2015-2016

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Senolė žemė žydi
Vaivorykštės spalva
Visų gražiausias žiedas
Gimtinė Lietuva.

Kovo 11 –osios paminėjimas Lieplaukės skyriuje

Kovo 11 – oji, tai diena, kai lietuvių tauta savo dvasia ir ryžtu susigrąžino Valstybę ir Laisvę. Susigrąžino galimybę kurti savo gyvenimą laisvoje šalyje. Minėdami šią dieną, praeitin atsigręžė ir Lieplaukės skyriaus pradinukai bei priešmokyklinės mišrios grupės auklėtiniai.

1990 m. kovo 11-osios dienos istorinius faktus susirinkusiems minėjimo dalyviams priminė Lieplaukės kaimelio bibliotekos vedėja I. Barauskytė. Taip pat bibliotekininkė Irena rodė vaikams to laikmečio išlikusias istorines nuotraukas bei laikraščių iškarpas. Mokiniai skaitė eilėraščius apie Lietuvą. Visi mokyklėlės vaikai paruošė bendrą kūrybinį darbą „Lietuva – šalis mana“, kuriame minėjimo dalyviai turėjo galimybę užrašyti savo mintis apie Lietuvą. Visa mokyklinė bendruomenė kūrė „Trispalvius paukščius“, kuriais papuošė mokyklos kieme augantį ąžuoliuką. Lieplaukės bendruomenės pirmininkas V. Rumbutis skatino nepamiršti, kad Tėvynė yra tik viena.

Minėjimo pabaigoje tradiciškai vaikai buvo vaišinami saldainiais.

Mokytojos A. Gumuliauskienė ir S. Račkauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projektas „Superklasė“

Jau antrus metus iš eilės mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jadvygos Dapšienės iniciatyva buvo vykdomas projektas „Superklasė“, skirtas Lietuvos nepriklausomybei. Jo tikslas sutelkti mokyklos bendruomenę įprasminant svarbiausias Lietuvos istorijos datas, ugdant mokinių lyderystę, saviraišką ir kūrybiškumą. Aktyviausia veikla vyko vasario-kovo mėnesiais, kada 5-8 klasių mokiniai varžėsi dėl Superklasės titulo.

Projektas vyko trimis etapais, jų metu komandos turėjo atlikti po 6 konkursines užduotis, kurios įvertintos „širdelėmis“. Kiekviena klasė paruošė meninius pasirodymus patriotine tema Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai. Antroji užduotis – talentų konkursas, kuriame mokiniai atskleidė savo kūrybinius gebėjimus, lyderio savybes, tobulino komandinio darbo įgūdžius. Trečioji užduotis buvo protų mūšis „Myli Lietuvą – išmanai jos istoriją“. Ketvirtoji užduotis – kapitonų mūšis, kuriame buvo atliekamos įvairios užduotys, stiprinančios mokinių asmenines kompetencijas: pasitikėjimą savimi, atsakomybės už save ir už kitus jausmą. Komandos savo jėgas išbandė ir sportinėse rungtyse. Siekiant stiprinti bendruomenės solidarumą ir toleranciją, paskutinė užduotis – linkėjimas-siurprizas priešininkų komandoms, balais buvo nevertinama, nes tai draugystės įrodymas.

Renginį vedė muzikos mokytojas Gintaras Vaitkaitis. Klasėms ruoštis padėjo klasių vadovai, muzikos, šokio, istorijos mokytojai. Klasė, pelniusi garbingą Superklasės titulą, mokyklos direktoriaus Vytauto Vaitkaus buvo apdovanota ekskursija.

Sveikiname 7a klasę, pelniusią Superklasės titulą!

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Respublikinio konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II etapo nugalėtojai

Š. m. kovo 9 d. Šiauliuose vyko respublikinio mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II etapas, kurį organizavo Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. 1-4 klasių mokinių grupėje rungėsi 14 komandų iš įvairių šalies mokyklų: Akmenės r., Biržų r., Joniškio r., Kelmės r., Kupiškio r., Pakruojo r., Panevėžio m., Panevėžio r., Pasvalio r., Radviliškio r., Šakių r., Šiaulių m., Šiaulių r. ir Telšių r.

Telšių rajoną atstovavo mūsų mokyklos ketvirtokų jungtinė komanda (vadovai S. Norkuvienė, VSPS A. Matulevičienė), kuri 2015 m. lapkričio 12 d. laimėjo šio konkurso I etapą ir gavo teisę dalyvauti kitame etape. Po energingo komandų prisistatymo dalyvių laukė daugybė parengtų teorinių, praktinių užduočių sveikos gyvensenos tematika. Komandoms reikėjo parodyti ne tik savo žinias, sumanumą, bet ir fizinį pasirengimą. Po įtemptos kovos buvo paskelbti nugalėtojai ir jais tapo mūsų mokyklos ketvirtokai: R. Šion, A. Sukauskaitė, J. Mažonaitė, T. Latiškevičiūtė, R. Kulevičiūtė. Komanda surinko 19,8 taško (beveik 2 taškais aplenkė konkurentus) ir iškovojo kelialapį į trečiąjį konkurso etapą.

VSPS A. Matulevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Dėmesio!

Kviečiame visus aktyviai balsuoti už Telšių „Atžalyno" pagrindinės mokyklos metų projektą „Superklasė".

Nuoroda: http://www.mokyklu-apdovanojimai.lt/project/projektas-superklase/

 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Lietuvių kalbos savaitės
(2016 m. kovo 7-10 d.)
„Nepamilęs kalbos - nemylėsi Tėvynės“ renginiai

Kovo 7 diena, pirmadienis, - Kalbos kultūros diena:

 • 5-10 klasių mokiniams įvairios veiklos vyks per lietuvių kalbos pamokas;
 • mokytojams - per pertraukas mokytojų kambaryje.

Kovo 8, 9 ir 10 dienos, antradienis, trečiadienis ir ketvirtadienis, - lietuvių kalbos viktorinos „Kalbos vingrybės“ ir konkursas „Švari kalba-švari galva 2016“:

 • 5-10 klasių mokiniams, neužsiregistravusiems į konkursą, viktorinos vyks per lietuvių kalbos pamokas;
 • 5-10 klasių mokiniai, kurie yra užsiregistravę svetainėje http://www.lituanika.lt/, konkurso užduotis atliks per lietuvių kalbos ir informacinių technologijų pamokas.

Organizatorės - lietuvių kalbos mokytojos

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimas

Vasario 16-oji - brangi diena kiekvienam lietuviui. Šią dieną yra minimas mūsų Tėvynės gimtadienis. Lietuvą su gimtadieniu pasveikino ir mūsų mokyklos bendruomenė. Penktadienio rytą aktų salėje buvo sugiedotas Lietuvos himnas. Būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai priminė mūsų šalies valstybingumo kelią. Su Lietuvos gimtadieniu bendruomenę pasveikino ir mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus.

Vasario 16-ąjai ir Kovo 11-ąjai paminėti mokykloje yra organizuojamas „Superklasės“ konkursas, kuriame varžosi 5-8 klasių mokiniai.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mes už geresnį internetą!

Vasario 9 dieną, antradienį, Lietuvoje jau tryliktą kartą buvo minima Saugesnio interneto diena (SID). Šiais metais SID šūkis - „Aš už geresnį internetą!“, tikslas - paskatinti mūsų visuomenę, o ypač vaikus ir jaunimą, saugiai naudotis internetu, kurti geresnį turinį internete. Renginio globėja - Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Saugesnio interneto dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko kasmetinis renginys vaikams iš visos Lietuvos „Aš už geresnį internetą!“, kuriame dalyvavo apie 350 mokinių iš įvairių mūsų respublikos mokyklų. Tarp jų buvome ir mes, 5b klasės mokiniai.

Renginio metu mes mokėmės magiškoje pamokoje ir gavome daug patarimų, kaip elgtis, kad internete būtų gera ir saugu. Taip pat susibūrę į dvi komandas dalyvavome „Tūkstantmečio vaikų“ viktorinoje.

Po pietų buvo apdovanoti mokiniai, dalyvavę Švietimo informacinių technologijų centro skelbtuose konkursuose vaikams. Buvo paskelbti ir „Tūkstantmečio vaikų“ viktorinos rezultatai. Mūsų klasės komanda „Septyni“ geriausiai atsakė į 30 sudėtingų klausimų ir tapo viktorinos nugalėtojais.

Pasibaigus rimtajai šventės daliai su mumis susitiko ir mums dainavo „X faktoriaus“ žvaigždės Miglė, Thomas ir Aleksas. Buvo labai šaunu, kad galėjome su jais pasidaryti asmenukes ir gauti jų autografus. Pasirodo, kad šie atlikėjai labai paprasti, nuoširdūs ir draugiški.

Renginį organizavo daug įvairių atsakingų organizacijų, rėmė daug partnerių, o mes labiausiai dėkojame informacinių technologijų mokytojai Sonatai Kazokevičienei, kuri mus pakvietė dalyvauti konkurse „Papuošk klasės duris“ bei lydėjo mus ilgoje, tačiau labai šaunioje ir linksmoje išvykoje į Vilnių.

5b klasės mokiniai ir jų auklėtoja

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tradicinės Užgavėnės mokykloje

Užgavėnės – didelė džiaugsmo, juoko, įvairiais papročiais, burtais apipinta diena. Jų paskirtis – išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Užgavėnės švenčiamos visada antradienį, gavėnios išvakarėse, 46 d. prieš Velykas. Užgavėnių apeigose yra keli pagrindiniai elementai: vaišės, įvairūs būrimai, Morės vežiojimas ir jos sunaikinimas, persirengėlių eisenos ir vaidinimai, vestuvių, laidotuvių inscenizacijos, žiemos ir pavasario būtybių (lašininio ir kanapinio) kova.

Tądien ir mūsų mokykloje netrūko persirengėlių, kurie visus linksmino ir šokdino. O čigonės būrė ateitį kiekvienam, kas tik panorėjo. Tradiciškai „lašininio ir kanapinio“ kovą laimėjo „kanapinis“. Sakoma, kad jei per Užgavėnes gerai pavalgysi, per visus metus būsi sotus, riebus ir stiprus. Laikydamasi šio papročio mokyklos bendruomenė vaišinosi lašinukais su namine duona, valgė mielinius blynus, gėrė kakavą ir tikėjo, jog bus sotūs visus metus.

Užgavėnių dienos linksmybes organizavo 7-tų klasių mokiniai (klasių vadovai Gintaras Vaitkaitis ir Jūratė Damanskienė).

„Bendraminčių“ informacija

 

Įrašai

Puslapis 6 iš 14

Lankytojų skaitiklis