2015-2016

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tėvų žiniai!

Balandžio 12 d. (antradienį) 18 val. mokyklos aktų salėje bus pristatomi mokyklinės uniformos pavyzdžiai.

Kviečiu 1-6 klasių mokinių tėvelius atvykti į pristatymą. Į pristatymą gali atvykti ir 7 klasių (būsimų 8 kl.) mokinių tėveliai, bet jų vaikams mokyklinė uniforma - tik vieneriems mokslo metams.

Po pristatymo vyks mokyklinės uniformos pavyzdžių aptarimas su klasės vadovais, kur galėsite išsakyti savo nuomonę ir pageidavimus. Atsižvelgus į Jūsų pageidavimus ir pasiūlymus, galutinį sprendimą dėl mokyklinės uniformos priims Mokyklos taryba. Ji būtų privaloma nuo 2016 m. rugsėjo 1 d.

Mokyklos direktorius V. Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Nepamilęs kalbos – nemylėsi Tėvynės

Šiais metais nuo vasario 16 iki kovo 11 dienos visoje Lietuvoje įvyko apie 800 kalbai skirtų renginių. Pirmą kartą Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto surengtos Lietuvių kalbos dienos vyko ir visose šalies savivaldybėse: kultūros centruose, mokyklose, muziejuose, bibliotekose, užsienio šalių lietuvių bendruomenėse. Kovo mėnesį mūsų mokykloje irgi įvyko nemažai gimtajai kalbai skirtų renginių.

Džiugu, kad ir mokiniai, ir mokytojai aktyviai dalyvavo Lietuvių kalbos savaitės renginiuose. Kalbos kultūrai skirtos įvairios veiklos vyko per lietuvių kalbos pamokas ir pertraukas. Kalbos viktorinoje „Kalbos vingrybės“ savo žinias apie kalbą galėjo pasitikrinti ir penktokai, ir šeštokai, ir septintokai, ir aštuntokai. 5b ir 10 klasių mokiniai iš anksto buvo užsiregistravę svetainėje http://www.lituanika.lt, todėl konkurso „Švari kalba-švari galva 2016“ užduotis atliko per lietuvių kalbos bei informacinių technologijų pamokas. Mokytojai taip pat turėjo galimybę prisiminti kalbos kultūros žinias ir atlikti pakankamai sudėtingas užduotis.

Kovo 8 dieną vykusiame rajoniniame Raštingiausio mokinio konkurse 5a klasės mokinė Ema Ežerskytė (mokytoja A. Petkuvienė) bei 7a klasės mokinė Agota Beresnevičiūtė (mokytoja D. Eirošienė) savo amžiaus grupėse labai gerai parašė diktantą ir užėmė antrąsias vietas.

Mokyklos direktoriaus, raštinės vedėjos ir lietuvių kalbos mokytojos J. Šliažienės iniciatyva per mokinių pavasario atostogas visi mokytojai buvo pakviesti į susirinkimą, kuriame prisiminė bei aptarė svarbiausius mokyklinių dokumentų rašymo ypatumus.

Lietuvių kalbai skirti renginiai mūsų mokykloje buvo suorganizuoti siekiant stiprinti gimtosios kalbos mokymosi motyvaciją ir taisyklingą vartojimą bei kelti jos prestižą. Juk mūsų liaudies išmintis sako, kad savo gimtąją kalbą mylintis žmogus myli ir savo Tėvynę.

Lietuvių kalbos mokytojų metodinės grupės pirmininkė J. Šliažienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mieli tėveliai, mokiniai, mokytojai,

Tegul Velykos šitos būna, kaip saulė, ežeras ramus.

Tegul sėkmė ir laimė lydi Jūsų troškimus.

Su Šv. Velykomis!

Mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Kovo 22 d. mūsų mokykloje svečiavosi Kauno Dainavos pagrindinės mokyklos pedagogai. Susitikimo tikslas – užmegzti bendradarbiavimo ryšius tarp mokyklų dalinantis gerąja darbo patirtimi. Mūsų mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus ir Kauno Dainavos pagrindinės mokyklos direktorė Jolanta Vengalienė, trumpai pristatę mokyklas, pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Po šios gražios simbolinės akimirkos pedagogai dalijosi gerąja darbo patirtimi. Pradinių klasių mokytojos skaitė pranešimus apie projekto „Pradinio ugdymo tobulinimas“ veiklų tęstinumą. Mokytojų metodinė taryba papasakojo, kokias veiklas vykdo metodinės grupės. Abiejų mokyklų mokytojai dalijosi asmenine patirtimi, diskutavo jiems rūpimais klausimais. Po to svečiai apžiūrėjo ugdymo aplinkas pradinių klasių ir dalykinės sistemos korpusuose. Ypač patiko pradinių klasių korpusas bei jų kabinetai, kuriuose gausu metodinių priemonių, skatinančių mokinių motyvaciją mokytis ir gerai jaustis.

Malonu, kad svečiai džiaugėsi mūsų mokykla, jos jaukumu, mokytojų nuoširdumu. Tikimės, jog pasirašę bendradarbiavimo sutartį bendrausime rengdami bei vykdydami įvairius projektus, organizuodami kultūrinius renginius, dalindamiesi gerąja darbo patirtimi.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Svečiuose Mažeikių politechnikos mokyklos atstovai

Kovo 15 dieną mūsų mokykloje lankėsi Mažeikių politechnikos mokyklos pedagogai, kurie supažindino mokinius, kokių specialybių galima įgyti šioje mokymo įstaigoje. Jie papasakojo, ko mokiniai išmoks, kuo ir kur galės dirbti. Aštuntokai ir dešimtokai turėjo galimybę susipažinti su profesijų mokytojais, detaliau pasiteirauti apie dominančią specialybę.

Ugdymo karjerai koordinatorė Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Knygnešio dieną minint

Šiemet minime 170-ąsias žymaus knygnešio Jurgio Bielinio gimimo metines. Būtent jis sukūrė lietuviškos spaudos nelegalaus platinimo tinklą spaudos draudimo laikotarpiu. Mūsų mokyklos 5-tų klasių mokiniai tikrai neabejingi lietuviškai knygai, gimtajai kalbai ir lietuviško žodžio puoselėtojams – knygnešiams, atlaikiusiems 40 metų trukusį carinės Rusijos valdžios persekiojimą. Penktokai per etninės kultūros pamokas rinko medžiagą apie knygnešius, žiūrėjo filmus ir paruošė projektą „Knygnešiai“.

Projektinio darbo iniciatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir etikos mokytoja Vilma Savickienė. Jai ir mokiniams talkino skaityklos darbuotoja Dalia Krauzienė. Malonu, kad surinkta informacija mokiniai pasidalino ne tik su mokyklos bendruomene, bet ir pristatys „Ateities“ pagrindinės mokyklos mokiniams.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Savickienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Edukacinė išvyka į Žemaitijos turizmo informacinį centrą

Kovo 18 d. Lieplaukės skyriaus pradinukai ir priešmokyklinės mišrios grupės auklėtiniai svečiavosi Žemaitijos turizmo informaciniame centre.

Vaikai daugiau sužinojo apie projektą „Ant septynių kalvų – septynios meno kalbos“. Pagrindinis projekto ciklas truks septynis mėnesius, programą sudarys septynios veiklos sritys.Balandis skirtas literatūrai ir atidarymo renginiams, gegužė — šokiui, birželis — folklorui, liepa — sportui, rugpjūtis — muzikai, rugsėjis — teatrui, spalis — vizualiesiems menams, gruodis - —baigiamųjų renginių mėnuo. Taip pat buvo pristatytas detalesnis renginių sąrašas, kuriuose mokinukai ir darželinukai buvo pakviesti dalyvauti. Po projekto pristatymo mokiniai žiūrėjo video pristatymą „Telšiai - Lietuvos kultūros sostinė 2016 m.“

Išklausę ir aptarę įgytas teorines informacines žinias, mokiniai ir darželinukai dalyvavo praktiniame edukaciniame užsiėmime „Kiškų margumynai“, kuriame pasigamino velykinius darbelius savo velykinei šventei namuose.

Po užsiėmimų visi dalyviai buvo pakviesti apžiūrėti senamiesčio ir jame esančių pagrindinių meno objektų. Išvykos pabaigoje apžiūrėjome Masčio ežero pakrantę, kur informacinio centro darbuotoja Aistė išmokė Įvairių velykinių žaidimų ir dainų.

Mokytojos A. Gumuliauskienė ir S. Račkauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Gražiausios melodijos gitarai ir smuikui

Paskutinę savaitę, prieš mokinių pavasario atostogas, mokykloje buvo suorganizuotas klasikinės muzikos koncertas. Renginio metu grojo ir pasakojo apie muzikos instrumentų istoriją smuikininkas, dirigentas Gediminas Dalinkevičius ir gitaristas Simonas Bušma. Po koncerto visi dalyviai įsigijo gražiausių melodijų gitarai ir smuikui diską. Malonu, kad koncertas sukėlė daug teigiamų emocijų ir buvo įdomus.

„Bendraminčių“ informacija

 

Įrašai

Puslapis 5 iš 14

Lankytojų skaitiklis