2021-2022

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kaziuko mugė

Kovo 4 dieną progimnazijos aktų salėje praūžė Kaziuko mugė. Skambant liaudiškai muzikai, buvo galima ir akis paganyti, ir pirkti. Jaunieji „verslininkai“ prekiavo mediniais gaminiais, papuošalais bei įvairiais gardumynais. Šventei pasibaigus, visi į namus parsinešė ne tik gerą nuotaiką, bet ir lauktuvių iš Kaziuko mugės.

Pradinių klasių mokytojų metodinės grupės pirmininkė Gražina Jonikienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Pelenų diena Katedroje

Kovo 2 dieną mes, 6a klasės mokiniai, su tikybos mokytoja Maryte Beinoriene Gavėnios kelią pradėjome Šv. Mišiomis Katedroje. Kunigas A. Sabaliauskas kalbėjo apie maldą, pasninką Gavėnios metu, kaip daryti „gera slaptoje” (nesigiriant), pabarstė mūsų kaktas pelenais. Visi susimąstėme, pajutę tos dienos ir pasakytų žodžių prasmingumą. Po Šv. Mišių uždegėme žvakutes už Ukrainą ir Lietuvą.

6a klasės mokiniai

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Informacija mokyklos bendruomenei,

DĖL PARAMOS UKRAINOS KOVOTOJAMS

Mūsų mokykla neabejinga ir turi prisidėti prie paramos nuo karo kenčiantiems Ukrainos kariams. Kviečiame rinkti maistą kariams. Todėl maistas turi būti energetiškai vertingas, negendantis nuo temperatūros poveikių. 

Mūsų mokykla neabejinga ir turi prisidėti prie paramos nuo karo kenčiantiems Ukrainos kariams. Kviečiame rinkti maistą kariams. Todėl maistas turi būti energetiškai vertingas, negendantis nuo temperatūros poveikių.

Tai gali būti konservai, energetiniai batonėliai, riešutai, džemai, uogienės įspaudžiamuose pakeliuose ir kt.

Viskas kas patogu transportuoti ir karys prie savęs galėtų turėti kaip užkandį. Karo metu dėl didelio nuovargio kariams krenta motyvacija. Todėl tokie maistai energijai palaikyti padeda.

Surinktas maistas bus perduotas tarybos nariui Tomui Lekavičiui, kuris su savo komanda penktadienio rytą nuveš tiesiai prie Ukrainos pasienio.

Todėl skubiai prašome klasės vadovus pakviesti vaikus rytoj ryte (arba iki pamokų pabaigos)prisidėti prie šios akcijos. Maistą perduokite mokyklos budėtojui. Ten Jūsų lauks ir paims Jūsų aukotą maistą.

Taip pat renkame maistą ir nuo karo kenčiantiems gyvūnams. Maistas bus perduotas LIETUVA – GYVŪNAMS organizacijos atstovams. Tinka konservai, sausas maistas skirtas gyvūnams ir kt. kas negenda. Maistą nešti į istorijos kabinetą – 217, antras aukštas.

Ačiū už Jūsų gerumą

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas
Žeima, žeima, biek iš keima!

Švęsti Užgavėnes – sena progimnazijos tradicija. Kovo 1 dieną pradinių klasių mokiniai ir mokytojos vykdė kultūrinę-meninę veiklą „Užgavėnių papročiai ir tradicijos Žemaitijoje“, kurią organizavo mokytojos I. Bugelienė, D. Dacienė, L. Petrulaitienė. Tai buvo džiaugsmo, linksmybių diena, laikantis senovės papročių ir tradicijų. 

Aktų salėje skambėjo liaudiška muzika, šėlo, šoko persirengėliai, valgykloje kvepėjo blynais ir kakava. Gautas žinias mokiniai pasitikrino dalyvaudami viktorinoje, o fantaziją bei išradingumą parodė piešdami ir gamindami originalias kaukes.

Vyresniesiems mokiniams šventę organizavo septintokai. Progimnazijos fojė akį traukė spalvingos nuotraukos su išradingais blynų receptais, pasakojimais, kaip senovėje žmonės tą dieną maitindavosi. Persirengėliai mokytojus vaišino kakava ir blynais, pradžiugino linksmu vaidinimu. Per pertrauką kieme vyko Kanapinio ir Lašininio kova, skambėjo „Žeima, žeima, biek iš keima“ ir buvo deginama Morė. Tikimės, kad atsikratėme ne tik varginančios žiemos, bet ir pykčio, blogos nuotaikos, nesutarimų.

Ačiū organizatoriams, muzikantams, visiems persirengėliams, šią dieną kūrusiems gerą nuotaiką!

2 b klasės mokytoja Irena Bugelienė ir „Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Išvyka į VšĮ Telšių regioninį profesinio mokymo centrą

Vasario 28 dieną per klasės valandėlę mes, 8b klasės mokiniai, lydimi klasės vadovės M. Beinorienės, mokykliniu autobusu išvykome į Telšių RPMC. Ten mūsų jau laukė mokytoja R. Žutautienė. Ji mus supažindino su šia mokymosi įstaiga, o profesijos mokytojai – su profesijomis, kurių galima čia įsigyti.

Apsilankėme mokomuosiuose kabinetuose, klausėmės pasakojimų apie profesijas, išgirdome net juokingų darbo įrankių pavadinimų, sprendėme galvosūkį, pasigaminome lipdukus. Labai patiko biologijos kabinete, kur 3D formatu stebėjome širdies darbą. Buvo įdomu sužinoti, kaip galima suprojektuoti kompiuteriu daiktus.

8b klasės mokiniai

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Rajoninis dailyraščio konkursas „Rašau Lietuvai“

Progimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo rajoniniame dailaus rašto konkurse „Rašau Lietuvai“. Pirmasis etapas vyko klasėse. Mokinukai stengėsi kuo dailiau ir be klaidų parašyti pačius gražiausius žodžius savo šaliai. Į rajoninį konkursą iškeliavo 1a klasės mokinės Augustės Mitkutės, 2b klasės mokinio Reigardo Raibužio, 3a klasės mokinės Beatryčios Grubliauskaitės ir 4c klasės mokinės Gabijos Gaudutytės darbai. Šie vaikai apdovanoti konkurso organizatorių padėkomis.

„Bendraminčiai“

 

 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kvietimas dalyvauti konkurse „Žodžiai į širdį“

Maloniai kviečiame dalyvauti Telšių „Atžalyno“ progimnazijos organizuojamame respublikiniame specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių viešojo skaitymo konkurso „Žodžiai į širdį“, skirto Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai –  paminėti.

Pridedame konkurso nuostatus čia

 

 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Atnaujintas progimnazijos muziejus kviečia tyrinėti ir atrasti

Lietuvos valstybės atkūrimo šventės – Vasario 16-osios – proga duris atvėrė atnaujintas progimnazijos muziejus. Muziejaus misija – ugdyti mokinių pilietiškumą, tyrinėjant muziejines vertybes skatinti mokinių ir mokyklos bendruomenės narius domėtis savo krašto bei mokyklos praeitimi. Šiandien progimnazijos bendruomenę kviečiu muziejų aplankyti ne tik pažintiniais tikslais, bet ir vykdyti edukacines veiklas.

Etnokultūros kampelyje mokiniai susipažins su senaisiais darbo įrankiais ir padargais, kasdieniais buities daiktais, pasimatuos autentiškas klumpes ir veltinius, pasidžiaugs austinėmis juostomis, kraičio skryniomis.
Kokia lietuvio troba be šventųjų paveikslų? Progimnazijos kraštotyros būrelis, vadovaujant istorijos mokytojai Vytautai Nekrašienei, surinko unikalią ekspoziciją, dvelkiančią istorine savojo krašto praeitimi, išgyventomis negandomis. Apie tai byloja tremtinio Jono laiškai mūsų mokyklos mokiniams. Sena rašymo mašinėlė liudija apie partizanų ryžtą ir kovas vardan Tėvynės laisvės.

Štai ir mokyklinis suolas. Taip ir kviečia prisėsti, pasimatuoti, perskaityti mokyklos istoriją ir keliauti tolyn. Didžioji ekspozicijos dalis primena sovietmetį vykdytas įvairias mokinių ir pedagogų organizacijų veiklas, atributiką, uniformas. Daugybė buitinių daiktų vyresniems bendruomenės nariams primins vaikystę, o mokiniams kels nuostabą telegramos, vaizdo ir muzikos aparatūra, kiti daiktai. Gausybė nuotraukų, už kurias esame dėkingi fizikos mokytojui Viktorui Jurkui, įamžino gražiausias mūsų bendruomenės akimirkas.

Muziejuje veikia internetas, yra televizorius, čia galima pažiūrėti ir aptarti vaizdinę medžiagą, vesti netradicines pamokas. Taip pat  kviečiu čia, muziejaus erdvėse, rengti projektines veiklas, rašyti rašinius, kurti, tapyti, lipdyti, organizuoti parodas, ugdyti mokinių saviraišką ir kūrybiškumą, gebėjimą dirbti su muziejuje kaupiama medžiaga, tyrinėti, atrasti, formuoti dvasines ir kultūrines vertybes.

Mokytoja metodininkė Irma Klaišytė

 

 

 

Įrašai

Puslapis 10 iš 17

Lankytojų skaitiklis