2016-2017

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Gerbiami Tėveliai!

Artėja metas, kai mokiniai į progimnaziją ir iš progimnazijos vyks tamsiu paros laiku. Tai vienas pavojingiausių metų laikotarpių eismo dalyviams, kai dėl pablogėjusio matomumo pagausėja eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji, ypač vaikai. Pasirūpinkite, kad vaikai dėvėtų drabužius su šviesą atspindinčiais elementais ir būtinai segėtų atšvaitą.
Neišleiskite vaikų į kelią be atšvaito, padarykite viską, kad Jūsų vaikai būtų saugūs kelyje. Saugokite savo vaikus.

Progimnazijos direktorius Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarptautinė mokytojų dienos šventė

Spalio 5 dieną UNESCO iniciatyva paskelbta Tarptautinė mokytojų diena. Tradiciškai mokyklose ši diena paminima kiekvienais metais. Mūsų mokykloje mokytojų profesinę šventę šiemet organizavo aštuntų klasių mokiniai, jų auklėtojai Jūratė Damanskienė ir Gintaras Vaitkaitis. Rytą į darbą atskubančius pedagogus prie mokyklos durų pasitiko nuotaikinga muzika, šilti sveikinimo žodžiai.

Pertraukų metu mokytojai Gintaras Vaitkaitis ir Laima Petrulaitienė dovanojo šventinį koncertą. Prie rudens gėrybių stalo su nuoširdžiausiais sveikinimais pedagogus kvietė aštuntokai. Mokyklos taryba mokytojus pradžiugino saldžia dovana – knygos formos tortu. Sveikinimų – linkėjimų plakatą mokytojams sukūrė Mokinių taryba.

Smagu, kad vyksta gražus bendradarbiavimas su tėveliais. Šventinę dieną integruotas pamokas pradinių klasių mokiniams vedė jų tėveliai.

Nuoširdžiai dėkojame tėveliams: Laimai – Jurytei Zakarauskienei, Oksanai Liasauskienei, Viktorijai Mikalauskienei, Dainiui Stonkevičiui, Irmai Bucevičiūtei, Almai Žutautaitei, Laurai Mikalauskaitei, Mariui Slavinskiui, Dinarai Dacienei, Linai Kreičmanienei, Dijanai Čirikienei, Kristinai Nuniavienei, Vilijai Jonauskienei, Aušrai Prušinskienei, Marijai Vaitkevičienei, Jurgitai Vainorei, Rasai Bendoraitienei, Tomai Girkontei.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pagyvenusių žmonių diena

Spalio 1-ąją minime Pagyvenusių žmonių dieną. Kiekvienais metais mūsų mokyklos mokiniai vyksta į Senelių namus pasveikinti bei pradžiuginti senelius. Šiais metais 5a klasės mokiniai kartu su klasės vadove J. Martinkiene kepė seneliams pyragą, neformalaus mokyklos būrelio „Piliečio žadintuvas“ vadovė V. Nekrašienė su vaikai ruošė sveikinimą.

Po nuoširdaus pasveikinimo mokiniai apsilankė Telšių dienos centre, kur socialinė darbuotoja vaikams papasakojo apie Dienos centro funkciją bei vykdomas veiklas.

„Bendraminčių“ narė Deimantė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Ekskursija po Degaičių seniūniją

Kiekvienų metų spalio mėnesio penktadienį pasaulyje minima tarptautinė šypsenos diena. Su šypsenomis veiduose spalio 7 dieną Telšių „Atžalyno“ Ryškėnų skyriaus priešmokyklinukai ir pradinukai susėdome į naująjį mokyklinį „Atžalyno“ progimnazijos autobusiuką ir išvykome į Degaičių parką. Parke mus maloniai pasitiko Degaičių seniūnas Antanas Kontrimas, įsegdamas visiems po šypsenos simbolį, vaišindamas saldainiais.

Ekskursiją po parką pradėjome nuo sunkiausio pasaulyje dviračio, kurį sukūrė šios seniūnijos seniūnas – Gineso rekordininkas. Ir visų džiaugsmui visi galėjo jį paminti. Po to seniūnas pakvietė mus pasivaikščioti po parką. Jis pasakojo, kad parke auga 300 rūšių augalų. Kokių tik nematėme: ir ąžuolą, ir pupmedį, ir tulpmedį, liepą, eglę, buką ir kitus! Ėjome parko takeliais, kurie turi savo pavadinimus. Padėkoję seniūnui už įdomų ir šiltą priėmimą, pažadėjome čia apsilankyti dar ne vieną kartą.

Ekskursiją tęsėme tos pačios seniūnijos teritorijoje įkurtame „Žvėrinčiuje“. Stebėjome ten gyvenančių žvėrių gyvenimą. Pirmiausia pamatėme vilką, kurį sutikti gamtoje yra retas atvejas. Išdidžiai mus iš aukšto stebėjo didysis apuokas. Stebėjome naujai atidarytą stumbryną ir naujuosius jo gyventojus – stumbrus. Didžiausią įspūdį paliko Sibiro meškinas Timofėjus. Jis jau ruošėsi žiemos miegui savo namelyje. Pramogavome įrengtoje vaikų žaidimo aikštelėje. Padėkoję savo vaikiškomis šypsenomis už nuoširdų priėmimą, išvykome namo.

Mokytojos Rimutė Gornienė ir Erika Šilinskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Ryškėnuose saugaus eismo savaitė

Ryškėnų kaimo bendruomenė šiemet dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse - 2016“.

Spalio 1-ąją bendruomenės tarybos narė Asta Grachauskienė mažiesiems bendruomenės nariams surengė popiečių ciklą „Saugaus eismo savaitė“. Tai jau trečiasis renginys šiam konkursui. Pirmoji popietė vyko Telšių „Atžalyno“ progimnazijos Ryškėnų skyriaus salėje su pradinukais ir darželio vaikučiais. Vaikams apie saugumą keliuose, kaip elgtis gatvėje, kaip saugiai važiuoti automobilyje papasakojo Telšių apskrities VPK veiklos skyriaus vyriausia tyrėja Alina Sauserė. Vyko viktorina, o visiems teisingai atsakiusiems į klausimus vaikų draugas Amsis įteikė dovanų. Mokytojoms ir auklėtojoms buvo padovanotos šviesą atspindinčios liemenės. Sekanti popietė vyko K.Praniauskaitės viešosios bibliotekos Ryškėnų filiale. Bibliotekininkė Jovita Vaičiulienė susirinkusiems vaikams perskaitė Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos išleistą knygą ,,Saugokime vieni kitus kelyje“, kurioje pasakų herojai mokė kaip saugiai elgtis kelyje. Popietės metu vaikai labai atidžiai žiūrėjo parengtas Policijos departamento prie VRM animacines pamokėles, kuriose buvo mokoma kaip pereiti gatvę, kur draudžiama eiti pėstiesiems, kas nutinka jei važiuojant automobiliu nesegama saugos diržų. Po to buvo diskutuojama, kaip saugiai elgtis su gyvūnais, kaip reaguoti į nepažįstamo žmogaus skambutį. Paskutinę užsiėmimų dieną vaikai žaidė stalo žaidimą „Jaunasis vairuotojas“, tai puikus metodas moksleiviams išmokti kelių eismo ženklus ir jų reikšmes.

Asta Grachauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Akcija „Apibėk mokyklą“

Rugsėjo 19 d. Telšių „Atžalyno“ progimnazijos pradinių klasių mokiniai ir mokytojai prisijungė prie Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro organizuojamos akcijos „Apibėk mokyklą“, skirtos Europos judriajai savaitei paminėti. Jos tikslas – paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.

Ši iniciatyva buvo pradėta iškilmingu atidarymu. Smagiai nuteikė 1-4 klasių mokinių ir jų mokytojų mankšta. Po to mokyklos direktorius V. Vaitkus pasveikino susirinkusius, paskatino visus kasdien aktyviai judėti ir perkirpo simbolinę juostelę, skelbiančią startą šiai iniciatyvai. Akcija truko 2 savaites. Vaikai ir mokytojai kasdien per numatytas pertraukas išbėgdavo į lauką ir 15 min. aktyviai leisdavo laiką mokyklos teritorijoje. Rugsėjo 30 d. šią akciją vainikavo sportinių-edukacinių renginių gausa, skirta Turizmo dienai paminėti, todėl visą dieną „Atžalyno“ progimnazijos bendruomenė galėjo aktyviai judėti ir stiprinti savo sveikatą.

VSPS A. Matulevičienė, „Bendraminčių” narės Ignė ir Romena

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Konstitucijos egzaminas mokykloje

Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija dešimtus metus organizuoja tradicine tapusią visuotinę teisinių žinių patikrinimo akciją – Konstitucijos egzaminą. Egzamino globėja yra Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Konkurso tikslas – ugdyti mokinių pilietinę savivoką ir pilietiškumą bei supažindinti mokinius su Lietuvos valstybės sandaros samprata, simboliais, veikimo mechanizmu.

Smagu, kad ir mūsų mokykloje direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė ir istorijos mokytoja Vytauta Nekrašienė dešimtus metus organizuoja šią akciją. Rugsėjo 29 d. 9 val. Konstitucijos žinias pasitikrino 60 mokinių iš 6-8 klasių. Geriausiai pasisekė Godai Tamavičiūtei, 8a kl. mokinei (23 taškai) ir Gintautei Jonušaitei, 6c kl. mokinei (20 taškų).

Pradinių klasių mokiniai atliko kūrybinę užduotį „Mano sveikinimas Konstitucijos egzaminui“. Geriausi kūrybiniai darbai išsiųsti konkurso organizatoriams. Vertinimo komisija atsižvelgdama į pateiktų kūrybinių darbų atitikimą temai, meniškumą, autoriaus pilietinį sąmoningumą atrinks geriausius darbus ir skelbs portale www.delfi.lt. Portalo lankytojai bus kviečiami balsuoti už labiausiai patinkantį darbą, o nugalėtojai apdovanojami egzamino partnerių prizais.

Mokyklos vertinimo komisija išrinko 3 kūrybiškiausius darbus, kuriuos atliko Emilija Valinauskaitė, 1a kl., Gintarė Bitanaitė, 2a kl., Eimantas Kekys, 4a kl. Kūrybinių darbų paroda galima pasidžiaugti pradinių klasių korpuse. Konstitucijos egzamino nugalėtojai apdovanojami tušinukais su užrašu „Konstitucijos egzaminui – 10 metų!“ ir mokyklos direktoriaus V. Vaitkaus padėkos raštais.

„Bendraminčių” informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Ryškėnuose paminėta Europinė mokyklų sporto diena

Rugsėjo 30 d. Telšių „Atžalyno“ progimnazijos Ryškėnų skyriuje, minint Europos mokyklų sporto dieną, surengtos vaikučių sportinės varžytuvės. Europos mokyklų sporto diena – tai šventė, kurios tikslas skatinti fizinį aktyvumą, išbandyti naujas fizinio aktyvumo formas ir sporto šakas ir, žinoma, sukurti bendruomeniškumo jausmą tarp visų dalyvių.

Šventėje įvairiose rungtyse rungėsi mažesnieji sportininkai ir puikius sportinius gebėjimus pademonstravo „Boružiukų“, „Nykštukų“, „Zuikučių“ grupių vaikučiai bei 1-3 klasių mokinukai. Varžytuvėse objektyviu teisėjavimu pasižymėjo mokytojos E. Šilinskienė, R. Gornienė , auklėtojos R. Pilipuitienė, K. Banevičiutė, auklėtojos padėjėjos J. Jankauskienė ir J. Rimšienė. Šventės organizatorius J. Gaurylius dalyviams palinkėjo sąžiningai ir garbingai nugalėti priešininkus, o pralaimėjus labai neliūdėti, juk svarbiausia smagiai praleisti laiką. Uždarymo metu visi kolektyvai ir geriausi sportininkai buvo apdovanoti Ryškėnų sporto klubo diplomais, medaliais ir D. Kasmauskienės įsteigtais prizais.

Varžybų vyr. teisėjas Tomas Gaurylius

 

Puslapis 11 iš 13

Lankytojų skaitiklis