Lietuvių kalbos pamoka bibliotekoje

Spalio 12 dieną lietuvių kalbos pamoka „Žodynai, enciklopedijos, žinynai“ 5b klasei vyko progimnazijos bibliotekoje ir ją vedė bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė. Iš anksto pamokai buvo paruoštos žodynų, žinynų ir enciklopedijų parodos bei praktinės užduotys. Pamokos pradžioje mokiniai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie žodynų įvairovę, Didįjį lietuvių kalbos žodyną, žodynininką K. Būgą, abėcėlės svarbą, ieškant žodynuose informacijos.

Antrąją pamokos dalį vaikai pasiskirstė į grupes ir atliko užduotis: ieškojo žodžių įvairiuose tradiciniuose ir skaitmeniniuose žodynuose, domėjosi enciklopedijomis ir žinynais, lygino skirtinguose šaltiniuose pateikiamą informaciją. Dėkojame bibliotekininkei Aušrai už itin malonų bendravimą ir įdomią bei naudingą pamoką.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja A. Arlauskienė

 

Netradicinė literatūros pamoka Žemaitės gimnazijoje

Šiemet sukako 100 metų, kai gimė poetas Vytautas Mačernis (1921–1944). Žinodami, kad jis buvo Telšių gimnazijos mokinys, mes, 7b klasės mokiniai, kartu su klasės vadove J. Šliažiene ir bibliotekos vedėja A. Vaičiuliene apsilankėme Žemaitės gimnazijoje, kurioje netradicinę literatūros pamoką mums vedė mokytoja D. Pabrėžienė.

Labai atidžiai klausėmės mokytojos pasakojimo apie V. Mačernio mokymąsi gimnazijoje 1935-1939 metais. Jos archyvuose saugomos tos klasės, kurioje mokėsi būsimasis poetas, trimestrinių pažymių knygos, padėjusios atkurti jo mokyklinį gyvenimą. Sužinojome, kad lietuvių kalba jam buvo sunkiausias mokomasis dalykas. Nors jis buvo vienas gabiausių klasės mokinių, tačiau ir jam pirmaisiais mokymosi metais nepavyko išvengti dvejetų iš lietuvių, užsienio kalbų, o vidurkis siekė 3,41 balo (iš 5). Šeštoje klasėje (antraisiais mokymosi metais) iš lietuvių kalbos jau buvo pasiekęs ketvertą. Tokį įvertinimą išlaikė ir septintoje klasėje. Tais pačiais mokslo metais jis praleido 165 pamokas, nes sirgo. Dar besimokant Sedos progimnazijoje, V. Mačerniui buvo diagnozuota džiova. Silpna sveikata jaunuoliui trukdė mokytis. Daugiau jėgų mokslams jis skyrė baigiamojoje (aštuntoje) klasėje. Tuomet labiau susikaupė, nes galvojo apie studijas universitete ir vengė pramogų, trukdžiusių mokytis. Būdamas gimnazistas, skaudžiai išgyveno D. Jackevičiūtės, savo pirmosios meilės, mirtį.

   Sužinojome, kad V. Mačernis buvo aktyvus jaunuolis: vadovavo literatams, rengė literatūros vakarus, skaitė pranešimus, dalyvavo diskusijose, literatų išvykose, su kitais gimnazistais leido mokyklos laikraštį „6 žaros“, dainavo chore, vaidino mokykliniame spektaklyje, buvo ateitininkas, publikavo savo pirmuosius kūrinius. Ypač jo kūrybą skatino literatūros mokytojas F. Kudirka, kuris įžvelgė jaunuolio talentą. Tačiau jaunasis poetas buvo savikritiškas. Jis suprato, kad reikia turtinti save, maitinti savo alkaną sielą „geriausiais žemės vaisiais – mokslu ir menu“. Todėl daug skaitė, mokėsi užsienio kalbų. Tarsi nujausdamas savo gyvenimo trapumą, labai brangino laiką, skubėjo kuo daugiau padaryti. 1939 metais, kai baigė gimnaziją, pradėjo rašyti „Vizijų“, savo geriausių kūrinių, ciklą.

Nuoširdžiai padėkoję mokytojai D. Pabrėžienei už labai įdomią pamoką, apsilankėme poeto klasėje. Grįždami senų medžių alėja, stabtelėjome ir prie jo paminklo, kad dar kartą pamąstytume apie tai, kaip mums „Šitoj mažų žmogučių žemėj“ netapti „mažiems“.

7b klasės mokinės K. Kazlauskaitė ir S. Slavinskytė

 

Disleksijos pažinimo savaitė

Kiekvienoje mokykloje yra vaikų, kuriems sunku skaityti, suvokti tekstą, kokybiškai dalyvauti pamokose. Dažnai tokie vaikai vengia mokytojų ir kitų vaikų dėmesio, būna užsidarę, tylūs, arba, atvirkščiai, tampa klasės juokdariais ir savo patiriamus sunkumus kompensuoja per aktyvumą. Tačiau juos visus jungia vienas dalykas – jiems tekstas, dažnai tampa ne draugu, o priešu.

Net 10% pasaulio gyventojų turi disleksijos sutrikimą, ne išimtis ir Lietuva. Lietuvos mokyklose mokosi virš 320 tūkst. mokinių, o tai reiškia, kad dešimtadalis jų sunkiai skaito, negeba suvokti teksto, turi didelių mokymosi sunkumų.  Liūdniausia tai, kad šis sutrikimas dažnai yra nenustatomas ir vaikai mokykloje tampa nevykėliais mokiniais, kurie sulaukia daugiausia patyčių ne tik iš mokinių, bet ir iš mokytojų. Norint atkreipti dėmesį į šią problemą, spalio mėnesio antroji savaitė (04 – 10 d.) visoje Europoje yra skelbiama, kaip Disleksijos pažinimo savaitė. Mūsų progimnazijos mokiniai ir mokytojai taip pat įsijungė į šį projektą. 5 – 8 klasių mokiniai per anglų kalbos pamokas žiūrėjo filmą „Mical”, per dailės pamoką piešė raides ir surengė parodą „Raidė, kaip išraiška”. Manau, jog mokiniams tai padėjo suprasti, kokie skirtingi ir originalūs esame ir kad skirtumai mūsų nemenkina, o priešingai – praturtina.

Specialioji pedagogė Renata Kulevičiūtė

 

Inscenizuota pasaka „Jaučio trobelė“

Spalis – Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo (ISLM). Tai kasmetinė viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventė. Šių metų tema „Pasaulio pasakos“. Pasakos mus visus nukelia į stebuklingą fėjų, nykštukų, laumių pasaulį, moko vertybių, supažindina su įvairiausiomis pasaulio šalimis.

4c klasės mokiniai, kuriuos ruošė specialioji pedagogė Renata, mokytojos padėjėja Jurgita ir bibliotekininkė Aušra, šia proga inscenizavo lietuvių liaudies pasaką „Jaučio trobelė“. Mažieji aktoriai progimnazijos bibliotekoje vaidino savo klasės draugams bei Naujamiesčio skyriaus mokiniams. Vaikai susidomėję žiūrėjo vaidinimą, o po jo aktorius apdovanojo gausiais plojimais. Daug pagiriamųjų žodžių aktoriai sulaukė iš direktoriaus pavaduotojų V. Svotienės ir J. Dapšienės. Smagu, kad pasakos padeda įgyvendinti įtraukųjį ugdymą – kokybišką ugdymą kiekvienam mokiniui.

Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė ir spec. pedagogė Renata Kulevičiūtė

 

Pamoka kitaip su VMI specialiste

Spalio 6 dieną 4b klasės mokiniams nuotolinę pamoką per Zoom platformą tiesiogiai iš Valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento vedė vyriausioji specialistė Sandra Želnienė. 

Ji mokiniams papasakojo apie mokesčius, paaiškino, kokie jie yra ir kodėl mokesčiai tokie svarbūs mūsų šaliai; kas būtų, jei jų nemokėtume. Vaikai žiūrėjo animacinį filmuką „Mokesčiai kiškių mieste“, kuris padėjo suprasti mokesčių svarbą. Pamokėlė buvo įdomi ir ketvirtokams labai patiko.

4b klasės mokytoja Diana Riškienė
 

#BeActive – judėk šokio ritmu

Rugsėjo 23 dieną būrelio „Mados šokis“ narės su vadove šokio mokytoja Dinara Daciene dalyvavo renginyje „Beactive – judėk šokio ritmu“.

Tai kasmet visoje respublikoje vykstanti akcija, kurios tikslas – stiprinti mokinių fizinę sveikatą, taikant netradicinę judėjimo formą – šokį. Šiemet Telšių miesto ir rajono šokėjai rinkosi „Kranto“ progimnazijos stadione prie Masčio ežero. Šokis truko valandą ir dalyviams dovanojo bendravimo džiaugsmą, energiją, sveikatą.

„Bendraminčiai“
 

Tarptautinė mokytojų diena

Spalio 5 dieną visame pasaulyje minima Mokytojų diena. Tą rytą progimnazijos pedagogai buvo sutikti su jurginų puokštelėmis, skambant muzikos mokytojo G. Vaitkaičio atliekamai muzikai. 

Aštuntokai kartu su klasės vadove M. Beinoriene, skaityklos bibliotekininke D. Krauziene progimnazijos fojė paruošė šventinius stendus apie mokymąsi ir mokytojus. Mokytojų kambaryje ant stalo stovėjo aštuntokų padėka ir linksmos vaišės, primenančios mokytojams apie jų gerą atmintį, išmintį ir nuoširdumą. 6b klasės mokinė Greta Mikuckytė, vadovaujama dailės mokytojos L. Kaziukonės, paruošė įspūdingą portretų parodą.

Labai stengėmės parodyti, kokie svarbūs mums yra mokytojai, o jie mums atsidėkojo šypsenomis. Mieli mokytojai, tegu mokslo metai būna kuo geresni, o kiekvieną dieną Jus lydi kantrybė ir stiprybė!

8a klasės mokinė Milena Kūgytė

 

Su mokytojų diena

 

Puslapis 1 iš 3

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis