2015-2016

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konkursas „Sidabro vainikėlis“

Kovo-balandžio mėn. Telšių rajono savivaldybės kultūros centras Biržuvėnų dvare surengė mokinių liaudies dailės regioninio turo parodą – atranką į respublikinę Lietuvos mokinių dailės konkursinę parodą „Sidabro vainikėlis“.

Parodoje dalyvavo 83 mokiniai iš Kelmės, Kretingos, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Skuodo, Plungės, Šiaulių ir Telšių rajonų bei Rietavo savivaldybių. Konkursui buvo pristatyti kūriniai, priskiriami tradiciniams lietuvių liaudies vaizduojamosios dailės bei dailiųjų amatų žanrams: tai medžio skulptūros, medžio raižiniai, karpiniai, pinti vytelių ir kitų tradicinių žaliavų bei kalvystės dirbiniai, keramika, tekstilė, paprotinės dailės dirbiniai – kaukės. Visi dalyviai pademonstravo puikius savo gebėjimus ir meistriškumą. Jie galėjo pasigrožėti vieni kitų darbais. Renginio organizatoriai visiems dalyviams įteikė padėkas.

Parodos uždaryme, vykusiame balandžio pabaigoje, dalyvavo trys mūsų mokyklos keramikos būrelio „Molinukai“ narės. Jos buvo jauniausios parodos dalyvės. Ema Vainoriūtė (3 klasė) pristatė kompoziciją „Jonukas ir Grytutė“, skulptūrėlę „Solistė“. Ignė Druskinytė (5 kl.) pateikė tris dirbinius: „Saulutė“, „Vėžliukas“, „Paukštelis“. Deimantė Domeikytė (5 kl.) sukūrė pasakos personažus „Katinėlį“, „Gaidelį“ ir „Lapę“.

Džiugu, kad Deimantė Domeikytė tapo konkurso laureate. Jai įteiktas I laipsnio diplomas ir kvietimas dalyvauti respublikiniame mokinių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“, kuris vyks Trakuose birželio mėnesį.

Už kelionę į Biržuvėnų dvarą dėkojame Emos Vainoriūtės mamytei.

Dailės mokytoja Regina Aleksandravičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sveikiname

Balandžio mėnesį būrelio „Dizaino studija“ nariai, vadovaujami mokytojos Jadvygos Martinkienės, dalyvavo net dviejuose respublikiniuose konkursuose ir pelnė prizines vietas.

Jaunųjų dizainerių alternatyvaus meno festivalyje – konkurse „Savas stilius 2016“, kuris vyko Šiauliuose, mūsų mokyklos mokinių komanda laimėjo antrą vietą. Lietuvos avangardinio meno festivalis „Aš kitoks“ vyko Radviliškyje. „Dizaino studijos“ nariai kūrybiškai pristatė savo kolekciją ir laimėjo pirmą vietą.

„Bendraminčių“ narė Deimantė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Atžalyno“ mokyklos komanda – respublikinio konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ nugalėtoja

2016 m. balandžio 28–29 d. Trakų verslo, sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalis“ vyko respublikinio mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ finalas, kuriame pagal amžiaus grupes rungėsi 40 geriausių komandų (280 dalyvių) iš visų Lietuvos kampelių.

Visų atvykusių komandų laukė ne tik konkursinės užduotys dėl „Sveikuolių sveikuoliai“ titulo, bet ir puiki pramoginė–kultūrinė programa (ekskursija su gidu į Trakų pilį, vandens pramogos „Trasalyje“, Krašto apsaugos savanorių pajėgų 8-osios rinktinės profesinės karo tarnybos karių pasirodymai ir kt.) Konkurse po atkaklios kovos 1−4 klasių mokinių amžiaus grupėje I vieta atiteko Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos komandai ( nariai R. Šion, A. Sukauskaitė, J. Mažonaitė, T. Latiškevičiūtė, R. Kulevičiūtė bei jų vadovės S. Norkuvienė ir VSPS A. Matulevičienė), surinkusiai 116 balų. II vieta atiteko Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos komandai (99,5 taško), III vieta − Vilkaviškio pagrindinės mokyklos komandai (98,5 taško). Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir 200, 150, 100 eurų vertės piniginiais prizais, įsteigtais Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, bei kitomis atminimo dovanėlėmis. Už galimybę dalyvauti šio konkurso finale Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos komanda yra labai dėkinga Telšių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, kuris pasirūpino transportu ir padėjo kitais organizaciniais klausimais.

„Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokytoja S.Norkuvienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokinių konferencija „Atžalyne“

Balandžio 26 d. mūsų mokykloje vyko mokinių konferencija „Dievo Gailestingumas mano gyvenimo kelyje“, skirta 6 – 12 klasių mokiniams. Konferencijoje dalyvavo ir pranešimus skaitė bei savo asmeniniais liudijimais apie patirtą Dievo gailestingumą dalijosi mokiniai iš Šilutės, Gargždų ir Telšių dekanatų. Buvo perskaityta 15 pranešimų, nagrinėjusių ir atskleidusių Popiežiaus Pranciškaus paskelbtų jubiliejinių metų temą apie Dievo gailestingumą.

Mokiniai šią temą gvildeno, gilindamiesi į Šventąjį Raštą, Popiežiaus Pranciškaus bulę „Misericordiae vultus“ („Gailestingumo veidas“), Šv. Faustinos, Dievo gailestingumo apaštalės, pasirūpinusios, kad Vilniuje būtų nutapytas gailestingojo Jėzaus paveikslas, gyvenimą ir mintis, susipažindami su Gailestingumo šventove Vilniuje, kur šio paveikslo originalas dabar kabo, ieškodami atsakymų į klausimus, kuo ypatingi šie Gailestingumo metai ir kam jie mus kviečia, aptardami gailestingumo darbus kūnui ir sielai, jų vietą mūsų visuomenėje, labdaros organizacijose, mokyklos ir kitų asmenų ( vyskupo Motiejaus Valančiaus, Timo Guanardo) ir savo asmeniniame gyvenime. Pranešimų ne tik tematika buvo įvairi, bet ir jų pateikimo būdai: nuo paruoštų prezentacijų, filmuotos ir garsinės medžiagos iki atmintinai išmoktų tekstų ir jaudinančių liudijimų iš savo gyvenimo patirties.

Konferenciją sveikinimo žodžiais pradėjo garbingi svečiai: Telšių dekanas kun. prelatas dr. Juozas Šiurys, kun. dr. Darius Trijonis, Telšių rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė. Svečiai visus dalyvius apdovanojo saldžiomis dovanėlėmis.

Konferenciją apibendrino ir dalyvius bei juos rengusius mokytojus Evangelijomis ir padėkos raštais apdovanojo Telšių vyskupijos katechetikos centro metodininkė Margarita Petrauskaitė ir Telšių dekanato tikybos mokytojų metodinės tarybos pirmininkė Jadvyga Dapšienė.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Dovana Mamai

Motinos diena – viena gražiausių ir prasmingiausių švenčių Lietuvoje. Mama yra tas žmogus, be kurio neįsivaizduojame savo gyvenimo. Visi mieliausi vaikystės prisiminimai siejasi su mama, nes nieko nėra gražesnio žemėje už motinos meilę, nieko stipresnio už jos pasiaukojimą savo vaikams.

Balandžio 29 dieną savo koncertą Motinos dienai skyrė „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokiniai. Tą nuostabų vakarą virš trijų šimtų vaikų dovanojo savo mamoms ir močiutėms gražiausias dainas, nuotaikingus šokius, prasmingus žodžius ir šilčiausius jausmus. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus ir Katedros administratorius, kunigas dr. Darius Trijonis.

Smagu, kad šventinėje programoje dalyvavo ir tėveliai. 4a klasės šokį kūrė mokinio Karolio mama, o Ernesto tėvelis dainavo su berniukų choru „Lietuvaičiai“.

Ši prasminga šventė buvo papuošta nuoširdžiomis vaikų šypsenomis, į kiekvieną žodį įdėta dalelė širdies, į kiekvieną žvilgsnį įpintas meilės spindulėlis savo mamai.

Šventinę programą kūrė pradinių klasių, muzikos, šokio mokytojai, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Akcija „Valanda su knyga“

Balandžio 29 dieną Telšių rajone vyko akcija „Valanda su knyga“. Prie šios akcijos aktyviai prisijungė ir mūsų mokyklos bendruomenė.

Vieni pradinių klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis patys raiškiai skaitė iš namų atsineštas knygas. Kiti pradinukai atidžiai klausėsi, kaip skaito klasės draugai. O patiems mažiausiems knygas skaitė mokytojos.

5b klasės mokiniai skaitė mėgstamiausių knygų ištraukas. 6b klasės mokiniai knygų skaitytojais tapo klasės valandėlės metu. Per fizikos pamoką vyresniųjų klasių mokiniai, skaitydami apie žvaigždynus, sužinojo daug naudingos informacijos.

Džiugu, kad mūsų mokyklos bendruomenė neliko abejinga ir praleido valandą su knyga labai prasmingai.

Bibliotekos vedėja A. Vaičiulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Žaidimas „BINGO“ – knygų skaitymo iššūkis

Skaitymas - tai žinių apie pasaulį gavimo būdas, žadinantis mūsų žingeidumą ir smalsumą. Skaitydami knygas mes mokomės sutarti su kitais žmonėmis, geriau juos suprasti. Draugystė su knygomis mums teikia malonumą ir skaitymo džiaugsmą. Knygos lavina mūsų vaizduotę, kūrybiškumą, skatina svajoti ir siekti - šias išvadas apie knygų skaitymo naudą balandžio 29 dieną per klasės valandėlę padarėme mes, 5b klasės mokiniai.

Tą dieną kartu su savo lietuvių kalbos mokytoja, klasės vadove Jūrate Šliažiene apibendrinome žaidimo BINGO rezultatus. Žaidimas vyko visus mokslo metus. Rugsėjo mėnesį visi nusprendėme „priimti“ knygų skaitymo iššūkį ir pasirinkę atitinkamą kategoriją per šešis mėnesius perskaityti 5, 16 arba 24 knygas. Jas perskaičius mums reikėjo užpildyti „Knygos skaitymo lapus“. Du kartus per mokslo metus perskaitytas knygas pristatėme klasės draugams. Iš pradžių mums atrodė, kad tai bus visai lengvas darbas. Bet kai pradėjome jas skaityti, supratome, kad knygų skaitymas - tikrų tikriausias iššūkis!

Mes labai stengėmės ir pasiekėme puikių rezultatų. Net penki mokiniai, žaidę „Pažengusiųjų“ kategorijoje, tapo šio žaidimo nugalėtojais. Tai Dominyka Jakumaitė, Domantas Karpys, Kornelija Kazlauskaitė, Agnė Steponavičiūtė ir Agnetė Lakštutytė. Jiems mokytoja įteikė padėkas ir apdovanojo puikiomis knygomis. Paskatinamaisiais prizais buvo apdovanoti Salvinas Skrodenis, Ieva Kuliešytė, Matas Kreičmanas, Kamilė Vaitkutė ir Deimantė Domeikytė. „Pradedančiųjų“ kategorijoje mokytojos padėka įteikta Kasparui Tautkui.

Renginio pabaigoje nusprendėme knygas skaityti ir ateinančiais mokslo metais, kai būsime šeštokai. Mes manome, kad ši veikla padės mums sėkmingiau mokytis, nes skaitymas ugdo ir rašytinę, ir sakytinę mūsų kalbą, turtina žodyną.

5b klasės mokinė Dominyka Jakumaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokyklinė uniforma

Informuoju, kad dauguma tėvų pritarė tamsiai mėlynos spalvos mokyklinei uniformai. Bus galima pasirinkti vieną ar kelis modelius: megztukas su sagomis, džemperis, megztukas su sagomis (švarkelis). Visų modelių apdaila bus vienodos spalvos. Uniformos matavimas vyks gegužės 12 d. (ketvirtadienį) nuo 10 iki 17 val. Antsiuvus ant rankovių bus galima užsisakyti individualiai. Už mokyklos emblemą reikės mokėti papildomai.

Bus reikalingas avansinis mokestis už kiekvieną gaminį 10 eurų, kurį reikės sumokėti matavimo dieną. Matavimo grafikas pagal kiekvieną klasę bus praneštas. Tėveliai, kurie negalės dalyvauti matavime, o uniformą rinksis patys mokiniai, avansinį mokestį gali įduoti vaikams arba klasės vadovui. Už duotą avansinį mokestį reikės pasirašyti.

Mokyklinė uniforma bus privaloma nuo 2016-09-01. Bus paruoštas mokyklinės uniformos naudojimo tvarkos aprašas.

Mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus

 

Įrašai

Puslapis 3 iš 14

Lankytojų skaitiklis