2015-2016

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

eTwinning seminaras „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje

Mėnesio padžioje vyko eTwinning seminaras mokykloje. Į seminarą organizatorės – Švietimo mainų paramos fondo projektų koordinatorė Violeta Čiuplytė ir Šiaulių-Telšių ambasadorė Kuršėnų, Pavenčių mokyklų anglų kalbos mokytoja ekspertė Staselė Riškienė – sukvietė regiono mokytojus. Mokytojai iš Telšių ir Mažeikių susitiko su mokytojais, aktyviai dalyvaujančiais programų „eTwinning“ ir „NordPlus“ veiklose. Susirinkusieji buvo paskatinti įsitraukti į tarptautinius ir vietinius eTwinning projektus.

Dalyviai išklausė keletą pranešimų, atliko praktines užduotis, naudodamiesi planšetėmis. Keturioms mokytojoms buvo įteikti eTwinning ir Europos kokybės ženkleliai už sėkmingai 2014- 2015 m.m. vykdytus projektus.

Nuorodos į pranešimus pridedamos:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/72673340/Stasele_eTwinning_Live.ppt

https://dl.dropboxusercontent.com/u/72673340/DanutePopovic.pptx

https://dl.dropboxusercontent.com/u/72673340/DanuteRaudieneTelsiai.docx

https://dl.dropboxusercontent.com/u/72673340/ElenaKulbokiene.pptx

https://dl.dropboxusercontent.com/u/72673340/Olga_Pileckiene.docx

https://dl.dropboxusercontent.com/u/72673340/Stasele_Mobilieji_irenginiai_projektinei_veiklai.ppt


eTwinning projektų koordinatorė mokykloje Danutė Raudienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kai Kalėdos beldžiasi į širdį…

Šiais mokslo metais, belaukiant šv. Kalėdų, mūsų mokykloje vyksta daug gražių akcijų: adventinio vainiko pynimas, kalėdinių puokščių kūrimas iš natūralių medžiagų. Kalėdinio stebuklo laukimo įkvėpti, 5c klasės mokiniai nusprendė puošti klasę savo pačių kurtomis dekoracijomis. Kelias klasės valandėles vaikai skyrė žaisliukų gamybai. Vyko ilgas reikiamų medžiagų rinkimas ir kruopštus darbas, kurio rezultatai atsispindi keletoje pateikiamų nuotraukų.

Anglų kalbos kabinetą puošia dar vienas ypatingas adventinis vainikas, nupintas iš gražių angliškų palinkėjimų, kuriam sukurti anglų k. mokytojos L. Trepkevičienės 5b, 5c ir 6b klasių mokiniai kelias savaites rinko gražius angliškus žodelius. Juos užrašė ant savo iškirptų delniukų, kad šie palinkėjimai priverstų kiekvieną susimąstyti ir lydėtų visą adventinį laikotarpį.

Anglų k. vyr. mokytoja L.Trepkevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Advento pradžios paminėjimas „Atžalyne“

Nauji liturginiai metai prasideda Adventu. Adventas – tai džiaugsmingo ir viltingo laukimo laikas. Laikas, skirtas pajausti ateinančio Viešpaties širdies plakimą Marijos įsčiose. Tad nenuostabu, kad tam laikotarpiui įprasminti yra sukurta daug gražių tradicijų. Viena iš jų, Advento vainiko pynimas. Ši idėja turi religinę funkciją: pranešti, ypač vaikams, kad artėja Kalėdos, pasiruošti joms, paskatinti bendrai maldai, priminti, kad Jėzus yra tikroji šviesa, kuri nugali tamsumas ir blogį.

Mūsų mokykloje, pirmą Advento savaitę, ramų gruodžio 2 d. vakarą buvo pakviesta mokyklos bendruomenė pinti vainikus klasei ir savo šeimai. Šią gražią iniciatyvą pasiūlė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė ir pradinių klasių metodinės grupės pirmininkė Diana Riškienė. Mokyklos organizacinė grupė pasirūpino įvairiomis gamtinėmis medžiagomis: šienu, šiaudais, eglės šakomis, samanomis, konkorėžiais ir kitais puošybos elementais. Mokiniai per technologijų pamokas iš popierinių dėžių padarė apie 70 apskritimo formos pagrindų. Į renginį atvyko apie 60 tėvelių, kurie kartu su savo vaikais ir klasių vadovais pynė Advento vainikus. Skambant ramiai muzikai, mūsų mokyklos mokinės Kotryna Dacytė ir Akvilė Gedvilaitė papasakojo apie Advento vainiko kilmę, funkcijas, žvakių simboliką. Visą vakarą sukosi skaidrės, kuriose buvo linkima prasmingai ir džiugiai pasitikti artėjančias Šventas Kalėdas. Mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus visus nuoširdžiai kvietė pajusti Kalėdų dvasią ir vaišino karšta arbata, imbieriniais sausainiais, obuoliais.

Nupintus vainikus pašventino Katedros administratorius, kunigas dr. Darius Trijonis. Tą vakarą buvo pašventinta ir Prakartėlė bei uždegta pirmoji Advento žvakė, kuri yra vadinama Pranašo žvakė. Ši uždegta žvakė primena, kad Jėzus yra mūsų ir viso pasaulio viltis. Per Jį Dievas pažadėjo išgelbėti savo tautą ir atnešti pasauliui šviesą.

Mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus ir renginio organizacinė grupė, vadovaujama direktoriaus pavaduotojos Jadvygos Dapšienės, nuoširdžiai dėkoja kunigui dr. Dariui Trijoniui, tėveliams, mokiniams, mokytojams, dalyvavusiems šioje prasmingoje ir smagioje veikloje. Tikimės, kad tai taps dar viena graži mūsų mokyklos tradicija.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ II turas

Š. m. lapkričio 27 d. „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos 8b klasės komanda (vadovai R. Žutautienė ir VSPS A. Matulevičienė) dalyvavo respublikinio mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ pirmo etapo antrame ture, kurį organizavo Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Konkursas vyko Telšių „Džiugo“ gimnazijoje. Mūsų mokyklos komanda rungėsi su Telšių „Ateities“ pagrindinės mokyklos, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos, Telšių r. Viešvėnų pagrindinės mokyklos, Telšių „Kranto“ progimnazijos komandomis. Kiekvienai amžiaus grupei buvo skirta po 8 užduotis, kurių atlikimą vertino komisija 3 balų sistema. Po ilgai trukusios kovos visos dalyvavusios komandos buvo apdovanotos padėkos raštais, dovanomis bei paskelbta šio konkurso 7-8 klasių mokinių amžiaus grupės nugalėtoja. Nors mūsų mokyklos komandai nepasisekė iškovoti pirmos vietos, bet galime pasidžiaugti, kad „Atžalyno“ mokyklos komanda užėmė garbingą antrą vietą.

VSPS A. Matulevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projektinė veikla „Išradingųjų klubas“

Mokykloje vykdoma projektinė veikla „Išradingųjų klubas“. Ši veikla vyksta trečiadieniais po šešių pamokų, chemijos kabinete. Projekto organizatorė – chemijos mokytoja Ina Gedvilienė.

Mes atliekame įvairius bandymus, auginame kristalus, sprendžiame papildomus uždavinius, kryžiažodžius ir smagiai leidžiame laiką, mokydamiesi chemijos mokslo gudrybių. Susipažinti su projektine veikla gali visi norintys mokyklos bendruomenės nariai. Atėję svečiai gali pažiūrėti kaip vyksta bandymai. Taip pat gali ir patys padaryti bandymą. Ateityje planuojame apie savo veiklą sukurti filmuką.

Kviečiame įsijungti į šią projektinę veiklą kuo daugiau mokinių.

8b klasės mokinys, projektinės veiklos dalyvis Arnas Serva

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Projektas BP2 „Mobili inovatyvių technologijų laboratorija jaunimui“

Mūsų mokyklos mokiniai Kotryna Dacytė, Arnas Serva, Dominykas Petrulaitis ir Martynas Kučinskis (8b klasė) nuo spalio mėnesio dalyvauja  projekte BP2 Mobili inovatyvių technologijų laboratorija jaunimui“.
Keturis užsiėmimus jie mokėsi virtualiose 3D modeliavimo dirbtuvėse. Užsiėmimų metu mokiniai nuotoliniu būdu mokėsi dirbti programa SketchUpMake. Tai programa, skirta 3D modeliavimui. Mokiniai klausė paskaitų ir atliko įvairias užduotis.
Lapkričio 12 d. ir 19 d. mokymai jau vyko gyvai Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje. Mokiniai modeliavo savo sugalvotą kalėdinę dovanėlę, kurią vėliau atsispausdins 3D spausdintuvu.
Jų darbais norime pasidžiaugti, juos matote nuotraukose.
Video apie šį projektą rasite čia.
Sėkmės dalyvaujant tolimesniuose užsiėmimuose!

Informacinių technologijų mokytoja metodininkė Sonata Kazokevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasaulinė sveikinimosi diena 

Lapkričio 21-ą dieną minima Pasaulinė sveikinimosi diena. Kiekvienais metais ši diena paminima ir mūsų mokykloje. Per etikos pamokas mokiniai paruošė stendą „Kitų šalių sveikinimosi ypatumai“.

Būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai, vadovaujami istorijos mokytojos V. Nekrašienės, lapkričio 21 – osios rytą visus pasitiko prie mokyklos durų ir įteikė šypsenėles su įvairiomis kalbomis parašytais sveikinimosi žodžiais. Skaityklos darbuotoja D. Krauzienė pakvietė parašyti sveikinimą mokyklos bendruomenės nariams. Visi linkėjimai ir sveikinimai buvo iškabinti stende „Sveikinimų medis”.

Linkime, kad pasisveikinimas taptų pagarbos ir draugiškumo ženklu mūsų mokykloje.

Būrelio „Bendraminčiai“ narės Romena ir Brigita

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 – oji yra pažymima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 metų, kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Šios dienos minėjimas Lietuvoje – Tarptautinė istorinio teisingumo komisijos įgyvendinamos Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos dalis.

Šiais mokslo metais mūsų mokykloje Tarptautinė tolerancijos diena buvo minima visą savaitę. Klasių vadovai apie toleranciją kalbėjo klasių valandėlėse, kai kurios klasės kūrė mozaikas, kuriomis vėliau buvo papuoštos klasės bei mokyklos skaitykla. 5b klasės mokiniai kartu su klasės vadove J. Šliažiene bei soc. pedagoge V. Daciene nuvyko į Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyrių, Telšių miesto seniūniją, Telšių K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių, „Gintarinę vaistinę“ ir pasveikino jų darbuotojus su Tarptautine tolerancijos diena. Nuo lapkričio 16 d. iki lapkričio 19 d. nuoširdžiai ir prasmingai bendradarbiauta su šalia įsikūrusia Naujamiesčio mokykla. Soc. pedagogė L. Kuzminskytė suorganizavo ugdytiniams bendras technologijų, kūno kultūros bei dailės pamokas, kurias vedė abiejų mokyklų mokytojai.

Visos savaitės nuveiktus darbus galima apibendrinti lietuvių poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais: „Suprasti žmogų, padėti jam pažinti save, pažadinti tą galią, kuri slypi jame, o svarbiausia – meilę ir pagarbą į save panašiam, – toks būtų bendriausiais žodžiais mūsų uždavinys.“

Socialinės pedagogės

 

Įrašai

Puslapis 9 iš 14

Lankytojų skaitiklis