2021-2022

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Penktokų konkursas „Telšių rajono istorijos žinovai 2022“

Gegužės 25 dieną „Ateities“ progimnazijoje 9 mokyklų penktokai rungėsi konkurse „Telšių rajono istorijos žinovai 2022“. Mūsų progimnazijai atstovavo 5a klasės mokiniai Emilė Bagužaitė, Akvilė Nekrašiūtė ir Arijus V. Jonušas bei 5b klasės mokiniai Gytis Vilkas, Domas Žaronskis ir Martyna Jankauskaitė. 

Turėjome atsakinėti į klausimus apie Lietuvos istoriją ir nusipelniusius mūsų šaliai žmones. Labai patiko kūrybinė užduotis: reikėjo įvardinti nurodytą pastatą, jame dirbusį žmogų ir jo nuopelnus Lietuvai. Komandų kapitonai rungėsi tarpusavyje. Po įtemptos kovos su V. Borisevičiaus gimnazijos penktokais mūsų mokyklos komanda laimėjo prizinę III vietą ir buvo apdovanota išvyka į Plungės boulingą.

5a klasės mokinė Martyna Jankauskaitė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Naktis mokykloje 2022

Gegužės 27 d. vakarą 60 pačių šauniausių progimnazijos mokinių rinkosi į trečią kartą mokykloje organizuotą „Naktį mokykloje“. Šiemet renginys buvo skirtas Telšių savivaldybės paskelbtiems Žemaičių kalbos metams. „Naktyje“ dalyvavo ir gimnazistai, buvę mūsų progimnazijos mokiniai, kurie maloniai dalijosi mintimis apie mokymąsi ir patirtis jau gimnazijoje ir kartu su septintokais dalyvavo renginio veiklose.

20 valandą aktų salėje vyko renginio atidarymas, kurio metu prisistatė klasių komandos, skambėjo žemaitiškos dainos ir pasakojimai. Po to sekė pačios įvairiausios veiklos: „lobio“ ieškojimas, žaidimai, sportinės rungtys, karaokė, diskoteka... Mokiniai, nors ir rungėsi tarpusavyje, bendravo šiltai, nuoširdžiai, padėdami vieni kitiems, ypač tada, kai darbas buvo komandinis. Veiklos taip įtraukė mokinius, kad dauguma jų akių nesudėjo iki pat 8 valandos ryto, kuris buvo pasitiktas mankšta, kabinetų tvarkymusi ir atsisveikinimu. Po renginio buvo galima išgirsti, kad „Naktis mokykloje“ – tai nepakartojama ir įsimintina ilgam. Ačiū renginio sumanytojai ir organizatorei „Atžalyno“ šaulių vadovei Astai Daukantienei, direktoriaus pavaduotojai Jadvygai Dapšienei, soc. pedagogei Laimai Kuzminskytei, mokytojoms, ruošusioms įdomias užduotis, Laimai Baltrukonienei, Jūratei Šliažienei, Kristinai Bagužienei, Loretai Jankauskienei, visiems klasių vadovams, praleidusiems „Naktį mokykloje 2022“ drauge su mokiniais ir prisidėjusiems prie galimybės patirti nuostabiausių įspūdžių.

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Rajoninis konkursas „Raštingiausias mokinys“

Gegužės 19 dieną „Kranto“ progimnazijoje vyko rajoninis konkursas „Raštingiausias mokinys“. Jame mūsų mokyklos garbę gynė Arijus V. Jonušas (5a kl.), Domas Žaronskis (5b kl.), Greta Zdramytė (6a kl.), Andrėja Navickaitė (6b kl.), Greta Steckytė (7a kl.), Viltė Jociutė (7b kl.), Urtė Mitkutė (8a kl.) ir Gabija Jonauskytė (8b kl.). 

Labai džiaugiamės, kad Greta Zdramytė pasirodė kaip raštingiausia rajono šeštokė ir konkurse užėmė I vietą, Viltė Jociutė tarp septintokų buvo antra, o Arijus V. Jonušas užėmė III vietą penktų klasių mokinių grupėje. Sveikiname nugalėtojus ir jų lietuvių k. ir lit. mokytojas Jūratę Šliažienę bei Danguolę Eirošienę.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja Audra Arlauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Šviečiamosios gyvulininkystės programa „Augink, rūpinkis, mylėk“

Progimnazijos 4c klasės mokiniai dalyvauja Šviečiamosios gyvulininkystės programoje „Augink, rūpinkis, mylėk“. Programos tikslas – skatinti vaikų susidomėjimą gyvulininkyste. Programos veiklą progimnazijoje koordinuoja direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Dapšienė. Balandžio mėnesį, naudodamiesi mokomąja medžiaga, mokiniai susipažino su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis. 

O gegužės 26 dieną su viena iš šakų – avininkyste – teko susipažinti iš arčiau. Tądien vykome į Činskių ūkį Vabalių kaime. Jame avininkystė puoselėjama jau daugiau nei 10 metų. Ūkis išsiskiria gražiu kraštovaizdžiu, jame auginama apie 1000 avių. Mokiniai susipažino su laikomų avių veislėmis, ūkininkavimo ypatumais, noriai bendravo su ūkio šeimininku. Apsilankę Činskių ūkyje pajutome tikrą ūkiško gyvenimo dvasią ir išsivežėme nemažai žinių.

4c klasės mokytoja G. Jonikienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Džiaugiamės talentingais progimnazijos menininkais

Telšių vyskupijos piešinių konkurse „Tai tiesa. Viešpats prisikėlė, Aleliuja!“ 7–8 kl. grupėje III vieta skirta 7 b kl. mokiniui Rokui Navakauskui. J. Kubiliūtei (5a kl.) ir G. Jonauskytei (8b kl.) skirtos nominacijos už originalumą. Mokiniai apdovanoti padėkos raštais bei dovanomis.

Į respublikinio piešinių ir keramikos darbų konkurso „Gamtos sparnais apkabinu pasaulį“ parodą pateko G. Mikuckytėss (6b kl.), E. Bagužaitės (5a kl.), V. Jociutės (7b kl.), G. Jonauskytės (8b kl.) piešiniai. o G. Jonauskytės (8b kl.) keramikos darbas jai pelnė laureatės apdovanojimą. Džiaugiamės ir didžiuojamės dalyviais, ypač nugalėtojais, bei jų dailės ir keramikos mokytoja L. Kaziukone.

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pažintinės žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“

Telšių „Atžalyno“ progimnazija pagal pateiktą paraišką buvo atrinkta dalyvauti Pažintinės žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“, kurią įgyvendina Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra. Programos veiklas progimnazijoje koordinuoja direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė. 

Programos tikslas – plėsti dalyvių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, supažindinti su verslo bei karjeros galimybėmis akvakultūros sektoriuje. Programoje dalyvaujančios 3a ir 5b klasės naudojasi organizatorių lėšomis specialiai išleista mokomąja metodine medžiaga. Pirmajame etape mokiniai patys rengė pristatymus apie populiariausias akvakultūros ūkiuose auginamas žuvų rūšis, sužinojo, kaip žuvis patenka ant mūsų stalo, kodėl žuvį valgyti sveika. Gegužės mėnesį vaikai lankėsi Žemaičių Naumiestyje, kuriame įsikūręs Žuvininkystės praktinio mokymo centras. Jame iš arčiau susipažino su žuvų augintojo profesija, auginamų žuvų rūšimis, Europos Sąjungoje ir pasaulyje naudojama įranga ir technologijomis. Labiausiai mokiniams patiko praktinė veikla, kai patys galėjo pašerti žuvis, gaudyti ir liesti vaivorykštinius upėtakius, glostyti eršketą, grožėtis šamu. Dalyvaudami programos veiklose mokiniai įgauna vertingų žinių ir gebėjimų, patiria malonių emocijų. Progimnaziją jau pasiekė ir organizatorių dovanos – kuprinės ir raktų pakabukai.

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Respublikinis projektas „Augu saugus ir atsakingas“

2b klasės mokiniai sausio-balandžio mėn. dalyvavo saugaus eismo projekte „Augu saugus ir atsakingas“, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo centras kartu su Lietuvos kelių policijos tarnyba. Projekto pagrindinis tikslas – ugdyti eismo dalyvių saugaus eismo kompetenciją, kurti saugesnę aplinką. 

Projekte dalyvavo daugiau nei 300 Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 1–4 klasių mokinių ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtinių. Kiekvieną mėnesį buvo skelbiama vis nauja saugaus eismo užduotis ir laukiama išradingų sprendimų. Kovo ir balandžio mėn. 2b klasė pristatė du darbus: „Pirmosios pagalbos ABC vairuojant dviratį, paspirtuką“ ir „Mano saugiai kelionei – svarbūs kelio ženklai“. Šios prezentacijos pateko į originalių darbų grupę.

2b klasės mokytoja I. Bugelienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Aštuntokai – STEAM centre

Gegužės 26 dieną 8b klasės mokiniai svečiavosi STEAM centre, įsikūrusiame „Džiugo“ gimnazijoje. Mokiniai apžiūrėjo laboratorijas, informacinius stendus ir pasiskirstę į 2 grupes ėmėsi darbo: vieni kūrė dirbtinį inkstą, kiti konstravo įvairius robotus. Džiugu buvo matyti, kaip aštuntokai atsakingai, kruopščiai atliko užduotis. Ateity, esu tikra, iš jų išaugs puikūs gydytojai, laborantai, konstruktoriai, IT specialistai.

8b klasės vadovė M. Beinorienė

 

Įrašai

Puslapis 3 iš 17

Lankytojų skaitiklis