2013-2014

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Prevencinio renginio „Aš - saugus, kai žinau“ akimirkos

Šių metų spalio 9 d. Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje vyko prevencinis renginys „Aš – saugus, kai žinau“, skirtas patiems mažiausiems bendruomenės nariams, t.y. pirmokams. Moksleivius aplankė Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio nepilnamečių reikalų grupės specialistė A. Eitutavičienė kartu su Lietuvos policijos simboliu – bičiuliu Amsiu.

Šio renginio tikslas buvo suteikti vaikams ne tik daugiau žinių apie saugų elgesį įvairiose situacijose, bet ir ugdyti savisaugos jausmą bei teisinį sąmoningumą, nes pirminė prevencija tarp mažamečių yra vienas efektyviausių būdų užkirsti kelią nusikalstamumui ir nelaimingiems atsitikimams. Susitikime mokiniai kartu su policijos pareigūnėmis žiūrėjo filmukus „Policijos bičiulio Amsio patarimai“ bei aptarė, kokia grėsmė kyla gyvybei nesilaikant saugumo taisyklių namuose, mokykloje, kelyje. Siekiant paskatinti vaikus bei patikrinti jų žinias, buvo surengta klausimų viktorina. Aktyviausi, daugiausiai mokantys vaikai buvo apdovanoti policijos dovanėlėmis bei Telšių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atšvaitais, kad tamsiu paros metu bei esant blogoms oro sąlygoms jie būtų saugūs. Neliko nuskriausti ir kiti pradinių klasių mokiniai, kurie už dalyvavimą buvo paskatinti saldumynais. Pareigūnė A. Eitutavičienė mokinius supažindino su policijos darbe naudojamomis specialiosiomis priemonėmis (lazda, atrankiais, neperšaunama liemene, dujų balionėliu ir pan.) bei vaikams paaiškino, kodėl, kada ir kaip jos naudojamos.

Renginio pabaigoje už glaudų bendradarbiavimą ir aktyvią prevencinę veiklą pirmų klasių mokytojoms G. Jonikienei, N. Šiurkuvienei, R. Stulpinienei, mokyklos socialinėms pedagogėms V. Dacienei, L. Kuzminskytei bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistei A. Fabijonavčiūtei buvo įteikti Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininko G. Apūko pasirašyti padėkos raštai, o jų mokiniams įteiktos saldžios dovanėlės, rašikliai bei kompaktiniai diskai „Policijos bičiulio Amsio patarimai“. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 60 pirmų klasių mokinių, kurie labai džiaugėsi, kad juos aplankė policijos pareigūnė A. Eitutavičienė bei bičiulis Amsis.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projektas „Sveikatiada“: „Vaisių ir daržovių mitingas“

Šiais mokslo metais „Sveikatiados“ renginių maratonas mūsų mokykloje startavo spalio 9 d. ypatingai gražiu, rudenišku renginiu „Vaisių ir daržovių mitingas“, kuriam neliko abejinga ir mūsų mokyklos bendruomenė. „Vaisių ir daržovių mitinge“ dalyvavo mūsų mokyklos mažiausieji nariai t.y. 1-4 klasių mokiniai, kurie turėjo galimybę sužinoti daug įdomių faktų apie atskirus vaisius ir daržoves bei išbandyti savo jėgas sprendžiant galvosūkius apie juos.

Per antrąją pertrauką šį renginį vainikavo graži akcija „Pasidalink obuoliu su draugais“, kurios metu tiek mokiniai, tiek mokytojai buvo kviečiami į mokyklos holą, apžiūrėti, įvertinti klasių sukurtus rudens gėrybių šedevrus bei kartu su visais pasivaišinti obuoliais. Rudens gėrybių parodą „Rudens išdaigos“ savo gražiu, energingu pasirodymu atidarė mūsų mokyklos „Sveikatiados“ projekto sveikuolių-šaunuolių komanda, iškovojusi III vietą „Sveikatingiausios Lietuvos klasės rinkimuose“. Po pasirodymo visi vaišinosi obuoliais ir apžiūrinėjo vaikų darbelius.

Džiugu, kad šis renginys mūsų mokykloje jau tapo tradiciniu, atnešančiu visiems gerų emocijų ir naujų žinių.

„Sveikatiados" projekto kuratorė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Paskaitos merginoms

Lytinis brendimas ir su juo susiję pokyčiai yra svarbūs kiekvienos merginos gyvenime. Šiuo gyvenimo periodu kyla daugybė įvairių su lytiškumu susijusių klausimų, todėl paauglystės laikotarpiu sveikatos mokymas bei lytinis ugdymas yra būtinas. Spalio 7 d. mūsų mokykloje buvo organizuojamos dvi su lytiškumu ir jo ugdymu susijusios paskaitos, kurias skaitė lektorė iš Šiaulių – akušerė D. Sungailienė.

Paskaita „Merginų lytinis brendimas ir asmens higiena“

Švietėjišką paskaitą „Merginų lytinis brendimas ir asmens higiena” inicijavo Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Ši paskaita buvo skirta 8-9 klasių merginoms. Jos tikslas buvo suteikti daugiau naujų žinių apie lytinę, reprodukcinę sveikatą, jos išsaugojimą, supažindinti su priemonėmis naudojamomis apžiūros metu bei suformuoti tinkamus asmens higienos įgūdžius aktyvaus lytinio brendimo laikotarpiu. Paskaitos metu buvo demonstruojama įvairi vaizdinė medžiaga bei priemonės, leidžiančios geriau įsisavinti naujas žinias. Iš viso paskaitoje dalyvavo 38 merginos.

Paskaita „Tarp mūsų, mergaičių“ pagal Always programą

Ši paskaita buvo skirta 6 klasių mergaitėms. Šios paskaitos tikslas buvo padėti mokinėms suvokti fizinius ir emocinius pasikeitimus brendimo laikotarpiu ir jam pasiruošti, įsisavinti tinkamus higieninius įpročius, taip pat sužinoti ir išmokti reprodukcinės sistemos terminologiją. Šia paskaita buvo siekiama padėti 6 klasių mergaitėms įgyti visapusišką suvokimą brendimo klausimais, taip pat priimti permainas ir sumažinti su brendimo laikotarpiu susijusį stresą. Paskaitoje iš viso dalyvavo 23 mergaitės.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kalnų pašaukti

2013 m. rugsėjo 27 dieną Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijoje įvyko geografijos konferencija ,,Kalnų pašaukti“, skirta pasaulinei turizmo dienai paminėti. Iš mūsų mokyklos joje dalyvavo devynios mokinės – penkios aštuntokės ir keturios dešimtokės.

Konferencijoje buvo pristatytos pateiktys kalnų tema. Informaciją apie juos surinko nemažai mokinių bei keletas mokytojų. Jų demonstruotose skaidrėse buvo paminėti aukščiausi ir didžiausi pasaulio ir Europos kalnai: Everestas, Akonkagva, Kilimandžaras ir Monblanas. Taip pat buvo pristatyti garsiausi Lietuvos ir užsienio alpinistai. Tarp jų - ir pirmoji į Everestą įkopusi lietuvė – telšiškė Edita Uksaitė-Nichols. Sužinojome, kad pirmasis žmogus, įkopęs į Everestą, buvo E. Hillary. Susidomėjusios klausėmės apie tuos alpinistus, kurie viršukalnes pasiekė sėkmingai ir sveiki nusileido. Daug naujos informacijos išgirdome ir apie jų asmeninį gyvenimą. Taip pat mums nemažą įspūdį paliko kalnų ir kalnynų nuotraukos.

Po saldžios pertraukėlės, konferencijos pabaigoje įvyko viktorina. Visi dalyviai buvome suskirstyti į komandas ir atsakinėjome į klausimus. Mūsų komandai sekėsi pakankamai gerai.

Mes džiaugiamės, kad dalyvavome konferencijoje ir įgijome naujų geografinių žinių. Už tai esame dėkingos mokytojai L. Baltrukonienei.

Kornelija Kučinskytė ir Kamilė Eitkevičiūtė, 8c klasės mokinės

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Baltosios lazdelės diena

Spalio 15 – baltosios lazdelės diena. Aklieji mokomi vaikščioti, naudojantis baltomis lazdelėmis, todėl jiems skirta diena pavadinta šiuo vardu. Pasaulinė baltosios lazdelės diena Lietuvoje pradėta minėti nuo 1992 metų, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga tapo Pasaulio aklųjų ir silpnaregių sąjungos nare.

Daugelyje šalių šią dieną proga organizuojami įvairūs renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, informuoti apie regos sutrikimo priežastis, kad būtų galima iš anksto užkirsti kelią ligai.

Ta proga mokykloje lankėsi UAB juristas Giedrius Stoškus ir žurnalo „Mūsų žodis“ vyr. redaktorius Vytautas Gendvilas. Svečiai supažindino su šiuolaikine kompiuterine technika, kuri gali padėti akliesiems ir skaityti, ir bendrauti. Speciali programinė įranga geba paversti ekrane matomą tekstą į garsą. Naudodamiesi tokiomis programomis aklieji gali naršyti ir po internetą. Sukurti ir specialūs Brailio rašto ekranai, leidžiantys „matyti“ tekstą. Naudojant skanerius, galima įvesti reikiamą informaciją, o Brailio spausdintuvai gali atspausdinti tekstą Brailio raštu.

Mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarptautinė mokytojų diena

Mokytojau, mylėk savo vaiką lyg savo–
Kai manęs nėra, atstok jam mamą.
Mokytojau, globok mano vaiką lyg savo–
Kai draugų nebus, atstok jam draugą.

Mokytojau, saugok mano vaiką lyg savo–
Kai tėvo nėra, atstok jam tėvą.
Mokytojau, tikėk mano vaiku lyg savo–
Jeigu jis suklys, nuvesk pas Dievą.

Šiais gražiais žodžiais, kuriuos skyrė mokyklos tėveliai, prasidėjo šventė, skirta Tarptautinei mokytojų dienai paminėti. Šventę organizavo dešimtokai. Jiems teko svarbi misija, pravesti pamokas pradinių klasių mokiniams.

6-10 klasės ruošė saldų siurprizą mokytojams ir dovanojo po savo gamintą patiekalą. Šią gražią šventę vainikavo didelis AČIŪ, kurį susikibę rankomis kiemelyje „sudėliojo“ mokiniai. Grojant muzikai jie skandavo AČIŪ. Mokytojai buvo sužavėti mokinių nuoširdumu ir organizatorių išradingumu.

Laurynas Gedrimas, 10 a kl.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulinė muzikos diena

1975 m. UNESCO paskelbė spalio 1 d. Pasauline muzikos diena. Vienas iš pagrindinių iniciatorių buvo garsus rusų kompozitorius Dmitrijus Šostakovičius. Jau tradicija tapo, kad šią dieną garsiausiose pasaulio scenose rengiami koncertai, apdovanojami garsūs muzikantai.
Džiugu, kad „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje taip pat buvo paminėta Pasaulinė muzikos diena. Jau ankstų rytą visus pasitiko iškilmingas maršas „Gimtinės laukais“ nuteikęs bendruomenę pakiliai ir linksmai bei muzikos mokytojo G. Vaitkaičio sveikinimas. Per pertraukas vyko renginiai: videopamokėlės „Kaip galima muzikuoti įvairiais daiktais“, „Garsiausi pasaulio miuziklai“, karaokė konkursas ir mokyklos mokinių koncertas, kurie pritraukė didelį būrį tiek dalyvių, tiek žiūrovų. Pasaulinės muzikos dienos renginius organizavo muzikos mokytojai Gintaras Vaitkaitis ir Laima Petrulaitienė.

Erika Bumblauskaitė, 5a kl.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konstitucijos egzaminas mokykloje

Lietuvos Teisingumo Ministerija kiekvieną rudenį organizuoja Konstitucijos egzaminą savivaldybėse ir mokyklose. Mūsų mokykla yra pilietiška ir noriai dalyvauja egzamine kiekvienais metais. Konstitucijos egzamino koordinatorė mokykloje - direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė, vertintojos - istorijos mokytojos Vytauta Nekrašienė ir Silva Gvazdovienė.
Šiemet egzaminą laikė 104 mokiniai iš 7-10 klasių. Į antrą etapą, surinkę po 25 balus, pateko Ieva Trilikauskaitė, 7c kl. ir Tomas Martinkus, 9 kl. Taip pat gerai sekėsi laikyti egzaminą Ievai Vėlavičiūtei, 7c kl., Ivetai Galminaitei, 7c kl., Joranui Siminauskui, 7c kl., Gabrielei Pareščiūtei, 7b kl, Dovydui Sušinskiui, 7b kl., Viliui Skirkai, 7b kl., Tomui Lukošiui, 9 kl., Robertui Brasui, 9 kl., Lukui Vaitkui, 10b kl., Elijui Lukošiui, 10a kl., Laurynui Gedrimui, 10 a kl.

Būrelio „Bendraminčiai” informacija

 

Puslapis 12 iš 14

Lankytojų skaitiklis