2021-2022

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

5b klasė – geriausiai pamokas lankanti klasė

Progimnazijoje yra įsteigtas prizas „Geriausiai pamokas lankanti klasė“. Po I pusmečio apdovanojimas įteiktas 5b klasei. Sveikiname nugalėtojus!

 „Bendraminčių“ informacija

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Sėkmė respublikiniame piešinių konkurse EuDaMus

Respublikiniame mokinių piešinių konkurse, skirtame Europos muzikos dienai (EuDaMus) mokykloje paminėti, progimnazijos 6b klasės mokinė Greta Mikuckytė (mokytoja L. Kaziukonė) savo amžiaus grupėje užėmė III vietą. Sveikiname Gretą ir jos mokytoją Ligitą bei linkime dar didesnės kūrybinės sėkmės!

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Šauni Mokinių savivaldaos idėja

Kovo 8-ąją mokytojas nudžiugino Mokinių savivaldos nariai, kiekvienai mokytojai padovanodami po tulpės žiedą. Mokiniai prekiavo savo darbeliais Kaziuko mugėje ir dalį pinigų skyrė nupirkti gėlėms. Dėkojame Mokinių savivaldai už šaunią iniciatyvą!

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Parama Ukrainos kovotojams

Būrelis „Piliečio žadintuvas“ vos tik sužinojęs, kad Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Tomas Lekavičius su savo komanda kviečia prisijungti teikiant pagalbą Ukrainoje kovojantiems kariams, iš karto nusprendė prisidėti ir pradėti veikti. 

1 – 8 klasių vadovų paraginti mokiniai ir jų tėveliai iš karto sureagavo į kvietimą paaukoti kariams maisto. Dovanas ruošė ir Žarėnų, Ryškėnų bei Naujamiesčio skyrių bendruomenės. Jau kitą dieną buvo surinkta neįtikėtinai daug konservų, energetinių batonėlių, riešutų, džemo. Mokiniai, padedant anglų kalbos mokytojai Kristinai Bagužienei, parašė ir laiškus anglų kalba Ukrainos kariams. Laiškai buvo įdėti į kiekvieną dėžę, kurių buvo apie 70. Tai puikus įrodymas, kad nelaimės metu mes galime susitelkti ir ištiesti pagalbos ranką tiems, kam to labai reikia. „Atžalyno“ progimnazijos mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai – galinga jėga.

Kai parama buvo nuvežta, gavome patvirtinančią karių nuotrauką su mokinių laiškais.

„Piliečio žadintuvo“ vadovė, istorijos mokytoja Vilma Savickienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Parama nuo karo kenčiantiems gyvūnėliams Ukrainoje

Būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai inicijavo maisto rinkimą  nuo karo kenčiantiems Ukrainos gyvūnėliams. Surinktas maistas buvo perduotas gyvūnų globos organizacijai VšĮ „Telšių uodegėlė“, kuri bendradarbiauja su organizacija „Lietuva – gyvūnams“. Ši organizacija kas savaitę surinktą maistą veža į Ukrainą.

Nuvykę į VšĮ „Telšių uodegėlė“, būrelio nariai aplankė ir ten gyvenančius šunelius. Su jais žaidė, ėjo pasivaikščioti. Visi džiaugėmės, nes daryti gerus darbus yra malonu.

„Piliečio žadintuvo“ vadovė, istorijos mokytoja Vilma Savickienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Kartu su pavasariu, pakilia nuotaika ateina Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, mūsų visų laisvės šventė. Kasmet progimnazijoje ji minima nuotaikingai. Kovo 10-osios rytą visi mokiniai ir mokytojai, pasipuošę tautine atributika, rinkosi į šventinį koncertą, kurį rengė jaunučių choras „Atžalynukai“, merginų chorinio dainavimo studija, solistai Dovydas Sukauskas ir Erikas Kimbaras, Gytė Vavilovaitė, Akvilė Nekrašiūtė, Arijus Vaclovas Jonušas.

Žiūrovai plojo šokėjoms, eiles deklamavo „Piliečio žadintuvo“ skaitovai. Šventės metu išreiškėme solidarumą su karo baisumus išgyvenančia ukrainiečių tauta. Jai buvo skirta daina „Kregžde, kreždute“. Po koncerto buvo organizuota Sveikatingumo diena „Būkime sveiki!“, kurią pradėjo įvairiausias veiklas mokiniams pasiūliusios Telšių savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės. Po to mokinių laukė Sveikatingumo žygis „11 000 žingsnių“ ir edukacinės-sportinės išvykos. Keliaudami vaikai fotografavo pastebėtas Lietuvos ir Žemaitijos vėliavas, o pasiekę kelionės tikslą sustojo taip, kad sudarytų simbolinį skaičių 11. Tą dieną mokiniai pagilino žinias apie sveiką gyvenseną, tobulino sveikatinimosi judant gryname ore įgūdžius ir draugiškai bendraudami bei bendradarbiaudami paminėjo svarbią valstybinę šventę. Kartu su 5a klasės mokiniais žygyje dalyvavo ukrainietė mergaitė Liza, kuri kovo 3 dieną evakavosi iš Charkivo miesto.

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Atžalyno“ balsas“, skirtas Nepriklausomybės atkūrimo dienai

„Atžalyno“ balsas“ – tradicinis, vienas iš pačių gražiausių ir nuotaikingiausių progimnazijos renginių – skiriamas Kovo 11-ajai. Renginys vyksta dviem etapais. Pirmajam, kuris šiais metais vyko kovo 4 dieną, mokiniai ruošėsi savarankiškai ir vertinimo komisijai bei gausiam sirgalių būriui parodė savo talentą. Į antrąjį etapą pateko 21 dainorėlis. Burtai lėmė, kuris muzikos mokytojas – Laima Petrulaitienė ar Gintaras Vaitkaitis – padės mokiniams pasiruošti finalui.

Po savaitės atkaklaus darbo kovo 9 dieną patys šauniausieji džiugino žiūrovus dainomis apie vaikystę ir savo gimtąjį kraštą. Vertinimo komisija – direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Dapšienė, muzikos mokytojai Laima Petrulaitienė ir Gintaras Vaitkaitis, šokio mokytoja Dinara Dacienė, pradinių klasių mokytoja Aušra Gumuliauskienė, Progimnazijos tarybos pirmininkė Donata Kimbarienė ir buvusios mūsų progimnazijos mokinės „Dainų dainelės“ laureatės Samanta ir Deimantė Miniotaitės – paskelbė nugalėtojus. Jais tapo Gytė Vavilovaitė, 4a klasės mokinė (I vieta), Gytis Vilkas, 5b klasės mokinys (I vieta), Skaistė Stripeikaitė, 3b klasės mokinė (II vieta), Akvilė Nekrašiūtė, 5a klasės mokinė (II vieta) ir Erikas Kimbaras bei Dovydas Skukauskas, 4a klasės mokiniai (III vieta). Malonu, kad dainorėliams akomponavo ne tik mokytojai, bet ir mokiniai Benediktas Slavinskis bei  Domas Žaronskis. Ačiū konkurso organizatoriams ir dalyviams už suteiktą džiaugsmą, minint svarbią valstybinę šventę – Kovo 11.

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Anglų kalbos projektas „STEAMing UP!”

Nors eTwinning platformoje yra daugiau nei 1 milijonas užsiregistravusių vartotojų, dar daugiau žmonių yra girdėję apie ją, tačiau ne visi yra išbandę praktiškai. Telšių rajono anglų kalbos mokytojos Giedrė Raudonienė, Neringa Lemežienė, Svetlana Kachinskienė, Alma Žutautienė, Lina Mickevičienė, Rasa Tėpelė ir Kristina Bagužienė su savo 5 – 9 klasių mokiniais susivienijo komandiniam darbui, bendradarbiavimui ir šios platformos praktiniam pritaikymui ugdymo procese vienerius mokslo metus.

Projekto veiklos sėkmingai integruojamos į ugdomąjį procesą, nes jos apima informacinių technologijų naudojimą, kūrybiškumą, mokslinį mąstymą, kritinį mąstymą, problemų sprendimą ir panašiai – tai, kas labai reikalinga būsimoms profesijoms. Mokiniai jau kūrė projekto logotipą, kūrybiškai šventė Europos kalbų dieną ir Kalėdas, platformoje apsikeitė angliškais laiškais apie svajonių keliones, mėgstamiausius dalykus ir profesijas, darė eksperimentus su sniegu ir kūrė video filmukus apie juos, rengė snaigių parodas bei lankėsi Telšių STEAM centre, kuriame atliko „Binary“ 11010101 kodavimo ir atkodavimo užduotis, rašė savo vardus su dirbtinio intelekto „Dobot“ ranka. Šioje veikloje labai pagelbėjo Telšių STEAM centro metodininkas Rokas Stankevičius. Projekto pabaigoje bendradarbiaudamos komandos sukurs video medžiagą, elektronines knygas ir skaidres – metodinę medžiagą kiekvienam anglų kalbos mokytojui, norinčiam integruoti STEAM į anglų kalbos pamokas. Projektas dar nesibaigė, tačiau jau dabar galima įvertinti, kad toks tarpinstitucinis bendradarbiavimas yra sėkmingas ir efektyvus.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Kristina Bagužienė

 

Įrašai

Puslapis 9 iš 17

Lankytojų skaitiklis