2015-2016

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Netradicinė pamoka 5c klasėje

Rugsėjo 22 d. 5-oje C klasėje (klasės vadovė Lina Trepkevičienė) vyko netradicinė pamoka – klasės valandėlė su menininku Vygantu Paulausku.

Menininkas vaizdžiai pristatė stiklo būrelio darbus. Eksponavo savo ir vaikų dirbinius. Mokiniai liko sužavėti, kokius gražius darbelius galima pasidaryti. Alkos muziejus kviečia aktyviai bendradarbiauti 5-ų - 6-ų klasių mokinius aktyviai įsijungti į menininko Vygando Paulausko vadovaujamą „Stiklo“ būrelio veiklą.

5c klasės vadovė, Lina Trepkevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Gerbiami bendruomenės nariai,

Jau per šį mėnesį yra įvykusių nelaimingų įvykių Telšiuose, kur nukentėjo vaikai. Primename, kad Kelių eismo taisyklių 42 p. nusako kaip pėsčiasis turi pereiti gatvę t.y. „leidžiama eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms“.

Taip pat raginame visus, kurie neturi atšvaito, jį įsigyti ir prisisegti. Primename, kad kiekvienam pėsčiajam atšvaitas yra būtinas atributas, galintis išgelbėti gyvybę!
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Bėgimo šventė Telšiuose „Judėkime kartu“

2015 m. rugsėjo 19 d. Masčio ežero pakrantėje vyko tradicinė bėgimo šventė „Judėkime kartu“, kurią organizavo kredito unija „Germanto lobis“ kartu su Telšių sporto ir rekreacijos centru. Prie šios gražios iniciatyvos prisijungė ir mūsų mokyklos bendruomenės nariai. Mūsų mokyklą atstovavo kūno kultūros mokytoja L. Baltrukonienė, VSPS A.Matulevičienė, socialinė pedagogė L. Kuzminskytė ir net 14 mokinių iš 6-10 klasių.

Mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai su kitais dalyviais varžėsi įvairiose amžiaus grupėse dėl geriausio bėgiko titulo. Rezultatai tikrai nenuvylė. Mūsų mokyklos 10 a klasės mokinys A. Banys 2200 m. rungtyje iškovojo 1-ąją vietą bei buvo apdovanotas kredito unijos „Germanto lobis“ įsteigta asmenine taure, o kiti dalyviai apdovanoti marškinėliais. Šventė buvo smagi, nes buvo galima tarpusavyje ne tik pasivaržyti, bet ir individualiai įvertinti savo fizines galimybes.

VSPS A. Matulevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Įspūdžių kupina diena
Du mokyklos būreliai – tai „Bendraminčiai“ ir Laikraštis „Labas“, vadovaujami Jadvygos Dapšienės ir Audros Arlauskienės, rugsėjo 18 dieną iškylavo po Žemaitiją. Kelionės tikslas buvo iš arčiau susipažinti vieniems su kitais ir lankantis sakralinėse regiono vietose pasisemti įkvėpimo ir jėgų naujiems mokslo metams.

Pirmas mūsų sustojimas buvo Biržuvėnų etnografijos muziejus. Buvome šiltai sutikti Žemaičių krašto mylėtojos, kraštotyrininkės Aldonos Simonavičiūtės. Stebėjomės Jos įkurto muziejaus įspūdingumu: tokį didelį ir turtingą etnografijos muziejų vargu ar kur kitur pamatysi. Laikas jame tikrai neprailgo, nes muziejininkė leido liesti visus eksponatus, net lašinių sūdymo geldoje suptis. Mokytoja ragavo uškulo, o visus išgąsdino iš spąstų ištrauktas sugauto šeško kailis.

Aplankę restauruotą gražuolį Biržuvėnų dvarą, pasivaikščioję po senąjį parką, patraukėme link Laumės pėdos. Prausėmės padavimais apipinto šaltinio vandeniu, kad būtume sveiki, guvūs ir gudresni už kitus, nes sakoma: kas prasiplaus akis šioje vietoje – matys kiaurai žemę.

Reikėjo susiimti lenktyniaujant, kas pirmas užkops į Šatrijos kalną. Šioje vietoje žmonės gyveno dar priešistorėje, o pagonybės laikais ant kalno būdavo atliekamos apeigos.

Pasigrožėję nuo kalno atsivėrusiais nuostabiais Žemaitijos vaizdais, patraukėme namo pro Pypkinės pušį, kur, anot legendos, nepatyrusį jaunuolį apgavęs velnias. Sėdėdami autobuse pamąstėme, kad žemėje nuo senų senovės šalia gėrio dažnai sutinkamas ir blogis.

Iš kelionės grįžome pakylėti, buvome geros nuotaikos ir labai draugiški. Išvyka mus įkvėpė gražioms mintims ir geriems darbams.

Būrelio Laikraštis ,,Labas“ vadovė Audra Arlauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Išvyka į Šiluvą

2015 m. rugsėjo 7 – 15 d. Šiluvoje vyko Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai (Šilinės). Mokyklos direktoriaus Vytauto Vaitkaus ir pavaduotojos Jadvygos Dapšienės iniciatyva, kaip ir kiekvienais metais, į Šilinių atlaidus vyko grupė mokinių iš mūsų mokyklos.

Mokiniai dalyvavo šv. Mišiose Bazilikoje, kur buvo meldžiama malonės atsakingai kurti ir saugoti Dievo dovanotą pasaulį. Po to aplankė Apsireiškimo koplyčią, nuoširdžiai pasimeldė už savo šeimas, mintyse išsakė visus savo norus, padėkas Švč. Mergelei Marijai. Mokiniai dieną praleido prasmingai ir grįžo laimingi bei patenkinti.

Būrelio „Bendraminčiai“ narės Irmina Lukošiutė ir Agota Beresnevičiūtė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

Rugsėjo 10-oji - pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Ji buvo paminėta ir mūsų mokykloje. Šį ketvirtadienį ir penktadienį mokyklos psichologės kabinete apsilankę vaikai buvo supažindinami su minima diena ir aktualia savižudybių problema tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Diskutuota, kodėl žmonės taip daro. Su mokiniais apkalbėta, kad svarbu netylėti, neužsisklęsti, nelikti vienam, o pasikalbėti su kažkuo iš artimųjų. Dar viena galimybė - nemokama specialistų ir savanorių konsultantų pagalba nemokamais pagalbos telefonais.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Rugsėjo 1-osios šventė

Vėl Rugsėjis pakvietė mokinius į klases. Visa mokykla pražydo gėlių žiedais, pasklido vaikų klegesys ir juokas, visi skubėjo dalintis vasaros prisiminimais... Tik tas neklaužada oras pakeitė mūsų tradiciją švęsti mokyklos kieme, todėl šventė buvo organizuojama aktų salėje.

Mokyklos bendruomenę su naujų darbų pradžia sveikino ir sėkmingo starto linkėjo ne tik mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus, bet ir Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė, Telšių savivaldybės tarybos narė Jolanta Rupeikienė. Nuoširdžiai pasidžiaugė savo buvusia mokykla ir šiltus sveikinimo žodžius tarė Telšių katedros administratorius, kunigas dr. Darius Trijonis.

Po šventės aktų salėje visi išskubėjo į pirmąją pamoką su klasės vadovais. Tegu kiekviena maža sėkmė būna atspirties taškas į dideles pergales! Džiugių ir įkvepiančių mokslo metų linki „Bendraminčių“ komanda

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
rugsejosvente
 

Puslapis 14 iš 14

Lankytojų skaitiklis