienės ir lietuvių k. mokytojos Jūratės Šliažienės, prisiminę gražiausią vaikystės šventę, samprotavo apie amžinąsias vertybes: šeimą, meilę, tikėjimą, Krikšto sakramento svarbą. Mokyklos koridoriuje akį traukė spalvingi stendai „Žemaičių vyskupai“ ir „Pažinkime Žemaitijos bažnyčias“, kuriuos paruošė būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai, vadovaujami istorijos mokytojos Vytautos Nekrašienės. Antradienį lietuvių kalbos mokytoja J. Šliažienė ir istorijos mokytoja V. Nekrašienė pakvietė šeštokus į „Proto mūšį“, kurio metu vaikai atliko įvairias kūrybines užduotis, susijusias su Žemaitijos krikštu, demonstravo savo proto miklumą. Tądien dar mokytojai rinkosi į popietę „Viešpatie, Tu su mumis“, kurioje dalyvavo ir prelatas Juozas Šiurys, pasidalijęs prisiminimais apie pirmąsias tikybos pamokas, vestas „Atžalyno“ vidurinėje mokykloje po ilgo dvasinio sąstingio, trukusio visą sovietmetį. Ne vienas mokytojas prisiminė, kokie nelengvi, bet pilni entuziazmo buvo pirmieji dvasingumo žingsniai mūsų mokykloje dar prieš Lietuvos nepriklausomybės paskelbimą. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir tikybos mokytoja J. Dapšienė džiaugėsi šiandienos mokinių pasiekimais, mokantis tikybos.

„Atžalyno“ muziejuje nuolatos galima grožėtis retų Šventųjų paveikslų ekspozicija. Mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojos Jadvygos Martinkienės, šia proga šventųjų paveikslais papuošė tikybos kabinetą. Trečiadienį visų akis traukė vestibiulyje surengta paroda „Po angelo sparnu“. Vaikams kuriant nepaprastą grožį talkino dailės mokytoja Regina Aleksandravičienė.

Ketvirtadienį muzikos mokytojai Gintaras Vaitkaitis ir Laima Petrulaitienė visus supažindino su bažnytine muzika, jų paruošti mokiniai giedojo bažnytines giesmes, suvirpinusias ne vieno širdį.

Pradinių klasių mokiniai išpiešė išmargino šimtus akmenukų, iš kurių sudėliojo simbolinį „Takelį link Dievo“, papuošusį aktų salę, kurioje penktadienį mokyklos bendruomenė rinkosi į integruotos savaitės apžvalgą. Į svečius buvo pakviestas monsinjoras Rimantas Gudlinkis, kuris labai šiltai kalbėjosi su vaikais apie Krikštą ir jo teikiamas malones. Su gražiu Žemaičių krikšto jubiliejumi visus susirinkusiuosius pasveikino kan. Telšių šv. Antano Paduviečio katedros parapijos administratorius Domas Gatautas bei mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė parodė skaidres, priminusias visos savaitės veiklas, dėkojo visiems, organizavusiems prasmingus ir gražius renginius ir juose dalyvavusiems. Konkursų nugalėtojai apdovanoti Padėkos raštais. Mokykloje išleistas laikraščio „Labas“ numeris, skirtas Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejui.

Po tokių prasmingų renginių taip ir norisi pakartoti popiežiaus Prančiškaus žodžius tikintiesiems: Tikėjimo dovana yra visuomet nauja, gyva ir veiksminga. Ji niekuomet netampa praeities dalyku, bet atvirkščiai – teikia gyvybę šiandienai, nes būtent šiandien Kristus mus toliau kviečia sutikti Jį ir sekti Juo tuo keliu, kuris perkeičia visą mūsų egzistenciją.“

„Atžalyno“ pagrindinės mokyklos lietuvių k. mokytoja Audra Arlauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Knygų Kalėdos 2013

Praturtinkime bibliotekas – padovanokime naujų knygų!

Jau tradicine tapusi Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ šiais metais kviečia padovanoti naujų knygų kaimų ir miestelių bibliotekoms.

Visi kartu pasirūpinkime, kad bibliotekų skaitytojams – vaikams ir suaugusiesiems – netrūktų grožinės literatūros kūrinių, enciklopedinių leidinių ir žinynų. „Mūsų šviesuoliai puoselėja meilę knygai visoje Lietuvoje. Kaimų ir miestelių bibliotekos daugelyje vietų yra svarbiausi kultūros židiniai, sutelkiantys bendruomenę, skatinantys tiek mažus, tiek suaugusiuosius skaityti, domėtis gimtojo krašto ir užsienio autorių kūryba. Praturtinkime šalies bibliotekas ir padovanokime joms naujų knygų!“ – kviečia Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pernai visi susitelkę per akciją „Knygų Kalėdos“ surinkome daugiau nei 25 tūkst. naujų knygų šalies mokykloms. Tegul knyga suartina mus ir įkvepia dalytis gerumu šiais metais! Lapkričio 19 – sausio 6 dienomis knygynuose „Vaga“, „Pegasas“, „Knygų namai“ ir „Humanitas“ įsikurs specialios „Knygų Kalėdų“ lentynos. Akcijoje dalyvaujančios knygos bus pažymėtos lipduku ir joms bus taikoma 20 proc. nuolaida.

Prie šios jau tradicija tapusios akcijos prisijungia ir mūsų mokykla. Šią akciją mūsų mokykla organizuoja jau trečius metus. Kaip ir visoms bibliotekoms, taip ir mūsų mokyklos bibliotekai labai trūksta naujų vaikų ir jaunimo knygų, enciklopedinių leidinių ir žodynų. Nupirkę knygą, galite palikti knygyne. Tik nepamirškite parašyti mokyklos pavadinimo, kuriai dovanojate. Nupirktas knygas galite dovanoti atnešę į mūsų mokyklos biblioteką. Tada šį knygą nenukeliaus į kitos mokyklos bibliotekos lentyną.

Tegul šis Kalėdų stebuklas atneša mūsų mokyklos mokiniams daug naujų, spalvingų ir nuotaikingų knygų.

Skaitykime, dovanokime, dalykimės!

Bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Finansinio raštingumo olimpiada 2013

Finansinio raštingumo olimpiada – trečius metus iš eilės organizuojama iniciatyva Lietuvos moksleiviams, skatinanti pademonstruoti finansinio raštingumo žinias, kūrybiškumą, bendruomenės vienybę ir turimus asmeninius lėšų valdymo įgūdžius. Finansinio raštingumo olimpiadą organizuoja „Danske Bank“ su partneriais.

Pirmą kartą Finansinio raštingumo olimpiada Lietuvoje vyko 2011 metais ir sulaukė didžiulio mokytojų ir mokinių dėmesio. Tiek 2011 m., tiek 2012 m. Finansinio raštingumo olimpiadoje dalyvavo daugiau nei 4000 mokinių iš 150 mokyklų.

Mūsų mokykla Finansinio raštingumo olimpiadoje dalyvauja nuo 2012 metų.

Šių metų olimpiadoje galėjo dalyvauti visi 1–12 klasių mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Olimpiadą sudarė du etapai, vykstantys svetainėje www.fro.lt. Reikėjo sugalvoti produktą ar paslaugą, kurią norėtume pasiūlyti Danijoje gyvenantiems savo bendraamžiams ir savo produktą ar paslaugą kūrybiškai ir patraukliai pristatyti. Tai galėjo būti reklaminis klipas, plakatas, piešinys, eilėraštis, radijo laida ir pan. – absoliuti laisvė kūrybiškumui!
Dviejų olimpiados etapų metu komandos varžėsi atlikdamos užduotis ir kovojo dėl specialių FRO prizų. Moksleivių darbus vertins kompetetinga komisija. Susumavus komisijos skirtus taškus paaiškės 2013 metų Finansinio raštingumo olimpiados nugalėtojai.

Šiemet olimpiados startas buvo tikrai ypatingas. FRO užduotį specialios tiesioginės vaizdo konferencijos metu spalio mėn. 9 d. visiems moksleiviams paskelbė Lietuvoje tuo metu viešėjęs Danijos karališkojo sosto įpėdinis princas Frederikas, o visi šalies moksleiviai turėjo galimybę tiesiogiai jam užduoti klausimų.

Mūsų mokyklos mokiniai tiesioginę vaizdo konferenciją stebėjo mokyklos skaitykloje.

Iš viso į Olimpiadą užsiregistravo 419 komandų. Užduotis sėkmingai įkėlė ir į antrą etapą pateko net 218 komandų! Taigi, konkurencija tikrai didelė.

Linkime sėkmės mokyklos finansinio raštingumo olimpiados dalyviams:

4b klasės „Smalsuoliukų“ komandai (mokytoja E. Kavaliauskienė), kuri kvietė Danijos moksleivius išmokti dirbti vitražą.

5b klasės „Ekonomistams“ (padėjo matematikos mokytoja A. Streckienė, auklėtojas G. Vaitkaitis, technologijų mokytoja J. Martinkienė) , mokantiems pinti tautines juosteles.

6b klasės „Veržliųjų“ komandai (padėjo auklėtoja R.Žutautienė), sukūrusiai įdomų keramikos dirbinių pristatymą.

7c klasės „Supervaikams“ (padėjo matematikos mokytoja A. Streckienė, auklėtoja V. Nekrašienė) dalyvaujantiems antrą kartą ir kviečiantiems danus į Telšius.

9a klasės „Dream team“ komandai (padėjo auklėtoja I. Gedvilienė, technologijų mokytoja J. Martinkienė), norinčiai išmokyti Danijos moksleivius gaminti cepelinus.

10b klasės „Taupytojams“ (padėjo auklėtoja I. Jarošenko, ekonomikos mokytoja D. Krauzienė), supažindinantiems su Lietuva.

Įkeltus video sprendimus galite pamatyti FRO YouTube kanale, svetainėje www.fro.lt.

Ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

Lapkričio 27 d. mūsų mokykloje vyko Tarptautinio mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai" pirmo etapo I turas, kurį organizavo Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Šio konkurso tikslas – ugdyti vaikų gebėjimą saugoti ir stiprinti savo bei kitų sveikatą ir, be abejo, išrinkti Lietuvos „Sveikuolių sveikuolius".

Pradinių klasių grupėje dalyvavo Telšių „Atžalyno” pagrindinės mokyklos komanda ir Telšių rajono Viešvėnų pagrindinės mokyklos komanda. Ikimokyklinio amžiaus grupėje varžėsi Telšių lopšelio-darželio „Mastis“, „Eglutė“, „Berželis“, „Nykštukas“, „Saulutė“, „Žemaitukas“ ir „Saulėtekio“ pradinės mokyklos ikimokyklinio amžiaus vaikų komandos. Vertinimo komisiją sudarė Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius Aurelijus Laurinavičius, Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas Mantas Karečka, Telšių rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausiasis specialistas Vygantas Macevičius, Telšių rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyresnioji specialistė Daiva Marčenkovienė bei Telšių rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas (savivaldybės gydytojas) Juozas Vengalis. Kiekvienai amžiaus grupei buvo skirta po 7 užduotis, kurių atlikimą vertino komisija 3 balų sistema. Po ilgai trukusios kovos visos dalyvavusios komandos buvo apdovanotos padėkos raštais, dovanomis bei paskelbtos šio konkurso nugalėtojos.

Taigi konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ pirmo etapo pirmą turą pradinių klasių grupėje laimėjo Telšių r. Viešvėnų pagrindinės mokyklos komanda, ikimokyklinio amžiaus grupėje – Telšių „Saulėtekio“ pradinės mokyklos komanda.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tolerancijos diena

Lapkričio 15-ąją daugelyje Lietuvos mokyklų buvo minima Tolerancijos diena, kurios šių metų simboliu buvo paskelbta TOLERANCIJOS GĖLĖ. Tądien mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai savo darytomis gėlėmis sveikino Telšių švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus darbuotojus, senelių globos namų gyventojus bei specialiosios mokyklos mokinius. Vyresniųjų klasių mokiniai Tolerancijos gėlėmis puošė mokytojų kambarį.

Tolerancijos gėlės visą šią savaitę bus eksponuojamos mokyklos skaitykloje ir džiugins tiek mokytojus, tiek mokinius!

Socialinė pedagogė Vaiva Dacienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Netradicinės karjeros ugdymo ir ekonomikos pamokos

Š. m. lapkričio 15 d. Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos 9a ir 10b klasių mokiniai, lydimi direktoriaus pavaduotojos ugdymui V. Savickienės ir bibliotekininkės bei ekonomikos mokytojos D. Krauzienės, lankėsi renginyje „Verslas veža“, kuris vyko Telšių menų inkubatoriuje.

Renginį pradėjo Ūkio viceministras K. Trečiokas, Telšių raj. savivaldybės meras V. Kleiva ir Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja D. Mažeikienė. Jie pasveikino susirinkusius ir palinkėjo sėkmės ne tik dalyvaujant jame, bet ir planuojant savo ateitį.

Pirmoje dalyje „Versli Lietuva“ Telšių regiono atstovė G. Lukošienė pristatė pranešimą „Išdrįsk būti kitoks“. Ji kvietė jaunuolius aktyviai domėtis verslo naujovėmis ir nebijoti priimti iššūkių. Darius Bagdžiūnas, UAB „Gaumina“ direktorius, papasakojo, kaip jam pavyko daug ko pasiekti, nors savo verslą jis pradėjo ,,nuo nulio“. Šis pranešėjas taip pat atkreipė dėmesį į kūrybiškumo svarbą kuriant ir plėtojant verslą.

Pertraukos metu vyko klausimų – atsakymų žaidimas. Daugiausia teisingų atsakymų į klausimus apie verslą pateikę dalyviai džiaugėsi organizatorių prizais.

Antroje renginio dalyje E. Mikalauskienė, parduotuvės „Amfora“ savininkė, pasidalijo patirtimi, kaip mėgstamiausią užsiėmimą paversti verslu. Dalyvius taip pat sudomino filmuota medžiaga apie senovinių vazų parduotuvės veiklą.

Trečioje renginio dalyje įgytas teorines žinias dalyviai galėjo pritaikyti praktiškai – jiems reikėjo atlikti komandines užduotis. Suskirstyti į grupes, jie parengė verslo planus, kuriuose pristatė realias regiono problemas išreiškiančias idėjas. Mūsų mokyklos komanda analizavo logistikos problemas bei jų sprendimo būdus. Kitos komandos pateikė čili picerijų, naktinių jaunimo klubų, turizmo ir sporto centrų verslo planus bei juos pristatė visiems susirinkusiems.

Renginio kulminacija – dainininko Algimanto Minalgos – Soliario sėkmės istorija ir gyvo garso koncertas.

Jam pasibaigus organizatoriai mokyklos bendruomenei padovanojo knygutę „Aš pradedu verslą“ ir verslo žurnalą „BZN star“. O devintokai ir dešimtokai džiaugėsi, kad turėjo galimybę pabūti jaunaisiais verslininkais ir pasimokyti iš didelę patirtį turinčių tikro verslo kūrėjų.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Savickienė ir ekonomikos mokytoja D. Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus paminėjimo mokykloje programa

Integruota savaitė
2013 m. lapkričio 25 – 29 d.

Pirmadienis

 • Foto novelės „Mano krikšto šventės akimirkos“ konkursas (5-7 kl.)
 • Paroda „Žemaičių vyskupai“
 • Paroda „Pažinkime Žemaitijos bažnyčias“

Antradienis

 • Proto mūšis „Žemaičių krikštas“ (6 kl.)
 • Popietė mokytojams „Viešpatie, Tu su mumis“
 • Paroda tikybos kabinete „Šventųjų paveikslai“

Trečiadienis

 • Paroda foje prie aktų salės „Po Angelo sparnu“ (5-7 kl.)

Ketvirtadienis

 • Skamba bažnytinė muzika
 • Kuria pradinukai „Takelis link Dievo“

Penktadienis

 • Integruotos savaitės apžvalga aktų salėje
 • „Žemaičių krikštui – 600“ (mokyklos laikraštis „Labas“)
 

Puslapis 9 iš 14

Lankytojų skaitiklis