2021-2022

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Integruotos matematikos ir fizinio ugdymo pamokos

Rugsėjo pabaigoje matematikos mokytoja A. Streckienė ir fizinio ugdymo mokytoja L. Jankauskienė 5a ir 5b klasėms vedė integruotas pamokas.

Per pirmąją pamoką gavome užduotis žingsniais išmatuoti progimnazijos stadiono, bėgimo tako, krepšinio aikštelės, alėjos, mokyklos kiemo ilgį ir plotį. Per antrąją pamoką atlikome skaičiavimus. Ne taip paprasta buvo apskaičiuoti ilgį ir plotį ne žingsniais, o metrais. Reikėjo pasikartoti daugybą ne tik iš vienetų, bet ir iš dešimčių bei šimtų. Mums labai patiko šios pamokos, nes smagu buvo žingsniuoti gryname ore ir linksmai mokytis matematikos.

5b klasės mokinys Gytis Vilkas

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Šviečiamosios gyvulinikystės programa „Augink, rūpinkis, mylėk“

4a klasės mokiniai, vykdydami šviečiamosios gyvulinkystės programą „Augink, rūpinkis, mylėk", lankėsi Kelmės rajone, Stulgių kaime. 

Ūkininkas Arūnas supažindino su ūkyje auginamais limuzinų veislės galvijais. Vaikams kilo daug klausimų, į kuriuos jie gavo išsamius atsakymus. Pasidžiaugę galvijais, ūkyje dar sutiko ožkyčių, arkliukų. Mokiniams labai patiko išvyka.

4a klasės mokytoja Eugenija Kavaliauskienė
 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Integruotas Europos kalbų dienos paminėjimas progimnazijoje

Rugsėjo 26 dieną Europa mini kalbų įvairovės dieną. Lietuvoje Europos kalbų dienos šventė yra švenčiama nuo įstojimo į Europos Sąjungą. Europos kalbų dienos metu stengiamasi parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina asmenybę ir padeda pažinti gyvenimą, suteikia naujų idėjų, atveria vartus į nuostabųjį mokslo pasaulį.

Rugsėjo 24 dieną mūsų mokykloje buvo organizuotos įvairios veiklos paminėti šią dieną.  Renginių tikslas – paskatinti mokytis įvairių Europos kalbų, ugdyti pagarbą visoms kalboms. Šiais mokslo metais mūsų mokyklos anglų, rusų kalbų mokytojai įtraukė ir kitų dalykų mokytojus į Europos kalbų dienos paminėjimą: buvo vedamos integruotos dalykų pamokos. Per pirmą pamoką mokiniai žiūrėjo nuotaikingus filmukus rusų kalba. 5, 6 klasės piešė „linksmąją abėcėlę“. 7 klasės ir 8a klasė dainavo „Šalta širdis“ 25 kalbomis. 8b atliko loginius testus. Antros pamokos metu buvo atliekamos įvairios užduotys. Mokinius labai sudominusi viktorina Kahoot, filmukas 10-čia skirtingų kalbų, pristatomos skaidrės apie Europos kalbas. Technologijų pamokų metu buvo gaminami rusiški, angliški tradiciniai patiekalai, Europos šalių vėliavėlės. Buvo vedamos netradicinės anglų, rusų, lietuvių kalbų pamokos. Mokyklos fojė buvo surengta vaikų piešinių parodėlė.

Pradinių klasių mokiniai šią dieną paminėjo mokyklos kieme spalvotomis kreidelėmis užrašydami sau patį brangiausią žodį lietuvių ir anglų kalbomis, kurdami piešinuką. Pirmokai piešė savo mylimiausią žmogų ar daiktą.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė organizavo protų mūšius ir dalyviams paruošė dalyvio pažymėjimus. Dalyvavo 5a, 5b ir 6a, 6b klasių mokiniai.

Anglų kalbos mokytoja Lina Trepkevičienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Edukacinė išvyka į Druskininkus

Rugsėjo viduryje pagal Erasmus+ „Little gazes to great artwork“ darbo planą įvyko progimnazijos 3–4 klasių mokinių edukacinė išvyka į Druskininkus. Joje dalyvavo 41 progimnazijos mokinys.

Juos lydėjo mokytojos Danutė, Eugenija, Stanislava, Alvyra ir Gražina. Kelionė buvo labai ilga, trukusi daugiau nei 10 valandų, tačiau patirtis Druskininkuose buvo įspūdinga. Tik atvykus į kurortinį miestą, progimnazijos grupę pasitiko gidė Daiva, kuri supažindino su miestu: gydyklomis, mineraliniais šaltiniais, miesto parku, žymiais pastatais. Vėliau mokiniai apsilankė Etno dvare, kur vyko maitinimo edukacija. Galiausiai pasiekėme kelionės tikslą – M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų. Mokiniai, pasidaliję į dvi dalis, susitiko su gidais, kurie supažindino atvykusiuosius su dailininko ir kompozitoriaus namais, jo gyvenimo istorija, kūryba. Pirmą grupę lydėjo lietuviškai kalbanti gidė, kuri labai stebėjosi, kad tokie jauni žmonės domisi dailininku, jo kūryba ir tiek daug jau žino apie tai. Ketvirtokų grupę lydėjo angliškai kalbanti gidė. Ji kalbėjo labai aiškiai ir vis pasitikslindavo, ar mokiniai viską supranta. Paklausus mokinių, ar jie norėtų, kad gidė kalbėtų lietuviškai, visi pasirinko anglų kalbą. Edukacija anglų kalba buvo pasirinkta todėl, kad lapkričio mėnesį vyks virtualus susitikimas mūsų progimnazijoje. Savo naują patirtį ir žinias apie M. K. Čiurlionį mokiniai pristatys partneriams iš Ispanijos, Belgijos ir Latvijos.

Dėkojame Erasmus+ programai už suteiktą galimybę įgyti progimnazijos ugdytiniams naujų kompetencijų.

Projekto koordinatorė progimnazijoje Danutė Raudienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Parodyk, kuo gyveni

Mūsų progimnazijoje vykdomas projektas „Parodyk, kuo gyveni“, kurio tikslas plėtoti bendravimo, pažinimo kompetencijas, mokyti suvokti artimo meilės darbus bei plačiau susipažinti su religinėmis šventėmis. Ta proga kiekvienais metais „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai vyksta į Šiluvos atlaidus. Šių mokslo metų rugsėjo 13 dieną direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Dapšienė į išvyką pakvietė 5a ir 5b klasės mokinius.

Sužinojome, kad XVII a. toje vietoje, kur piemenėliams buvo apsireiškusi verkianti Mergelė Marija su kūdikėliu Jėzumi rankose, buvo pastatyta koplyčia, traukianti maldininkus iš visos Lietuvos ir užsienio. Nuvykę meldėmės šv. Mišiose, o po jų aplankėme šventąjį akmenį. Rugsėjo 13-oji buvo skirta pagerbti Lietuvos policijos darbuotojus, todėl turėjome galimybę su jais pabendrauti. Policininkai mielai sutiko su mumis pasikalbėti, kartu fotografavomės ir gavome dovanų atšvaitus.

Turėdami laisvo laiko, pasivaikščiojome šventės proga surengtoje mugėje. Diena praėjo įdomiai, prasmingai ir smagiai.

Martyna Jankauskaitė ir Gabija Gedvilaitė, 5b klasės mokinės 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Naujas projektas „Kultūrinės intervencijos „Minecraft Education Edition“ platformoje“ „Atžalyno“ progimnazijoje

Nuo šių metų rugsėjo 1-os dienos mūsų progimnazija dalyvauja kultūrinės edukacijos intervencijos projekte „Kultūrinės intervencijos „Minecraft Education Edition“ platformoje“.

Projektą vykdo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, įgyvendina viešoji įstaiga „Edukraftas“. Projektas „Kultūrinės intervencijos „Minecraft Education Edition“ platformoje“ yra skirtas trečioje – ketvirtoje klasėse pasaulio pažinimo pamokose įdiegti kūrybiniais metodais grįstą ugdymą, panaudojant „Minecraft Education Edition“ platformą. Viešoji įstaiga „Edukraftas“, pasitelkdama „Minecraft“ technologiją, sukurs unikalų edukacinį pamokų turinį, aktualizuojantį vietos istoriją, kultūros objektus, pasakojimus, ekologijas ir kitas problemas. Šios platformos pagalba vaikai mokysis pasaulio pažinimo ir įgiję naujų žinių mokysis panaudoti jas praktiškai, priimdami sprendimus ir patirdami jų poveikį simuliuotose realaus gyvenimo situacijose. Tai leis atspindėti realų mokinių gyvenimą, kokiame pasaulyje jie dabar gyvena. Kartu bus skiriamas dėmesys lietuvių kalbos ugdymui.

Mūsų progimnazijoje projektines veiklas per pasaulio pažinimo pamokas vykdys 3b ir 4a klasių mokiniai ir jų mokytojos Stanislava Norkuvienė, Eugenija Kavaliauskienė.

Rugpjūčio 27 d. Kaune įvyko pirmasis kultūrinių intervencijų projektų vykdytojų ir projektuose dalyvaujančių mokyklų atstovų susitikimas, kurio metu pristatytos kultūrinės intervencijos, aptarti parengiamieji darbai.

Dalyvaudami šiame projekte tikimės teigiamų pokyčių ugdymo procese, nes bus išbandomi ir  taikomi eksperimentiniai ugdymo metodai pasaulio pažinimo pamokose. Taip pat bus tobulinamos mokytojų kūrybiško mokymo kompetencijos ir stiprinamas bendruomeniškumas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Rugsėjo 1-osios šventė

Rugsėjis vėl į mokyklas sukvietė moksleivius, mokytojus, tėvelius. 9 valandą progimnazijos kieme prasidėjo Mokslo ir žinių dienos šventė. Iškilmingai įnešta valstybinė vėliava, sugiedotas himnas. Renginį vedė aštuntokai Kornelija Noreikaitė ir Donatas Ruginis. 

Progimnazijos bendruomenę sveikino direktorius Kęstutis Saplinskas, kanauninkas Vygintas Gudeliūnas, LR Seimo nario Valentino Bukausko padėjėja Aušra Lukošiūtė. Nedrąsiai eilėraštukus deklamavo pirmokėliai. Nuotaikinga muzika ir skardūs skambučio garsai mokinius vėl sukvietė į klases. Tegul noras tobulėti, ieškoti, atrasti, kantriai siekti užsibrėžtų tikslų būna nesibaigiantis.

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

20210901

 

Puslapis 17 iš 17

Lankytojų skaitiklis