2021-2022

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kūrybinės patirties pasidalijimo dirbtuvės „Velykinės kompozicijos kūrimas"

Balandžio 12 d. mūsų progimnazijos atstovai dalyvavo Telšių regioninio profesinio mokymo centro organizuotose kūrybinės patirties pasidalijimo dirbtuvėse „Velykinės kompozicijos kūrimas". Dalyvavo 10/II gimnazijų, 8 klasių vadovai, technologijų mokytojai bei mokyklų atstovai, atsakingi už profesinį orientavimą/ugdymą karjerai. Netradiciškai dekoravome Velykų simbolį – kiaušinį, ir pasigaminome šventinę kompoziciją.

Praktiniame užsiėmime taip pat susipažinome su profesinio mokymo programomis.

Šventinės kompozicijos papuošė dailės mokytojos L. Kaziukonės velykinių kviling technika atliktų margučių parodą, kurioje yra ir vaikų iš Ukrainos darbai.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Saugumo mokymai vaikams

Kovo – balandžio mėnesiais 1a ir 1b klasėse vyko nuotoliniai Maltos ordino pagalbos tarybos Telšių skyriaus organizuoti saugumo mokymai vaikams. Pirmokėliai mokymų metu susipažino su savo teisėmis ir pareigomis, sužinojo, kaip atpažinti emocijas ir kaip su jomis susidraugauti. Atliko įvairias užduotis. Pasibaigus mokymams, dėstytoja Julė Kikilienė kiekvienam pirmokui įteikė diplomą.

1a ir 1b klasių mokytojos Jūratė Petrulienė, Nijolė Šiurkuvienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Viktorina „Mes – telšiečiai“

Kovo 28 – 31 dienomis penktokai ir jų klasių vadovės 5 – 8 klasių mokinius kvietė dalyvauti viktorinoje „Mes – telšiečiai“. Viktorina vyko, naudojantis Quizizz programėle. Smagu, kad joje dalyvavo daugiau nei 100 vaikų. Mokiniai parodė savo žinias apie Telšius ir galėjo sužinoti apie savo miestą dar daugiau. Viktorina paskatino dar labiau domėtis Žemaitijos sostine, aplankyti viktorinoje minėtas vietas ir patikrinti atsakymus į klausimus.

Nugalėtojai apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Tai Gabija Zykaitė (6b klasė), Ignas Raudys (7b klasė), Eventas Labžintis (7b klasė).

5a klasės vadovė Asta Daukantienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarptautinio Erasmus+ projekto „Medijų raštingumas skaitmeninio švietimo ekosistemoje“ kursai Prancūzijoje

2022 m. kovo 18-27 dienomis Telšių „Atžalyno“ progimnazijos anglų kalbos mokytoja Kristina Bagužienė kartu su Telšių lopšelio-darželio ,,Žemaitukas" direktore Edita Andrijauskiene, Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos direktore Rasa Mašuriniene bei Alytaus ,,Volungėlės" lopšelio-darželio direktore Aušra Plytninkaite dalyvavo tarptautinio Erasmus + projekto „Medijų raštingumas skaitmeninio švietimo ekosistemoje“ (angl. „Look Sharp: media literacy in digital education ecosystem“) kursuose Prancūzijoje. Projektą koordinavo NVO „Kūrybinės ateities idėjos“.

Projekto tikslas – skatinti jaunimo darbuotojų profesinį ir asmeninį tobulėjimą. Iš viso projekte dalyvavo 32 žmonės iš Pranzūzijos, Italijos, Lietuvos, Estijos, Graikijos, Lenkijos, Ispanijos ir Danijos.

Mokymų metu daug dėmesio skirta medijų raštingumui, skaitmeniniam švietimui bei tarptautiniam komandinio darbo įgūdžių formavimui ir tobulinimui. Kiekviena mokymų diena prasidėdavo „Ice breaking“ užsiėmimais, kurie linksmai nuteikdavo darbui. Buvo pristatytos dalyvaujančių šalių organizacijos, vykdyti tarptautiniai vakarai, kuriuose kiekviena šalis protmūšio pagalba pristatė savo šalį bei apdovanojo dalyvius dovanomis iš savo šalies, mokymų dalyviai noriai dalinosi profesine bei asmenine patirtimi. Mokymų dalyviai, suskirstyti į grupes, analizuodavo įvairius tekstus apie medijas, apie tiesą ir melą žiniasklaidoje. Vykdavo diskusijos bei grupinių darbų pristatymas. Mokymų vadovas vedė ekskursiją po Nicą, supažindino su miesto pagrindinėmis istorinėmis bei įžymiomis vietomis. Kasdien buvo tobulinamos anglų kalbos žinios, aptartos „Erasmus+“ programos galimybės ir savanorystė.

Projekto dalyviai patobulino savo skaitmenines kompetencijas, pagilino žinias apie medijas, atrado bendraminčių kitose šalyse, užmezgė bendradarbiavimo tinklus bei pasikeitė kontaktais. Tikime, kad įgytos žinios bei įgūdžiai bus naudingi profesinėje veikloje bei dirbant su mokiniais ir plečiant visuomenės suvokimą apie medijas, informacijos tikrumą ir netikrumą, skaimeninį švietimą.

https://www.youtube.com/watch?v=u-gfeU582HY&t=7s

Anglų kalbos mokytoja Kristina Bagužienė

 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Sėkmė virtualioje respublikinėje parodoje „Atverkime kalbos turtus“

Antrus metus iš eilės naujienų portalas www.manokraštas.lt vasario – kovo mėn. kvietė moksleivius dalyvauti tradicinėse Lietuvių kalbos dienose. Užduotis buvo įdomi: mokiniai fotografavo arba piešė įvairius daiktus, gyvūnus ir, naudodamiesi IT, ant nuotraukų kėlė juos apibūdinančius būdvardžius. Virtualiai parodai „Atverkime kalbos turtus“ mūsų progimnazijos mokiniai, vadovaujami mokytojų L. Bugvilienės, I. Bugelienės, E. Kavaliauskienės, D. Eirošienės, J. Šliažienės ir A. Arlauskienės, iš viso pristatė 65 darbus. Pasak parodos organizatorės G. Paulikaitės, „Atžalyno“ mokinių darbai išsiskyrė estetiškumu ir būdvardžių, tarp kurių yra daug žemaitiškų apibūdinimų, gausa. Nusiųstos į virtualią parodą nuotraukos – tai mokinių, mokytojų ir tėvelių bendro darbo rezultatas.

Balandžio 5 dieną progimnazijoje lankėsi parodos organizatorė G. Paulikaitė ir renginio globėjai LRS Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkė socialinių mokslų habilituota daktarė V. Targamadzė bei Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas A. Antanaitis. Svečiai progimnazijos direktoriui K. Saplinskui įteikė Padėką už progimnazijos indėlį, dalyvaujant Lietuvių kalbos dienose. Susitikimo metu buvo pasidalinta mintimis apie Valstybinės lietuvių kalbos išsaugojimo būtinybę, dabartinę lietuvių kalbos vartojimo situaciją, kalbėta aktualiomis švietimo temomis.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja A. Arlauskienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2 dieną – garsaus pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadienį – pasaulis mini Vaikų knygos dieną. IBBY Kanados skyrius džiaugiasi tapęs oficialiu 2022 m. Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju ir gavęs teisę parinkti jos temą bei sukurti plakatą, kuriuo naudojasi viso pasaulio IBBY skyriai. Šių metų kreipimasis į pasaulio skaitytojus, kurį sukūrė garsus tlichų tautybės rašytojas Richardas Van Campas bei su meile iliustravo pripažinta kri ir metisų tautybės dailininkė Julie Flett, puikiai perteikia vaikų knygų galią plėsti akiratį, uždegti vaizduotę ir kloti pamatus tarpusavio supratimui. Šių metų žinutė: „Pasakojimai – tarsi sparnai, leidžiantys kasdien skraidyti aukštai danguje“.

Šia proga balandžio pradžioje 3a klasės mokiniai dalyvavo protmūšyje „Iš kokių mes pasakų?“ 5b klasės mokiniai peržiūrėjo virtualią parodą (https://youtu.be/yjA4spK_jEs). Tai graži istorija apie mažąjį princą, kurioje mažasis princas prabyla daugybe kalbų.5b ir 6a klasės mokiniai skaitė ištraukas iš vaikiškų knygų.

Nuo balandžio mėnesio iki mokslo metų pabaigos skaitykloje mokiniai gali peržiūrėti surinktą medžiagą, skatinančią patirti skaitymo džiaugsmą.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Seniausias leidinys mano namuose
2022-ieji yra paskelbti Pranciškaus Skorinos metais. Šiemet sukanka 500 metų, kai Vilniuje buvo įkurta pirmoji Rytų Europoje spaustuvė ir išspausdinta pirmoji knyga LDK – P. Skorinos „Mažoji kelionių knygelė“ (1522). Manoma, kad knygelė buvo skirta ne bažnytinėms pamaldoms, o asmeniniam skaitymui namuose ar mokantis raštingumo. Šis ir kiti P. Skorinos leidiniai šiandien yra labai reti. Jie saugomi Vilniaus, Prahos, Krokuvos ir Londono bibliotekose. O kokio senumo leidinių turi mūsų progimnazijos mokiniai ir jų šeimos nariai? Taigi ši sukaktis paskatino 6a, 7a ir 7b klasių mokinius pasidomėti, kokio senumo leidiniai yra saugomi jų namų bibliotekose.

Besiruošdami projektiniam darbui „Seniausias leidinys mano namuose“, mokiniai turėjo kruopščiai peržiūrėti savo namų bibliotekos knygas, laikraščius, žurnalus ir surasti seniausiai išleistą vieną leidinį. Atsinešus į pamoką, reikėjo jį pristatyti: nurodyti autorių ir pavadinimą, išleidimo vietą ir metus, puslapių skaičių, papasakoti, kuriam šeimos nariui jis priklauso, kaip namuose atsirado, kodėl yra saugomas ir perduodamas iš kartos į kartą.

Pristatydami seniausius savo namų leidinius, mokiniai daugiausia pasakojo apie knygas. O kiek gražių istorijų apie jas išgirdome! Vienos jų – maldaknygės, dar XIX a. pab.-XX a. pr. slapta knygnešių parneštos į Lietuvą ir dabar saugomos net penktos kartos atstovų. Kitos – knygos apie žemaičių valgius, močiučių perduotos mokinių mamoms, kad šios tęstų žemaitiškų valgių gaminimo tradicijas. Dar kitos – mokykliniai vadovėliai, kruopščiai senelių ir tėvų išsaugoti, kad jų anūkai ir vaikai žinotų, iš kokių vadovėlių jie mokėsi, būdami paaugliai ar jaunuoliai. Mokiniai pristatė ir daug senų lietuvių grožinės literatūros knygų, ir tautosakos rinkinių. Kai kurie mokiniai buvo atsinešę ir senų laikraščių, žurnalų ar žemėlapių, kurie saugomi jų namuose.

Apibendrinę klasės draugų pasakojimus, šeštokai ir septintokai nusprendė, kad pokalbiai apie seniausias namų knygas – tai galimybė geriau pažinti savo artimuosius ir sužinoti šeimos ar net visos giminės istoriją. Džiaugiuosi, kad šis projektas suartino mano mokinius su jų artimiaisiais. Labai dėkoju savo mokinių tėvams, kurie leido į projekto pristatymo pamoką atsinešti vertingus antikvarinius leidinius.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja J. Šliažienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Rajoninė technologijų olimpiada „Kūrybos virusas 2022“

Kovo 18 d. vyko rajono mokinių technologijų olimpiada „Kūrybos virusas 2022“. Mokiniai rungėsi 3 srityse: mitybos, tekstilės ir taikomojo meno bei konstrukcinių medžiagų. Mūsu mokyklai atstovavo 5 mokiniai ir visi tapo prizininkais. 5–6 klasių grupėje – Emile Bagužaitė (5 kl., I vieta), Greta Zdramytė (6 kl., III vieta), 7–8 kl. grupėje – Lukas Jankauskas (7 kl, II vieta), Kotryna Kazlauskaitė (7 kl., I vieta) ir Viltė Jociutė (7 kl., I vieta).

Viltė surinko daugiausiai taškų iš visų amžiaus kategorijų ir yra deleguota atstovauti mūsų rajonui respublikinėje mokinių technologijų olimpiadoje „Kūrybos virusas 2022“, kuri vyks gegužės 12–13 dienomis Zarasuose.

Technologijų mokytoja metodininkė Jadvyga Martinkienė

 

Įrašai

Puslapis 7 iš 17

Lankytojų skaitiklis