2013-2014

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sveikatingumo žygis

Rugsėjo 26 d. Pasaulinei širdies ir Pasaulinei turizmo dienoms paminėti mūsų mokykloje 6-7 klasių mokiniams buvo organizuojamas 12 km edukacinis „Sveikatingumo žygis“ pėsčiomis maršrutu Telšių „Atžalyno“ pagrindinė mokykla - Ilgio ež. - Telšių „Atžalyno“ pagrindinė mokykla.
Šiame žygyje pasiryžo dalyvauti ir savo jėgas išbandyti netgi 32 mokiniai (12 šeštokų ir 20 septintokų). Nužygiavus prie Ilgio ežero, po trumpos dalyvių poilsio pertraukėlės, buvo pradėta edukacinė šio žygio programa. Mokiniai burtų keliu buvo suskirstyti į 5 komandas, kurios turėjo atlikti įvairias erudicines užduotis bei fizines rungtis, kurias parengė kūno kultūros mokytoja L. Jankauskienė, geografijos mokytoja L. Baltrukonienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė. Dalyvių komandos turėjo atpažinti augalus, gyvūnus, surašyti trūkstamus žodžius tekste „Superširdis“, išbandyti savo taiklumą rungtyje „Taiklioji ranka“, įveikti užduotį „Mįslė - estafetė“ bei naudojantis tik gamtiniais ištekliais užkurti laužą. Paskutinė praktinė rungtis „Laužo kūrimas“ labiausiai ir patiko mokiniams. Po ilgai trukusios kovos tarp komandų daugiausiai taškų surinko ir 1-ąją vietą iškovojo „Baltųjų komanda“ (I. Trilikauskaitė, U. Žukauskaitė, M. Drasutavičius, K. Labanauskytė, G. Šarkis, L. Bumblaukas). Už geras žinias ir aktyvų dalyvavimą visos komandos buvo paskatintos ir apdovanotos saldžiomis dovanėlėmis. Deja, dėl staiga pablogėjusių oro sąlygų ne visi žygio dalyviai baigė 12 km „Sveikatingumo žygio“ trasą, tačiau galima pasidžiaugti tuo, kad šis žygis buvo puiki proga pasisemti visiems gerų emocijų, naujų žinių, išmėginti savo fizines jėgas bei pakvėpuoti grynu oru.

VSPS A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Septintokų viktorina, skirta Europos kalbų dienai

Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta.

(Jonas Jablonskis)

Penktadienį, rugsėjo 27 dieną, per 5 pamoką, minint Europos kalbų dieną, mūsų mokyklos užsienio kalbų mokytojai ir jų mokiniai surengė 7 klasių viktoriną. 7a, 7b ir 7c klasių komandos (po 6 mokinius) rungtyniavo tarpusavyje ir atliko įvairias anglų bei rusų kalbų užduotis. Viktoriną vedė anglų kalbos mokytoja B. Raibužienė.

Renginį pradėjo 6a ir 7b klasės mokiniai. Jie pristatė anglų kalbos mokytojos L. Trepkevičienės parengtas skaidres ir supažindino su Europos kalbų dienos atsiradimo istorija: kada ši diena buvo pradėta švęsti ir kodėl ji minima. Lietuvių, anglų, rusų ir vokiečių kalbomis jie visiems tarė: „Sveiki atvykę į Europos kalbų dienos šventę“, o skaidrėse visi galėjo matyti šį pasveikinimą. Šiam šauniam pristatymui pasiruošti šeštokams ir septintokams taip pat padėjo šios mokytojos: lietuvių kalbos - J. Šliažienė, anglų kalbos - V. Butkevičienė, rusų kalbos - D. Galminienė ir vokiečių kalbos - J. Damanskienė.

Kol septintokai atliko užduotis, 3 klasės mokiniai padainavo anglišką dainelę apie laikrodį. Juos angliškai dainuoti išmokė mokytoja D. Raudienė. Ketvirtokai parodė kompoziciją apie draugystę (jų anglų kalbos mokytoja S. Puškorienė). Po to vėl skambėjo linksma dainelė, atliekama anglų kalba 5b klasės mokinių, kuriems vadovavo mokytoja B. Raibužienė.

Šventę vainikavo daina „Jei patinka ši dainelė, daryk taip“ lietuvių, anglų, rusų ir vokiečių kalbomis. Ją atliko šeštokai ir septintokai, o gitaromis jiems pritarė mokytojos B. Raibužienė ir L. Trepkevičienė. Šią dainelę galėjo dainuoti ir žiūrovai - „sirgaliai“, nes žodžiai buvo matomi ekrane rodomose skaidrėse. Atlikus visas užduotis ir susumavus rezultatus paaiškėjo, kad viktoriną laimėjo 7c klasės mokiniai. Nuoširdžiai juos sveikiname.

Be to, lietuvių kalbos mokytoja A. Petkuvienė ir B. Raibužienė antro aukšto fojė parengė stendą, kuriame pateikė nemažai informacijos apie Europos kalbų dieną.

Užsienio kalbų mokytojų metodinės grupės pirmininkė Kristina Bagužienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Telšių „Atžalyno“ pagrindinė mokykla skelbia pakartotinę atranką laisvai psichologo vietai užimti

Darbo krūvis – 0,5 etato.

Tarnybinio atlyginimo koeficiento dydis nustatomas vadovaujantis švietimo ir mokslo ministro patvirtintu Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašu.

Reikalavimai pretendentams:

- aukštasis universitetinis išsilavinimas;

-psichologijos bakalauro ir psichologijos magistro kvalifikacinis laipsnis.

 

Pretendentų atrankos būdas – pokalbis.

 

Pretendentas turi pateikti šiuos dokumentus:

- prašymą leisti dalyvauti atrankoje;

- asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;

- išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją;

- gyvenimo aprašymą.

 

Pretendentas dokumentus pateikia asmeniškai (P. Cvirkos g. 2, Telšiai, mokyklos raštinėje) arba elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Dokumentų originalai pateikiami atrankos dieną.

Telefono numeris pasiteiravimui: 8 444 70222.

 

Dokumentai priimami iki 2013 m. spalio 11 dienos 14 val.

Pretendentai, atitinkantys atrankos reikalavimus, apie pokalbio laiką ir vietą bus informuoti asmeniškai.

 

Mokyklos direktorius  Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projektas ,,Gimtinė pro rasos lašą“

Šiais mokslo metais lietuvių kalbos pamokas pradėjome įdomiai. Mokytoja A. Arlauskienė pasiūlė dalyvauti projekte „Gimtinė pro rasos lašą“. Pasinaudodami per geografijos pamokas įgytomis žiniomis nusprendėme kurti netradicinius Lietuvos žemėlapius, kuriuose pažymėjome aplankytas vietas: gražiausius miestus ir kaimus. Darbus atlikome ant geltonų, žalių ir raudonų popieriaus lapų, simbolizuojančių Lietuvos vėliavą. Vieni mokiniai piešė ar klijavo miestų herbus, kiti rinko fotografijas, treti kūrė pasakojimus apie pasirinktas vietoves.

Įdomiausia buvo klausytis bendraklasių darbų pristatymų. Kiekvienam reikėjo paruošti pristatymo kalbą: sukurti įžangą, dėstymą ir apibendrinimą. Beveik visiems kalbėti sekėsi puikiai – juk tiek įspūdžių patirta keliaujant po gimtinę drauge su klase, tėveliais ar giminaičiais. Turėjome progos prisiminti ir gražiausias akimirkas, praleistas vasarą. Apibendrindami savo darbelius dauguma sakė: „Lietuva nepaprasto grožio kraštas, esu laimingas čia gyvendamas“. Projektą „Gimtinė pro rasos lašą“ tęsime visus mokslo metus: kursime eilėraščius, miniatiūras, sakmes, legendas, tirsime kalbą.

Smagu, kad lietuvių kalbos pamokos yra ne tik labai naudingos, bet ir suteikia malonumo!

Karolis Mikalauskas, 8b klasės mokinys

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokinių darbų paroda „...čia per amžius garbinamas Dievo Sūnus...“

Švenčiant Tikėjimo metus ir Žemaičių Krikšto 600 metų jubiliejų septintų klasių mokiniai vykdė projektą „... čia per amžius garbinamas Dievo Sūnus...“. Projekto vadovė tikybos mokytoja Jadvyga Dapšienė.
Mokiniai rinko medžiagą apie Šiluvos praeitį, išsiaiškino Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo istoriją. Domėjosi šiandienine Šiluva, po Marijos Apsireiškimo praėjus 405 m. Sužinojo, jog Šiluva – vienas svarbiausių maldininkų traukos centrų Lietuvoje, išlaikęs ilgiausią, beveik 500 metų Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidų šventimo tradiciją. Mokiniai projektinius darbus pateikė plakatuose, lankstinukuose, piešiniuose bei pateiktyse. Taip pat paruošė parodą mokyklos skaitykloje.

Būrelio „Bendraminčiai“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kuprinių svėrimo akcija

Kasmet rugsėjo paskutinę savaitę Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva visoje Lietuvoje yra vykdoma mokinių kuprinių svėrimo akcija, kurios tikslas išaiškinti mokyklinės kuprinės svorį, jos svorio santykį su mokinio kūno mase bei įvertinti tai, ar kuprinė atitinka jai keliamus reikalavimus. Mūsų „Atžalyno” pagrindinėje mokykloje kuprinių svėrimo akcija buvo vykdoma rugsėjo 18 d. Šią dieną 5-6 klasių mokiniai buvo aktyviai kviečiami ateiti į specialiai šiai akcijai paruoštą kabinetą ir įvertinti savo kuprines. Tai yra ar jos neviršija rekomenduojamo svorio, ar nekenkia sveikatai. Aktyviausi buvo 5A, 6A ir 6B klasės mokiniai. Jie bus apdovanoti paskatinimo prizais už aktyvų rūpinimąsi savo sveikata.

Iš viso šioje akcijoje dalyvavo 78 mokiniai (34 penktokai ir 44 šeštokai). Įvertinus visų dalyvių kuprinių svėrimo rezultatus, buvo nustatyta, kad apie 75 proc. akcijoje dalyvavusių moksleivių mokyklinių kuprinių svoris neviršijo 10 proc. jų svorio t.y. sveria tiek, kiek rekomenduoja gydytojai. 23 proc. moksleivių kuprinės svėrė nuo 10 iki 15 proc. jų svorio, o 2 proc. moksleivių nešioja sunkesnes nei 15 proc. savo kūno svorio kuprines. Įvairių šalių gydytojai vaikams rekomenduoja nešti ne sunkesnę kaip 10 proc. savo kūno svorio kuprinę, kuri turi būti su dviem diržais ir nešama taisyklingai užsidėjus ant pečių. Kasdienis sunkesnės kaip 15 proc. savo svorio kuprinės nešiojimas gali būti vertinamas kaip rizikos veiksnys, darantis įtaką moksleivio nugaros skausmų ar kitų stuburo pakenkimų atsiradimui.

Vykdant šią akciją buvo svarbu ne tik pasverti mokinį bei jo kuprinę, bet ir įvertinti kuprinės tipą bei jos nešiojimo būdą. Reikia pasidžiaugti, kad net 95 proc. mokinių turi kuprines su dviem diržais, tačiau ne visi jas nešioja taisyklingai užsidėję ant pečių. 7-12 metų amžiaus tarpsnyje stuburas dar yra nesukaulėjęs, lankstus, o nugaros raumenys – silpni, greitai pavargsta, todėl per sunki ir kt. reikalavimų neatitinkanti kuprinė gali tapti vaikų netaisyklingos laikysenos formavimosi priežastimi.

Tiek tėveliams, tiek mokiniams svarbu žinoti, kad mokyklinė kuprinė – speciali kuprinė, nešama pasikabinus per pečius ant nugaros ir skirta naudojamiems mokykloje ugdymo reikmenims susidėti. Norint išsaugoti taisyklingą laikyseną, kuprinė turėtų atitikti HN 21:2003 „Mokyklinės prekės“ (Valstybės žinios, 2003, Nr. 94–4261), kurioje yra pateikti reikalavimai taisyklingai mokyklinei kuprinei.

Pagrindiniai reikalavimai mokyklinei kuprinei:

Kuprinė turi būti su dviem reguliuojamo ilgio diržais, kurių plotis turi būti ne siauresnis kaip 3,5 cm.

Tuščia kuprinė pradinių klasių moksleiviams turi sverti ne daugiau kaip 700 g, vyresniųjų klasių moksleiviams – ne daugiau kaip 1000 g.

Optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip10 proc. moksleivio kūno svorio.

Didžiausias pilnos kuprinės svoris neturi viršyti 15 proc. moksleivio kūno svorio.

Kuprinė turi būti nešama taisyklingai užsidėjus ant abiejų pečių. Nešamos kuprinės apačia neturi būti žemiau moksleivio juosmens.

Mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Išvyka į Šiluvą

Švenčiant Tikėjimo metus ir Žemaičių Krikšto jubiliejų 7-10 klasių mokinių grupė, mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė, tikybos mokytoja Marytė Beinorienė dalyvavo Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaiduose Šiluvoje.
Šiluva, prieš keturis šimtmečius palaiminta pačios Švč. Mergelės Marijos apsireiškimu, ir šiandien kviečia tikinčiuosius į šią šventovę. Atvykstančiųjų maldai tarnauja abipus aikštės esantys meniški Rožinio koplytstulpiai, Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilika ir Apsireiškimo koplyčia, kurios bokštas iš toli pasitinka į Šiluvą atkeliaujančius maldininkus. Dabar į Apsireiškimo koplyčią juos atveda per šilą įrengtas 2 km piligrimų takas. Taip pat Šiluvoje pastatytas Piligrimų informacijos centras, jame atidarytas Šiluvos istorijos muziejus. Atžalyniečiai ne tik aplankė šios šventovės žymias vietas, bet ir dalyvavo Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje Šv. Mišiose.
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Literatūros pamoka bibliotekoje

Viena pirmųjų naujų mokslo metų literatūros pamokų mums, 6a klasės mokiniams, vyko mokyklos bibliotekoje.

Kartu su lietuvių kalbos mokytoja metodininke Jūrate Šliažiene ir bibliotekos vedėja Aušra Vaičiuliene prisiminėme, kokie šaunūs knygų skaitytojai buvome praėjusiais mokslo metais, kai dar mokėmės penktoje klasėje. A. Vaičiulienė pasidžiaugė, kad daugiausia knygų perskaitė Lidija Turilinaitė, Kamilė Raudytė, Ieva Baltrukonytė, Karolina Rupeikytė bei Gvidas Šarkis.

Pamokoje įdomu buvo ne tik tai, kad vedėja išsamiai papasakojo apie knygos kelionę iš spaustuvės į biblioteką, kad parodė patį pirmąjį knygų registracijos žurnalą (jų bibliotekoje net 21!), bet ir leido pabūti ,,tikra“ bibliotekininke. Aš galėjau užregistruoti naują knygą, padėti antspaudą, užrašyti numerį ir surasti jos vietą lentynoje. Taip pat galėjau užregistruoti klasės draugų pasirinktas skaityti naujas knygas. Tai daryti man labai patiko!

Pamokos pabaigoje mokytoja ir vedėja džiaugėsi, kad bibliotekos lentynos nuolat papildomos naujomis knygomis. Tad ir šiais mokslo metais mūsų ir knygos draugystė tęsis.

Ieva Baltrukonytė, 6a klasės mokinė

 

Įrašai

Puslapis 13 iš 14

Lankytojų skaitiklis