2015-2016

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Šviečiamoji gyvulininkystės programa

Mūsų mokyklos 4b klasės mokiniai kartu su mokytoja metodininke Irena Bugeliene dalyvauja Žemės ūkio ministerijos projekte „Šviečiamoji gyvulininkystės programa“. Programos koordinatorė mokykloje – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė.

Šviečiamoji veikla vyksta 2015/2016 mokslo metais. Programos tikslas – skatinti mokinių susidomėjimą gyvulininkyste. Gruodžio pabaigoje 4 b klasės mokiniams buvo pristatyta Šviečiamoji gyvulininkystės programa, veiklos, kurios bus vykdomos projekto metu. Vaikams buvo padovanotos pratybų knygelės, kurios bus reikalingos sėkmingam programos įgyvendinimui. Per pirmą užsiėmimą mokiniai buvo supažindinti su teorine medžiaga apie pienininkystę. Vėliau vyko diskusija. Mokiniai noriai dalijosi asmenine patirtimi apie karves, veršiukus ir ožkas. Smagu, kad mokiniai suvokia šiuolaikinės pienininkystės naudą.

Užsiėmimo pabaigoje vaikams buvo padovanota maloni projekto organizatorių dovanėlė – puodukai.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Naujųjų metų siekiai

Visame pasaulyje yra populiaru metų pradžioje pasižadėti užsiimti nauja veikla, pasiekti tam tikrą tikslą ar atsikratyti neigiamų įpročių. Gyvenime tobulėjimas yra labai svarbus. Jei mes nesikeičiame, mes netobulėjame. Jei mes netobulėjame, iš tikrųjų ir negyvename.

Atsisveikindami su senaisiais metais ir sutikdami naujuosius, visi susigalvoja įvairiausių pažadų. Tokiais pasižadėjimais pirmąją 2016-ųjų metų pamoką pradėjo anglų kalbos mokytojos Linos Trepkevičienės 5b, 5c, 6b ir 8a klasių mokiniai. Aptarę populiariausius pasaulyje žmonių pasižadėjimus, vaikai išskyrė tai, kas yra svarbiausia jiems patiems. Iš savo užrašytų pažadų mokiniai sukūrė plakatą, anglų kalba diskutavo, kokiais būdais efektyviausiai galima pasiekti užsibrėžtų tikslų. Daugiausiai mokiniai pasižada geriau mokytis, daugiau laiko skirti savo šeimos nariams ir draugams. Visiems linkime, kad ir jūsų naujamečiai siekiai būtų lengvai įgyvendinami!

Anglų kalbos vyr. mokytoja Lina Trepkevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Nuoširdi mokinių ir priešmokyklinukų draugystė

Šiais mokslo metais nuoširdi draugystė sieja mūsų mokyklos mokinius ir lopšelio-darželio ,,Saulutė“ vaikučius.

Gruodžio 15 dieną per netradicinę integruotą lietuvių kalbos ir technologijų pamoką 5b klasės mokiniai kartu su klasės vadove J. Šliažiene, technologijų mokytoja J. Martinkiene ir socialinėmis pedagogėmis lankėsi lopšelio-darželio „Saulutė“ priešmokyklinėse grupėse. Pamokos metu penktokai būsimiems mokinukams įteikė dovanų, skaitė V. Žilinskaitės pasaką ,,Sniego senis ir bala“, kalbėjo su vaikais apie artėjančias šventes, vaišinosi per technologijų pamoką penktokų iškeptu obuolių pyragu.

Gruodžio 18 dieną į mokyklą atvyko lopšelio-darželio „Saulutė“ priešmokyklinių grupių vaikai. Aktų salėje 5b klasės mokiniai vaikučiams papasakojo apie mokykloje veikiančius būrelius ir jų veiklą. Ketvirtokai kartu su mokytojomis I. Bugeliene ir I. Klaišyte mokė priešmokyklinukus šokio judesių bei sušoko bendrą šokį. Būsimieji mokinukai lankėsi mokyklos bibliotekoje, skaitykloje, tikybos kabinete, sporto salėje, kur mokytoja N. Šiurkuvienė ir 3b klasės mokiniai mokė mažuosius įvairių kūno lavinimo pratimų. Darželinukai aplankė ir mokyklos direktorių. Direktorius smagiai pabendravo su vaikais, pavaišino juos saldainiais, o atsisveikindamas jiems įteikė kalendoriukų su mokyklos vaizdu.

Šie nuoširdūs ir šilti susitikimai įrodė, kad būsimiems pirmokėliams labai patiko susipažinti su mokykla, kurioje jie mokysis, o 3b, 4a, 4b ir 5b klasių mokiniams tai buvo puikus bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių sustiprinimo būdas, nes sparčiai kintančioje visuomenėje harmoningų santykių išmokstama tik bendraujant.

Socialinės pedagogės

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konkursas „Dėdle sveikiausi par vėsa rajuona 2015“

Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo įmonių ir organizacijų konkursą „Dėdle sveikiausi par vėsa rajuona 2015“. Konkurso tikslas – įvertinti bei pagerinti įmonės/organizacijos darbuotojų sveikatą, formuojant darbuotojų žinias ir įgūdžius, didinant jų motyvaciją rūpintis savo pilnaverte mityba, skatinant tinkamą jų fizinį aktyvumą, kurti sveiką gyvenseną palaikančią darbo aplinką bei taip gerinti darbuotojų sveikatą, mokroklimatą ir darbo našumą.

Konkurse dalyvavo 12 įstaigų, tame tarpe ir mūsų mokykla. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė ir VSPS Asta Matulevičienė subūrė komandą iš 25 narių. Dalyvių sveikatos duomenys buvo tikrinami tris kartus: konkurso pradžioje, eigoje ir pabaigoje. Konkurso pabaigoje liko 18 dalyvių.

Baigiamajame renginyje, kurį organizavo Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, buvo įteikti apdovanojimai kiekvienai dalyvavusiai įstaigai.

Sveikiname savo mokyklos komandos narius: Virginiją Svotienę, Jadvygą Dapšienę, Stefaniją Brezgienę, Laimą Kuzminskytę, Vaivą Dacienę, Staselę Norkuvienę, Eugeniją Kavaliauskienę, Ramunę Kniukštaitę, Ireną Bugelienę, Lianą Liubienę, Reginą Stulpinienę, Dalią Krauzienę, Sigitą Račkauskienę, Danutę Raudienę, Dianą Riškienę, Jūratę Šiaudkulienę, Nijolę Šiurkuvienę, Aušrą Gumuliauskienę.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mieli mokytojai, tėveliai, mokiniai,

Kiekvieni Naujieji  metai atneša  mums naujus tikslus, idėjas ir viltis.
Sveikindamas su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais 2016  metais, linkiu visa tai įgyvendinti.
Tebūna ateinantys metai dosnūs  prasmingais darbais, turtingi sėkme ir laime.

Mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Atšvaitų tikrinimo akcija

Tamsėjantys rudens vakarai ir rytai vis labiau slepia pėsčiuosius sutemose, todėl vairuotojams darosi vis sunkiau juos pastebėti be atšvaitų. Siekiant, kad vaikai, mokytojai saugiai pasiektų mokyklą ir grįžtų į namus, gruodžio 7 d. mūsų mokykloje pradėta vykdyti masinė atšvaitų tikrinimo akcija „Atšvaitą turi – matomas esi“, kurią inicijavo VSPS A. Matulevičienė ir mokyklos mokinių taryba.
Visą savaitę jie nuo pat ankstyvo ryto plušėjo prie mokyklos durų tikrindami, kaip mokiniai ir mokytojai saugiai keliauja į mokyklą. Pareigingiausi buvo 1-5 klasių mokiniai. Nuolatinis atšvaitų tikrinimas davė teigiamų rezultatų, nes mokinių, neturinčių atšvaitų, skaičius sumažėjo nuo 69 iki 42. Siekiant parodyti teigiamą pavyzdį, kad saugumas kelyje yra svarbiausias, kai kuriems mokiniams (1 klasių) buvo padovanoti Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro nupirkti atšvaitai. Saugumas kelyje tamsiu paros metu yra visuotinė problema, kurią turime spręsti mes patys, todėl raginame vyresnių klasių mokinius (ypač 7, 8, 10 klasių) įsigyti atšvaitus. Tikimės, kad būsime sąmoningi ir tikrindami vėliau galėsime džiaugtis, kad mokame saugoti vieni kitus kelyje.

Mokinių taryba

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Šv. Kalėdų laukimas Lieplaukės skyriuje

Šv. Kalėdos – gražiausia metų ir tikrų tikriausia vaikų šventė. Šios šventės laukimas toks pat svarbus kaip ir pati šventė. Tai susikaupimo, rimties, susitaikymo, dėmesio vienas kitam ir dovanų laikas. Šis ypatingas laikas, skirtas gražiems darbams. Tuo ir užsiėmė Lieplaukės skyriaus mažieji ikimokyklinukai bei 1-3 klasių mokiniai.

Gruodžio 2 d. pasikvietę į pagalbą tėvelius kūrė Advento vainiką. Atvykęs klebonas Edgaras Petkevičius pašventino ir Advento vainiką, ir visus vaikučius. Advento kalendoriuje kasdien vaikai randa nykštukų laiškelius, kuriuose ne tik pasakojamos švenčių tradicijos ir papročiai, bet ir užduotėlės. Vaikai klasėje ir grupėje pasipuošė eglutes, piešė žiemą, gamino besmegenius, rašė laiškus Kalėdų Seneliui, mokėsi dainelių, ratelių, eilėraščių. Vaikai dar ruošiasi gaminti dovanas tėveliams bei kepti imbierinius meduolius.

Stengiamės, kad visi pajustų ir išgyventų bendrumo jausmą. Stebuklą kuriame patys...

Mokytojos: Sigita Račkauskienė ir Aušra Gumuliauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokinių išvyka į Vilnių

Artėja graži ir prasminga šv. Kalėdų šventė. Tai metas, kai vieni kitiems sakome šiltus žodžius, atsiprašome, dovanojame dovanas. Ta proga mokykla kiekvienais metais dovanoja mokinių aktyvui kelionę į Vilnių.

Tad ir šiemet ankstų gruodžio 10 d. rytą mokinių aktyvas, lydimas geros nuotaikos, pajudėjo link Vilniaus. Pakeliui užsuko į Kauną pasidžiaugti įspūdinga Kalėdų egle, kuri puikavosi Rotušės aikštėje. Vilniuje mokiniai pramogavo Vichy vandens parke, Prekybos ir pramogų centre „Ozas“.

Mokinių aktyvas dėkoja už puikią kelionę mokyklos direktoriui Vytautui Vaitkui, direktoriaus pavaduotojai Jadvygai Dapšienei, mokytojoms Dinarai Dacienei ir Reginai Aleksandravičienei.

„Bendraminčių“ informacija

 

Įrašai

Puslapis 8 iš 14

Lankytojų skaitiklis