2013-2014

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Spalvų savaitė

2013 m. lapkričio 18-22 d. Atžalyno pagrindinėje mokykloje vyko Spalvų savaitė, kurią organizavo Mokinių taryba. Pirmadienį ir trečiadienį vyko karaokės konkursas. Taip pat visą savaitę 5a, 5b, 7a, 7b ir 7c klasių mokiniai pristatė savaitės spalvų reikšmes. Spalvų savaitėje noriai dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Visi stengėsi apsirengti reikiamų spalvų rūbais. Penktadienį po 4 pamokų įvyko dalyvių apdovanojimai. Mokinių tarybos pirmininkė Ieva Trilikauskaitė ir mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus įteikė padėkas drąsiausiems dainininkams bei klasėms, kurios pristatė spalvų reikšmes.

Būrelio „Bendraminčiai“ narė Ieva Trilikauskaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Gerbiami tėveliai,

neatsakingas antibiotikų vartojimas tampa vis didesne mūsų visuomenės problema. Eurobarometro duomenimis, tik 20 proc. Lietuvos gyventojų žino kada ir kodėl juos reikia vartoti. Daugiau informacijos apie antibiotikus rasite čia.
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Europos sveikos mitybos dienos paminėjimas

Lapkričio 13 d. mūsų mokykloje buvo minima Europos sveikos mitybos diena. Tądien mokytojai, 4-6 klasių mokiniai ir jų vadovai buvo kviečiami apsilankyti kavinukėje „Šermukšnis“, kuri buvo specialiai atidaryta šia proga. Lankytojų laukė maloni aplinka, puikus aptarnavimas, o svarbiausia skanūs ir sveiki užkandžiai, kuriuos gamino mūsų mokyklos technologijos mokytoja J. Martinkienė kartu su mokinių taryba. Kavinukėje buvo galima ne tik skaniai pavalgyti, bet ir susipažinti su sveikos mitybos taisyklėmis, dalyvauti skaniausio patiekalo rinkimuose, bandyti išspręsti užduotis, skirtas Europos sveikos mitybos dienai bei parašyti atsiliepimus kavinės lankytojų knygoje. Nors visi užkandžiai skanavusiųjų buvo teigiamai įvertinti, kelių balsų persvara gardžiausiu patiekalu buvo išrinkta bulvių košė su obuoliais.

Pasistiprinę kavinukėje 4-6 klasių mokiniai buvo pakviesti dalyvauti „Protų mūšyje“, kurį vedė mūsų mokyklos svečiai, projekto „Sveikatiada” koordinatoriai Tadas Beržonskas ir Eglė Maliukevičiūtė. Protų mūšyje dalyvavo 6 komandos: 4a klasės komanda „Sveiki ir gudrūs“, 4b „Sveikučiai“, 5a „Stipruoliai-sveikuoliai“, 5b „Sveikatukai“, 6a „Vitaminukai“ ir 6b „Atžaliukai“. Po ilgos ir įtemptos protų kovos tik 2 taškų persvara nugalėjo 6b klasės komanda „Atžaliukai“, kuri pateko į konkurso „Sveikuoliai-šaunuoliai“ II etapą. Visos komandos buvo paskatintos ir apdovanotos projekto „Sveikatiada“ koordinatorių dovanomis. Neliko nuskriausti ir sirgaliai. Per pertraukėles patys aktyviausi, daugiausiai mokantys taip pat galėjo laimėti prizų bandydami atsakyti į vedėjų „BLIC“ klausimus. Renginio pabaigoje burtų keliu buvo išrinkti bei apdovanoti trys „Sveikos mitybos deklaraciją“ kavinukėje kūrę mokiniai t.y. I. Stangevičiūtė (4b), K. Smilgytė (5b), R. Šilinskis (5b).

Šis renginys buvo puiki proga visiems ne tik paskanauti sveikų ir skanių patiekalų, bet ir daugiau sužinoti apie sveiką maistą, įvertinti savo sveikos mitybos žinias, įpročius, maitinimosi režimą, susimąstyti, ar iš tikrųjų mes padarome viską, kad išliktume kuo ilgiau sveiki ir darbingi.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Stalo futbolo žaidimas „Atžalyno“ mokykloje

  Telšių jaunimo centro ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jadvygos Dapšienės iniciatyva mokykloje visą savaitę buvo žaidžiamas stalo futbolas. Stalo futbolo žaidimą atvežė Jaunimo centro darbuotojai. Žaisti mokė savanoris iš Suomijos Sami Hy'o'tyl'a' ir Jaunimo centro darbuotoja Inga.
Mokiniai noriai stebėjo, kaip žaisti šį žaidimą. Keletas komandų, labiau vyresni, susidomėjo žaidimu ir intensyviai žaidė. Pradžia atrodo sudėtinga, bet kai supranti žaidimo esmę yra labai įdomu. Laimėtojai bus renkami iš 8 ir 10 klasių, nugalėtojų laukia prizai – Jaunimo centro puodeliai.

Erika ir Goda būrelio „Bendraminčiai“ narės

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konstitucijos dienai paminėti

Visi suaugusieji pripažįsta, kad augantiems ir bręstantiems vaikams reikia taisyklių ir ribų. Daugelis teigia, kad „Vaikams reikia ribų ir vaikai patys nori ribų“. Tačiau tai ne visai tiesa. Svarbu, kad vaikas žinotų ir jaustų, kad yra tam tikros ribos jo elgesiui – to dažniausiai reikia ne dėl pačių vaikų, o dėl aplinkinių gerovės.

Tačiau koks galingas skirtumas yra tarp taisyklių, kurias sukuria ir primeta vaikams suaugusieji ir taisyklių, sukurtų ir aptartų kartu su vaikais. Tokiu atveju sumažėja ir kontrolės poreikis – kai yra aiškios ribos ir taisyklės, prie kurių sukūrimo prisidėjo ir vaikai, vaikai yra linkę laikytis šių taisyklių net ir tada, kai šalia nėra suaugusiųjų ir niekas nemato, ką vaikai veikia. Tokiu būdu formuojasi ir svarbūs vaiko įgūdžiai – vidinė drausmė bei vertybės, kurios įgalina vaiką daryti tinkamus sprendimus ir pasirinkti tinkamą elgesį bet kurioje situacijoje.

Kadangi mokykloje mokosi daugiau nei 500 vaikų, kurti taisykles kartu su vaikais nėra galimybės. Tačiau dėl jau sukurtų taisyklių mokykloje rugsėjo – spalio mėn. kai kurių klasių vadovai su vaikais diskutavo, aiškinosi kodėl ir kam yra reikalinga viena ar kita taisyklė. Diskusijų metu vaikai turėjo galimybę susimąstyti apie savo elgesio poveikį kitam vaikui, apie savo ir kitų vaikų jausmus, savo vertybes, suprasti kodėl būnant tarp žmonių reikalinga atitinkamai elgtis.

Konstitucijos dienai paminėti praėjusiais mokslo metais mokykloje buvo atlikta 5-9 klasių mokinių apklausa „Mokyklos konstitucija“. Tuo metu apklausoje dalyvavo 257 vaikai. Anketos klausimai buvo labai įvairūs, ne tik iš mokyklos mokinio taisyklių, bet ir iš LR Vaiko teisių pagrindų įstatymo, LR Švietimo įstatymo. Visapusiški klausimai reikalavo ne tik žinių, bet ir pamąstymo. Šiais metais spalio mėn. nusprendėme vėl pakartoti apklausą. Apklausą vykdė V. Nekrašienės vadovaujamas būrelis „ Piliečių žadintuvas“ bei socialinės pedagogės. Apklausoje dalyvavo 4-10 klasių mokiniai (288 vaikai). Apklausos rezultatai parodė, kad tiek mokytojams, tiek tėveliams reikia labai daug kalbėtis apie atsakomybę, deramą žmogaus elgesį visuomenėje, empatiškumo jausmą, diskutuoti, bendradarbiauti su vaikais siekiant išugdyti vaikuose gilumines vertybes, kartais net neįsisąmonintas, bet veikiančias mūsų visų gyvenimą, pasirinkimus. Vaikai labai gerai atsakinėjo į klausimus susijusius su jų teisėmis, tačiau klausiami apie pareigas, atsakomybę bei klausimuose, kuriuose buvo aiškiai vardijamos vertybės (pvz. suaugusiųjų, šeimos narių gerbimas), vaikai negalėjo aiškiai atsakyti. Visi suprantame, kad kai vaikai išsiugdo tokias vertybes kaip šeima, pagarba, meilė artimam, gailestingumas ir t.t. tai ir bet kokios elgesio taisyklės jiems darosi priimtinos ir aiškiai suvokiamos. Vertybės dažniausiai nusako supratimą apie tai, kas gera ir kas bloga.

Geriausiai į anketos „Mokyklos konstitucija“ klausimus atsakė šie mokiniai:

Martinas Zakarauskas 4a kl.; Gabrielė Pakalniškytė 4a; Tomas Žvirzdinas 4a; Kamilė Filimonova 4b; Karolina Noreikaitė 4b kl.; Akvilė Gedvilaitė 4b kl.; Mantas Eitkevičius 4b kl.; Eva Liasauskytė 4b; Agota Beresnevičiūtė 5a; Julija Arlauskaitė 5a; Lukas Girdvainis 5b; Kornelija Rubežiūtė 5b; Ugnė Markevičiūtė 5b; Lukas Semenkavičius 6a; Dovydas Gintvainis 6a; Martynas Drasutavičius 6a; Justė Bružaitė 6b; Gabija Mickutė 6b; Paulė Narmontaitė 6b; Kamilė Varkalytė 6b; Gabrielė Lemežytė 6b; Dominykas Petrulaitis 6b; Indrė Klimašauskytė 6b; Viltenis Vaitkaitis 7a; Lukas Veitas 7a; Gytis Dokšas 7a; Justas Rumbutis 7a; Vilmantas Dužinskas 7b; Rugilė Čirikaitė 7b; Joranas Siminauskas 7c; Lukas Kasparavičius 7c; Vilius Milašius 8a; Erika Einikytė 8a; Eligija Jonušaitė 8a; Simona Urbonaitė 8a; Emilija Galkauskaitė 8a; Vaiva Venčkauskaitė 8a; Armandas Žutautas 8b; Modesta Cirtautaitė 8b; Aironas Petkus 8b; Ema Kuliešytė 8b; Gabrielė Bitanaitė 8b; Ingrida Leonavičiūtė 8b; Karolis Andruška 8c; Julius Armalis 8c; Ditė Mickevičiūtė 8c; Ingrida Norvilytė 8c; Ineta Šiuškaitė 8c; Agnė Bartusevičiūtė 8c; Deivydas Petreikis 9a; Deivydas Radavičius 9a; Laura Rekašiūtė 9a; Ieva Juknaitė 9a; Vilius Stasiulis 9a; Ieva Raibužytė 9a; Arnoldas Rakauskas 10a; Laurynas Vandzinskas 10a; Laurynas Gedrimas 10a; Elijus Lukošius 10a; Benas Klemanskis 10a; Vilius Jankauskis 10a; Domantas Preibys 10a; Vygandas Stonis 10b; Solveiga Petrovaitė 10b; Vilius Kasparavičius 10b; Laurynas Gaudėšius 10b; Lijana Jurevičiutė 10b.

Socialinė pedagogė Laima Kuzminskytė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Paskaita mokiniams

Lapkričio 14 d., direktoriaus V. Vaitkaus iniciatyva, mokykloje lankėsi UAB „Telšių atliekų tvarkymo centro“ atstovės. Jos supažindino mokinius su bendrovės pagrindiniais uždaviniais, veikla, projektais. Papasakojo vaikams apie atliekų tvarkymo sistemą, rūšiavimo svarbą. Atliekų rūšiavimas padeda išsaugoti sveiką aplinką, sukaupti antrines žaliavas, sutaupyti gamtos išteklius ir energiją, sumažinti atliekų tvarkymo išlaidas. Kiekvienas „teisingai“ išmestas daiktas gali būti panaudotas naujų prietaisų gamybai, tuo išsaugant žemės naudingas iškasenas.
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokyklos bendradarbiauja

Telšių „Atžalyno“ pagrindinė mokykla dalyvauja projekte „Pradinio ugdymo tobulinimas“, kurį vykdo Ugdymo plėtotės centras. Projekto tikslas – sudaryti prielaidas veiksmingiau ugdyti pradinių klasių mokinių praktinius, problemų sprendimo gebėjimus ir kūrybiškumą.

Projektą sudaro du etapai. Pirmame etape, kuris vyko nuo 2011 m. spalio mėn. iki 2013 m. rudens, buvo kuriamas besimokančių mokyklų tinklas. Mokyklų komandos dalyvavo seminaruose ir tobulino asmenines, profesines bei vadybines kompetencijas. Mokėsi kolegialiai atrasti, identifikuoti ir spręsti mokykloms aktualias problemas, diegti naujoves ugdymo procese. Taip pat tobulino gebėjimus, reikalingus analizuoti, vertinti savo ir kolegų pedagoginę praktiką. Didelį dėmesį skyrė bendradarbiavimo kultūros mokyklos viduje ir su kitomis mokyklomis plėtrai. Edukacines bei vadybines kompetencijas tobulino ir stažuotėse užsienio šalyse. Projekto dalyviai ne tik patys mokėsi, bet ir organizavo seminarus mokyklos bendruomenei, kuriuose perdavė įgytą patirtį kolegoms.

Nuo šių metų rudens prasidėjo II etapas – besimokančių mokyklų tinklo plėtra ir palaikymas. II etapo pagrindiniai uždaviniai yra stiprinti mokyklų savarankiškumą, skatinti mokyklas ieškoti naujų galimybių pokyčiams ir tobulėjimui, generuoti naujas mokyklų tobulinimo idėjas, sudaryti sąlygas mokytojų ir komandų bendradarbiavimui bei patirties sklaidai. Siekiant įgyvendinti II etapo uždavinius Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos projekto komanda pakvietė dalyvauti projektinėje veikloje Telšių „Germanto“ pagrindinės mokyklos ir „Saulėtekio“ pradinės mokyklos pradinių klasių mokytojas. Naujai prisijungusioms mokykloms lapkričio pradžioje įvyko pirmasis seminaras „Lyderystė pradiniame ugdyme: naujai apibrėžtas mokytojo lyderio vaidmuo“, kurį vedė ir savo žiniomis dalijosi projekto komandos narės: Jadvyga Dapšienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Irma Klaišytė, pradinių klasių mokytoja metodininkė, Irena Bugelienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė.

Džiugu, kad naujai prisijungusios mokyklos yra iniciatyvios, siekiančios pokyčių, noriai bendradarbiaujančios. Tikimės, kad sėkmingai mokysimės vieni iš kitų, būsime aktyviomis besimokančių mokyklų tinklo dalyvėmis ir bendrų veiklų sumanytojomis.

Jadvyga Dapšienė, Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Informacija bendruomenei

Informuojame, kad Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai kartu su Kelių policijos patruliais pradeda vykdyti prevencinę priemonę „Aš su atšvaitu saugus“, kuri tęsis iki šių metų gruodžio 1 d. Šios akcijos tikslas - tikrinti atšvaitus Telšių miesto ir rajono ugdymo įstaigose ir tokiu būdu atkreipti mokinių ir mokytojų dėmesį į savisaugą kelyje tamsiu paros metu, esant blogam matomumui, paskatinti įsigyti atšvaitus, šviečiančius žibintus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais ir ugdyti įprotį juos naudoti.

Vykdydami šią akciją policijos pareigūnai organizuos budėjimą rytais prieš pamokas prie ugdymo įstaigų Telšių miesto ir kaimo vietovėse ir tikrins, ar vaikai į mokyklą ateina su atšvaitais.

Mūsų Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje panaši saugumo akcija jau buvo vykdyta spalio 18 d. Ją inicijavo socialinė pedagogė V. Dacienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė. Patikrinimo metu buvo nustatyta, kad vykdamas į mokyklą atšvaitų su savimi neturėjo net 121 mokinys. Daugiausiai jų neturėjo 7-10 klasių mokiniai.

Tikimės, kad Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnų kartu su Kelių policijos patruliais vykdoma prevencinė akcija „Aš su atšvaitu saugus“ taps dar vienu stimulu mokiniams ir mokytojams pasirūpinti savo saugumu ir įsigyti atšvaitus.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė

 

Puslapis 10 iš 14

Lankytojų skaitiklis