2017-2018

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pradinių klasių mokinių varžybos „Šviesoforas“

„Šviesoforo“ varžybų tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumo svarbą; ugdyti mokinių saugaus elgesio kelyje įgūdžius; mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia mokiniai, skaičių; išaiškinti mokyklų mokinius, geriausiai mokančius Kelių eismo taisykles. 

Varžybas sudaro 4 etapai. I etapas buvo organizuojamas progimnazijoje, kur po įvairių rungčių buvo atrinkti nugalėtojai ir suformuota komanda kitam etapui. Varžybų programą sudarė kelių eismo užduotys, „protų“ mūšis, vaizdo siužeto  užduotis bei praktinės užduotys. Mūsų progimnazijos pradinių klasių mokinių komanda, vadovaujama mokytojos S. Norkuvienės, rajone (II etapas) užėmė 2 - ą vietą ir gegužės mėn. vyks į III etapo regionines varžybas Rietave.

„Bendraminčių“ narė Gabija Jonauskytė

 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Popietė-viktorina „Pažink savo kraštą”

Paskutiniąją kovo mėnesio savaitę, prieš mokinių atostogas, mūsų progimnazijoje vyko popietė -viktorina „Pažink savo kraštą” 5 – 8 klasių mokiniams. Renginio tikslas – švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį pasitikrinti žinias apie savo kraštą ir suvienyti klases, kad jos tarpusavyje bendradarbiautų. Renginio iniciatorė 6 c klasės vadovė Danguolė Eirošienė, talkino ir kiti klasių vadovai.

Komandas sudarė po kelis atstovus iš paralelių klasių ir taip buvo sudarytos 4 mišrios komandos iš penktokų, šeštokų, septintokų ir aštuntokų. Klasių komandos paruošė prisistatymą apie Lietuvą, originaliai pristatė turistams gimtąjį miestą Telšius. Aiškinosi istorines asmenybes bei geografinius objektus. Prisiminė žemaičių tarmes bei lietuvių liaudies patarles. Taip pat atliko ir sportinę užduotį.

Kiekviena komanda pasirodė kūrybiškai. Bet kokia gi komanda be savo sirgalių, o jie čia buvo ne ką prastesni už savo palaikomą komandą. Jų dėka salėje susidarė konkurencija, kas gi laimės? Kas bus tie geriausi?

Komandų vertinimo komisija skyrė 4 nominacijas. Originaliausios reklamos Telšių miestui nominaciją laimėjo 5-tų klasių komanda, geriausias istorijos ir geografijos žinias parodė šeštokai, žemaičių tarmės mokovais pripažinti septintokai, o sportiškiausia komanda tapo aštuntokai.

Manome, kad progimnazijoje tai tikrai ne paskutinis toks renginys!

Ieva Jankauskaitė, 8b kl.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
       velykos2018
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarptautinė teatro diena

Kovo 27 d. progimnazijoje paminėta Tarptautinė teatro diena. Progimnazijoje yra trys teatro būreliai, kurie švenčiant Tarptautinę teatro dieną bendruomenę maloniai nustebino. Būrelio „Pasakų šalyje“ (vad. D. Galminienė) nariai iš ryto pasveikino mokytojus, įteikė atvirukus ir saldžią dovanėlę. 

Būrelio „Einu su Kristumi“ (vad. M. Beinorienė) nariai pakvietė mokytojus į dvasingą programėlę, kurioje mokytojai buvo kviečiami prisiminti Didžiąją Velykų savaitę ir jos įvykius. O būrelio „Mažosios mūzos“ (vad. R. Stulpinienė) nariai pradinukams padovanojo nuotaikingą gėlių spektaklį.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Inkilai paukšteliams

Klasės vadovų metodinės grupės pirmininkės Jadvygos Martinkienės iniciatyva buvo suorganizuota inkilų gaminimo akcija, skirta Lietuvos vastybės atkūrimo šimtmečiui. 

Kiekviena 5-8 klasė padarė po du inkilus. Vieni darė per technologijų pamokas ir jiems talkino technologijų mokytojas Romas Enkus, kiti mokiniai inkilus darė namuose ir jiems padėjo jų tėveliai. Paskutinę savaitę iki atostogų 22 inkilai buvo sukelti į medžius progimnazijos teritorijoje. Tikimės, kad paukšteliai juose apsigyvens ir džiugins savo čiulbesiu visą bendruomenę.

„Bendraminčių“ informacija

 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Rajoninis raiškaus skaitymo ir dailyraščio konkursas „Rašau ir skaitau gimtinei“

Kovo 23 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko Telšių rajono 1-8 klasių mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, raiškaus skaitymo ir dailyraščio konkursas „Rašau ir skaitau gimtinei“. 

Jis organizuojamas jau antrus metus iš eilės ir yra skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Į šį konkursą rajono mokinius, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių, pakvietė Telšių švietimo centro pedagoginės psichologinės tarnybos skyrius.

Jame dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai: 1-4 klasių grupėje – 4b klasės mokinys Aironas Veselis ir 4a klasės mokinys Eigardas Mezencevas, o 5-8 klasių grupėje – 7a klasės mokinė Ema Eigirdaitė. Aironas rašė dailyraštį, o Eigardas ir Ema skaitė iš anksto pasirinktus eilėraščius.

Pasiklausę iš kitų rajono mokyklų atvykusių mokinių raiškaus skaitymo, pasidomėję, kaip kiti mokiniai rašo dailyraštį, patobulinę savo raiškaus skaitymo bei dailaus  rašymo įgūdžius, mokiniai į mokyklą grįžo puikios nuotaikos, labiau pasitikintys savo jėgomis, patyrę sėkmę. Jie buvo apdovanoti padėkos raštais bei atminimo dovanėlėmis.

Specialioji pedagogė – logopedė Jūratė Šiaudkulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Lietuvos mokyklų žaidynių rajoninės šaškių varžybos

Kovo 20 dieną mūsų progimnazijoje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių rajoninės šaškių varžybos. Jose dalyvavo ne tik pradinukai, bet ir progimnazijų bei gimnazijų mokiniai.

Tarp 1-4 klasių mokinių 3 vietą užėmė Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos mokinių komanda, 2 vieta atiteko „Ateities“ progimnazijos mokinių komandai, o nugalėtoja tapo „Atžalyno“ progimnazijos mokinių komanda. Ją sudarė ketvirtokas Deividas Ališauskas ir pirmokai Jokūbas Kaveckis, Mykolas Kimbaras ir Gabija Gedvilaitė.

Tarp 5-12 klasių 3 vietą užėmė Žemaitės gimnazijos mokinių komanda, 2 vietoje liko gimnazistai iš Vincento Borisevičiaus katalikiškosios gimnazijos, o nugalėtojais tapo „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai. Tai penktokai Tautvydas Ališauskas ir Dovydas Kotkovas bei šeštokai Vitalijus Sosnovskis ir Odeta Ramšaitė.

Abiejų mūsų progimnazijos komandų vadovė yra kūno kultūros mokytoja metodininkė Loreta Jankauskienė, o mokinius treniruoja Telšių sporto ir rekreacijos centro treneris Saulius Urbonas.

Kitas šių žaidynių etapas balandžio mėnesį 5-12 klasių nugalėtojams vyks Marijampolėje, o 1-4 klasių prizininkams – Kuršėnuose.

Odeta Ramšaitė, 6a klasės mokinė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Rajoninis konkursas „Greitojo teksto rinkimas“

Kovo 22 d. Telšių „Kranto“ progimnazijoje vyko Rajoninis greitojo teksto rinkimo kompiuteriu konkursas.  Šiame konkurse dalyvavo ir 10 mūsų progimnazijos 5 – 8 klasių mokinių.
Mūsų progimnazijos 6b klasės mokinys Matas Budginas tapo nugalėtoju tarp 6 klasių mokinių. Matas buvo apdovanotas ne tik diplomu, bet ir Telšių regioninio profesinio mokymo centro įsteigtu prizu – marškinėliais.

Informacinių technologijų mokytoja Sonata Kazokevičienė

 

Įrašai

Puslapis 4 iš 11

Lankytojų skaitiklis