„Atgal į mokyklą“ – visos ES mastu vykdomas, jau tradiciniu tapęs, projektas, kurį nuo 2013 m. kasmet įgyvendina ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija bendradarbiaudama su kitomis valstybės institucijomis. Projekto tikslas – pristatyti moksleiviams Europos Sąjungą ir valstybių narių veikimą joje, skatinti domėjimąsi europinėmis temomis, bei formuoti vertybines nuostatas, įgalinančias jaunus žmones būti aktyviais piliečiais, tikinčiais, kad gali daryti pokyčius ES. Šios iniciatyvos metu diplomatai ir kiti valstybės tarnautojai vyksta į Lietuvos mokyklas ir veda moksleiviams pamokas apie Europos Sąjungą (ES) ir Lietuvos narystę joje.
Džiugu, kad šiame projekte dalyvavo ir mūsų progimnazija. Balandžio 27 d. į progimnaziją atvyko Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atašė Vygantė Mizgerytė ir susitiko su progimnazijos mokinių savivaldos aktyvu. Susitikimo metu mokiniai ne tik susipažino su Europos Sąjungos svarba ir reikšme Lietuvai, artėjantį pirmininkavimą ES Tarybai, bet ir diskutavo apie aktualius ES klausimus, jaunimo galimybes šiandieninėje Europoje bei dalijosi savo įžvalgomis. Įdomu buvo išgirsti ir diplomatės asmeninę profesinę patirtį. Po susitikimo mokiniai buvo apdovanoti Užsienio reikalų ministerijos prizais.
Tai buvo įdomus ir šiltas susitikimas, palikęs įsimintiną patirtį, ugdantis sąmoningą pilietiškumą. Nuoširdžiai dėkojame diplomatei Vygantei Mizgerytei ir tikimės, kad tokios projekto iniciatyvos ir toliaus skatins mokinių domėjimąsi pasaulio aktualijomis, ugdys pilietiškumą bei platesnį požiūrį į savo ateities galimybes.













