2018-2019

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mūsų trumpa istorija apie kosmosą eTwinning tarptautiniame projekte

Kiek mums rūpi kosmoso tema mūsų asmeninėje kasdienybėje? Štai tokiomis mintimis 6c klasės mokiniai buvo pakviesti pasidalinti tarptautiniame eTwinning projekte „Our Short Story”.

Šį kartą mūsų istorijos temos pavadinimas buvo pačių projeto dalyvių pasirinktas – tai „Kosmosas”. Taigi, keturių šalių – Turkijos, Bulgarijos, Rumunijos ir Lietuvos – projekto dalyviai turėjo sukurti savo trumpas istorijas vienai bendrai – kosminei istorijai. O tai reiškia, kad vieniems dalyviams reikėjo parašyti pirmą skyrių, po jų rašė kiti ir t.t. Vadinasi, ta istorija turėjo būti vientisa, nors ją kūrė keturių šalių mokiniai. Ir tai dar ne viskas – reikėjo sukurti po iliustraciją kiekvienam skyriui. Pavyzdžiui, lietuviai turėjo nupiešti iliustraciją rumunų sukurtam šios istorijos skyriui. Be to, dar teko sugalvoti logotipą, kuo tiksliau apibūdinantį šio projekto išskirtinumą. Ir, pasirodo, laimėjo mūsų 6c klasės mokinio Vykinto Gaudiešiaus sumanytas logotipas!

Šio projekto metu labai mielai mums talkino dailės-technologijų mokytoja Jadvyga Martinkienė ir IT mokytoja Liana Liubienė. Kuriant video filmuką apie mokyklą, buvo panaudotos pačių mokinių nuotraukos, fotografuotos mobiliais telefonais.

Manau, kad mokiniams nebuvo „kosmosas” kurti istoriją apie kosmosą. Džiaugiuosi savo mokiniais, dalyvavusiais šiame kūrybiniame projekte. Įsitikinau, kad jų angliškų žodžių žodynas yra tikrai gausus, kad jie labai kūrybingi, moka dirbti komandoje, bendrauti, dalintis savo asmenine patirtimi su kitais projekte dalyvavusiais bedraamžiais. 

Anglų kalbos vyr. mokytoja Kristina Bagužienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Paroda „Gyvenimo atspindžiai“

Progimnazijos skaitykloje eksponuojami 5 – 8 klasių mokinių dailės ir technologijų darbai, atspindintys mokinių požiūrį į gyvenimą. Akį džiugina rajono technologijų olimpiados dalyvių šeštokių Emos Vainoriūtės ir Julijos Mažonaitės darbai. 

Įdomūs ir aštuntokių sukurti paveikslai bei kitų klasių mokinių įvairia technika atlikti dailės darbeliai. Mokinių kūryba progimnazijos skaityklai teikia jaukumo, lankytojus skatina gėrėtis, pamąstyti apie tikrąsias vertybes.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Telšių „Atžalyno“ progimnazija skelbia atranką pradinių klasių mokytojos(-jo) pareigybei užimti nuo 2019-09-01

Atranka vykdoma vadovaujantis Mokytojų priėmimo ir atleidimo iš darbo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 15 d. įsakymu Nr.V-1680.

1. Darbo vieta – Telšių „Atžalyno“ progimnazija.

1.1. Pareigybės pavadinimas - pradinio ugdymo mokytojas.

1.2. Darbo sutarties rūšis -neterminuota.

1.3. Darbo krūvis - 18 kontaktinių pamokų.

1.4.Darbo užmokestis nustatomas vadovaujantis švietimo įstaigų ir kitų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašu.

Reikalavimai:

 • aukštasis universitetinis arba koleginis pedagoginis išsilavinimas, pradinių klasių mokytojo kvalifikacija;
 • komunikacija gimtąja kalba (lietuvių kalba);
 • geri komunikaciniai įgūdžiai, gebėjimas bendrauti, bendradarbiauti ir konstruktyviai spręsti problemas;
 • kūrybiškumas, iniciatyvumas, gebėjimas bendrauti su mokiniais;
 • gebėjimas taikyti aktyvaus bei atviro mokymosi metodus pamokose, pradinio ugdymo metodikos išmanymas;
 • gebėjimas naudotis IKT pamokų metu (programomis Microsoft Word, Excel, PowerPoint ir pan.).

Privalumai:

 • pradinio ugdymo darbo patirtis, praktika.
 • komunikacija užsienio kalbomis (anglų ar kitos ES kalbos, rusų k.);
 • dalyvavimas konkursuose, projektuose, konferencijose, seminaruose ir kt.;
 • rekomendacijos

Dokumentų pateikimas:

 • prašymas leisti dalyvauti atrankoje;
 • asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (pateikiamas atvykus);
 • išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopija;
 • gyvenimo aprašymas (CV);
 • motyvacinis laiškas;
 • kiti privalumus pagrindžiantys dokumentai (pvz. buvusių darbdavių rekomendacijos ir kt.).

Pretendentai dokumentus skelbime nurodytu adresu siunčia registruotu laišku arba elektroniniu paštu. Dokumentų originalai pateikiami atrankos dieną ir sutikrinti grąžinami pretendentui. Dokumentų lauksime iki 2019-06-14 12:00 val. el. pašto adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba adresu P. Cvirkos g.2, LT-87351 Telšiai.

Pretendentai, atitinkantys atrankos reikalavimus, bus informuojami asmeniškai ir kviečiami pokalbiui.

Kontaktinė informacija: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , tel. 8 (444) 70211, 70222.

Direktorius Vytautas Vaitkus

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Paminėta Europos diena

Europos egzaminas – nacionalinis žinių apie Europą konkursas, rengiamas nuo 2010 metų. Konkurse jėgas išmėginti kviečiami visi moksleiviai. Egzaminas vyksta gegužės mėnesį ir yra skirtas Europos dienos minėjimui. Konkurso dalyviai turi galimybę pasitikrinti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitas temas. Kasmet Europos egzamine dalyvauja daugiau nei 20 tūkst. žmonių.

Mūsų progimnazijoje Europos diena paminėta gegužės 9 d. Būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai parengė informatyvų stendą apie Europos Sąjungą. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė ir istorijos mokytoja Vytauta Nekrašienė organizavo bandomąjį „Europos egzaminą“ 5-8 klasių mokiniams. Šis egzaminas mūsų progimnazijoje jau yra tapęs tradicija. Susumavus rezultatus trečią vietą laimėjo Karolis Pocius (7a kl.), Ugnė Batakytė (8a kl.), antra vieta dalijosi Ieva Ramančauskaitė (8a kl.), Ignė Druskinytė (8b kl.) bei Mantas Šiaulys (8b kl.). Pirmąją vietą laimėjo Dominyka Jakumaitė (8b kl.), todėl pagal „Europos egzamino“ organizavimo taisykles įgijo teisę dalyvauti antrajame egzamino etape, kuris vyko internetinėje erdvėje. Prizines vietas pelnę mokiniai apdovanoti  „Europos egzamino“ diplomais.

Būrelio „Bendraminčiai“ informacija

 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Lietuva skaito. Skaitymo akcija „Valanda su knyga“

Gegužės 7 dieną Telšių K. Praniauskaitės viešoji biblioteka drauge su Švietimo centru, Telšių rajono mokyklų bibliotekininkais, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojais jau ketvirtus metus organizavo skaitymo akciją „Valanda su knyga“. Renginį labai šiltai ir profesionaliai vedė Nijolė Vaičekauskė, Telšių švietimo centro metodininkė.

Gausiai susirinkę dalyviai skaitė žemaičių autorių ir J. Tumo-Vaižganto kūrinių ištraukas. Džiugu, kad akcijoje dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokiniai: aštuntokės Ignė Druskinytė ir Romena Bičkutė bei šeštokas Jokūbas Beržinis. Jie skaitė linksmus žemaitiškus tekstus apie naginę, genį, pupas, žirnius ir riedančius ratus. Pasiruošti šiam renginiui jiems padėjo lietuvių kalbos ir literatūros  mokytojos Jūratė Šliažienė ir Danguolė Eirošienė.

Skaitovus ir jų mokytojus renginio vedėja apdovanojo padėkos raštais. Ji visiems dalyviams nuoširdžiai linkėjo skaitymo akcijoje dalyvauti ir kitais metais.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja J. Šliažienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Dalyvavome tarptautinėje lietuvių kalbos olimpiadoje „Kings 2019“ 

Šiemet mūsų lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Arlauskienė pakvietė dalyvauti tarptautinėje lietuvių kalbos olimpiadoje „Kings 2019“. 

Po sėkmės pirmajame etape vykome į finalą Klaipėdoje. Labai jaudinomės, nes tai buvo pirmoji tokia mūsų patirtis. Tačiau mums sekėsi visai gerai. Kajaus žinios buvo įvertintos 78,65 %, Urtės – 79,05%, o Beno Vytauto – 81,9 %. Visi trys esame apdovanoti „Kings“ olimpiados antrojo lygmens diplomais.

Olimpiados užduotys buvo įvairios: reikėjo atlikti teksto suvokimo užduotį, pasitikrinti, kaip mokame rašyti tikrinius dviejų žodžių daiktavardžius ir sukurti tekstą. Džiaugiamės, kad mums gerai sekėsi, kad supratome, kur reikia tobulėti, ir kad pagilinome savo lietuvių kalbos žinias bei įgūdžius besiruošdami olimpiadai. Nuoširdžiai dėkojame Urtės tėveliui, padėjusiam mums nuvykti į Klaipėdą.

Kajus Lipskis, 6a klasės mokinys, Benas Vytautas Šeputis ir Urtė Mitkutė, 5a klasės mokiniai

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Dovana mamai

Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Tai – visų labai laukiama ir kiekvienam brangi šventė. Juk mama – tai visų mūsų pradžia, tai gyvybė, saulės šviesa ir namų siela.

Mūsų progimnazijoje kiekvienais metais tradiciškai paminima Motinos diena. Šiemet šventinis koncertas „Dovana mamai“ vyko gegužės 2 dieną. Gausiai susirinkusias mamas pasveikino progimnazijos direktorius Vytautas Vaitkus. Mamoms, kurios aktyviai bendradarbiauja su progimnazija, buvo įteikti Padėkos raštai. Sveikinimo žodį tarė ir gerbiamas Katedros administratorius, progimnazijos globėjas kanauninkas Vygintas Gudeliūnas. Visi pradinukai ir 1-8 klasių menų būrelių dalyviai, šventiškai pasipuošę ir džiugiai nusiteikę, dovanojo savo mamytėms pačius gražiausius pasirodymus: meninę bei avangardo kompozcijas, dainas, šokius. Renginio pabaigą vainikavo bendra visų mokinių daina „Žibuoklėm pražydo“, po kurios vaikai skubėjo pas savo mamas – jas apkabinti, pabučiuoti, įteikti gėlės žiedą ar savo pačių paruoštą dovanėlę.

„Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Būrelio „Molinukai“ pasiekimai

Jau keletą metų progimnazijoje veikia būrelis „Molinukai“, kuriam vadovauja mokytoja Regina Aleksandravičienė. Šį būrelį mokiniai labai mėgsta ir noriai lanko. Balandžio mėnesį būrelio nariai paskatinti savo vadovės dalyvavo respublikiniame Lietuvos moksleivių  liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“.

Atrankiniame Telšių regiono ture dalyvavo 87 moksleiviai iš Kelmės, Mažeikių, Plungės, Šiaulių, Telšių rajonų ir Šiaulių miesto. Mūsų progimnazijos dalyviams puikiai sekėsi: pirmą vietą pelnė Ema Bytautaitė, antrą vietą – Emilė Bagužaitė, trečia vietą – Karina Shalin. Regioninio turo prizininkai dalyvaus Lietuvos moksleivių liaudies dailės parodoje, kurios geriausieji paaiškės gegužės 31 dieną Kėdainiuose.

Progimnazijoje būrelio veiklos pasiekimais galime pasidžiaugti bibliotekoje, kurioje būrelio vadovė Regina Aleksandravičienė atidarė keramikos mokinių darbų parodą ir išleido lankstinuką „Parodos katalogas“.

Džiaugiamės ir didžiuojamės puikia būrelio veikla ir dėkojame būrelio vadovei Reginai Aleksandravičienei už kūrybiškumą ir šiltą bendravimą su mokiniais.

„Bendraminčių“ informacija

 

Įrašai

Puslapis 2 iš 12

Lankytojų skaitiklis