2021-2022

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Little gazes at great artwork“

2022-05-31, 12 val. projekto baigiamasis pristatymas bendruomenei. Kviečiame 2a, 2b, 3a, 3b, 4a, 4b, 4c, 5a, 5b mokinius su savo mokytojais į aktų salę. 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Europos egzaminas 2022

Šiais mokslo metais Telšių ,,Atžalyno“ progimnazijos mokiniai gausiai dalyvavo kasmetiniame Europos egzamine, kuris vyko gegužės 9 dieną. Egzamine dalyvavo 137 mokiniai iš 5–8 klasių. Džiaugiamės, kad  tai jau tapo tradicija ir mokiniai noriai dalyvauja respublikiniame renginyje. Sveikinu visus dalyvavusiuosius, o ypač 5b klasės mokinius Martyną Jankauskaitę ir Gytį Vilką, kurie surinko po 10 balų iš 10.

Istorijos mokytoja Vilma Savickienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Istorijos pamoka su gimnazistėmis „Europos Sąjunga ir Lietuva“

Mūsų mokykloje svečiavosi Telšių Žemaitės gimnazijos II klasės gimnazistės su istorijos mokytoja Vilija Vaičiuliene. Mokytoja trumpai papasakojo apie Europos Sąjungą, jos sudėtį, darbą Europarlamente. Gimnazistės kalbėjo apie atliekų rūšiavimo svarbą ir naudą, su mokiniais žaidė žaidimą. Pamokos pabaigoje teisingai atsakinėjusieji į klausimus gavo dovanų stovus mobiliajam telefonui. Ačiū mokytojai ir mergaitėms už iniciatyvą ir labai įdomią pamoką. #MEPALietuva #MEPATŽG

Istorijos mokytoja Vilma Savickienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Paroda „Mažais žingsneliais į didįjį meną“

Mūsų progimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvauja Erasmus+ projekte „Little gazes to great artworks” („Mažais žingsneliais į didįjį meną“). Projekto koordinatorės pradinių klasių anglų kalbos mokytojos metodininkės Danutės Raudienės iniciatyva projekto dalyviai papuošė mokyklos skaityklos erdves projektiniais darbais.

Džiaugiamės mokinių darbais.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Išrinkta nauja Mokinių tarybos pirmininkė

Gegužės 12 dieną progimnazijoje įvyko Mokinių tarybos pirmininko rinkimai. Ja tapo 7b klasės mokinė Viltė Jociutė. Į pirmininko vietą kandidatavo dar 2 mokiniai: Greta Steckytė (7b klasė) ir Gytis Vilkas (5b klasė). Visi kandidatai pristatė savo veiklos programas 5 – 8 klasių atstovams, atsakinėjo į jų klausimus. Progimnazijos erdvėse kabėjo kandidatų reklaminės skrajutės. Balsavimas vyko uždaru būdu. Greta ir Gytis tapo Mokinių tarybos pirmininkės pavaduotojais. Jie ir Viltė apdovanoti asmeninėmis dovanėlėmis.

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kūrybinės dirbtuvės „Knygos kelias“

Gegužės 3 – 10 dienomis 2b klasės mokiniai ir jų mokytoja metodininkė I. Bugelienė bendradarbiaudami su bibliotekininke Aušra organizavo kūrybines dirbtuves „Knygos kelias“. Pirmiausia vaikai progimnazijos bibliotekoje domėjosi  legenda, iš kur atsirado raidės, patys skaitė savo draugams apie raidžių žvaigždynus, klausėsi mokytojos pasakojimo apie raides senovėje bei bibliotekininkės pasakojimo apie pirmąją lietuvišką knygą. Jiems buvo skirta savarankiška užduotis sužinoti Martyno, kuris parašė pirmąją lietuvišką knygą „Katekizmas“, pavardę.  Atlikę užduotį bei atsakę į kelis klausimus apie lietuvišką knygą, penki mokiniai buvo apdovanoti saldžiais prizais. Išmintinga pelėda kvietė visus mokinukus pasivaišinti saldainiais.

Su žavesiu vaikai žiūrėjo filmuotą medžiagą „Kaip gimsta knyga“, po to smalsiai apžiūrinėjo knygų iliustracijas, domėjosi pavadinimais ir autoriais. Aptarę ir išsianalizavę knygos kūrimą, iliustracijas, mokiniai tapo „knygų autoriais“. Jie dailės kabinete ant molbertų kūrė savo knygos viršelį, kuriuo turėjo sudominti klasės draugus. Jame turėjo būti užrašyta knygos autoriaus vardas, pavardė, pačių sugalvotas pavadinimas. Kuriant knygos viršelį, atsiskleidė vaikų vaizduotė ir jų  kūrybiškumas. Kabinete surengta mažųjų autorių  knygų viršelių paroda.

Šių kūrybinių dirbtuvių metu mokiniai suprato, koks ilgas ir sudėtingas yra knygos kelias nuo kūrėjo iki skaitytojo.

Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Knygų pristatymas muziejuje

Progimnazijos 2a klasės mokiniai kvietė pradinių klasių mokinius atsiversti knygą mokyklos muziejuje. Paraginti bibliotekininkės Aušros mokiniai skaitė Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ dovanotas knygas bei paruošė knygų pristatymus. 

Pradinių klasių mokytoja metodininkė I. Klaišytė papasakojo apie seniausias knygas, kurios eksponuojamos progimnazijos muziejuje. Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimų apie knygas, diskutavo, kuo skiriasi knygos, išleistos senovėje ir dabar, kokias mieliau rinktųsi skaityti. Po pristatymo vaikai buvo pakviesti į biblioteką pasirinkti juos sudominusią knygą.

Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarptautinis projektas „Spalvoti žodžiai Mamai“

Mama neabejotinai visiems yra brangiausias ir artimiausias žmogus. Ji buvo pirmoji, kuri paėmė ant rankų, pabučiavo, naktimis nemiegojo. Todėl mamai norisi dovanoti gražiausius ir nuoširdžiausius žodžius. Todėl Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centras Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų mokinius, ugdomus pagal specialiąsias programas, specialiųjų mokyklų ir ugdymo centrų bei užsienio lituanistinių mokyklų mokinius pakvietė dalyvauti meniniame kūrybiniame projekte-parodoje „Spalvoti žodžiai mamai“. 

Parodos tikslas – skatinti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius aktyviai dalyvauti meninėje kūrybinėje veikloje, suteikti kūrybinės sėkmės, pasitikėjimo, džiaugsmo pojūtį, lemiantį mokiniųdvasinę harmoniją bei motyvaciją. Šiame projekte dalyvavo ir devyni mūsų progimnazijos 1 – 7 klasių mokiniai. Tai Kristijonas, Adomas, Gabija, Benas, Gvidas, Simona, Augustas, Gustas, Augustas.Mokinius parodai ruošė švietimo pagalbos specialistės Jurgita, Jūratė ir Renata. Visi parodos dalyviai apdovanoti padėkos raštais. Paroda, skirta Mamytėms, eksponuojama 2022 m. gegužės mėn. Šakių rajono Gelgaudiškio dvaro rūmų prieigose Stasiuko mugės metu. Darbus galima rasti ir virtualioje aplinkoje adresu https://spalvotizodziaimamai.wordpress.com/tarptautinis-meninis-kurybinis-projektas-spalvoti-zodziai-mamai-2022-real/ Tegul džiaugiasi ne tik Mamyčių širdys, lankantis parodoje.

Specialioji pedagogė Renata Kulevičiūtė

 

Įrašai

Puslapis 4 iš 17

Lankytojų skaitiklis