2014-2015

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Rajoninis protų mūšis „Atžalyne“

Gegužės 12 d. mūsų mokykloje vyko rajono protų mūšis „Pašvęstasis gyvenimas: praeitis ir dabartis“. Į šį prasmingą renginį rajono mokyklų 5-10 klasių mokinius pakvietė Telšių dekanato tikybos mokytojų metodinė taryba. Jame dalyvavo 14 komandų iš 11 mokyklų: Vincento Borisevičiaus, „Džiugo“, Žemaitės, Varnių Motiejaus Valančiaus, Luokės gimnazijų, „Kranto“, „Germanto“, „Ateities“, Kaunatavos ir „Atžalyno“ pagrindinių mokyklų.

Į renginį atvyko ir komandas, jų mokytojas sveikino bei atminimo dovanėles dovanojo: Telšių dekanas prelatas Juozas Šiurys, vicedekanas kanauninkas Domas Gatautas, Telšių rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė, vyr. specialistė Irena Daubarienė, Telšių vyskupijos katechetikos centro metodininkė Margarita Petrauskaitė. Atvyko ir dvi vienuolės iš Kretingos – tai Švč. Širdies pranciškonių misionierių kongregacijos narė sesė Danutė, FMSC, bei priklausanti Švč. Mergelės Marijos Nepaliaujamos Pagalbos šv. Pranciškaus seserų kongregacijai sesė Brigita. Prelatas Juozas Šiurys linkėjo iš šio renginio išsinešti gilesnį supratimą apie Pašauktąjį gyvenimą, apie vienuolijų ir jų narių indėlį į pasaulio ir Lietuvos kultūrą, švietimą ir dvasingumą. Sesės vienuolės nuoširdžiai liudijo, atverdamos savo pašaukimo į vienuolystę istorijas. Intarpuose tarp protų mūšio etapų „Atžalyno“ mokyklos mokiniai dalyvius džiugino giesmėmis. Renginį vedė „Atžalyno“ mokyklos Mokinių tarybos pirmininkas Tomas Martinkus, jam talkino Ieva Trilikauskaitė bei būrelio „Piliečio žadintuvas“ narės.

Susumavus balus, buvo paskelbta, kokias vietas užėmė kiekviena komanda. Padėkos raštais, saldžiomis ir kitomis atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti ne tik nugalėtojai, bet ir visi renginio dalyviai, visos atvykusios mokyklų komandos.

Šis renginys vyko ne kovos, konkurencijos, lenktyniavimo, bet bendrystės, pagarbos, pagalbos vienas kitam, meilės dvasioje. Už tą išsineštą meilės ir gerumo, šilumos ir pagarbos dvasią visi dalyviai buvo dėkingi „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos bendruomenei, direktoriaus pavaduotojai Jadvygai Dapšienei, mokytojai Marytei Beinorienei.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kviečiame balsuoti!

Palaikykime savo mokyklos mokinius ir aktyviai balsuokime už jų piešinius pateiktus respublikiniam konkursui „Nerūkymo diena“, kurį organizuoja asociacija „Novi Homines“.

Konkurse dalyvauja 3 mūsų mokinių darbai. Tai galite padaryti iki gegužės 25 d. spausdami mygtuką „patinka“ ant Jums patikusio piešinio nurodytoje paskyroje:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100004667145150&sk=photos&collection_token=100004667145150%3A2305272732%3A69&set=a.449189931913241.1073741833.100004667145150&type=3

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Moksleivių varžytuvės „SVEIKATINGUMO MARATONAS 2015“

Š. m. gegužės 8 dieną Kreditų Unijos „Germanto lobis“ salėje vyko tradicinės respublikinės moksleivių ir NVO varžytuvės „SVEIKATINGUMO MARATONAS 2015“.

Renginys buvo skirtas Raudonojo kryžiaus draugijos metinėms paminėti. Šiose varžytuvėse vyresniųjų klasių grupėje rungėsi ir mūsų Telšių „Atžalyno" pagrindinės mokyklos komanda, vadovaujama A. Fabijonavičiūtės ir R. Žutautienės. Ji kartu su Telšių Žemaitės gimnazijos, Telšių „Džiugo“ gimnazijos, VšĮ Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos, Kuršėnų Stasio Anglickio pagrindinės mokyklos bei „Žemaitijos krašto jungtine“ komandomis varžėsi dėl nugalėtojų titulo ir LR Prezidento Rolando Pakso pereinamosios taurės. Dalyviai turėjo parengti stendinius pranešimus apie vykdomas sveikatingumo veiklas bei paruošti sveiko maisto patiekalus. Komandos buvo vertinamos už prisistatymus, tikrinamos jų žinios sveikos gyvensenos, saugaus eismo bei PP teikimo klausimais. Po įtemptos kovos buvo paskelbti nugalėtojai ir jais antrus metus iš eilės tapo mūsų Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos komanda. Visoms komandoms ir jų vadovams buvo įteiktos Telšių visuomenės sveikatos centro direktoriaus S. Dovydaičio ir LRKD Telšių skyriaus pirmininko A. Vaidakavičiaus padėkos už sveikos gyvensenos idėjų sklaidą, aktyvų dalyvavimą varžytuvėse bei šventės rėmėjų prizai. Ypatingo dėmesio sulaukė mūsų mokyklos komandos patiekalas „Pingvinų užkandis“, už kurį komanda buvo papildomai apdovanota.

VSPS A. Fabijonavičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

 Europos egzaminas „Atžalyne“

„Europos egzaminas“ – tai žinių apie Europos Sąjungą (ES) patikrinimo konkursas, skirtas paminėti Europos dieną. Mūsų mokykloje jau šeštą kartą vyko šis konkursas. Jame dalyvavo 10 klasės mokiniai. Konkurso dalyviai turėjo galimybę išmėginti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitas temas.

Europos komisijos atstovybė Lietuvoje padovanojo mokyklai naujausią E. Bakonio mokymo priemonę „Europos Sąjunga“, „12 Europos pamokų“, „Kaip funkcionuoja Europos Sąjunga“, „Tarptautinis bendradarbiavimas ir vystymasis“ bei du žemėlapius.

Europos egzaminą organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė ir istorijos mokytoja Vytauta Nekrašienė.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Netradicinės pamokos renginyje „Verslas veža“

Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos 7b, 8a, 8b ir 9a klasių mokiniai, lydimi klasių auklėtojų Rasos Žutautienės, Lianos Liubienės ir mokytojų Laimos Baltrukonienės, Dalios Krauzienės, dalyvavo nemokame renginyje „Verslas veža“, balandžio 30 d. vykusiame Klaipėdoje, Švyturio arenoje.

„Verslas veža“ – verslumo skatinimo renginių ciklas, kurio pagrindinis tikslas – įtraukti, paskatinti ir įkvėpti jaunus, ambicingus šalies žmones geraisiais verslo srities pavyzdžiais. „Verslas veža“ – tai galimybė savo kelio ieškančiam, apie ateitį galvojančiam jaunuoliui sužinoti, kaip su verslu susijusią idėją ilgainiui paversti užtikrinta realybe.

Renginio metu pranešimus skaitė verslininkas, muzikantas Vytautas Medineckas-Ironvytas, „ZIP FM“ radijo laidų kūrėja ir vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita, muzikantas, menų fabriko Loftas įkūrėjas Viktoras Diawara, apyrankių „Shkertik“ kūrėjas Tautvydas Kalvaitis ir daug kitų, dėmesio vertų, pranešėjų.

„Verslas veža“ metu vyko loterija, kurioje vienas iš dalyvių turėjo galimybę laimėti planšetinį kompiuterį.

Klasių auklėtojos ir renginyje dalyvavusios mokytojos pastebėjo, kad dalyvavimas tokiuose renginiuose padeda mokiniams pamatyti įvairias verslo pasaulio puses ir suprasti mokykloje praleisto laiko ir gautų žinių prasmę.

„Kai žmonės dalijasi savo asmenine verslo patirtimi su moksleiviais, moksleiviai mato, kad verslo galimybės ne visada priklauso nuo akademinių kvalifikacijų. Tai padeda jiems suprasti, kad svarbiausia yra ne galutiniai jų įvertinimai, o įgūdžiai ir sugebėjimas pritaikyti savo žinias. Mes žavimės tais žmonėmis, kurie negaili laiko ir energijos tam, kad pasidalytų didžiausiu savo turtu – patirtimi.  Dalyvavimas renginiuose, bendravimas su mokiniais už klasės ribų padeda mums geriau pažinti savo mokinius, užmegzti su jais kontaktą,“- teigė mokytojai.

Karjeros koordinatorė Dalia Krauzienė,

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Susitikimas su Jėzuitų ordino vienuoliu Vaidu Lukoševičiumi

Popiežius Pranciškus šiuos metus paskelbė Pašvęstojo gyvenimo metais. Pašvęstasis gyvenimas tęsia Jėzaus veikimą pasaulyje ir yra pranašiškas būsimojo gyvenimo liudijimas visiems tikintiesiems. Kad geriau suprastume pašvęstojo gyvenimo svarbą krikščionių bendruomenei, bendradarbiaudami su Katedros klebonu Domu Gatautu, į mokyklą pasikvietėme Jėzuitų ordino (Jėzaus draugija) Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčios rektorių, tėvą Vaidą Lukoševičių.

Vaidas Lukoševičius susitiko su 5-8 klasių mokinių grupėmis ir papasakojo apie savo tarnystę Dievui ir artimui. Visus sujaudino pasakojimas apie jo socialinę veiklą Moldovoje, darbą su gatvės vaikais. Taip pat vienuolis susitiko ir nuoširdžiai bendravo su mokytojų kolektyvu.

Manau, kad kiekvienas susimąstėme apie šios tarnystės vertingumą, Kristaus sekimo ženklą, kurio šiandien visiems reikia.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Protmūšis

Praėjusią savaitę mokykloje vyko protmūšis, skirtas prisiminti Žemaičių krikšto 600 m. jubiliejų ir paminėti Pašvęstojo gyvenimo metus. Renginį organizavo istorijos mokytoja V. Nekrašienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui, tikybos mokytoja J. Dapšienė. Protmūšį vedė „Piliečio žadintuvas“ narės.

Konkurse varžėsi penkios 5 – 6 klasių mokinių komandos. Buvo pateikta po 12 klausimų iš istorijos ir tikybos temų. Antrame etape varžėsi ir komandų kapitonai. Nugalėtojai dalyvaus rajono protmūšyje „Pašvęstasis gyvenimas: praeitis ir dabartis“, kuris vyks gegužės 12 d.

Dėkojame mokiniams už aktyvų dalyvavimą mokyklos protmūšyje ir linkime sėkmės rajono konkurse.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokyklos komanda rajono „Šviesoforo“ varžybose

Pradinių klasių mokinių komanda dalyvavo rajono „Šviesoforo“ varžybose, kurios vyko Telšių „Džiugo“ gimnazijoje. Komandą paruošė pradinių klasių mokytoja S. Norkuvienė. Visi dalyviai apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis ir padėkos raštais.

„Bendraminčių“ informacija

 

Įrašai

Puslapis 2 iš 13

Lankytojų skaitiklis