2021-2022

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Respublikinė konferencija „Etnokultūra: tradicinio pasaulio suvokimas per žodį ir vaizdą“

Balandžio mėn. Mažeikių „Ventos“ progimnazijoje vykusioje respublikinėje konferencijoje „Etnokultūra: tradicinio pasaulio suvokimas per žodį ir vaizdą“ technologijų mokytoja metodininkė Jadvyga Martinkienė skaitė pranešimą „Įkvėpti gamtos“, kuriame pasidalino patirtimi, kaip į jos gyvenimą atėjo etnokultūra ir kaip su ja supažindino mokinius, bei jau ne vienerius metus drauge su jais puoselėja etnokultūrą per įvairias edukacines veiklas. 

Pranešime pristatytos edukacinės kūrybinės laboratorijos-stovyklos, per trejetą metų organizuotos Varniuose, Kražiuose ir Užventyje, kur mokiniai sekdami senosiomis liaudies tradicijomis kruopščiai ir kantriai rankomis kūrė įvairiausius daiktus, ruošė lietuviškus patiekalus, šoko tautinius šokius. Lankydamiesi „Alkos“ muziejuje vaikai susipažino su baltų simboliais. Išradingai buvo pažymėti 2019-ieji – Žemaitijos metai. Mokytoja pasidalino ir ateities planais: šiais metais edukacinė kūrybinė laboratorija įsikurs Nevarėnuose. Pristatant pranešimą mokytojai talkino 6a klasės mokinys Dovydas Stonkevičius.

Linkime šauniems etnografams ir jų mokytojai sėkmingai skleisti senąją lietuvių kultūrą, nepristingant idėjų, noro bendrauti ir bendradarbiauti, bei didžiulio kūrybos džiaugsmo!

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Mokytojai lankėsi STEAM centre

Balandžio 20 dieną progimnazijos mokytojai buvo pakviesti į STEAM atviros prieigos centrą, įsikūrusį „Džiugo“ gimnazijoje. Tai modernių technologijų centras, kuriame mokiniai pamokų metu ar po jų gali atlikti tyrimus, konstruoti, modeliuoti ir susipažinti su mokslo inovacijomis, kūrybiškai sprendžiant iškilusias problemas.

 Naujai įsikūrusį STEAM centrą pristatė vedėja Rita Vargalytė ir pakvietė mokytojus į laboratorijas ne tik teoriškai susipažinti su siūlomomis veiklomis, bet jas išmėginti ir praktiškai. Tikimės, kad užsimezgusi graži draugystė bus raktas į naujas progimnazijos mokinių patirtis, plėtojančias dalykines, asmenines ir kūrybines kompetencijas.

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Technologijų konkursas „Jaunasis meistrelis 2022“

Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje vyko Mažeikių rajono 5–6 kl. mokinių technologijų konkursas „Jaunasis meistrelis 2022“. Iš viso konkurse dalyvavo mokiniai iš 6 mokyklų: Kalnėnų progimnazijos, Senamiesčio progimnazijos, Sodų pagrindinės mokyklos, Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos. Svečių teisėmis dalyvavo Telšių „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai. Tai Augustas Letukas, Justas Plioplys, Goda Ramšaitė, Gabrielė Skirmantaitė iš 5b klasės, Mykolas Kimbaras iš 5a klasės, Vironika Shalin, Karina Shalin, Jogailė Lisauskytė ir Greta Martinkutė iš 6a klasės. 

Sėkmė nusišypsojo Gabrielei Skirmantaitei ir Augustui Letukui (mokytojai Jadvyga Martinkienė, Romas Enkus) – jie tapo konkurso nugalėtojais. Šie 5b klasės mokiniai apdovanoti ir nominacija už dėmesį detalėms.

Kol mokiniai atliko konkurso užduotis, mokytojai dalyvavo patyriminio mokymo(si) konferencijoje, dalijosi vertinga patirtimi. Šeštokė Greta Martinkutė perskaitė pranešimą ,,Velykinių margučių raštai ir jų marginimas vašku“ bei drauge su mokytoja Jadvyga Martinkiene vedė praktinius margučių marginimo vašku mokymus mokytojams.

Didžiuojamės šauniais konkurso dalyviais ir nugalėtojais bei jų mokytojais, linkime kuo didžiausios sėkmės ir ateityje!

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

mamos

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sėkmė „Sidabro vainikėlio“ regioniniame ture

Kasmet liaudies dailės mylėtojus išmėginti savo gebėjimus sukviečia respublikinis konkursas „Sidabro vainikėlis“. Kovo pabaigoje Telšių kultūros centre paskelbti regioninio turo nugalėtojai. Konkurse dalyvavo 74 jaunieji kūrėjai iš Kelmės, Plungės, Mažeikių, Šiaulių ir Telšių rajonų bei Šiaulių miesto. 

Mokinių darbus vertino Lietuvos kultūros centro specialistės Asta Valiukevičienė ir Solveiga Jakučiūnaitė, etnografė Sigita Dacienė, dailininkė Aušra Misiūrienė ir dekoratorius Vygantas Daukintis. Progimnazijos būrelio „Molinukai“ (vadovė Regina Aleksandravičienė) nares jau ne pirmus metus lydi sėkmė. 9–14 m. grupėje pirmosios vietos laimėtojomis tapo Emilija Bagužaitė (12 m.) ir Vironika Shalin (13 m.)Trečiąją vietą užėmė Urtė Stanevičiūtė (11 m.). Sveikiname talentingas kūrėjas ir jų mokytoją bei linkime kuo didžiausios sėkmės finalinėje respublikinėje parodoje „Sidabro vainikėlis“, kuri vyks Zyplių dvare Šakių rajone.

„Bendraminčiai“

Dalyvių ir darbų sąrašą 2022 mokslo metų „Sidabro vainikėlio“ respublikinei parodai rasite čia

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Rajoninis anglų kalbos protmūšis „Easter Twister“

Jau antrus metus iš eilės prieš Velykas rajone organizuojamas virtualus 3 – 4 klasių anglų kalbos protmūšis „Easter Twister“ (liet. „Velykų suktukas“). Šiemet jame dalyvavo ne tik dvi komandos iš mūsų progimnazijos, bet ir Žarėnų skyriaus pradinukai. 

Konkursui mokiniai labai rimtai ruošėsi: nagrinėjo medžiagą You Tube kanale apie Velykų papročius Lietuvoje ir Europoje, gaminosi plakatus. Todėl ir rezultatai džiuginantys: Erlando Jurkaičio (3a kl.), Aistės Bučiūtės (3b kl. ), Vykinto Drimbos (3b kl.), Domo Raudžio (4a kl.), Gusto Vaitkevičiaus (4a kl.) ir Tėjos Staškevičiūtės (4c kl.) komanda „Atzalynas bunnies“ (liet. „Atžalyno zuikiai“) laimėjo antrą vietą. Ketvirtą vietą užėmė Evelinos Misiūraitės (3b kl.), Augusto Misiūros (3b kl.), Lauryno Švelnio (3b kl.), Gaudrės Abromavičiūtės (4a kl.), Eglės Smilgevičiūtės (4b kl.), Deimantės Andriuškaitės (4b kl.) komanda „Snowdrops“ (liet. „Pavasarinės snieguolės“). Penkta vieta atiteko Žarėnų skyriaus komandai „Easter Chicks“ (liet. „Velykų viščiukai“): Viltei Rapalytei (3 kl.), Pijui Urbonui (3 kl.), Arnui Puidokui (3 kl.), Lijanai Bagočiutei (3 kl.), Dovilei Stonytei (3 kl.) ir Denui Jaugai (4 kl.).

Dėkojame pradinių klasių mokytojoms už pagalbą ruošiantis ir organizuojant konkursą.

Anglų kalbos mokytojos D. Raudienė, L. Trepkevičienė ir K. Bagužienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Pasitinkant Šv. Velykas

Didžiąją Velykų savaitę progimnazija pasitiko pasidabinusi. Pradinukų fojė akis džiugino 1 – 5 klasių mokinių būrelio „Modernioji keramika“ (vadovė Ligita Kaziukonė) darbų paroda. 1 – 4 klasių mokiniai surengė margučių parodą „Velykinis medis“.

Balandžio 12 ir 14 dienomis technologijų mokytoja Jadvyga Martinkienė visiems pradinukams ir 6a klasės mokiniams vedė netradicinę pamoką „Velykinis margutis“. Vaikai susipažino su senosiomis Velykų šventimo tradicijomis, papročiais ir vašku margino kiaušinius.

Balandžio 13 dienos rytą būrelio ,,Einu su Kristumi“ nariai (vadovė Marytė Beinorienė) visus mokytojus pakvietė į tikybos kabinetą ir padovanojo šiltą, jautrią kompoziciją „Aš norėčiau sukalbėti maldą...“ O per pirmą pamoką aktų salėje visus pradinukus džiugino giesmėmis Bažnytinis ansamblis (vadovė Laima Petrulaitienė). Kaip paruošti savo širdis Šv. Velykoms mintimis dalijosi Emilija Čėsnaitė, Arijus Stančius, Deimantė Andriuškaitė, Eglė Smilgevičiūtė, Gabija Šarpnickytė, Beatričė Vėlavičiūtė.

Balandžio 14 dieną 6-tų klasių vadovės Danguolė Eirošienė ir Jadvyga Martinkienė 1 – 8 klasių mokiniams organizavo konkursą „Šventų Velykų belaukiant“. Tai buvo daugelį mokomųjų dalykų apimantis įdomus renginys, sukvietęs tarpusavyje pasivaržyti ne tik pačius sumaniausius, bet ir sportiškiausius mokinius.

Šv. Velykas progimnazijos bendruomenė pasitiko pasisėmusi žinių, praturtėjusi dvasiškai ir šventiškai nusiteikusi. Tegul Prisikėlimo varpai pažadina dar didesnį norą džiaugtis ir kasdien dalintis gerumu!

„Bendraminčiai“

Tegul artėjanti Kristaus Prisikėlimo šventė džiugina visą bendruomenę.

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Atviručių dirbtuvėlės su tautodailininke

Saulėtą balandžio 13-tos rytą Ryškėnų bibliotekoje lankėsi vaikai iš Telšių „Atžalyno“ progimnazijos Ryškėnų skyriaus. Vaikai atvyko į edukacinį užsiėmimą su tautodailininke Jadvyga Mačiūniene. Edukacijos metu tautodailininkė vaikus mokė pasigaminti atvirutes Šv. Velykų proga. Kantrus vaikų darbas, tautodailininkės patarimai ir pagalba davė puikių rezultatų. Vaikai iš bibliotekos išėjo nešini spalvingomis atvirutėmis.

Nuoširdžiai dėkojame tautodailininkei Jadvygai Mačiūnienei už žinias ir laiką, skirtą vaikams, o mokytojoms ir auklėtojoms už bendrystę su biblioteka. Tegul vaikų pagamintos atvirutės dovanoja šiltas šypsenas Šv. Velykų proga.

Ryškėnų bibliotekos informacija

 

Įrašai

Puslapis 6 iš 17

Lankytojų skaitiklis