2022-2023

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Ši diena minima kasmet gegužės 7 dieną. Ji primena rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžoma kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis.

Per 40 spaudos draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda augo, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių. Veltui nuėjo rusų pastangos įpiršti valdžios leidžiamas knygas, spausdintas rusiškomis raidėmis. Slaptųjų knygų skaičius nepaprastai sparčiai augo. Nuo lietuvių raštijos pradžios ligi 1864 metų, t. y. per 300 metų, lietuviškų knygų iš viso buvo išspausdinta vos 750 nuo draudimo pradžios iki 1883 metų, t. y. iki „Aušros“ gimimo, buvo išspausdintos 484 knygos, o nuo 1883 metų iki 1903 metų, neskaitant laikraščių, buvo išspausdintos 1372 knygos. Apie visa tai trečiokams papasakojo bibliotekininkė Aušra, kai jie apsilankė progimnazijos bibliotekoje. 

Bibliotekoje parengta senųjų leidinių paroda. Mokiniai turėjo galimybę ne tik juos pavartyti, bet ir atlikti užduotis. Jie sužinojo knygų autorius ir jų pavadinimus, surado, kokiais metais išleistos knygos, bei suskaičiavo, kiek joms metų. Pasidomėjo, kokios spaustuvės, leidyklos išspausdino knygas ir koks jų tiražas.  Mokiniai  turėjo sužinoti knygų puslapių ir lapų skaičių.

Džiaugiamės, kad šiandien galime kalbėti, skaityti, rašyti, mokytis savo gimtąja lietuvių kalba.

Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Motinos dienos koncertas

Gegužės 4 dieną progimnazijoje surengtas Motinos dienos koncertas. Jame dalyvavo visų pradinių klasių mokiniai, Jaunučių choras „Atžalynukai“, Jaunių choras „Atžalynas“, Bažnytinės muzikos ansamblis, Mados šokis. Koncertą vedė aštuntokai Greta Steckytė ir Elijus Bagužas. Renginio pradžioje 8b klasės mokinė Emilija Metrikytė skaitė Šventojo Rašto ištrauką apie meilę, o finalinės dainos „Aš myliu savo mamą“ metu suplevėsavo vaikų pasigamintos ir iškeltos raudonos širdelės. 

Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Kęstutis Saplinskas. Dėkojame direktoriaus pavaduotojai Jadvygai Dapšienei, visoms pradinių klasių mokytojoms, muzikos mokytojai Laimai Petrulaitienei, šokio mokytojai Dinarai Dacienei, technologijų mokytojai Jadvygai Martinkienei bei visiems mokiniams, padovanojusiems šventę mamytėms.

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Tarpmokyklinis konkursas „Esam žemaitē“

Balandžio 28 dieną mūsų progimnazija sulaukė svečių: į konkursą „Esam žemaitē“ atvyko Mažeikių Kalnėnų progimnazijos 5–6 klasių mokiniai, progimnazijos direktorė Regina Arbatauskienė, direktorės pavaduotoja Jolanta Budrienė bei lietuvių k. ir lit. mokytojos Daiva Misevičienė, Liudmila Andrijauskienė, Edita Jagminienė ir Loreta Gedvilienė. Renginį organizavo ir vedė šauni mūsų progimnazijos mokytojų komanda: direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Dapšiėnė, lietuvių k. ir lit. mokytojos Danguolė Eirošienė, Jūratė Šliažienė, Audra Arlauskienė, 1a klasės mokytoja Aušra Gumuliauskienė, šokio mokytoja Dinara Dacienė, muzikos mokytoja Laima Petrulaitienė ir technologijų mokytoja Jadvyga Martinkienė. 

Mokiniai ne tik draugiškai varžėsi komandose, rodydami žinias apie žemaičių kalbą, žymius žmones, heraldiką, tautinius rūbus, patiekalus, šokius bei žaidimus, bet ir patys buvo pakviesti pažaisti ir pašokti. Renginyje liaudies šokius šoko 1a klasės mokiniai, žemaitiškai dainavo Gytė Vavilovaitė (5a kl.), porino Ema iš 1a, Melita (1c kl.), Erlandas iš 4a klasės ir Augustė iš 4b. Renginys praturtino žinias apie žemaičius, paskatino smagiam bendravimui ir bendradarbiavimui. Progimnazijos direktorius Kęstutis Saplinskas visus dalyvius apdovanojo padėkos raštais. Po renginio mokiniai ir mokytojai susipažino su mūsų progimnazija, vaišinosi, dalykiškai bendravo, dalijosi gerąja patirtimi.

„Bendraminčiai“

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Regioninis konkursas „Kūrėjo kodas“

Balandžio 25 dieną mūsų mokyklos mokiniai Viltė Jociutė (8b), Lukas Jankauskas (8a), Ema Bytautaitė (7a) ir Gabija Zykaitė (7b) buvo pakviesti dalyvauti konkurse „Kūrėjo kodas“,  kuris vyko Kretingos meno mokykloje. Mokiniai pristatė iš įvairių medžiagų sukurtus savo darbus, kuriuos vertino komisija. Viltė Jociutė 15–18 metų amžiaus grupėje užėmė III vietą. O Lukas Jankauskas tapo nominantas. Aš džiaugiuosi, kad turime tokius kūrybingus mokinius!

Greta Martinkutė, 7a klasės mokinė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Kvietimas

Kviečiame pasinaudoti galimybe skirti 1,2 procentus gyventojų pajamų mokesčio mūsų mokyklai ir iš anksto dėkojame visiems, prisidėjusiems prie mūsų mokyklos poilsio ir kitų erdvių atnaujinimo.

 

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Paraidžiui“

Balandžio 26-ąją ,,Ateities“ progimnazijoje vyko tarpmokyklinis garsinės analizės konkursas „Paraidžiui“. Jau trečius metus vyksta šis konkursas ir jame visada dalyvauja mūsų mokyklos atstovai. Tradicija tapusiame konkurse atkakliai rungėsi 6 komandos: V. Borisevičiaus gimnazija, „Germanto“ progimnazija, „Atžalyno“ progimnazija, „Kranto“ progimnazija, „Ateities“ progimnazija, Saulėtekio skyrius. Komandas sudarė pradinių klasių mokiniai. Mūsų progimnazijai atstovavo pirmokė Karina, antrokas Kajus ir trečiokė Matėja.

Geriausius rezultatus pasiekė ir tarp pirmokų laureate tapo Karina. Visi dalyviai buvo apdovanoti organizatorių padėkos raštais ir saldžiais prizais. Šiam konkursui mokinius ruošė švietimo pagalbos specialistai Renata ir Jūratė.

Logopedė Jūratė Šiaudkulienė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Netradicinė literatūros pamoka

Balandžio 21 dieną mes, 8b klasės mokiniai, kartu su lietuvių k. ir lit. mokytoja J. Šliažiene, bibliotekos vedėja A. Vaičiuliene ir soc.pedagoge L. Kuzminskyte dalyvavome knygos „Telšiai. Atminties knyga“ pristatyme, kuris vyko K. Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

Knyga išleista įgyvendinus projektą, kurį vykdė žemaičių muziejus „Alka“. Jo darbuotoja J. Bucevičė, pristatydama knygą, papasakojo apie XX a. 1 p. Telšiuose gyvenusią žydų bendruomenę, apie ješivos veiklą ir rabinus, apie žydų jaunimo mokymąsi, jų tradicijas ir šventes. Pranešėja papasakojo ir apie holokaustą bei tragišką šios tautos likimą Antrojo pasaulinio karo metais. Visa tai mums leido geriau suprasti per literatūros pamokas perskaitytą žydaitės Anos Frank „Dienoraštį“.

Šis renginys mums, aštuntokams, buvo netradicinė literatūros pamoka, kurioje sužinojomedaug įdomios informacijos ne tik apie žydų tautą, bet ir apie gimtąjį miestą.

8b klasės mokinė Viltė Jociutė

 
 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

Emilija – respublikinio rašinių konkurso „Gyvybė – dovana, branginkime ją“ laureatė

Balandžio mėnesį Panevėžio „Minties“ gimnazijaorganizavo tradicinį respublikinį rašinių konkursą, skirtą Gyvybės dienai. Jame kvietė dalyvauti I–IV klasių gimnazistus (9-12 klasių mokinius) ir progimnazijų 8 klasių mokinius.

Konkurso tikslas – formuoti šiuolaikiniam gyvenimui būtinas jaunuolių kompetencijas, lavinti jų gebėjimus per kūrybines raiškas atskleisti vertybines nuostatas kaip niekad aktualiomis gyvybės bei sveikatingumo temomis. Rašinio žanras buvo laisvai pasirenkamas. Konkursui pateikti67 darbaiiš visos Lietuvos įvertinti už pateiktos temos atskleidimą, pasitelktos medžiagos autentiškumą, kūrybiškumą, originalumą, gebėjimą kritiškai vertinti, bendrąjį raštingumą.

Konkurso laureatai buvo pakviesti dalyvauti baigiamajame renginyje „Minties“ gimnazijoje, apdovanoti gimnazijos direktorės padėkomis ir  puikiomis rėmėjų dovanomis.

Džiugu, kad konkurso laureate tapo mūsų progimnazijos 8b klasės mokinė Emilija Metrikytė. Ji dalyvavo nugalėtojų apdovanojimo šventėje, kuri vyko ne tik „Minties“ gimnazijoje, bet ir Panevėžio lėlių vežimo teatre. Emilijos rašinys „Gyvenimas turi sparnus“ buvo apdovanotas paskatinamuoju padėkos raštu už kūrybišką, originalų gyvybės temos atskleidimą per giminės asmenų likimą.

Anot konkurso organizatorių, „gyvybė yra neįkainojama vertybė, todėl džiugu, kad mūsų jaunuomenė tai supranta, apie tai mąsto, kalba ir visomis išgalėmis brangina šią vienintelę dovaną“.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja Jūratė Šliažienė

 

Įrašai

Puslapis 4 iš 17

Lankytojų skaitiklis