2021-2022

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Respublikinis projektas „Išauginta Europos Sąjungoje: akvakultūra“

Paraginti pavaduotojos ugdymui Jadvygos Dapšienės, Telšių „Atžalyno“ progimnazijos 3a ir 5b klasės mokiniai dalyvauja respublikiniame projekte „Išauginta Europos Sąjungoje: akvakultūra“. Dalyvaudami projekto veikloje mokiniai susipažino su įvairiomis žuvų rūšimis, sužinojo, iš kur atsiranda žuvys ant mūsų stalo, išsiaiškino, kodėl žuvį valgyti sveika. 

3a klasės mokiniai paruošė stendą „Populiariausios akvakultūros ūkiuose auginamos žuvų rūšys“. 5b klasės mokiniai Gytis Vilkas ir Domas Žaronskis apie akvakultūrą paruošė pateiktį ir pristatė 2b, 3a ir 3b klasės mokiniams. Projekto dalyviai už nuveiktus darbus buvo apdovanoti kuprinėmis. 

3a ir 5b klasių vadovės A. Bagužienė ir D. Dacienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Adoracija „24 valandos Viešpačiui“

Kovo 25 d. Telšių šv. Antano Paduviečio katedros administratorius kan. Vygintas Gudeliūnas pakvietė Katedros parapijos mokyklas dalyvauti Švč. Sakramento adoracijoje. Mūsų progimnazijos bendruomenei buvo paskirtas laikas nuo 21.00 iki 22.00 val. Į Katedrą tą valandą gausiai susirinko mūsų bendruomenės mokytojai, mokiniai ir tėveliai.

Tai buvo nuoširdi, teikianti vilties ir įkvepiančios drąsos adoracijos valanda, kada visi kartu pasimeldėme Viešpačiui, pasimeldėme už taiką pasaulyje, Ukrainos žmones, savo šeimas... Iki širdies gelmių jaudino mūsų progimnazijos mokinių (vadovė Laima Petrulaitienė) giedamos giesmės, mokinių ir mokytojų skaitomi meditacijos tekstai. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiesiems už bendruomeniškumą, buvimą kartu maldoje. Labai ačiū pavaduotojai Virginijai, mokytojoms Danguolei, Linai, Eugenijai, Marytei, mokiniams Gabijai ir Elijui, skaičiusiems meditacijos tekstus, Bažnytinio ansamblio vadovei Laimai. Visa mūsų progimnazijos bendruomenės adoracija buvo tiesiogiai transliuojama per Marijos radiją. Džiugu, kad po adoracijos sulaukėme šiltų atsiliepimų iš dvasininkų, Marijos radijo klausytojų, mokinių tėvelių.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Teatro dienos proga – „Mažųjų mūzų“ premjera

Kovo 25 dieną „Atžalyno“ progimnazijos pradinių klasių dramos būrelio „Mažosios mūzos“ artistai pakvietė pradinukus ir Naujamiesčio skyriaus bendruomenę paminėti Tarptautinę teatro dieną. Mažieji artistai pasveikino žiūrovus  artėjančios Teatro dienos proga ir parodė vaidinimo „Daktarė Aiskauda“ (pagal K. Čiutkovskį) premjerą. Artistai sulaukė nuoširdžių žiūrovų plojimų ir saldžių dovanų.

Dramos būrelio vadovė Jūratė Petrulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Mokomės gamtoje

Kelias saulėtas pavasario dienas mes, Žarėnų skyriaus mokinukai su mokytoja Loreta Bugviliene, keliavome į gamtą rinkti klevo, ąžuolo, kaštono, eglės, pušies sėklų. Jas išlukštenome ir pasodinome klasėje. Žingsniuodami matėme senojo malūno liekanas, girdėjome Žarnelės upelio čiurlenimą, įvairių paukščių čiulbėjimą. Aplankėme žydų kapą. Vieną dieną važiavome stebėti vabalų straubliuočių ir nuostabiųjų gulbių. Laikas gamtoje praėjo smagiai ir naudingai.

Žarėnų skyriaus 3 klasės mokinys Pijus Urbonas

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Edukacinė išvyka į Klaipėdą

Kovo 22 dieną 5b klasė, lydima klasės vadovės Dinaros Dacienės ir socialinės pedagogės Laimos Kuzmickytės, vyko į Klaipėdą. Mokiniai aplankė Mažosios Lietuvos istorijos muziejų ir susipažino su Gintaro kelio edukacine programa. Vaikai sužinojo gintaro atsiradimo istoriją, mokėsi atpažinti tikrą gintarą nuo netikro, žaidė viktoriną „Tiesa ar mitai apie gintarą?“. 

Po edukacijos programos dovanų gavo po mažą gintarą, kuris išpildys sugalvotą norą. Vėliau penktokai sportavo batutų parke, „Akropolyje“ žiūrėjo 3D filmą. Diena buvo įdomi, nuotaikinga ir kupina įspūdžių.

5b klasės vadovė Dinara Dacienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Sąmoningumo didinimo savaitė BE PATYČIŲ 2022

Progimnazijoje kovo 14 – 18 dienomis vyko Sąmoningumo didinimo savaitė BE PATYČIŲ. Visą savaitę mokiniai dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose. Veiksmo savaitę pradėjome Sveikinimosi diena. Antradienį mokiniai ir mokytojai vieni kitiems sakė komplimentus. Trečiadienis buvo Šypsenos diena, būrelio „Piliečio žadintuvas“ mokiniai kiekvienam prisegė šypsenėles. Kiekviena klasė sukūrė savo klasės šūkį ir jais papuošė kabinetų duris. Klasių vadovai su savo mokiniais kalbėjo apie draugystę, vedė patyriminio ugdymo užsiėmimus įvairiomis temomis bei rinko draugiškiausią klasės mokinį. 

Per lietuvių kalbos pamokas mokiniai rašė padėkas bei atsiprašymus savo klasės draugams. Etikos ir tikybos mokytojos su mokiniais kalbėjo apie pagalbą kitam žmogui, kūrė draugystės receptus. Rusų k. ir anglų k. mokytojos skatino mokinius išversti į lietuvių kalbą gražius žodžius apie draugą, draugystę. Per dailės pamokas mokiniai piešė draugystės žiedus, o fizinio ugdymo pamokose buvo žaidžiami komandiniai žaidimai.

Savaitės organizatorė ir Vaiko gerovės komisijos nariai dėkoja visiems dalyvavusiems Sąmoningumo didinimo savaitėje BE PATYČIŲ.

Socialinė pedagogė Laima Kuzminskytė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Respublikinis viešojo skaitymo konkursas „Žodžiai į širdį“

Kovo 16 dieną mokykloje vyko Respublikinis specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių viešojo skaitymo konkursas „Žodžiai į širdį“, skirtas Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Renginį organizavo darni progimnazijos komanda: Renata Kulevičiūtė (spec. pedagogė), Jūratė Šiaudkulienė (logopedė), Aušra Vaičiulienė (bibliotekininkė) ir Jurgita Butkevičienė (mokytojos padėjėja). Šiame konkurse dalyvavo 55 mokiniai iš Vilniaus, Telšių, Šiaulių, Radviliškio, Panevėžio, Raseinių, Vilkaviškio, Joniškio, Kretingos, Šilutės rajonų. Juos ruošė 31 pedagogas. Vaikai tekstus skaitė gyvai bei virtualiai.  

Mokinių pasirodymus stebėjo progimnazijos direktorius K. Saplinskas, pavaduotojos ugdymui V. Svotienė ir J. Dapšienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Petkuvienė bei mokyklos mokiniai. Direktorius Kęstutis Saplinskas dalyviams įteikė padėkos raštus.

Smagu, kada sėkmę patiria skirtingų gebėjimų mokiniai ir juos ugdantys mokytojai.

Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Lietuvių kalbos savaitė

Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyva nuo 2016 metų kasmet Lietuvoje ir užsienyje rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Mūsų progimnazijoje Lietuvių kalbos savaitė vyko kovo 14 – 18 dienomis.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinė grupė šią savaitę skyrė ne tik Pranciškaus Skorinos metams, bet ir Knygnešio dienai pažymėti. Jos metu per lietuvių kalbos pamokas mokiniai buvo įtraukti į veiklas „Senieji raštai atgyja“, buvo žaidžiami įvairūs kalbiniai žaidimai. Kovo 14 dieną nuotoliniu būdu vyko „Atžalyno“ ir Mažeikių Kalnėnų progimnazijų lietuvių k. ir lit. mokytojų gerosios patirties renginys „Idėjos savarankiškai perskaitytoms knygoms pristatyti“. Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė pradinukams, Naujamiesčio skyriaus socialinių įgūdžių klasės mokiniams bei progimnazijos 5b, 7b ir 8a klasių mokiniams organizavo protmūšius, skirtus Knygnešio dienai. O kovo 17 dieną geriausieji progimnazijos 5 – 8 klasių skaitovai rinkosi į meninio skaitymo konkursą, kurio nugalėtojais tapo 5b klasės mokiniai Ema Butautaitė ir Gytis Vilkas (I vietos), 8b klasės mokinė Kornelija Noreikaitė (I vieta), 5a klasės mokinys Arijus Vaclovas Jonušas, 5b klasės mokinė Goda Ramšaitė ir 8b klasės mokinė Gabija Jonauskytė (II vietos), 5b klasės mokinė Martyna Jankauskaitė, 6b klasės mokinė Jovilė Ronkauskaitė ir 7b klasės mokinė Emilija Metrikytė (III vietos). Konkurso dalyviai ir nugalėtojai apdovanoti progimnazijos direktoriaus padėkos raštais. Džiaugiamės, kad Lietuvių kalbos savaitės renginiai mokiniams priminė rašto istoriją Lietuvoje, padėjo pajusti lietuvių kalbos unikalumą ir grožį.

Lietuvių k. ir lit. mokytojų metodinė grupė

 

Įrašai

Puslapis 8 iš 17

Lankytojų skaitiklis