2016-2017

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Turizmo diena

Rugsėjo 27 d. švenčiama Pasaulinė turizmo diena. Ji tradiciškai yra paminima ir mūsų mokykloje. Tądien organizuojama diena be pamokų, kurios tikslas aplankyti bei susipažinti su žymesnėmis Telšių miesto ar rajono vietovėmis.

Ryte pradinukai pasitikrino savo žinias viktorinoje „Ką aš žinau apie savo gimtąjį miestą?“, kūrė piešinių-aplikacijų darbelius „Spalvotas mano miestas“. Po to buvo organizuojamos turistinės išvykos. Kiekviena klasė išvyko pasirinktu maršrutu. Pirmokai keliavo Masčio ežero pakrante, lankėsi Telšių kaimo buities muziejuje, antrokai taip pat susipažino su Telšių kaimo buities muziejumi, 3b klasė iškylavo ant Zakso kalno, ketvirtokai aplankė Džiugo piliakalnį, 3a klasė nukeliavo net iki Rainių koplyčios.

Naują patirtį įgijo 5a kl. mokiniai. Jie iškylavo su būreliu „Atžalyno“ šauliai“. Vaikams užsiėmimus vedė buvęs mūsų mokyklos mokinys Mantvydas Latiškevičius ir jo kolega Žilvinas. Mokiniai susipažino su šaulių veikla, mokėsi statyti palapines, kurti laužą, išbandė savo jėgas įvairiose sportinėse rungtyse.

Pasak mokinių, ši diena tikrai buvo smagi tiek pradinukams, tiek vyresniųjų klasių mokiniams: aplankyta daug Telšių rajono vietovių, įgyta naujų patirčių, išmokta naujų žaidimų.

Turizmo dieną paminėjo ir Lieplaukės skyriaus pradinukai bei priešmokyklinės mišrios grupės auklėtiniai, lydimi savo mokytojų Aušros Gumuliauskienės ir Reginos Jankauskienės. Jie dalyvavo edukacinėje programoje ,,Kaip gyveno mūsų senoliai", kuri vyko Žemaitijos kaimo muziejuje. Vaikai kartu su etnografe Salomėja pašė žąsų plunksnas, iš kurių mėgino pasidaryti pagalvėlę pagal senuosius papročius. Vėliau etnografė pasakojo ir rodė, kaip mūsų senoliai paruošdavo avių vilną, ką iš jos gamindavo savo buičiai. Mokiniams teko išbandyti ir verpimo ratelį bei audimo stakles. Apžiūrėję senuosius žemaitiškus pastatus, baldus, buities rakandus, ten gyvenančius gyvūnus, vaikai užlipo ir į senąjį malūną. Mokiniai su nuostaba lygino dabartinius savo tėvų buities darbus su mūsų senolių darbais.

Išvykos pabaigoje mokinių laukė garuojanti arbata, sausainiai, šėlionės ir žaidimai.


„Bendraminčių” informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Netradicinės geografijos ir lietuvių kalbos pamokos Varnių regioniniame parke

Mes, 6b klasės mokiniai ir mūsų auklėtoja Jūratė Šliažienė, ir šiais mokslo metais tęsiame gražią tradiciją - glaudžiai bendradarbiaujame ir vykdome įvairias ugdomąsias veiklas su mokytojais dalykininkais.

Rugsėjo 30 dieną kartu su geografijos mokytoja Laima Baltrukoniene lankėmės Varnių regioniniame parke, kur vyko netradicinės lietuvių kalbos ir geografijos pamokos. Parko Lankytojų centre mus pasitiko Linas Šedvilas – šaunus ir linksmas gidas. Jis mums pristatė ekspoziciją „Septyni keliai iš Varnių“, kurioje gausu gamtinių ir archyvinių nuotraukų, garso įrašų su paukščių balsais, sakmėmis ir mitais, žemaitiškai įgarsintais tekstais. Centre pamatėme Lūksto ežero gintarą, reljefinį Varnių regioninio parko maketą, Šatrijos geologinis pjūvį, atlikome įvairias geografines užduotis, skaitėme tekstus, parašytus žemaičių tarme. 

Po to nuvykome ant Medvėgalio piliakalnio - iškiliausio Žemaitijos kalno, anot Č. Kudabos: „Tarsi šio krašto kalvų karaliaus“. Kalvos aukštis – 234,5 m. Gidas mums papasakojo, kad ant šios kalvos stovėjo centrinė, žymiausia tvirtovė, gynusi Žemaitiją nuo kryžiuočių antpuolių. Sužinojome, kad Medvėgalio archeologinį kompleksą sudaro net septynios didžiulės kalvos, klausėmės padavimų apie šio kalno vardo kilmę. Ypač platūs ir gražūs vaizdai atsiveria nuo piliakalnio: nuo jo viršūnės matyti 14 bažnyčių bokštai, begalė kitų kalvų, tarp jų net už 30 km esanti Šatrija.

Bilionių piliakalnis – dar viena kalva, į kurią įkopėme, tik šiek tiek žemesnė. Anksčiau jis buvo vadintas Šventkalniu, nes, anot vietinių gyventojų, ant jo degindavo aukas. Šis kalnas priskiriamas karų su kryžiuočiais laikotarpiui. Savo forma jis panašus į laiptuotą piramidę. Pasižvalgę nuo kalno viršaus, išvydome, jog jis iš visų pusių apjuostas pelkių ir miškų.

Aukštagirės apžvalgos bokštas, Paršežerio pėsčiųjų pažintinis takasir Lūksto ežeras – dar trys geografiniai objektai, kuriuos mes tądien aplankėme. Grįžome iš Varnių regioninio parko kupini įspūdžių, naujų žinių, kurias ateityje pritaikysime besimokydami geografijos ir lietuvių kalbos.

6b klasės mokinės Deimantė ir Kornelija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mes ir knygos

Meilę knygai mums įskiepijo tėveliai ir pradinių klasių mokytoja Irma Klaišytė. Dėl to ir penktoje klasėje su nekantrumu laukėme savarankiško skaitymo aptarimo pamokų, per kurias dalijomės perskaitytų knygų įspūdžiais. Smagu buvo klausytis draugų pasakojimų bei rinkti geriausią knygos pristatytoją ir įdomiausią knygą. Daugumos mūsų balsų sulaukė Kristinos Ohlsson knyga „Stiklo vaikai“ ir Angelos Naneti „Mano senelis buvo vyšnia“. Geriausia knygos pristatytoja tapo mūsų šaunuolė Julija, kurią mokytoja apdovanojo Atradimų medaliu.

Lietuvių kalbos mokytoja Audra Arlauskienė paragino paklausinėti savo tėvelių ir senelių apie jų vaikystės knygas. Pasirodo, kai kurie iš jų pirmąsias savo knygas tebesaugo namuose pačioje garbingiausioje vietoje ir paprašyti leido atsinešti ir parodyti draugams. Roberta su mama paruošė įdomų knygos ,,Mažųjų skaitiniai“ pristatymą. Vilius visus sudomino savo tėvelio vaikystės knygomis „Smokas Belju“ ir „Vilstono Čerčilio biografija“. Labai įdomus buvo ir Pauliaus pasakojimas.

Džiaugiamės naujuosius mokslo metus pradėję pasakojimais ir pokalbiais apie perskaitytas knygas, nes jos praturtina mus nuostabiais išgyvenimais, moko atskirti gėrį nuo blogio, lavina vaizduotę, kalbą ir raštingumą. Tikimės, kad įdomios knygos lydės mus visus mokslo metus.

5a klasės mokiniai ir lietuvių kalbos mokytoja Audra Arlauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Europos kalbų dienos paminėjimas

Kiekvienais metais mūsų mokykloje įdomiai ir linksmai paminima Europos kalbų diena, kuri švenčiama visoje Europoje. Rugsėjo 23 d. jau nuo pirmosios pertraukos girdėjome dainas įvairiomis kalbomis per mokyklos radiją.

Įspūdingus ir puikius stendus mokyklos foje, prie mokytojų kambario ir mokyklos skaitykloje su piešiniais Europos kalbų dienai paminėti paruošė šeštų, septintų klasių mokiniai. Vadovaujami dailės mokytojos, R. Aleksandravičienės, mokiniai piešė piešinius ir įvairiomis kalbomis užrašė žodį „ruduo“. Pertraukų metu skambėjo įvairių šalių muzika ir dainos. Septintos klasės mokiniai, per mokyklos radiją, pristatė Europos kalbų dieną ir pasveikino visus lietuvių, anglų, rusų ir vokiečių kalbomis. Mokytojai, mokytojų kambaryje, vaišinosi obuoliais ir spėliojo kalbas, kuriomis buvo užrašytas žodis „obuolys“. Sveikiname daugiausiai kalbų žinančias nugalėtojas! Geografijos mokytoją L. Baltrukonienę ir matematikos mokytoją R. Žutautienę, kurių laukia saldūs prizai.

Kalbų mokytojai tą dieną vedė pamokas susijusias su Europos kalbų dienos paminėjimu. Sprendė kryžiažodžius, rašė laiškus, spėliojo kalbas, pasisveikinimo žodžius, dainavo dainas, žiūrėjo filmukus anglų, rusų, vokiečių kalbomis.

Užsienio kalbų metodinė grupė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Išvyka į Šiluvą

Rugsėjo 12 d. mūsų mokyklos mokinių grupelė dalyvavo Šilinių atlaiduose Šiluvoje. Jau tapo tradicija dalyvauti edukacinėje katechezės ir kultūrinėje programoje, kuri skirta Švč. Mergelės Marijos gimimo atlaidams Kiekvieną rudenį į atlaidus važiuoja vis kita mokinių grupelė.
Mokiniai dalyvavo šv. Mišiose Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje, aplankė Ligonių sveikatos koplyčią, meldė malonių sau ir savo šeimų artimiesiems.
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

IT ir verslumo renginys#SWITCH!

Rugsėjo 9 d. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė suorganizavo mokinių tarybos nariams kelionę į Vilnių. Mokiniai dalyvavo renginyje #SWITCH!, kuris vyko Litexpo parodų ir kongresų centre. #SWITCH! – didžiausias Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginys. Šio renginio iniciatorius Antanas Guoga. Visi vaikai gavo užkandį pietums. Taip pat renginio organizatoriai rūpinosi nemokamu dalyvių atvežimu į renginį.

Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su šiandieniniu informacinių technologijų pasauliu, pamatyti dronus - padavėjus,  išgirsti sėkmės istorijas iš vizionierių lūpų, e-verslų vilkų, kaip žingsnis po žingsnio kilti karjeros laiptais dar mokykloje. Buvo galima žaisti įvairius kompiuterinius mokomuosius žaidimus ar stebėti kitų dalyvių žaidimus.

„Atžalyniečiai“ nuoširdžiai dėkoja už puikų IT ir verslumo renginį #SWITCH!
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Dėl mokyklinės uniformos

Rugsėjo 15 d. (ketvirtadienį) 11-13 val. į progimnaziją atvyksta UAB Savitas stilius. Atveš likusias uniformas. Kviečiame tėvelius ir mokinius, kuriems netiko uniformų dydis ar ne tas modelis, ar dar norinčius užsisakyti mokyklinę uniformą.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pirmoji anglų kalbos pamoka

Mano Mokiny! Ar tu girdi?
Į tavo širdį noriu pasibelsti. Neužsisklęsk, o atlapok plačiai.
Tai, ką žinau ir moku, ką galiu,
Norėčiau, kad turėtum tu.

Tiktai priimk, kaip žemė priima lietutį,
Kaip medis – saulės šilumą ir šviesą.
Tiktai priimk. Ką moku ir galiu,
Norėčiau, kad turėtum tu.

Labai džiaugiuosi, kad sugrįžot
Skambučio aido pakviesti.
Čia jūsų laukia klasė, knygos,
Žinių keliai neatrasti...

Pirmąją šių mokslo metų anglų kalbos pamoką 5a, 6c, 6b ir 7b klasių mokiniai pradėjo anglų kalba palinkėdami savo klasės draugams ir sau sėkmingų mokslo metų. Vaikai užrašė savo palinkėjimus ant iš popieriaus iškirptų pieštukų ir sukūrė spalvingą plakatą. 6c klasės mokiniai rugsėjo pirmąją dieną savo palinkėjimais ir pasižadėjimais pildė klasės metraštį. Norime visus pasveikinti su prasidėjusiais naujais mokslo metais ir palinkėti kantrybės ir ištvermės sunkiame pažinimo kelyje.

Anglų k. vyr. mokytoja Lina Trepkevičienė

 

Puslapis 12 iš 13

Lankytojų skaitiklis