2015-2016

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Knygų skaitymo akcija „Valanda su knyga“

Kviečiu 2016 m. balandžio 29 dieną (penktadienį) 12-13 val. visus Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos bendruomenės narius prisijungti prie akcijos „Valanda su knyga“.

Atsineškite į klasęsavo pasirinktą mėgstamą knygą ir skaitykite. Yra toks neįprastas, netikėtas pasakymas: knyga gimsta ne tada, kai ją kas sugalvoja, net ne tada, kai parašo, pagaliau ne tada, kai išspausdina ar išleidžia, o tik tada, kai ją perskaito. Skaitydami visi suteikime knygai gyvenimą. Šią akciją organizuoja Telšių rajono mokyklų bibliotekininkų metodinė taryba.

Aušra Vaičiulienė, mokyklos bibliotekos vedėja

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Šviečiamosios gyvulininkystės programos užsiėmimas

Balandžio 15 d. mokyklos skaitykloje įvyko Šviečiamosios gyvulininkystės programos užsiėmimas. Apie bičių gvenimo ypatumus pranešimą paruošė 4b klasės mokinės mama Inga Mikienė.

Mokiniai iš arčiau galėjo pažvelgti į bitininkystei reikalingus įrankius, juos paliesti, vaišinosi bičių duonele, demonstravo bitininko aprangą. Išklausius pasakojimo, kilo daug klausimų, į kuriuos puikiai atsakinėjo pranešėja.
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Telšių Jaunųjų Samariečių dienos centras

Nuo 2016 metų balandžio 1 dienos Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje įsikūrė Telšių Jaunųjų Samariečių dienos centas. Dienos centre lankosi 11-14 metų vaikai.

Darbo laikas: pirmadienį - penktadienį nuo 13:00 val. iki 17:00 val.

Numatomos veiklos: pamokų ruoša, kūrybiniai, šviečiamieji ir kt. užsiėmimai, ekskursijos, dalyvavimas akcijose („Be patyčių“, „Darom“, „Tolerancijos diena“, „Gražinkim savo miestą“ ir kt.), įvairūs žaidimai, socialinių įgūdžių ugdymas.

Vaikų dienos centrą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tolerancijos dienos paminėjimas

Žodis TOLERANCIJA kilęs iš lotynų kalbos. Lietuvių kalboje žodis tolerancija reiškia kantrybę, supratimą. Pagrindinė šio žodžio reikšmė - priešingos nuomonės ar įsitikinimo gerbimas, pakanta, suvokimas, kad visi žmonės yra tokie patys piliečiai, asmenybės ir turi vienodas teises kaip ir Tu. Tolerancija yra leidimas žmogui būti savimi ir gyventi taip, kaip norisi.

Mano manymu, tas žmogus, jo elgesys ir kalbos neturi pažeisti kito žmogaus teisių ir laisvių. Juk mes visi skirtingi ne tik išvaizda, aprangos stiliumi ir mąstymo gebėjimais, todėl privalome gerbti ne tik savo įsitikinimus, bet ir kitų. Norėdami, kad gerbtų mus, mūsų nuomonę, turime būti pakantūs ir kitų požiūriui į elgesį, reiškinį. Bet tolerancija nereiškia, kad turime užmerkti akis ir nepastebėti aplink mus esančių blogybių: šiurkštaus ir nemandagaus elgesio, patyčių.

Šių metų kovo 31 dieną 7a klasės mokiniai minėjo Tolerancijos dieną. Ši diena mums buvo lyg ir kasdieniška, įprasta, tačiau tos dienos popietę praleidome netradiciškai. Atsinešėme sausainių, užsiplikėme arbatos ir žaidėme žaidimą, padedantį išsiaiškinti pakantumo suvokimą. Mergaičių komanda surašė 10 žodžių, susijusių su tolerancija, ir atidavė berniukų komandai. Tą patį padarė ir berniukai. Vėliau kūrėme situacijas pagal tuos žodžius, priešinga komanda turėjo atspėti, ką vaizduojame. Žaisdami pastebėjome, kad tiek berniukai, tiek mergaitės toleranciją suvokiame panašiai.

Popietės pabaigoje padarėme išvadą, kad mūsų tarpusavio santykių darna priklauso nuo mūsų pačių – JEI NORI, KAD TAVE GERBTŲ, GERBK KITĄ.

Smila Kniuraitė 7a klasės mokinė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Rajono varžytuvės „Per žemę paukščio sparnais“

Telšių rajono savivaldybės kultūros centras organizavo tradicines mokyklų pradinių klasių mokinių komandų varžytuves „Per žemę paukščio sparnais“, kurios skirtos Žemės dienai paminėti. Renginio tikslas – skatinti mokinių kūrybiškumą, išradingumą, sudaryti sąlygas išreikšti save, reprezentuoti savo mokyklą ir bendradarbiauti su kitų mokyklų mokiniais.

Varžytuvėse dalyvavo ir mūsų mokyklos 4-tų klasių mokinių komanda. Mokinius ruošė pradinių klasių mokytojos metodininkės Irma Klaišytė, Irena Bugelienė ir muzikos mokytoja metodininkė Laima Petrulaitienė. Komanda paruošė kūrybišką prisistatymą, sukūrė ekologinį modelį bei palinkėjimą – siurprizą priešininkų komandoms. Taip pat komandos viena kitai paruošė klausimus apie Telšių miestą. Komandų pasirodymus vertino organizatorių sudaryta vertinimo komisija. Visi dalyviai apdovanoti paskatinimo dovanėlėmis.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Balsuokime!

Palaikykime savo mokyklą ir aktyviai balsuokime už mokinių komandas dalyvaujančias respublikiniame fotografijų konkurse „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji paveikslai“.

Darbai eksponuojami svetainėje:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-04-05-konkurso-pazink-sventaji-rasta-gyvieji-paveikslai-2016-finalinis-etapas/142735%E2%80%8B

Nuotraukos pažymėtos šiais numeriais: I GRUPĖ – 44; 45; 46

www.bernardinai.lt

LUX/jauniems

Balsavimas vyksta iki balandžio 29 d.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Už viską Tau dėkojam, Mama,
Tu mūsų laimė, džiaugsmas ir viltis...

Mielos Mamos, Močiutės,
maloniai kviečiame Jus  į  šventę, skirtą Motinos dienai,  kuri įvyks 2016 m. balandžio 28 d. 17 val. Telšių „Atžalyno” pagrindinės mokyklos aktų salėje.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pradinių klasių mokytojos dalijosi darbo patirtimi respublikinėje konferencijoje

Kovo 31 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Irma Klaišytė, Irena Bugelienė ir Danutė Raudienė dalyvavo respublikinėje konferencijoje „Mokytojo ir mokinio kūrybiškas bendradarbiavimas“, kuri vyko Plungės Senamiesčio mokykloje. Konferencijos tikslas – pasidalinti gerąja darbo patirtimi apie kūrybiškumo ugdymo iššūkius ir galimybes, skatinti mokytojus ieškoti inovatyvių ugdymo būdų ir metodų.

Mūsų mokyklos mokytojos parengė ir konferencijoje skaitė pranešimus: „Kūrybiškumo kliūtys“, „Mąstymo žemėlapiai“, „Kūrybiškumo ugdymas per eTwinning ir Comenius projektus“.

Džiugu, kad pradinių klasių mokytojos yra aktyvios, ieško inovatyvių ugdymo metodų, noriai bendradarbiauja su kolegomis iš kitų mokyklų, dalijasi projekte „Pradinio ugdymo tobulinimas“ įgyta patirtimi.

„Bendraminčių“ informacija

 

Įrašai

Puslapis 4 iš 14

Lankytojų skaitiklis